Ugrás a kommentre

Kritikák, vélemények


Obi1

Ajánlott hozzászólás

lokatelli: Biztos vagy benne, hogy ugyanarról az irásról beszélünk?  

 

Ebben a hócipős kritikában mi a vicces?

Igan ugyanarról. Sikerült magtalálnod az egyetlen félbekezdést, ami konkrétan foglalkozik a filmmel. Ilyen gyakorlatilag nincs több.

A hócipő egy szatírikus lap, szerintem senki nem várja tőle, hogy egy valamire való kritikát dobjon össze. Csak olyan vicceket puffogtat, amit mi is, vagy legalábbis én nap mint nap teszek, összehasonlítom a mi világunkkkal és jókat derülök rajta. Semmi rosszindulatot nem érzek ebben az írásban. Ez, hogy szerintem Anakin nincs jól megcsinálva, természetesen nem értek egyet, de ezzel csak azt bizonyította, hogy nagyon nem ért a filmhez.

Csak néhány kis viccecskét írok be amin derültem egyet:

"Lucas Művek olyan ötletszerű sorrendben dobta piacra a tekercseket, mint ahogy a kenószámokat sorsolják a tévében."

"ráadásul még szenátor is, mint egykor a Selmeczi Gabriella. Nekem egyébként akkor tetszett a legjobban, amikor a hollywoodi stylist Tymosenko-frizurát fésült neki."

 

Ezt már ezerszer elsütötték, de nekem bejön"óravaló Anakin Skywalkerből hogyan lesz Darth Vader, pontosabban: Moser Károlyból hogyan lesz Kránitz Lajos. (Verebes Pista nem vállalta a szinkront.)"

" Vader születése rendkívül izgalmas, szerintem nézettségben már most lenyomta a TV2 Nagy Alakítását."

De ez a legjobb„– Két sith utazik a 21-es buszon...”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Embertelen világot jósol Lucas, ezért csak lagymatag kísérletet tesz arra, hogy hőseit és szörnyeit cizellált emberi tulajdonságokkal ruházza fel. Az eddigi epizódokban ez alól csak a két robot esetében tett kivételt. A Hajdú centrifugára hajazó R2-D2, valamint az aranylelkű és -színű C3PO arra is alkalmasak voltak, hogy Lucas - horribile dictu! - még egy kis humort is becsempészhessen a technohorrorba. A két kajla masina úgy kellett a filmbe, mint annak idején a két Latyi a szocreálba. Sajnos a mostani részben a humorchipeket kiszerelték a jópofa robotokból."

 

Sajna ez bizony kritika akar lenni, legalábbis szerintem. Méghozzá a szánalmas fajtából, ami húsz filléres poénok lödözésével probálja elodázni, hogy semmi értelmeset nem tud mondani a témáról. Egy időben én magam is irtam kritikákat és bizton állithatóm, hogy ezerszer könnyebb ilyeneket irni, melyben az iró megcsillanthatja, hogy micsda szó-fordulatokat tud, mint értelmes és valóban a filmmel foglalkozó irást összehozni. Sajnálom, hogy ezutobbiból egyébként nem nagyon linkelgetnek az sw.hu-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se fogom, hogy miért épp ezt az értéktelen vacak írást kellett betenni év végi visszatekintő gyanánt? Találhattak volna sokkal értelmesebb, tartalmasabb írást is. Egyébként ez egy nagy erölködés, személy szerint nem sok humoros dolgot találok benne. Fikázzunk le mindent, közben mondjuk gagyi szófordulatokat. És mielőtt megvádolnál lokatelli, hogy nem értem a humort, és túl komoly vagyok, megnyugtatlak, hogy ez nem így van. Értékelem és szeretem a jó humort. Ez az írás legfejebb azoknak tetszhet, akiknek nem jön be a film, és vállon veregethetik a poénos urat, hogy jól megaszondta. Számomra teljesen ilyen feelingje van a dolognak.

 

Az origos szavazás pedig szót sem érdemel... Az xpressen írogatnak mostanában listákat, azokat sokkal többre tartom, és figyelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég gázosak ezek az évvégi toplisták. A comingsoon.net-en a Haute tension-t választották az év huszadik legrosszabb filmjének. Csesszék meg, évek óta nem készült ilyen jó horror-film, de biztos az a baj, hogy francia és hogy nem ők csinálták... :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég gázosak ezek az évvégi toplisták. A comingsoon.net-en a Haute tension-t választották az év huszadik legrosszabb filmjének. Csesszék meg, évek óta nem készült ilyen jó horror-film, de biztos az a baj, hogy francia és hogy nem ők csinálták...  :o

 

Miért lenne gázos? Minden toplista csak az összeállító(k) személyes tetszési indexét fejezi ki, és mint ilyen, szubjektív. Az, hogy ez nem mindig egyezik a saját izlésünkkel, megesik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan emiatt a szubjetivitás miatt nem látom értelmét ezeknek a filmes listázásoknak... illetve azt nem látom, hogy engem miért kéne érdekeljen az ő listájuk.

Ráadásul adva van egy horror, ami végre annyi év után képes feszültséget teremteni, és nem riad vissza a a keményebb jelenetektől sem (mit nem riad vissza; a film végén a körfűrész és a vezető pasi találkozása szó szerint húsbamarkolóan jó). Az pedig, hogy nem tud igazán kirobbanó sikert aratni az nyilván köszönhető annak, hogy csak limitáltan mutatták be és hogy az ilyen filmes analfabéták, mint a comingsoon.net-esek (nem; ezt nem csak a Haute tension lehúzása miatt gondolom igy, hanem általában) jól lehúzzák és berakják a legrosszabb 20 film közé. Nemtom, miért baj, ha ez nekem nem tetszik... ez az én szubjektiv véleményem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan emiatt a szubjetivitás miatt nem látom értelmét ezeknek a filmes listázásoknak... illetve azt nem látom, hogy engem miért kéne érdekeljen az ő listájuk.  

Ráadásul adva van egy horror, ami végre annyi év után képes feszültséget teremteni, és nem riad vissza a a keményebb jelenetektől sem (mit nem riad vissza; a film végén a körfűrész és a vezető pasi találkozása szó szerint húsbamarkolóan jó). Az pedig, hogy nem tud igazán kirobbanó sikert aratni az nyilván köszönhető annak, hogy csak limitáltan mutatták be és hogy az ilyen filmes analfabéták, mint a comingsoon.net-esek (nem; ezt nem csak a Haute tension lehúzása miatt gondolom igy, hanem általában) jól lehúzzák és berakják a legrosszabb 20 film közé. Nemtom, miért baj, ha ez nekem nem tetszik... ez az én szubjektiv véleményem  :o

 

Az én szubj. véleményem pedig az, hogy ha nem szeretjük a toplistákat, nem kell nézegetni :)

 

Az említett filmet egyébként sajna nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szubj. véleményem pedig az, hogy ha nem szeretjük a toplistákat, nem kell nézegetni :D

 

Ebben van valami :o Mondjuk a comingsoon.net-ről szoktam az elözeteseket leszedni, és csak "véletlenül botlottam bele" a listájukba... de legközelebb ovatosabb leszek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Juventus szerda esti mozimagazinjában lehet szavazni az év filmjeire. Részemről szavaztam, be is olvasták az sms-em :o Legjobbat nem kell mondanom, de utólag visszagondolva, a Világok harca számomra a legrosszabb (a többi rossz filmet nem láttam :wink: ). Után meg beolvasták egy srácét, akinél meg pont fordítva van, ezen a műsorvezetők jól elpoénkodtak. 3 film szerepel a legjobb és rosszabb kategóriában is a szavazatok alapján: epIII, WOTW, HP4.

Azt hiszem, még mindig lehet szavazni a 30/9895895 vagy a premier@juventus.hu címen. Eredmény jövő szerdán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szubj. véleményem pedig az, hogy ha nem szeretjük a toplistákat, nem kell nézegetni :)

 

Ebben van valami :o Mondjuk a comingsoon.net-ről szoktam az elözeteseket leszedni, és csak "véletlenül botlottam bele" a listájukba... de legközelebb ovatosabb leszek :o

 

Bomarr, nagy hülyeség lenne most megkérdeznem, hogy nálad mi lett az év filmje? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, nagy hülyeség lenne most megkérdeznem, hogy nálad mi lett az év filmje?  :o

 

Hát nagy meglepetéssel nem szolgálhatok :) Egyelőre az első öt hely nálam tuti (a nálunk idén bemutatott filmek közül):

 

1. SW III

2. Millió dolláros baby

3. Világok harca

4. Sin City

5. Batman

 

(Ha nálunk is idén mutatták volna be a Haute tension-t, akkor az is ott lenne a listán; viszont még nem láttam az Oldboyt... ha minden jól megy jövő héten érkezik a DVD, s az még átrendezheti a listát. Nomeg a Repülő tőrök klánját is jövő héten nézem, bár az elözetes hirek szerint az nem annyira falrengetően jó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. SW III

2. Millió dolláros baby

3. Világok harca

4. Sin City

5. Batman

 

Nálam az év filmje egyértelműen az Oldboy.

A többi kedvencnél sorrendet nem tudnék felállítani, inkább csak felsorolnám őket: Aviátor, ROTS, Sin City, Batman Begins, Charlie and the Chocolate Factory, Life Aquatic. Még van pár film, amit nem láttam, és beférhet, például a 2046, vagy a Kiss Kiss Bang Bang.

 

Effektek terén a ROTS sztem ütött mindent idén (legalábbis amiket láttam, de nem néztem meg minden blockbustert). Animációs filmekből a Corpse Bride tetszett leginkább, de a Wallace and Gromit talán még lenyomhatja.

Az év csalódásai: Broken Flowers, King Kong, Brothers Grimm.

 

Hát, most ennyi jut eszembe :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nomeg a Repülő tőrök klánját is jövő héten nézem, bár az elözetes hirek szerint az nem annyira falrengetően jó)

 

A Repülő Tőrök nem túlzottan jó... Vizuálisan érdekes, de egy szuperzöld akciójelenettől eltekintve nem túl izgalmas, inkább uncsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nocsak... most látom csak, hogy a nyári törléssel a ROTS-ról írt kritikám is törlődött (ez a májusi, azóta nem írtam újat). Annyi baj legyen, íme mégegyszer,

 

" A főcím lemegy, egy csillagromboló meg el... közvetlen előttem, a hangja szétveti a fülemet. >Jóságos tervezőm!< Kiáltottam volna fel, ha lett volna időm, de nem volt, mert olyan űrcsata kezdődött el, amilyen talán még sosem volt a vásznon. Az egyetlen negatív maga a pozitívum: annyi minden volt, hogy nem lehetett első nézésre mindent felfogni, pláne nem éjfélkor. :P Az egyetlen hiányérzet - most mondhatnám stílusosan - maga a hiányérzet volt, ugyanis, mint ilyen, egyáltalán nem jelent meg nálam. Mivel az időérzékem teljesen elvesztettem, fogalmam sem volt, meddig tartott a csata, de nekem pár másodpercnek tűnt. Fantasztikus volt. Nagyon jó! A poénok is bejöttek, amik már az Invisible Handen zajlottak, a liftes helyzet maga volt a tökély, egyszerűen így képzelem el a két állandóan bajba kerülő galaktikus párost. Aztán Dooku... na ez is nagyon ott volt, viszont megjelent az első negatívum: az Anakin Dooku kettőst hosszabbnak képzeltem el. Egyébként Tibi házifeladatát megcsináltam - Darth Metro igazolhatja! - mert bejött a tippem, valóban a gróf azon mondatát vágták ki, mely azt taglalja, hogy attól, hogy ketten vannak hőseink, ne higgyék,hogy előnyük is van. Szóval ez is bejött. Viszont tény, hogy rövidebb volt, mint amit szerettem volna. Hayden viszont parádésan játszott, már Dooku lefejezésénél is elkezdődött valami. Nagyon ott van a fiú! A hátralévő Invisible cuccok közül Grievoust emelném ki, valami fantasztikus a csávó, nagyon bejön, meg a droidok poénja is ("You're welcom"= szívesen), szóval tény, hogy poénosabb lett ez a rész, mint amit vártam, de nagyon bejött. A landolás akkorát szólt, hogy azt hittem, kirepülök a teremből, de szerencsére ez nem következett be.

 

"Only through me can you chiev a power is grater then any Jedi!" Darth Sidious, EpisodeIII, Revenge of the Sith

 

Ezután kicsit lelassult a film. Ez, így visszagondolva,egyáltalán nem baj, hiszen az összes többi rész pörgött, ott és akkor viszont nem jött be az ütem változtatás. És szivesen kihagytam volna Padmé és Anakin Nabbo-s beszélgetését, sokkal jobb lett volna, ha egyből a Nightmare-t, a rémálmot látjuk, ehelyett pedig visszakerült volna Qui-gonn. Szóval voltak ennél jobb jelenetek is, amik a vágópadon végezték,viszont ne feledjük: ezzel tökéletesen bemutatja az idillből a halálig tartó Anakin-Padmé kapcsolatot. Így mélyebbre süllyedve a filmben: ez briliáns. A Tanács és a főkancellár viszonya érezhetően feszült, és ennek egyértelműen szegény Anakin issza meg a levét. DE mindenképpen a Jedikkel maradt volna, ha nincs Darth Plagueis és az ő legendája. Mert az operában nagyon védi őket, és Palpatine nem is tudja meggyőzni, ezért tér át erre a témára. Enélkül nem tudná átállítani a saját oldalára a fiút. Közben elkezdődik a Kashyyyk-i csata, na az se semmi ám, csak tényleg rövid, de annyi minden van a filmben, hogy nem bánom. Yoda nagyon jó. Grievous és Obi-wan harca is parádés, amikor a két pörgő kardjával közelít Obi-wan felé... na az valami fantasztikus... nagyon bejött a párbaj. ÉS AKKOR!!!!!!!!!!

 

"In the name of the Galactic Senate of the Republic... you're under arrest, Chancellor!" - Mace Windu, Episode III, Revenge of the Sith

 

Valami hihetetlen, de hihetetlen jött. A négy Jedi beállítása hihetetlen volt. Ez elindított bennem valamit, valamit, amit már régóta nem éreztem. Öszzeszorítottam a kezeimet, és imádkoztam az égiekhez, hogy soha ne legyen vége a kép soroknak. Palpatine ugrása hihetetlen, a kéj, ahogy leöli Kollart és Saesse-t felülmúlhatatlan, a kis szoba tökéletes csapda volt a Jediknek, melyből egyedül Windu tudott kikecmeregni. A kettejük közt dúló harc hihetetlen egészen a lézerkard párbaj végéig. Mert onnantól... FENOMENÁLIS! Akkora hidegrázást kaptam Mace Windu és Palpatine villámaitól, és beszédeitől, és mindentől, Anakintől, a háttérben elterülő panorámától, Sidious színjátékától, hogy azt hittem, ki kell mennem a teremből. És aztán... Anakin dönt. Ahogy levágja Windu kezét, ahogy tombol a Jedi-tanács tagja a fájdalomtól, ahogy felpattan Palpatine, és ordítja, hogy HATALOM, KORLÁTLAN HATALOM, ahogy Windut rázzák az áramok, ahogy kilöki őt a Coruscant-i éjszakába Sidious... na az volt a katarzis. Onnantól indult el az a folyamat, amit nem állított meg semmi és senki. Anakin "What have I done?"- ja egyszerűen minden érzésemet magába foglalta. Ez egyszerűen fantasztikus.

 

"Who could have done this? - Obi-wan Kenobi, EpisodeIII Revenge of the Sith

 

Nem hittem volna, hogy ennél nagyobb töltetű dolgot átélhetek... tévedtem. Mert bevallom őszintén minimum egy könnycsepp legördült az arcomon, amikor a Jedi-tanács terembe elbújó Padawanokra került a sor. Azt nem bírta tovább, fájdalom mart a szívembe, olyan, amit még egy filmnél sem éreztem. Ez volt a sötét oldal hatalma. Anakin eltorzult, gonosz volt. Erre NINCS mentség. SE Padmé, se semmi. Nem ez volt az utolsó alkalom, hogy könnyeztem. Alig pár perccel később: A Jedik halálakor újabb pár csepp gurult le az arcomon, egy fényes rend búcsúztatásának pillanatai voltak ezek. Itt egyébként kellemesen csalódtam, sokkal rövidebb montázst vártam, és ez így nagyon-nagyon jó volt! Amit viszont vártam, hogy legalább ilyen töltetű lesz, az Obi-wan felfedezése Anakinnel kapcsolatban, de az nem volt olyan drámai, mint vártam, sajnos. Obi-wan nem kapott akkora sokkott, illetve nem mutatta ki, és nem is volt alatta semmilyen kegyetlen, drámai zene, ami növelte volna a hatást. Ám ezek után a képsorok után tudtam: következik a végjáték.

 

"Anakin, don't try it!" - Obi-wan Kenobi, Episode III, Revenge of the Sith

 

Padmé és Obi-wan beszélgetése nagyon tetszett, de nem igazán tudtam rá koncentrálni. Nagyon vártam a két duelt. És meg is kaptam. Sajnos a Yoda villámokat már hamarabb lelőttem, így nem volt meglepi, hogy mekkorát koppan, viszont az ő lökését még sehol sem láttam, és nagyon bejött. Közben egyszerűen fantasztikus párbeszéd zajlott le Anakin és Obi-wan között. Aki eddig kritizálta a dialógusokat, most egy szót se szólhat, mert ezek a sorok... elképesztőek. És ami utána következik úgy szintén. A Yoda-Sidious harc rövid, de annál hatásosabb volt, és nagyon bejött, és megkaptuk a magyarázatot, hogy Yoda miért ugrott el a podról - mert nem ugrott el a podról :P Azért sajnálom, hogy így kellett véget érni a harcnak, mert érzésem szerint Sidioust simán verte volna a Jedi. És utána kezdődött minden rajongó várva várt perce, a végső harc. Elképesztő volt, elképesztő. Szóhoz nem nagyon tudtam jutni, mindenhol Anakin vesztőhelyét láttam, hogy ott fog elégni, nem mégse, de aztán a végén csak bekövetkezett a dolog. Anakin túlzott önbizalma okozta a vesztét, mint a legtöbb Sith-nek. Hihetetlen volt látni az égő Anakint, hallgatni Obi-want, és közben tudatosítani: ennyi volt, nincs több. Mindez újabb könnycseppet csalt szemembe. Vader megszületése nagyon nagyon jó volt, Padmé temetésével összevágva pedig ismét nagyon megérintett, és a végén, a végén tudatosult benne végleg: nincs több Star wars film. A saga a kiegészült, befejeződött, kinek hogy tetszik. Nekem tetszik. Én imádom!"

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.