Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Javítanék egy kicsit :26:

Nem a Hddvd-re gyúrnak hanem a nagy felbontású verzióra.Ugyanis sajnos az még nem eldöntött tény,hogy a Hddvd vagy a Blu-ray lesz a befutó.Elméletileg a kettő közül kerülne ki a dvd utódja.Én alapjában véve optimista ember vagyok,de szerintem ugyanabba a csapdába fognak beleesni amibe a cd tervezett leváltásánál volt.Addig nem tudtak megegyezni amíg mind a két formátum,mármint a SACD és a Dvd-Audió külön külön is megjelent a piacon és elenyészó százalékban veszik az emberek.Egyébként valami új 3D-s változatot terveznek.Lucas és Peter Jackson már bemutatott egy-egy részt a saját filmjéből ilyen technikával.Ez állítólag nem ugyanaz mint a ma ismert 3D-s technika.Nem kell vicces szemüveget hordani és nem kell szemrontó "nézz a kép mögé" technikát alkalmazni.Abban viszont egyet értettek,hogy addig míg nincs a két formátum között megegyezés addig nem is foglalkoznak vele.Nem is olyan régen volt egy nagyon bíztató jel,miszerint a két gyártó leült egy asztalhoz és megpróbáltak egy közös formátum kidolgozásában,de azóta semmi hír róluk. :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez állítólag nem ugyanaz mint a ma ismert 3D-s technika.Nem kell vicces szemüveget hordani és nem kell szemrontó "nézz a kép mögé" technikát alkalmazni. :x

 

Én valami hasonlót tudok elképzelni, mint ami a 2004-es DVD kiadás menüjében van, az 3D hatású...a tárgyak 3D-s térbe vannak helyezve és a kamera mozgatható ebben a térben. Vagyis el tudjátok képzelni mi mindent lehet így megváltoztani.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valami hasonlót tudok elképzelni, mint ami a 2004-es DVD kiadás menüjében van, az 3D hatású...a tárgyak 3D-s térbe vannak helyezve és a kamera mozgatható ebben a térben. Vagyis el tudjátok képzelni mi mindent lehet így megváltoztani.... :?

 

Azt nem tudom,hogy mire is gondoltak ezzel kapcsolatban,de állítólag hangsúlyozom állítólag elkészítettek egy pár percet vagy pár pillanatot a filmjeikből(mármint SW és LOTR) ami nagyon tetszett a "beavatottaknak".De addig várni fognak míg le nem zajlik ez a formátumháború. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom,hogy mire is gondoltak ezzel kapcsolatban,de állítólag hangsúlyozom állítólag elkészítettek egy pár percet vagy pár pillanatot a filmjeikből(mármint SW és LOTR) ami nagyon tetszett a "beavatottaknak".De addig várni fognak míg le nem zajlik ez a formátumháború. :?

 

Szerintem ezzel a módszerrel fel fogják hozni technikailag az EP3 szintjére a többit. Már az akció látványban lehengerlő mivoltára célzok. :shock:

 

:D

 

Bár lehet, hogy egy idő után az EP3 is neolit korinak fog tűnni, ha ilyen ütemben halad a technika. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel a módszerrel fel fogják hozni technikailag a classicot az preequelhez. Már az akció látványban lehengerlő mivoltára célzok. :shock:

 

"Star Wars Saga DVD topic". :D

 

Classic? Prequel? Utálom ezeket a szavakat. SW 1-6 forever :57: :59: :41: :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel a módszerrel fel fogják hozni technikailag a classicot az preequelhez. Már az akció látványban lehengerlő mivoltára célzok. :shock:

 

Csak halkan és (tényleg nagyon halkan jegyzem meg) Én nem bánnám :shock: .Azt már nem is merem leírni,hogy mely részekre gondolok...... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:59:

 

Kérdés:

Ami a forgatókönyvben benne van azt mind felvették? Vagy ezt senki sem tudja.

Mit tudtok a forgatókönyvben szereplő Obi-Wan Padmé beszélgetésről, mielőtt Obi-Wan elmegy Utapaura, az totál nem van?

Legalább kimaradt jelenet szintjén kíváncsi lennék rá. :D

 

És örülnék, ha szakítana Lucas az egy változatban nézhető DVD alapvetéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:Ami a forgatókönyvben benne van azt mind felvették? Vagy ezt senki sem tudja.

Mit tudtok a forgatókönyvben szereplő Obi-Wan Padmé beszélgetésről, mielőtt Obi-Wan elmegy Utapaura, az totál nem van?

 

Általában mindent felvesznek, ami a forgatókönyvben van, sőt, annál sokszor 2-3x többet is, mint pl az ep3 esetében. Ha nézed a making ofokat, olvasod a Hyperspace-es naplókat vagy a kémképeket/videókat, magad is megdöbbensz, hogy mennyi mindent kivágtak/átalakítottak.

 

Viszont a Yoda - Qui-Gon párbeszédet soha sem vették vel, megmaradt animatics (mozgó storyboard) szinten, pedig benne van a forgatókönyvben.

 

Obi-Wan és Padmé beszélgetéséről rengeteg kép kijött, még videót is láthattunk belőle, úgyhogy 100 %, hogy felvették (valószínű a dvd-re is ráteszik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Padmé beszélgetéséről rengeteg kép kijött, még videót is láthattunk belőle, úgyhogy 100 %, hogy felvették (valószínű a dvd-re is ráteszik).

 

Lehet hogy rengeteg képet láthattunk belőle, de én sajna nem vagyok képben a jelenetet illetően! Kaphatnék valamilyen felvilágosítást róla? És Tibur, te milyen jeleneteket látnál még szívesen a DVD-n?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Padmé beszélgetéséről rengeteg kép kijött, még videót is láthattunk belőle, úgyhogy 100 %, hogy felvették (valószínű a dvd-re is ráteszik).

 

Melyik beszélgetésre gondolsz? A filmbéli bővített változatára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról a beszélgetésről beszélünk, amikor Obi-Wan elmegy Padmé-hoz, és Anakin-ról beszélgetnek, majd kap egy hívást a com-linken, hogy menjen, mert megtalálták Grievoust-t (szerintem semmi értelme a jelenetnek, jó, hogy kimaradt). Anakin a második látomása után utal is rá Padmé-nek, hogy "Obi-Wan itt járt, ugye?".

Benne van a regényben, a képregényben, meg még sok helyen - filmkockákat meg millió helyen láthattatok (pl. bth, making ofok).

 

Hogy mit látnék szívesen a dvd-n?

- Palpatine és Anakin a platformon majd a szenátus folyosóján, de le ne vágják az elejéről, ahogy Palpatine kiszáll a buszból a royal guardok gyűrűjében!

- Mace Windu és a 3 szerencsétlen bemennek a főkancellár irodájába, és a falhoz vágják a rodian portást meg az ajtó előtt álló 2 royal guardot (bár ezzel elvennék a poént Yoda nagy belépőjétől).

- Palpatine kinevezi magát Uralkodónak.

- Bail Organa irodája, szenátori ülés Padménál, 2000-ek küldöttsége és Palpatine.

- SHAAK TI (mind az eredeti, mind az utóforgatásos) és BARRISS OFFEE halála

- az eredeti beszélgetés a holo-Sidious és Grievous között

- Obi-Wan elmetrükközik a republic guard-on Coruscant-on

- Yoda a Dagobán (szerintem ez az egy vissza lesz téve a filmbe is)

 

kb. ennyi

 

(ezeket mind leforgatták, legtöbbjüket már a kivágás előtt befejezték a trükkökkel, úgyhogy reális az esély, hogy rajta legyenek az extra lemezen)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról a beszélgetésről beszélünk, amikor Obi-Wan elmegy Padmé-hoz, és Anakin-ról beszélgetnek, majd kap egy hívást a com-linken, hogy menjen, mert megtalálták Grievoust-t (szerintem semmi értelme a jelenetnek, jó, hogy kimaradt).

 

Így már tiszta sor. Ennek valóban nem sok értelme lenne... Én azért még reménykedem, hogy a filmbe is visszahelyeznek dolgokat. Szerinted erre mennyi esély van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Mace Windu és a 3 szerencsétlen bemennek a főkancellár irodájába, és a falhoz vágják a rodian portást meg az ajtó előtt álló 2 royal guardot.

 

Erről van valami képed, mert én csak egy art-ot láttam erről a jelenetről, meg ha jól emlékszek, ott még Republic Guardok voltak. Mesélj légyszíves többet erről a jelenetről, ha van még valami róla. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sansweet már kijelentette, hogy ugyanolyan szerkezetű lesz a dvd, mint az ep1-2 esetében, egy Hyperspace chat-on meg azt mondták, hogy ne számítsunk sok visszatett jelenetre - tehát szerintem nem valószínű, max az a pár másodperc Dagobah.

Vágatlan párbajokra meg aztán végképp ne számítsatok, nyúlfarknyi politikai szálra (ami szintén szét van vágva) annál inkább.

 

Használható kép a Mace vs Royal Guard-okról nem nagyon van, maximum egy forgatási fotó Pablo naplójából (amelyikben a jelenetről ír, mikor felveszik), Dar Wac (a rodiai portás) áll egy asztal mögött, a háttérben a főbejáratnál meg egy royal guard várakozik, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról a beszélgetésről beszélünk, amikor Obi-Wan elmegy Padmé-hoz, és Anakin-ról beszélgetnek, majd kap egy hívást a com-linken, hogy menjen, mert megtalálták Grievoust-t (szerintem semmi értelme a jelenetnek, jó, hogy kimaradt).

 

Így már tiszta sor. Ennek valóban nem sok értelme lenne... Én azért még reménykedem, hogy a filmbe is visszahelyeznek dolgokat. Szerinted erre mennyi esély van?

 

Értelme nincs, hangulata annál inkább. A forgatókönyben nagyon tetszik ez a párbeszéd. :lol:

 

PADME: Several times . . . I was so happy to hear he was accepted on the

Jedi Council.

 

OBI-WAN: I know ... he deserves it. He is impatient, strong willed, very

opinionated, but truly gifted.

 

They laugh.

 

PADME: You're not just here to say hello. Something is wrong, isn't it?

 

OBI-WAN: You should be a Jedi, Padme.

.

.

.

 

Szal szívesen látnám, a kivágottak közt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.