Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Pontosan ez gátolta őket. Őszintén szólva, még Obi-Wan esetében is gátolnia kellett volna őket, hiszen Grievous az Utapaun megjegyzi, hogy Obi-Wan bolond, hogy kiáll vele, mert Dooku megtanította a Jedik harcmodorára. Ez a hencegés nagyon furán veszi ki magát olyantól, aki vagy fél tucatszor menekült el Obi-Wan elől kardpárbajok után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pontosan ez gátolta őket. Őszintén szólva, még Obi-Wan esetében is gátolnia kellett volna őket, hiszen Grievous az Utapaun megjegyzi, hogy Obi-Wan bolond, hogy kiáll vele, mert Dooku megtanította a Jedik harcmodorára. Ez a hencegés nagyon furán veszi ki magát olyantól, aki vagy fél tucatszor menekült el Obi-Wan elől kardpárbajok után.

Lehet, hogy közben tanította. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. 

 

Amúgy a film nézése közben előjöttek olyan gondolatok, hogy mit élhetett át Caleb aka. Kanan. :( A film közben beleképzeltem a Kanan képregény első 2 számát, és hát majd megszakadt a szívem. + Ahsoka és Rex is mit élhettek át, miközben ilyen tragikus események történtek a galaxis eme szegletében. A jedik kiírtása szerintem az SW Saga egyik legmegrázóbb jelenetsora, a zene alatta mestermű... nem tudok betelni vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Bence1997 írta:

Amúgy a film nézése közben előjöttek olyan gondolatok, hogy mit élhetett át Caleb aka. Kanan. :( A film közben beleképzeltem a Kanan képregény első 2 számát, és hát majd megszakadt a szívem. + Ahsoka és Rex is mit élhettek át, miközben ilyen tragikus események történtek a galaxis eme szegletében. A jedik kiírtása szerintem az SW Saga egyik legmegrázóbb jelenetsora, a zene alatta mestermű... nem tudok betelni vele

Hatalmas +1, főképp az aláhúzott rész kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik bukása Az ébredő Erő által teremtett helyzet miatt még fájdalmasabb. Korábban ugyebár azzal nyugtatgattam magam, hogy lLuke újjáépíti a Jedi Rendet - lásd legendák vonal. Most az új kánon vonalon meg nem tudjuk mi lesz... Ez így még fájdalmasabbá teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a PT legjobb része, és egyben a PT egyetlen olyan filmje, ami méltó az OT-hez. 

 

A CGI itt is túltolt, viszont a sztori már felnőttebb, csak az elején vannak benne gyerekes momentumok.

 

Érdekességként megjegyzem, hogy az OT összes részét úgy néztem meg, hogy elolvastam előtte a bemutató előtt pár nappal megjelent könyv változatot.

 

A legvégeelég jó lett, bár én a naplementét csak a legeslegutolsó vágásban mutattam volna meg.

 

A zene tényleg nagyon erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Tarzaan írta:

Szerintem is a PT legjobb része, és egyben a PT egyetlen olyan filmje, ami méltó az OT-hez. 

 

A CGI itt is túltolt, viszont a sztori már felnőttebb, csak az elején vannak benne gyerekes momentumok

Hagyd már ezt a demagóg f*szságot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarzaan, ha a film történetét próbálnád meg értelmezni, megérteni, és nem elsősorban a cgi hibáit keresnéd, akkor szerintem te is élveznéd a PT -t. Persze a PT -nek is vannak hibái, de kérdem én: az OT -nek nincsenek? Az OT szent és sérthetetlen, egy mestermű? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még digitális utómunka nélkül is megnézném. Nem különösebben izgatott a cgi minősége, mert pont nem az érdekelt, a történet volt a lényeg. Valóban, ahogy Ody írta, régen rossz ha már csak ez köt le téged a film nézése közben.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: Tarzaan, tudomásul vettük, hogy nem szereted a PT-t, szíved joga, de kérlek szépen, itt mellőzd az utálatod folyamatos hangoztatását. Ide az emberek a Star Wars szeretete miatt járnak, nem azért, hogy folyamatosan ilyeneket olvassunk (tudtommal ez deklarálva van a fórumszabályzatban is, érdemes lenne elolvasnod!). Azért jegyzem ezt meg, mert már számos alkalommal tapasztaltam tőled ilyesmit.

 

A CGI-ról meg annyit, hogy ezen a téren a PT bármely filmje számos mai filmet überel, pedig azóta rengeteget fejlődött a technika. De a PT látványvilága még mai szemmel nézve is gyönyörű!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én soha nem értettem ezt az anti-CGI vonalat, és a mai napig totálisan értelmezhetetlen számomra ez a jelenség. Mitől lenne jobb egy praktikus effekt, mint egy számítógépes, vagy fordítva? Ahogy az egyikből van jobb és rosszabb minőségű, ugyanúgy a másikból is. A gyér minőségű CGI visszataszító és illúzióromboló, de számomra egy félresikerült makett vagy maszk szintúgy.

A SW-ra abszolút nem süthető rá, hogy rosszul sikerültek volna a számítógépes megoldások, egyedül Dexet tudnám negatív példának kiemelni. Egyébként egészen a mai napig nemhogy vállalható, de büszkén vállalható mindhárom alkotás. Most arról ne is beszéljünk, hogy valójában milyen rengeteg hagyományos megoldást vonultat fel a PT is, amiről divat megfeledkezni.

 

De ha már megint PT-OT összehasonlítás, emlékszünk még az eredeti Sidious-ra az Ep.5-ből? Vagy nézzük csak az Ep.1-et, ahol szerintem a Yoda-báb szörnyen nézett ki, mérföldekkel jobb a CGI-megoldás. De nem azért, mert CGI, hanem mert szépen kivitelezett CGI, míg a báb eléggé félresikerült. Dex se azért néz ki gázosan, mert számítógépes, hanem mert elcseszték.

Azt meg be kell látni, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem lehet kellő minőségben praktikus effektekkel a vászonra vinni. Nem véletlen, hogy az OT-ban sivatag, mocsár, havas sivatag meg erdő van, a Bespin a legfantáziadúsabb helyszín. Valószínűleg nem Lucasék lettek sokkal kreatívabbak és ötletesebbek 30 év alatt, hanem kellett a mai technika ahhoz, hogy egy Mustafar, Kamino vagy Felucia úgy mutathasson, ahogy. A praktikus effektek meg azért nem fejlődtek annyit, hogy önmagában azzal megoldható legyen. Nyilván most csak a bolygókat hoztam szóba, mint példákat, lehetne sok mást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Találtam néhány érdekességet, hátha nem voltak még. :)

 

  • eredetileg  a fiatal Han Solonak is lett volna egy jelenete, ahogy a Vukikkal él Kashyyyk-on
  • az OT-ban Wedge Antillest játszó Denis Lawson, a PT-ben Obi-Wan Kenobit játszó Ewan McGregor nagybátyja
  • Ewan állítólag szívesen bújt volna a Császár testőrségének egyik tagjának a bőrébe, hogy valóban ő volt-e az egyik gárdista, azt a mai napig homály fedi
  • Ewan és Hayden 2 hónapig edzett a nagy párbajra
  • a Mustafari láva tényleg igazi volt a háttérben, mert amikor az Etna kitört Olaszországban, Lucas elküldött egy team-et, hogy csináljanak felvételeket hogy azt majd felhasználhassa a mustafari jelenetekhez

 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

eredetileg  a fiatal Han Solonak is lett volna egy jelenete, ahogy a Vukikkal él Kashyyyk-on

Ezért hatalmas hála az alkotóknak, hogy végül kihagyták... :)

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

a Mustafari láva tényleg igazi volt a háttérben, mert amikor az Etna kitört Olaszországban, Lucas elküldött egy team-et, hogy csináljanak felvételeket és azt majd felhasználja a mustafari jelenetekhez

Ez biztos csak valami tévedés lehet. Pontosan tudjuk, hogy a PT-ban minden csak mocskos CGI lehet, semmi valóságosat nem vehettek filmre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem tudom, hogy volt-e már, de észrevettétek azt, amikor Palpatine mondja Anakinnak, hogy hagyja ott Obi-Want és erre Anakin válasza az, hogy az lesz a sorsa ami a miénk is, az valóban bekövetkezett? Mármint úgyis lehet értelmezni, hogy mindhárman a Halálcsillagon halnak meg? Obi-Wan az elsőn, Anakin/Vader és Palpatine/Sidious meg a másodikon. Szóval igaza volt Anakinnak, ha ebből a szemszögből nézzük. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is szerepelt már, hogy Anakin az átállásakor és a visszatérésekor egy erővillámszórásnak volt a tanúja? Ugye Palpi Windut szórja meg és ezután tesz Anakin hűségesküt és lesz Vader, amikor pedig visszatér, előtte Palpi Luke-ot szórja meg a villámokkal.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ugyanakkora, ha nem még nagyobb baromság lett volna feltámasztani Windut, mert az ő halála legalább olyan egyértelmű, mint Maulé. Világít a csontja, vagyis az agya, a szíve, a lépe, a mája addigra rég szétfőtt, aztán kirepítették a századikról! Mi a frász kell még, hogy egyértelműbb legyen? George Lucas sétáljon be a hullája mellé és tegyen ki rá egy táblát, hogy "ez bizony halott"? :roll:

Ráadásul semmi sincs, ami miatt a Jedi Rend legnagyobb s*ggfejét fel kéne támasztani, pláne nem a Birodalom idejére. Maul legalább érdekes és király figura volt, aki még nagyon az elején lépett le a porondról. Windu ezzel szemben egy idegesítő marha, akinek a halála még túl későn is következett be. :evil:

Számomra Windu halála nem volt olyan egyértelmű, mint Maulé. Utóbbit kettévágta Obi-wan a derekánál, Mace-nek pedig a két kézfejét sikerült csak levágni (tudtommal abba nem hal bele senki, hogy levágják a két kézfejét). Aztán kizuhant a századik emeletről - ez már elég bizonyíték lehet a halálát illetően, de ha figyelembe vesszük Mault, szerintem ő se zuhant sokkal kevesebbet (ráadásul ő két részben zuhant sokat, Windu meg azért egészben). 

Persze Palpatine előtte széjjelrázta őt, ez megint csak egy bizonyíték lehet, viszont Luke is hasonlóan járt az ep6-ben. Habár arra, hogy milyen mértékű rázást kaptak ők ketten az ep3-ben (Windu), ill. az ep6-ben (Luke), már nem emlékszem, ahhoz túl régen láttam a filmeket. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.