Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Jó, de Grievoustól azért függetlenek valamelyest a tőle több ezer fényévnyire lévő bolygók, és az ott dúló harcok. Úgy értem, Grievous az egésznek a katonai vezetője, de megvan a katonai hierarchia, és ez ráadásképpen független is a szeparatista vezetőktől, akik ugye a politikai oldalt képviselik, és inkább Dooku alárendeltjei. Szóval attól, hogy Grivi meghalt, még folytatódtak a harcok (ahogy azt láttuk is pl.: Obi-wan Bogával visszatér a csata színhelyére Grivi halála után, és még dúlnak a harcok), egészen addig, amíg Anakin/Vader ki nem adta a parancsot: Kapcsolják le a droidvezérlőket.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amugy nehéz észrevenni de a Millenium Falcon benne van a filmben

(ha már irta valaki bocsi)

Amikor Anakin, Palpatine, És Obi-van a rázós leszállaás után elmennek Padméhoz meg a többiekhez

 

a háttérben ott megy el a Falcon

 

vagy legalábbis egy olyan tipusú hajó

 

na meg amikor pedme megérkezik a Mustafarra Anakinnak mindkét keze ép

és nincs eggyiken se kesztyű

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, én azóta már két helyen is megtaláltam a filmben, nem csak a lent említett helyen. Ott snassz dolog, azt még hivatalosan is leírták az sw.com-on :)

Ha erre gondolsz akkor az nem a Falcon csak egy átlagos YT-1300-as:

 

http://www.dusso.com/pages/EP3/sac.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, erre gondoltam. Tudom, hogy ez nem a Falcon (hiányzik róla az antenna, és gondolom az alsó ágyú is, mert a sima YT-ken csak felső ágyú van), de úgyis a legtöbb ember Falconnak hisz mindent, ami YT-1300-as, így könnyebb meghatározni, ezért írtam Falcont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Amikor Dugó gróf megjelenik Grivi hajóján, mintha egy Tie-Fighter hangát hallottam volna kint elzúgni. Talán aztán amikor Ani az "I was about to say that"-et mondja.

Érdekelne, hogy jól hallottam-e és ha igen, akkor az bakiból vagy direkt van-e benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ehhez a fejezethez kapcsolódóan még az is egy érdekesség (bár gondolom már mindenki észrevette), amikor Anakin Dooku meggyilkolása után Palpatine-nal beszélget, és mikor Palpatine felemlegeti a taszken táborbeli mészárlást, tisztán hallható egy (vagy több) taszken (közismertebb nevén: buckalakó) üvöltése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Dugó gróf megjelenik Grivi hajóján, mintha egy Tie-Fighter hangát hallottam volna kint elzúgni. Talán aztán amikor Ani az "I was about to say that"-et mondja.

Érdekelne, hogy jól hallottam-e és ha igen, akkor az bakiból vagy direkt van-e benne.

Hát nekem nem tűnt fel, mindig eltereli a figyelmem Anakin karaktaresen mély hangja, amitől lúdbőrös leszek :lol: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tisztán hallható egy (vagy több) taszken (közismertebb nevén: buckalakó) üvöltése

...és a régi sebek felszakadnak. Palpi tudta, mit beszél.

Amúgy valahol olvastam, hogy egy korai forgatókönyv-vázlatban Palpi Dugó lenyakazása előtt azzal hergeli Anit, hogy ő vitette el a buckalakókkal az anyját. Akkor az is Paépi műve volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Dugó gróf megjelenik Grivi hajóján, mintha egy Tie-Fighter hangát hallottam volna kint elzúgni. Talán aztán amikor Ani az "I was about to say that"-et mondja.

Érdekelne, hogy jól hallottam-e és ha igen, akkor az bakiból vagy direkt van-e benne.

Jól hallod, de azok nem TIE vadászok, hanem V-szárnyúak, ugyan olyan a hangjuk. Sajnos látni nem látni őket, de a hangjukat mit látható, hallható :lol:

 

Amúgy valahol olvastam, hogy egy korai forgatókönyv-vázlatban Palpi Dugó lenyakazása előtt azzal hergeli Anit, hogy ő vitette el a buckalakókkal az anyját. Akkor az is Paépi műve volt.

Hál istennek ez sohasem került be még a rendes forgatókönyvbe sem, szóval nyugodtan el is lehet felejteni, örökre, mert ez minden baromságok baromsága, örülök, hogy Lucas törölte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg még mindig Dugesz fején lett volna, mert Palpi őrá értette, hogy elvitette Ani muterját. Így szimplán alaposabb oka lett volna kinyírni. Harag, bosszú, sötét oldal stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a 3. és 4. rész között milyen jelentősebb események történtek?

 

Mert jáétszok a bttlefrton 2-vel és olyan küldetések vannak, hogy a Naboon jediket relytegetnek, meg a Mustafaron még a droidok ellen kellett harcolni, valamilyen dizmot kellett legyőzni, aki az FRSZ-t újra működésbe akarta hozni. Utána a Kamionon is volt küldetés, ahol olyan klónok ellen kellett harcolni, akik még a régi páncélzatban voltak, szóval azért kellett elfoglalni a kaminon azt a klón gyárat vagy mit, hgy a birodalmiak maguknak gyártsanak asszem.

 

Na, és ezek felkelltették az érdeklődésem, hogy mi történt a 3. és 4. rész között?

 

Köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Battlefront 2 nem túl jó alap arra, hogy elképzeld, mi történt a két rész között, már csak azért sem, mert az 501-es légió katonájaként játszas, és az 501-es légió Coruscanton állomásozik, annak védelmére van kirendelve (ők mentek a filmben a Jedi Templom ellen).

 

Van az Empire At War is játékként, de az sem az igazi, mert ott meg rendesen összekutyulták a dolgokat az EU-hoz képest, bár nem újdonság, az EU-ban így is nagy a kavarc, de az EAW gyökeres felfordulást okozott.

 

De kb ilyesmik történtek, kivonatosan, amit ismerek:

 

19 évvel a yavini csata előtt

 

>A császár parancsára Tarkin nagymoff létrehozza a Bendő Bázist, ahol birodalmi tervezők szuperfegyvereket fognak tervezni. A bázis védelmét Daala admirális biztosítja. [Jedi Search]

 

>Elkezdődik a Halálcsillag prototípusának építése a Bendőben. [Revenge of the Sith, Jedi Search]

 

>A működőképes prototípus elkészülte után elkezdődik a teljes életnagyságú Halálcsillag építése a Despayre mellett.

 

>Palpatine és Vader hozzákezd a Jedik maradékának kiirtásához.

 

>Palpatine elpusztíttatja a Caamast. Az akcióban egy csoport bothan is részt vesz. [specter of the Past]

 

>Sötét Jedik egy csoportjának lázadása a Bpfassh-on. Az egyik sötét Jedi elrabolja, és lélekben eltorzítja Jorj Car’dast, majd a Dagobára viszi. Yoda elpusztítja a sötét Jedit, és meggyógyítja Car’dast. Car’das gyarapítani kezdi csempészszervezetét. [Dark Force Rising, Vision of the Future]

 

>A Palpatine Szeme csatahajó megépítése, mellyel a Belsavis bolygón Plett Jedi-mester házában összegyűlt Jedi-lovagokat és gyermekeiket akarják lebombázni. Callista Jedi-lovag hatástalanítja a csatahajót, de ezzel személyiségét örök rabságra ítéli a vezérlő számítógépben. [Children of the Jedi]

 

>A ghormani mészárlást követően Palpatine moffá lépteti elő Tarkint. Bail Organa és Mon Mothma felkelést terveznek az Új Rend ellen.

 

>Darth Vader “segítséget nyújt” a Honoghrnak; valójában megakadályozza a klónháború következményeinek felszámolását. [Dark Force Rising]

 

>Biggs Darklighter születése.

 

>Voss Parck admirális rátalál Thrawnra, és Palpatine-hoz viszi. Thrawn birodalmi katonai kiképzést és magas rangot kap. [Vision of the Future]

 

 

 

17 évvel a yavini csata előtt

 

>Wedge Antilles születése.

 

 

 

14 évvel a yavini csata előtt

 

>Dengar halálosan megsebesül. A birodalmiak megmentik, és orgyilkost csinálnak belőle. [Payback]

 

 

 

12 évvel a yavini csata előtt

 

>Han Solo és Boba Fett első találkozása a Jubilaron. [The Last One Standing]

 

 

 

10 évvel a yavini csata előtt

 

>Han Solo megszökik Garris Shrike-tól. Az Ylesián kiszabadítja Bria Tharent. Felvételt nyer a Birodalmi Akadémiára. [The Paradise Snare]

 

>Gavin Darklighter születése.

 

 

 

7 évvel a yavini csata előtt

 

>Kyp Durron születése.

 

 

 

6 évvel a yavini csata előtt

 

>Talon Karrde felfedezi az elveszett Katana-flottát.

 

 

 

5 évvel a yavini csata előtt

 

>Hant kirugják Birodalmi állásából. Csubakka Han mellé szegődik. Csempészni kezdenek. Han és Lando Calrissian találkozása. [The Hutt Gambit]

 

 

 

4 évvel a yavini csata előtt

 

>Lando a Rafa rendszerbe megy kincsekre vadászni. Megelőzi Rokur Geptát, a varázslót a varázskulcs megszerzésében. A varázskulcs hangjára a sharu faj felébred primitív “álmából”. [Lando Calrissian and the Mindharp of Sharu]

 

>Han és Csubakka munkát kap Jabbától. A Birodalom sikertelen támadása a huttok ellen. [The Hutt Gambit]

 

 

 

3 évvel a yavini csata előtt

 

>Lando az Oseon rendszerbe utazik, ahol majdnem Rokur Gepta fogságába esik. [Lando Calrissian and the Flamewind of Oseon]

 

>Lando segítséget nyújt az oswaftoknak a Birodalom ellen, majd megöli Rokur Geptát. [Lando Calrissian and the Starcave of ThonBoka]

 

>A császár parancsára Tarkin nagymoff létrehozza a Bendő Bázist, ahol birodalmi tervezők szuperfegyvereket fognak tervezni. A bázis védelmét Daala admirális biztosítja. [Jedi Search]

 

>Elkészülnek a Halálcsillag tervei, majd prototípusa a Bendőben. A működőképes prototípus elkészülte után elkezdődik a teljes életnagyságú Halálcsillag építése a Despayre mellett.

 

>Roganda Ismaren fia, Irek születése.

 

 

 

2,5 évvel a yavini csata előtt

 

>Han Solo elnyeri Landotól a Millennium Falcont.

 

 

 

2 évvel a yavini csata előtt

 

>Han és Csubakka kiszabadítanak néhány politikai foglyot a Szövetségi Szektor egyik börtönéből. [Han Solo at Star’s End]

 

>Han és Csubakka kiszabadítanak egy hajószállítmánnyi rabszolgát. [Han Solo’s Revenge]

 

>Han és Csubakka Xim, a Despota elveszett kincsére vadásznak. [Han Solo and the Lost Legacy]

 

>A Koréliai Szerződés aláírásával Bail Organa, Mon Mothma és Garm Bel Iblis egyesítik a három legnagyobb forradalmi csoportot, és létrehozzák a Felkelők Szövetségét.

 

>A felkelők tudomást szereznek a Halálcsillag építéséről. Ysanne Isard a Birodalmi Hírszerzés igazgatója lesz. [interlude at Darkknell]

 

 

 

1 évvel a yavini csata előtt

 

>Han és Csubakka részt vesz a felkelők Ylesia elleni támadásában. Elkészül a Halálcsillag. A Tarkin nagymoffnál rabszolgaságban lévő Ackbar kiszabadítása. A felkelők a Toprawán megszerzik a Halálcsillag tervrajzait. Bria Tharen meghal. Han adósságba keveredik Jabbánál. [Rebel Dawn]

 

>Jorj Car’das hirtelen öregedni, majd haldokolni kezd. Yoda javaslatára az Aing-Tii szerzetesekhez fordul, akik meggyógyítják. Csempészszervezetének vezetését Talon Karrde veszi át. [Vision of the Future]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, szerintem az EU egy részét alaposan újra kéne írni, főleg ami ezen illetőleg az endori csata utáni időszakra vonatkoznak. Bendő bázis, meg a többiek...

 

Szerintem sokkal jobban is be lehetne mutatni ezen időszakot, és itt nemcsak az élőszereplős sorozatra gondolok, hanem igenis igényes könyvekre!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.