Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Nálam bizony DVD lett, mert nem tudtam időben elkezdeni nézni (ennél a filmnél a belenézés szóba sem jöhet), és így hamarabb is lett vége, mint a TV-műsornak. Tavaly nyár óta nem láttam, így most ismét újult erővel tört rám az élmény, és Padmé haldoklásától/Vader megszületésétől kezdve végig borzongtam az egészet. Nem csoda, hogy ez tett ismét full SW rajongóvá. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végét nem láttam, kivágták belőle Anakin meggrillezését?

 

A szinkron még mindig fura egy kicsit, főleg hogy a legdrámaibb jeleneteknél is úgy adták elő a szövegeket mint ha egy boldog kis teadélutánon lennének, gondolok itt főleg Anakin és Obi-Wan szócsatájára a Mustafaron.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem vágták meg. Már látom, hogy az ORTT ismét le fog csapni. :lol:

Valahogy mindig amikor az EP3-at nézem a Jedik kiírtásánál elfog a sírógörcs. Az a jelenet nagyon drámai és szívszaggató. Hasonlóan a végéhez. Padmé és Vader párbeszéde a nagy szakítás.

Zseniális film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

És amúgy alatta angolul ment a szöveg? (Ha volt róla szó, bocsi, most lusta vagyok visszaolvasni. :) )

Érdekes, de azért a közelébe se ér Bozai Józsefnek, Mádi Szabó Gáborhoz (főleg hozzá, ő tudta úgy mondani a szöveget, mintha tényleg csak egy mesét olvasna; nem csoda, hogy ő olvasta legtöbbször fel a kezdőszövegeket) és Perlaki Istvánhoz. Varga T. Józsefnél viszont jobb, aki - akárcsak abban a "frenetikus" ep5 eredeti szinkronban sokan mások - borzasztó volt. Amúgy hogy is hívják ezt a fickót? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, de azért a közelébe se ér Bozai Józsefnek, Mádi Szabó Gáborhoz (főleg hozzá, ő tudta úgy mondani a szöveget, mintha tényleg csak egy mesét olvasna; nem csoda, hogy ő olvasta legtöbbször fel a kezdőszövegeket) és Perlaki Istvánhoz.
Engem egy Szabó Gyula-féle nyitószövegbemondás tudna még érdekelni. :) Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Újranéztem a TCW első évadját, aztán időelütésnek megnéztem pár jelenetet az ep3-ból, köztük, mikor az Invisible Hand kényszerleszállást hajtott végre. Erre ugye Obi-Wan megejti aktuális szarkasztikus poénját: "Egy újabb boldog földet érés."

Eddig erről csak az jutott eszembe, hogy pár perccel azelőtt hasonlóan csapódott bele az Invisible Hand hangárjába, de ez egy azért nem volt az igazi, nem sült el a poén igazán, mert maga a kifejezés többet sejtetett, ráadásul volt benne némi kényszerérzett, mert valahogy a hangárban történt bezuhanás számomra nem meríti ki a landolás fogalmát (az űrhajóra leszállás nekem inkább dokkolás, a landolás szó szerinti földet érést sejtet). De most beugrott a Dooku Captured-ben történt hasonlóan boldog landolás, ahol szintén Anakin volt a pilóta, és Obi-Wan ücsörgött az anyósülésen. Vajon Obi erre célzott? Minden esetre így márt ült a poén, tök jól passzol a poénkodáshoz a TCW-ben látottak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet azt tudni, hogy az Ep III mennyi idő alatt játszódik? Van erről valami hivatalos információ, vagy valaki figyelt pl. Coruscant estében a napszakok váltakozására? Azért érdekelne, mert az EU alapján most találkoztam egy időkerettel, de nem tudom mennyire passzol a korábbiakhoz, ha volt ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos megerősítés nincs. A filmben látottak elég hivatalosnak tűnnek. Voltaképpen egyedül csak az ep1 és ep5 az, ami szerintem több napot, hetet ölel fel cselekményileg (mindkettő főleg a hiperhajtómű nélküli utazás miatt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos megerősítés nincs. A filmben látottak elég hivatalosnak tűnnek. Voltaképpen egyedül csak az ep1 és ep5 az, ami szerintem több napot, hetet ölel fel cselekményileg (mindkettő főleg a hiperhajtómű nélküli utazás miatt).

Mondjuk ez a négy napfelkelte/nyugta passzol a dologhoz. A Republic Commando regényekben igen pontos időmegjelölés van a Geonosisi csatától számítva napokban adva. Most az Order 66-ot olvasva elértem az Ep III eseményeihez, és a könyv alapján a Coruscanti csata öt napig tartott. Ez kicsit hosszúnak tűnik, főleg egy légi csatának, de a vége inkább már csak a felszínre lerakott szeparatista harcokra vonatkozik. Majd megnézem pontosan, hogy miként írják a történéseket. Palpatine elrablása, és a jedik visszahívása szóba kerül, így kb. belőhető, hogy Anakinék mikor értek vissza. A könyv szerint a csata vége után két napon belül ment Obi-Wan az Utapaura Grievosus után, Yoda meg a Kashyyykra, és talán még egy nap telt el a 66-os parancs kiadásáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv szerint a csata vége után két napon belül ment Obi-Wan az Utapaura Grievosus után, Yoda meg a Kashyyykra, és talán még egy nap telt el a 66-os parancs kiadásáig.

Nagyjából stimmel:

1. nap: kimentik Palpatine-t, aznap éjszaka van Anakin első álma.

2. nap: Anakin kinevezése, alkonyatkor elindul Yoda a Kashyyykra, este opera

3. nap: Obi-Wan indul az Utapaura, este Sith vs Jedi meccs, utána 66-os parancs

4. nap: Obi-Wanék vissza a Coruscantra, banda szétszéled, este Sith vs Jedi meccs round 2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.