Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Ma ahogy ledaráltam a prequel trilógiát, a Sith-eknél észrevettem valamit. Miután megnézte Obi-Wan a felvételt a mészárlásról, akkor jelentkezik, hogy legyőzze az ...

...Uralkodót, nem Kancellárt vagy Sith Nagyurat mond.

 

Körülbelül akkor alakíthatta át Palpatine a Köztársaságot Birodalommá, tehát nem tudhatta még, hogy ő lesz az Uralkodó. Bár Yoda is Uralkodóként szólítja meg, de ő közben beszélhetett Bail-lel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont már a klónok is my lordnak szólítják a 66-os kiadásakor, holott kancellárként Palpatine-t leginkább excelency-nek szokták szólítani. Pedig a 66-os még "messze" volt attól, hogy Uralkodó legyen.

 

Obi-Wan szerintem azért is hívhatta Palpatine-t automatikusan Uralkodónak, mert a holofelvételen elhangzik, hogy már Birodalom van (bár akkor még papíron nem volt, de ez mellékes volt akkor már :D), így elég nyilvánvaló, hogy Sidious az Uralkodó abban a szép új birodalomban. Igaz, ez magyarul nem annyira logikus, mert szép nyelvünkön ugye hívhatnák még császárnak is, de angolul az Empire-ből jobban következik, hogy a nagyvezér az Emperor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Így mennyivel hangulatosabb ez a jelenet.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Youtube linket úgy kell beírni, hogy a [youtube][/youtube] tag-ok közé rakod be a link egyenlőség jel utáni részét! Kéretik a jövőben így használni a szolgáltatást. Köszi!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először néztem a filmet az volt az első gondolatom, hogy ez a jelenet egyenesen a birodalmi indulóért kiált.
Jó alatta, ha csak ezt nézzük. De a film ritmusába, zenei világába nem illik bele. Sőt, ront rajta. Ezt a zenét nem erre a jelentre írta Williams, ami meg is látszik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs átmenet, egyből a zenébe váltunk, ez sokat ront rajta. Áthangszerelve, finomítva rajta akár még jól is kijöhet, mindenesetre nekem az eredeti verzió nem tetszik. Akkor már inkább ezt a zenét szabták volna át, mint egy olyat, aminek meg végképp köze sincs a témához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs átmenet, egyből a zenébe váltunk, ez sokat ront rajta. Áthangszerelve, finomítva rajta akár még jól is kijöhet, mindenesetre nekem az eredeti verzió nem tetszik. Akkor már inkább ezt a zenét szabták volna át, mint egy olyat, aminek meg végképp köze sincs a témához.

Igazad van, áthangszerelve talán tényleg jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Megnéztem a hétvégén az Episode III-at, és... hát nem voltam elragadtatva! :lol:

Régebben sokkal jobban tetszett. Valahogy a film elején az egyensúly nálam felborult, túl gyorsan történnek az események (Dooku pár perces szerepeltetése kimondottan nem tetszett most), Anakin karaktere pedig a film első felében egyáltalán nem illeszkedik a TCW-s karakteréhez (vagy fordítva). A TCW-ben egy csomót poénkodik, ugratják egymást Obi-wannal, Ashokával, teljesen laza, pedig ugye már akkor is dúl a háború. Itt meg összesen két mosolyt látunk tőle, bár a légkör is feszélyezettebb, de pl. a film eleji akcióban sem úgy vesz részt, mint ahogy azt a TCW-ben megszokhattuk tőle. A vakmerőség megvan, de a lazaság helyett inkább görcsösséget érzek nála. Persze lehet azért, mert a főkancellár élete a tét, nem tudom. Mindenesetre a sok TCW epizód után számomra mindenképpen zavaró.

 

A második rész sokkal jobban tetszik jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem a filmet kellene a TCW-hez nézni, hanem pont fordítva :lol:

Szerintem is. Ha a filmbeli karakterek nem olyanok, mint a TCW-ben, az csak és kizárólag a TCW hibája. De ahogy Oldi is írta, messze még a TCW vége, a karakter változhat és változnia is kell. Ha nem, a TCW még lejjebb csúszik az én EU kanon listámon, mint eddig - pedig most az előkelő első helyen van :lol:

Ráadásul, az ep3-ban teljesen más a helyzet - és a film is más felfogásban készült. Anakin végig elég feszült helyzetben van, és eleve nem is találkozik sokat Obi-Wannal. De amikor kioldódik néhány percre, egész pontosan mikor végre nyugiban leszállnak az Annex dómban, akkor azért előtör belőle a viccelődés. Viszont nyilván nincs oka vicceskedni a Tanácsban vagy az Obi-Wantól való búcsúja alatt. Egyszerűen az egész filmben nincs olyan helyzet - azt az egyet leszámítva -, amiben Anakinnak alkalma lenne humorizálni. Még a coruscanti csata sem lehet ilyen, hiszen nem csak Palpatine, de imádott felesége élete is veszélyben forog abban a csatában. Ilyen helyzetben még a TCW-ben is elég komorrá vállt, ennek Rush Clovis a megmondhatója... már ha túlélte azt, hogy veszélybe sodorta Padmét. A coruscanti csata össze sem mérhető Anakin szemszögéből egy második geonosisi csatával, egy malastari csatával, vagy bármelyik TCW-s csatával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem a filmet kellene a TCW-hez nézni, hanem pont fordítva :lol: Bár értem, amit írsz :lol:
Szerintem akkor lesz értelme bármiféle összehasonlításnak, ha véget ért a sorozat. Ez olyan amikor az EPI -et hasonlították az EPIV -hez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma nézegettem jeleneteket a filmből, és annál, mikor Anakin kiráncigálja Obi-Want a leszakadt függőfolyosó alól, szöget ütött valami a fejemben (nem t'om, írta már-e valaki). Azt mondja Anakin, mikor Palpatine Obi-Wan otthagyását javasolja, hogy: "Ugyanaz lesz a sorsa, mint nekünk." Ez végül is, valamennyire igaz is, hiszen mindhárman egy Halálcsillagon haltak meg, Anakin közbenjárásával. Obi-Want az első állomáson vágta le karddal, Palpatine-t a másodikon vágta le a mélybe, ő meg azért halt meg, mert feláldozta magát a fiáért. Különös megnyilvánulásai vannak Anakin jövőbe látási képességeinek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma nézegettem jeleneteket a filmből, és annál, mikor Anakin kiráncigálja Obi-Want a leszakadt függőfolyosó alól, szöget ütött valami a fejemben (nem t'om, írta már-e valaki). Azt mondja Anakin, mikor Palpatine Obi-Wan otthagyását javasolja, hogy: "Ugyanaz lesz a sorsa, mint nekünk." Ez végül is, valamennyire igaz is, hiszen mindhárman egy Halálcsillagon haltak meg, Anakin közbenjárásával. Obi-Want az első állomáson vágta le karddal, Palpatine-t a másodikon vágta le a mélybe, ő meg azért halt meg, mert feláldozta magát a fiáért. Különös megnyilvánulásai vannak Anakin jövőbe látási képességeinek :yeah:

Jó meglátás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik és csak nekem nem tiszta, de Anakin mivel magyarázza azt a Tanács és a szenátorok előtt, hogy Padmé ágyában tölti az éjszakáit? :D
Semmivel, ugyanis ezt senki nem tudja. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal normál esetben, a Jedik a Templomban alszanak, a saját kis szállásukon.
ez olyan apróság amit bármikor ki lehet játszani. Ráadásul az, hogy nem alszik ott, még nem lenti automatikusan azt, hogy Padménál van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.