Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

[Nem véletlen, hogy a legtöbb jelenetben Christopher Lee és Ian McDiarmid helyett a dublőre párbajozik. Csak ezt nem látjuk, mert a két színész arcát montírozták a kaszkadőrök arcára.

 

Ezen most dobtam egy hátast. Meg voltam győződve arról, hogy a két színész kardozik, és ugyanúgy gyakoroltak, mint Christensen és Mcgregor. De nagyon jól megcsinálták a montírozást mert semmit nem venni észre. Anno simán észrevettem ,hogy a Die Hard 3-ban nem Willis vezeti a taxit a Central Park-on keresztül, itt nem.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen most dobtam egy hátast. Meg voltam győződve arról, hogy a két színész kardozik, és ugyanúgy gyakoroltak, mint Christensen és Mcgregor. De nagyon jól megcsinálták a montírozást mert semmit nem venni észre. Anno simán észrevettem ,hogy a Die Hard 3-ban nem Willis vezeti a taxit a Central Park-on keresztül, itt nem.

Főleg a távoli nagy totálokon vannak dublőrök, de tényleg nem lehet észrevenni a különbséget. :) Maximum vékonyabb testalkatúak. Érdemes megnézni az EPIII extra DVD erről szóló doksi filmjét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen most dobtam egy hátast. Meg voltam győződve arról, hogy a két színész kardozik, és ugyanúgy gyakoroltak, mint Christensen és Mcgregor. De nagyon jól megcsinálták a montírozást mert semmit nem venni észre. Anno simán észrevettem ,hogy a Die Hard 3-ban nem Willis vezeti a taxit a Central Park-on keresztül, itt nem.

Pedig azért eléggé szemet szúró főleg a Sidius-Mace párbajnál, ahol a közeli képeken Ian mozgása sokkal "darabosabb" mint az úgymond "nagy-totálokon" ahol össze-vissza pattog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig azért eléggé szemet szúró főleg a Sidius-Mace párbajnál, ahol a közeli képeken Ian mozgása sokkal "darabosabb" mint az úgymond "nagy-totálokon" ahol össze-vissza pattog.

Igen, szerintem is Diarmidon érhető tetten igazán, mikor játszik a dublőr és mikor a színész. Bár ez abból is fakadhat, hogy például Diarmid sokkal több jelenetet játszott el maga - amire még büszke is volt -, mint Lee (aki azért az ep3-ra már igen hajlott korú volt, így nem csoda, hogy egy intenzív hármas párbajt nem tudott már megcsinálni), csak azt az irodai jelenetet ugye alaposan átalakították az utóforgatáson. Amiben viszont a párbajt is megkurtították, illetve átszerkesztették, így sok Diarmidos jelenetet cseréltek le a dublőr jeleneteire, mert Diarmidnak már nem volt ideje új koreográfiát tanulni. Ezért is van az, hogy a nagytotálokban Sidious kardja van a kezében, a közeliken viszont Anakiné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenhol azt olvasom, h a DVD-s kivágott jelenetek is G-canonnak számítanak, kivéve a Shaak Ti-s, mert később még látható a filmben. Meg tudná valaki nekem mondani, h hol? A legjobb 1 kép lenne, mert elég durva, h 6 év alatt nem tűnt fel...

Szerintem nincs benne a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs benne a filmben.

 

Ugye? Szerintem sincs. Asszem Dzséjt oldalán ahol canon-okról van szó, abban van írva.

 

Előbb kellett volna keresnem...bocsi: Shaak Ti's life was spared. She can still be seen in Episode III, as a tiny tabletop hologram on Kashyyyk, when Yoda is remote-conferencing with the Jedi Temple.

 

Bár ettől függetlenül nekem egyik kivágott jelenet sem canon...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Miért mondja azt Sidious a kiszabadítása után, hogy Dooku a droid hadsereg vezetője halott. Utána többször is említik ezt. Közben pedig Grievous volt a Droid Seregek Legfelső Parancsnoka. Akkor ez, most hogy van?

 

Ha jól tudom Sidioust amúgy ő kapja el és viszi a hajójára, erről is olvastam a neten, ez, hogy derült ki, a Clone Wars-ban ez gondolom nem lesz bent. Amúgy ott azt írják, hogy egy raklap jedivel végzett, akik a főkancellárt védték. Azért fura, hogy az önéletrajzában egy csomó csatát megnyer és a jediket is aprítja, közben a sorozatban eléggé lejáratják.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku volt a politikai vezető, a mozgalom feje volt. Grievous pedig a katonai vezetője a mozgalomnak. A Jedik úgy vélték, hogy Dooku volt az, aki összetartotta a Szeparatista mozgalmat, ezért gondolták úgy, hogy nélküle Grievous azt nem fogja tudni megtartani. Persze tévedtek Tyranus nagyúrral kapcsolatban.

 

Palpatine elrablása felületesen szerepel az eredeti Clone Wars sorozat vol. 2. szériájában. De igazán A gonosz labirintusa című könyvben írták le, az alaposan át is írta a CW-ben látottakat. Csendben megjegyzem, nem tartom kizártnak, hogy A gonosz labirintusát végül feldolgozzák, vagy legalábbis felhasználják a TCW-ben. Főleg a Kidnapped-Slaves of the Republic-Escape from Kadavo trilógia után van egy ilyen érzésem. Záró történetnek nem lenne utolsó.

 

Grievous megítélése kicsit más az EU-ban, mint a filmben/TCW-ben. Az írók egy Jedi irtó terminatorként képzelték el, míg Lucas egy gyáva szájkaratézónak, aki bár képes legyűrni egy Jedit, csak addig vagány, amíg ő áll nyerésre. Például a CW vol. 1. végén azért bír el hét Jedivel (ezek közül egyszerre öttel veszi fel a harcot), míg a TCW-ben még egyet is a magnái segítségével tud elcsípni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha, az univerzumot magát nézzük, akkor szerintem Sith kevesebb van, mint Jedi nem? Vagyis nekem a filmből ez derült ki. Dooku-ra is 3 Jedi jutott a 2. részben, mégis mindegyik ellen állta a sarat. Tehát, a kis létszám, nagyobb erővel párosul. De mondjuk Grivinek nincsen semmi ilyen jellegű ereje. Azonban a fénykardozást jól megtanulta mesterétől, szóval én egy középutat jobban el tudnék képzelni. Tehát, ahol nem egy szuper lény, de mégis, azért a CW-ban felmutatottaknál bőven több.

 

Amúgy az miért van, hogy Grivi kitöri az ablakot és úgy menekül, aztán ugye lemennek a pajzsok és mikor megkezdik a kényszerlandolást, az üveg már újra a helyén van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az miért van, hogy Grivi kitöri az ablakot és úgy menekül, aztán ugye lemennek a pajzsok és mikor megkezdik a kényszerlandolást, az üveg már újra a helyén van?

Nekem úgy rémlik, hogy az az oldala az üvegnek továbbra is lezárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez azért van, mert alacsonyabb a számuk és így sokkal többet kell trükközni, meg csábítani? :) De mondjuk ez jobban is illik a történethez, mivel a Jedik sokan voltak és kisebb volt a hadseregük. A Sith-ek meg kevesen voltak, de a haderők az ő oldalukon azért nagyobb számú volt. A III. rész után tartotta magát ez az arány, hiába hullottak el annyian.

 

A tűzoltó hajók nagyon lazák voltak a landolásnál, mondjuk én sok értelmét nem láttam a dolognak! :)

 

Az oké, de totálban látszik, hogy a parancsnoki híd teljes egészében egyben van, sehol egy hiány, vagy törés... meg akkor a légkörbe érve a szél is eléggé fújná a szereplők haját! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért akinek fénykardokból álló gyűjteménye van el lehet képzelni Jedi gyilkos terminátornak is.

Azokat találhatta is. :D

Nyilván végzett Jedikkel, de azért nem egy olyan legyőzhetetlen halálosztó gépezet, mint aminek a CW beállította első nekifutásra. Mind a TCW, mind az ep3 alapján a Jedik fölött aratott győzelmeiben valószínűleg jelentősen közrejátszottak a magna guardok vagy a többi harci droid. Amint egyedül, pőrén kerül szembe egy Jedivel (nemhogy öttel) már olajra is lép.

 

Amúgy az miért van, hogy Grivi kitöri az ablakot és úgy menekül, aztán ugye lemennek a pajzsok és mikor megkezdik a kényszerlandolást, az üveg már újra a helyén van?

Az üveg ugyanúgy be van törve, elzárva a zsiliplemezzel. Nem könnyű észrevenni, de ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ettől függetlenül szerintem a fénykardozó tudásuk is nagyobb, ha csak a filmeket nézzük, akkor többnyire két Jedi támadt rájuk és még így sem voltak elegen... A CW-ben kicsit helyreáll a rend, de Dooku itt is rendszerint elfenekeli őket. :)

 

Mi az a kód amitől a klónok oldalt váltanak?

 

Azt én mindig hozzáteszem, hogy a Jedik mikor ellene küzdenek használják orrba-szájba az erőt, Grivinél semmi ilyen nincsen, így kellenek a kiegyenlítésre alkalmas eszközök. Attól még nem gyáva valaki, hogy nem veti magát oda egy olyan személy elé, aki képességekben és extrákban erősebb nála. Amikor Obi megöli, azért lehet látni, hogy nem volt könnyű dolga és hozzátenném, hogy Skywalker a sorozatban végig remek fénykard csatákat bír és nagyon sokat fejlődik, mégis láthatjuk, hogy mi lesz mestere ellen a sorsa. Tehát, szerintem fénykarban Kenobi az NO1.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kód, parancs. 66-os parancs. És nem váltanak oldalt, ők továbbra is a Köztársaságot vagy annak utódállamát, a Birodalmat és aktuális vezetőjét szolgálják.

 

Az oké, de totálban látszik, hogy a parancsnoki híd teljes egészében egyben van, sehol egy hiány, vagy törés... meg akkor a légkörbe érve a szél is eléggé fújná a szereplők haját! :)

Nem fújhat a szél, mert miután betört az ablak és Grievous - meg néhány droid és neimoidi - kiröppent, egy páncéllemez zár rá az üvegre. Ezért szűnik meg a vákuum is. Nézd meg a jelenetet! A lemez pedig a többi jelenetben is a helyén van. Más sérülés meg nem érte a hidat.

 

A fénykard tudást azzal összemérni, hogy ki kit győz le, nem lehetséges, mivel van, akit korábban legyőztek, majd az legyőzi a korábbi legyőzőét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat találhatta is. :D

Nyilván végzett Jedikkel, de azért nem egy olyan legyőzhetetlen halálosztó gépezet, mint aminek a CW beállította első nekifutásra. Mind a TCW, mind az ep3 alapján a Jedik fölött aratott győzelmeiben valószínűleg jelentősen közrejátszottak a magna guardok vagy a többi harci droid. Amint egyedül, pőrén kerül szembe egy Jedivel (nemhogy öttel) már olajra is lép.

 

Biztos nem legyőzhetetlen, de szerintem 3-4 kevésbé képzett mesterrel, vagy lovaggal el tud bánni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én azt sosem értettem, ha valaki küzd évekig bizonyos emberek mellett, többször megmenti az életét egy Jedi, barátjaként kezeli és egy parancs hatására simán legyilkolja mindet, akkor mivel különb egy droidnál? Mert, mindig a lojalitás és a kezdeményező képesség hiányát írják fel a számlájukra, ami itt teljes mértékben igaz a mesterséges emberekre is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.