Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

És akkor nem is beszéltünk a kis zöld mester bélgázairól..

No meg a repülős jelenete, Kashyyyk-on... Ezek alapján inkább vígjáték lett volna az EPIII, mint dráma.

 

Pildi. Nekem nem hiányzik semmi a filmből. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lett volna annyiból, hogy plusz adalék lett volna Boga és Obi-Wan kapcsolatához. Vagyis láthattunk volna még egy példát rá, hogy Ben már mennyire Qui-Gonos, mennyire kötődik az alantasabb életformákhoz is. Viszont mégis jó, hogy kivágták, mert így a jelenetsornak iszonyú dinamikája van, és folyamatosan feszítik a húrt Obi-Wan Utapaura érkezése óta, amit ez megtört volna ezzel a gerelyhajítós poénnal, amit ráadásul így háromszor látnánk a Saga folyamán, ráadásul ebből kettőt ugyan abban a jelenetben (igaz, két alkalommal az elhajítás nem ment volna végbe, csak lógtak a jámbor lelkek :oops: ).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán mondanám hogy nagyon hiányzik de ott van az a jelenet amiben Obi először elmegy Padméhoz.

Zavarni csak az zavar hogy Padmén az a ruci van abban a jelenetben ami a DVD borítóján is rajta van.

Ha nem tudnám hogy forgattak egy olyan jelenetet amiben az van rajta akkor biztos megkérdezném magamtól hogy minek van a borítón rajta egy olyan ruha amit a filmben látni se lehet.

Ha már leforgatták legalább az extra DVDre rátehették volna.

Elveszett az a jelenet vagy mi lett azzal hogy még a törölt jelenetek közé se rakták be?

Igaz hogy a Padmé apartmanos szenátoros jelenetben is az van Padmén de az nekem nem hiányzik sehogy se.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Boga. He answers to Boga"

?! Úgy tudtam, nőstény....

Amikor a zöld elhajítja az utait, az meg nagyon jó kis utalás lett volna a felújítás banthájára. Viszont az sem rossz, ahogy a filmben a háttérben meglengeti. Lucasnál amúgyis mindig érdemes figyelni a hátteret....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, háttér, azaz földtér. Az ILM-nek megint sikerült lenyűgöznie egy aprósággal. Mikor a Hand hídján Obi-Wan és Anakin kiszabadultak, az egyik magna Anakint a kijárat felé tereli. A vívás alatt pedig a testőr belerúg egy levágott droid fejébe, ami leszakad a helyéről és arrébb gurul. Apró dolog, de ebből is látszik, mennyire rámentek a természetességre, hiszen ilyen bármikor megeshet bárkivel :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, háttér, azaz földtér. Az ILM-nek megint sikerült lenyűgöznie egy aprósággal. Mikor a Hand hídján Obi-Wan és Anakin kiszabadultak, az egyik magna Anakint a kijárat felé tereli. A vívás alatt pedig a testőr belerúg egy levágott droid fejébe, ami leszakad a helyéről és arrébb gurul. Apró dolog, de ebből is látszik, mennyire rámentek a természetességre, hiszen ilyen bármikor megeshet bárkivel :lol:

És főleg a részletekre mentek rá! Nem hiába voltak rá évek, hogy megcsinálják ezeket a jeleneteket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb fejeztem be a T2-t és az jutott eszembe hogy az amikor Ani felfelé araszol a lávafolyótól annak a koppintása amikor a termi az acélgyárban magát vonszolja a gránátvetője felé. Mindkettő húzódzkodik, mindkettőnek csonka a bal karja, mindkettőnek gépi a jobb karja csak Aninek kevésbé, és mindkettőnek szét van barmolva a külseje csak Aninek jobban. :lol:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb fejeztem be a T2-t és az jutott eszembe hogy az amikor Ani felfelé araszol a lávafolyótól annak a koppintása amikor a termi az acélgyárban magát vonszolja a gránátvetője felé.

Erre a jelenetre én is emlékszem, bár csak moziban láttam, de akkoriban a Terminátor 2 nagyon ütős film volt (a trükkjeiért Oscart is kapott). Tényleg van hasonlóság a két képsor között, lehet, hogy Lucasnak is megtetszett jelenet. Az köztudott, hogy szívesen utalt az SW-ben más filmekre, de én még a T2-höz való vonzalmáról nem hallottam.

Persze az is lehet, hogy valamelyik látványtervező álmodta ezt meg így. És az is lehet, hogy véletlen. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Valaki észrevette már, hogy amikor először mutatják Kashyyykot hogy ottvan Luminara Unduli Jedi mester? Elvileg ő a csatában hal meg.

Igen láttam, de van ott mellette egy másik mester is. Csak most nem ugrik be, hogy ki az. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen láttam, de van ott mellette egy másik mester is. Csak most nem ugrik be, hogy ki az. :)

Két vuki és két klón van még mellette, de Jedi egy szál sem. EU (és talán kivágott jelenet szerint, dehát ő a Bozpitire vagy mire vonult) Quinlan Vos lett volna még a Kashyyykon Unduli és Yoda mellett, majd kilőtték volna egy turbótankról, dehát ez nem került be a filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A konkrétumot én se tudom, de ahogy merítenek a lávából, és a többi eszköz, egyértelműen a feldolgozás jeleit mutatja. Tök jó, hogy a halálcsillagnak a Mustafari láva az alapanyaga.. :)

Te jó ég, ezt én még soha nem hallottam...

De végül is kellett valamiből épülniük - miért ne lehetne az a mustafari láva? :)

(de az az érzésem, hogy ez a téma valahol máshol indult...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen Petivel beszélgettünk az Episode III-ról, amikor felmerült bennem egy kétely.

 

Mint azt gondolom mindannyian tudjátok, Yoda arra inti Luke-ot a Birodalom visszavágban, hogy a vigyázzon, mert a jövő mindig mozgásban van.

 

Ahogy így belegondoltam azonban, a harmadik részben erre egy ellenpéldát látunk, hiszen Anakin önbeteljesíti a jövőt, azaz ahelyett, hogy a jövő állandó mozgásban lenne, sokkal inkább tűnik állandónak, amit a jelenben elkövetett események okoznak. Tehát nem a jövő változik, hanem a te magatartásod, amivel előidézed a jövőt.

 

Yoda azonban elég bölcs egy Jedi ezért úgy gondolom, csak nem tévedhetett ekkorát, nyílván 800 év alatt számtalanszor látta a jövőt, és nem véletlenül mondta azt, hogy a jövő mindig mozgásban van.

 

Mi van akkor tehát - teszem fel a kérdésem - ha Anakin rosszul értelmezte az álmát? Ha ugyanazt látta, amit George Lucas mutatott nekünk, még az is lehet, hogy Anakin a szimpla szülési fájdalmakra hitte azt, hogy Padmé meg fog halni...

 

Igazából két magyarázatot tudok elképzelni a dologra.

 

Az első, hogy Anakin először csak Padmé szülési fájdalmait látta. Ennek is lenne értelme, hogy miért? Azért, mert ha Anakin nem látta volna ezt az álmot, a szülési fájdalmak akkor is bekövetkeztek volna. Így viszont, hogy látta, a jövő megváltozik, és Padmé meg fog halni. Emellett Lucas ezzel hangsúlyozhatná, hogy Anakin mennyire túlzásba viszi a lányhoz való ragaszkodást, féltést.

 

A másik verzió, hogy az álmok már a Dooku lefejezés következményei. Könnyen lehet, hogy Dooku lefejezésével Anakin elindított egy jövő folyamatot, amely az eredetihez képest egy megváltozott jövő, és akárhogy próbált ezután ezen a jövőképen változtatni, nem sikerült neki. Ez is egy lehetséges magyarázat a problémára.

 

De felhívnám a figyelmet arra, hogy az első álomban Padmé nem hal meg, csak szenved. Az lehet a szüléstől is. Ki mit gondol erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hisz pont láthatjuk az ep3-ban, mennyire változik az a piszkos jövő. Az biztos, hogy ugyan azt láttuk, mint Anakin, hiszen Lucasról közismert, hogy nem mutogat olyat, ami nem úgy van. Azon túl, egyik látomásban sem hal meg Padmé. Ezen is túl, a szülési fájdalmak között nem hiszem, hogy Padmé majd azt fogja kántálni, hogy "Anakin, help me!". Elvégere Anakin nem szülésorvos, de még csak bába sem, szóval nonszensz dolog az ő segítségét kérni szimpla szülési fájdalmak esetében. S hogy még ezen is túlmenjek, az első látomásban Padmé egyedül van, csak Anakintól kér segítséget. A másodikban már jelen van Obi-Wan, mindez közvetlen azután, hogy Kenobi belecsöppen a dolgok sűrűjébe. Változott a jövő, ezzel Anakin látomása is. Viszont mégis egy teljesen más dolog történt meg, hiszen Padmé végül nem kért a szülés közben segítséget Anakintól, és Obi-Wan sem bíztatta arra, hogy tartson ki. Ezek a változások pedig visszavezethetők arra, hogy Vader megtámadta és elárulta Padmét, tehát a nő nem fog tőle segítséget kérni, illetve Obi-Wan már jól tudta, hogy meg fog halni, hiszen a droid konkrétan megmondta.

Viszont Padmé halála végig biztos volt. Attól a pillanattól fogva, hogy Anakin érzékelte a jövőt, azaz Dooku halála után, mellyel megindult a Sötét Oldal felé. Ez akkor már így is, úgy is elkerülhetetlen volt (hiszen, ha mást nem, Siduious eliminálta volna). Talán csak úgy változtathatott volna Anakin, ha Sidiousba állítja a kardját, de erre vajmi csekély volt már akkor az esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Padmé Anakin miatt halt meg. Nem látta értelmét a továbbélésnek, mert a fiú átállt. Így tehát már az első esetben értelmetlen a segítségkérés attól a sráctól, aki gyakorlatilag megöli. Vagyis lefordítva: ha akkor Anakin segítségét kérte, az EpIII idevonatkozó jelenetében is kérhetné.

 

Az meg, hogy Obi-wan belecsöppent a dolgok sűrűjébe... mintha addig nem lett volna ott :)

 

Szerintem Padménak szimplán fájt a szülés, és ezért kiáltott Anakinért. De mindketten tudjuk, hogy Padmé nem a szülés miatt halt meg, hanem Anakin miatt. Továbbra is két teóriát észlelek, ami feloldhatja ezt az ellendmondást, de azokat már leírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Padmé Anakin miatt halt meg. Nem látta értelmét a továbbélésnek, mert a fiú átállt. Így tehát már az első esetben értelmetlen a segítségkérés attól a sráctól, aki gyakorlatilag megöli. Vagyis lefordítva: ha akkor Anakin segítségét kérte, az EpIII idevonatkozó jelenetében is kérhetné.

Anakin miatt halt meg, a valóságban. De éppen ez támasztja alá, hogy a jövő mozgásban van, mert hol van az megírva, hogy az első látomásban is miatta halna meg? Mi van, ha az első látomás még egy olyan jövő lefolyásának eredménye, amiben Padmét Sidious próbálta meg félreállítani?

Éppen ez a lényege a változó jövőnek, hogy nem az történik a látomésban, mint ami ténylegesen megtörtént. Azért, mert a valóságban egy verzió megtörtént, egyáltalán nem következik, hogy a látomások is erre vezettek. Nem véltelen van háromféle verzió.

Ráadásul a két magyarázatod is csak azt igazolja, hogy a jövő folyton változik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.