Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Az ilyen bakikat nem kell kijavítani. Külön öröm, ha valaki felfedez egyet, nem? :pfff:

Na ja, ennyi erővel kicserélhetnék Grievous kezében a kardokat, mert az Utapaun négyből egy Anakin, egy pedig Obi-Wan aktuális kardja (igaz, ez szándékos easter egg). De az Invisible Handon Obi-Wan ep1-2-es kardja is felfedezhető a köppenyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

A Star Wars bolygók néhány kivételtől eltekintve (de kicsit még eme kivételek is) mind elég abszurdak :)

Na de, a mustafariak a hűvös völgyekben tudtak életben maradni. Mint az uatapauiaknak, nekik is két alfajuk van, a magas és vékony északiak és az alacsonyabb és zömökebb déli mustafariak. Én ennyit tudok róluk, de itt több minden van:

http://starwars.wikia.com/wiki/Mustafarian

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekes megfigyelni sidious hangját Anakin áttérése után. Fokozatosan változik a tónusa azzá, amit megismertünk oly sok évvel ezelőtt. Amikor felteszi a csukját abban a pillanatban áll be a hangja a jól megismert hangszínre. :) Érdemes megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidiousként mindig úgy beszél, mint az ep5-6-ban, érdemes meghallgatni az ep1-2-ben is. Ezért tetszik McDiarmid játéka nagyon, mert máshogy beszél Palpatine-ként és máshogy Sidiousként, így nehezebben lebuktatható. Ellenben Grúber Hugóval, aki ugyanúgy játszik mindkét szerepben (ezért bírtam az ep1 szinkronját, amikor két külön hangot kapott Palpadious, az kicsit hozta az angolt).

 

Érdemes megnézni.

Talán, hallgatni :) :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem igazán értelmezted amit írtam. Hallgasd meg. Akkor tudni fogod mire gondoltam. ;)

Szerintem meg igen, bocs, de szövegértelmezésből elég jó vagyok. És a hallásom is pörfikt.

Amennyiben az elmélyülésre gondolsz, miközben sírontúlivá vállt, azt meg mintha egyszer régen már megbeszéltük, hogy inkább Anakin fülén át halljuk, ahogy Palpatine szinte hipnotizálja, és nem ez a "Sidious hangá változás", mivel már az ep1-2-ben is úgy beszélt. Plusz, miután újra rendes a hangja, egyszer visszatér az a síron túli dörmögése, mikor Anakin Obi-Wan neve hallatán újra bizonytalan pofát vág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP1-2 -ben sose beszél úgy ahogy az EPIII -ban igazi Sidiousként. Kicsit másabb a hangszíne. Onnantól érdekes, amikor Anakin feláll, ő pedig belekezd a mondókájába. Szép átmenet van a síron túli hang és a Sidious tónus között. Az most mellékes ki fülével halljuk, inkább az a lényeges, hogy ezt milyen jól megcsinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem t'om, nekem minden részben Sidioususnak tűnt (már amennyire a holozás torzításából megítélhető az ep1-ben). Főleg az ep2-ben, mikor mondja, hogy "Everything is going as planned." Az hátborzongatóan Sidiousod szerintem. Persze ahány fül, annyi féle. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EpI-II-es Sidious hang teljesen távol áll az Uralkodó hangjától, az sokkal ridegebb, nyersebb, az előzmény trilógia első két részének Sidiousa sokkal lágyabban, selymesebben beszél, sokkal inkább Palpatine-ként.

 

A III. részben ellenben megvan az átmenet onnantól, hogy átalakul az arca. Vélhetően az Erő ilyen megnyilvánulása valahol hatott a hangjára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Gondolom nem mondok új dolgot, de amikora lávafolyón harcolnak, akkor a "lávaesésnél" a háttérben látszik pár kivilágított, erdei taplógombához hasonló épület. :D

Azok hozzátartoznak Mustafar arculatához. :D Egész idő alatt látni ilyen épületeket a bolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez is ma tűnt fel, az ep3 nézése közben. Van a jelenet, mikor az Invisible Handra tüzet nyit az egyik Venator, aztán zuhanni kezd. Sose értettem, mi a fenéért vesztette el a hajó a pályáját, mikor semmi baja sem volt a hajtóművének, hiszen kicsivel később tovább repült. Aztán ma végre leesett, bár a "Megnetizálni!" szövegből (amit eddig csak egy jól hangzó technoblablának véltem :) ) is következtethettem volna. Szóval, mikor a Venator tüze után a Hand zuhanásba kezd, a törzsén kék energiaíveket lehet felfedezni. Ugyanilyen energiaívek cikáznak az ep5-ben (és az X-Wing játékokban) az ionágyúval eltalált csillagromboló törzsén is. Vagyis, a Handra ion ágyúval is lőtt a Venator, ami jól megbénította, leálltak a hajtóművek, a stabilizátorok, a hajót magához rántotta a Coruscant gravitációja, és mindebből a magnetizálással hozták ki (először magnetizáltak, majd indították a stabilizátort, végül a vészhelyzeti turbó meghajtókat, amikkel megállították a zuhanást).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a "Magnetizálni" a droidoknak szólt, hogy kapcsolják be a mágneseiket, különben kiesnek a helyükről. :)

Kétlem, hogy a kapitány ilyennel törődne egy zuhanó hajón, nem mellesleg, a parancs előtt sem zuhantak sehová a droidok, pedig kemény másodperceik voltak rá (hiszen előtte még "A stabilizátorokat!" parancs is elhangzik) és a jelenet is úgy folytatódik, hogy a droidok nyomkodni kezdik a műszerfalat ;) Szóval, nem, nem nekik szólt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A rész végén miért csak C3PO memórióját kell törölni? R2D2 miért maradt ki? Mintha ez rémlene a filmből, hogy Bail Organa a parancsot így fogalmazta volna meg.

R2 nem olyan fecsegő mint C3PO. :angry: Egyébként a későbbi részekből is úgy jön le, hogy R2 tud mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, erről jutott eszembe, ami a múltkor SW maraton alatt eszembe jutott. Nem tudom, volt-e már. Szóval, R2 az ep4-ben mondogatja, hogy titkos küldetése van. Mi van, ha ezt a Skywalkerekre is értette és nem csak arra, hogy Obi-Wanhoz kell eljuttatnia Leia üzenetét? Eleve, mi van, ha nem csak véletlen volt, hogy Leia pont R2-ba helyezte el az üzenetet, hanem ez így volt eltervezve, vagy R2 maga kereste meg a hercegnőt, hogy menekítse, csak ő más feladatot adott neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, erről jutott eszembe, ami a múltkor SW maraton alatt eszembe jutott. Nem tudom, volt-e már. Szóval, R2 az ep4-ben mondogatja, hogy titkos küldetése van. Mi van, ha ezt a Skywalkerekre is értette és nem csak arra, hogy Obi-Wanhoz kell eljuttatnia Leia üzenetét? Eleve, mi van, ha nem csak véletlen volt, hogy Leia pont R2-ba helyezte el az üzenetet, hanem ez így volt eltervezve, vagy R2 maga kereste meg a hercegnőt, hogy menekítse, csak ő más feladatot adott neki.

Szerintem azt Leia parancsára értette...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ra biztos nem érthette, mert Bail volt az egyetlen Yodán és Obi-wanon kívül, aki tudta, hogy Luke a Tatuinon van, arra viszont nem számíthatott, hogy a Csillagromboló pont a Tatuin felett kapja el a Tantive IV-et, ezt senki sem láthatta előre. Arra viszont utasíthatta, hogy menekítse ki a Hercegnőt veszély esetén, de nem hiszem, hogy túl sokat érne R2 egy ilyen helyzetben. Bár végül is elég sok ketyeréje van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ra biztos nem érthette, mert Bail volt az egyetlen Yodán és Obi-wanon kívül, aki tudta, hogy Luke a Tatuinon van, arra viszont nem számíthatott, hogy a Csillagromboló pont a Tatuin felett kapja el a Tantive IV-et, ezt senki sem láthatta előre. Arra viszont utasíthatta, hogy menekítse ki a Hercegnőt veszély esetén, de nem hiszem, hogy túl sokat érne R2 egy ilyen helyzetben. Bár végül is elég sok ketyeréje van.

R2-D2-ról van szó, sok olyan helyzetből hozta ki hőseinket, amiben egy R2 nem sokat érne :angry:

Azt szerintem viszont tudhatta, hogy a Tatooine felett vannak, elvégre asztromech, és a Tantive már kint lehetett egy ideje a hiperérből (na meg, Leia eleve oda tartott a hajójával). Plusz, azonnal tudta, hogy a Tatooine-on merre kell menni Obi-Wan Kenobihoz, pedig csak annyit tudott, hogy a "buckák között lakik egy Ben Kenobi. Furcsa fickó, afféle remete". Arról nem beszélve, nem tudjuk, miről folyt még eszmecsere, mire Obi-Wan elhagyta a Tantive IV-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy értem, hogy Bail nem láthatta előre, hogy Leia pont a Tatuin felett kerül bajba, így nem igazán jöhetett szóba Luke közte és R2 között. Bár ha arra gondolsz, hogy Obi-wan, Yoda és Bail közösen adtak titkos küldetést R2-nak a Tantive-on anno... azzal meg az a baj, hogy azt talán lett volna olyan fontos, hogy megemlítsék az EpIII-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy értem, hogy Bail nem láthatta előre, hogy Leia pont a Tatuin felett kerül bajba, így nem igazán jöhetett szóba Luke közte és R2 között. Bár ha arra gondolsz, hogy Obi-wan, Yoda és Bail közösen adtak titkos küldetést R2-nak a Tantive-on anno... azzal meg az a baj, hogy azt talán lett volna olyan fontos, hogy megemlítsék az EpIII-ban.

Sok mindent nem említettek az ep1-2-3-ban, aminek fontos szerepe lett az ep4-5-6-ban vagy fordítva, sok minden van az ep1-2-3-ban, amiről már szót sem említenek az ep4-5-6-ban. Viszont, R2 "titkos küldetése" lehet erre utalás, mint ahogy Ben R2-ra sandítása is lehet az, hogy Leia üzenetére egycsapásra rájött, ki az a droid.

Amúgy meg, Bail küldte Leiat a Tatooine-ra. Bail hagyta meg Leianak, hogy ha bajba kerül, akkor menjen a Tatooine-ra és keresse Obi-Wan Kenobit. Bár ez sincs benne se az ep3-ban, se az ep4-ben, ez az egyetlen magyarázat arra, hogy honnan tudhatta Leia, hogy Obi-Wan Kenobi a Tatooine-on van (akit ő Ben Kenobi néven is egyből megismert, mert bár Luke így mutatta be, Leia mégsem akadt fenn ezen és kérdezett vissza, hogy ki a frász az a Ben Kenobi).

Szóval, nekem kicsit túl nagy véletlen, hogy pont az a droid kapja meg az üzenetet, ami pontosan tudja, kicsoda Leia, Luke, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader, tudja, mi történ Yodával, Padmé Amidalaval, Palpatine-nal, egy szóval a mindent tudó R2-D2 véletlenül pont azon a hajón van, ami Leiaé, amit a Tatooine-ra irányítanak, és bár van rajta még éppen elég asztromech, Leia pont R2-ba fut bele és adja át neki az üzenetet. Pont az a droid, ami nem csak azt tudja, merre menjen, de jól ismeri azt, akinek át kell adnia az üzenetet. Ez egy hatalmas nagy véletlen lenne, ha csak R2 nem direkt kereste meg Leiat. Persze ez csak HA, de nekem bőven belefér, és magyarázatot ad erre a gigászi véletlenre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.