Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Vicces és kedves dolgok 2.0

Ajánlott hozzászólás

Ha IV. Béla 17 év alatt 139 rendeletet hozott,

akkor hányadik Béla hozott 5 év alatt 58 rendeletet?

Ha négy tyúk 2 óra alatt hat tojást tojik,

akkor hány tyúk, hány óra alatt, hány tojást tojik? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
Ha IV. Béla 17 év alatt 139 rendeletet hozott,

akkor hányadik Béla hozott 5 év alatt 58 rendeletet?

Oldie, ez mekkora :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
5

Bingo. Anno feltettem ezt a kérdést egy honlapon, és 26-ból hét ember adott csak rá helyen választ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A cápa-bálna számomra nem volt kérdéses, a delfin viszont kiment a fejemből, bár már az intelligenciájuk miatt sem lenne logikus, hogy hal :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Ugyanennyire mulatságos volt - és ezt saját fülemmel hallottam - mikor egy pasi megkérdezte a haveromat, hogy ezek a tehenek - és rámutatott Csibészre és Csákóra, az akkor már 3 éves ökrökre - mennyi tejet adnak? Haver helyében én mondtam volna neki: Fejje meg az egyiket, és megtudja! :(;):)

Erről eszembe jutott a Jégkorszak 3 egyik jelenete :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Erről eszembe jutott nekem is egy apró történet.

Verőcén, ahol fesztiváloztunk, volt csikós bemutató is. A csikósok kikötötték a lószágot, aztán elmentek, gondolom a csárda helyet a kocsmába. Rögtön odamentem és elkezdtem simogatni a két lú közül a szimpatikusabbat, aki erre kómába esett és boldog képpel elaludt. Kiváncsi voltam a nemükre, így bekukkantottam a hasuk alá és konstatáltam, hogy heréltek. Pár pillanattal később oda jön egy csaj és barátnője, hogy jajj de szép csődör, halkan megjegyzem, hogy szerintem nem az, erre de, hogy az mert ott van a farka, és ő lovagolt sokáig, tény az egyik pisilt épp. Egyébként még vagy hárman, így voltak evvel a szituációval. Sikerült, úgy elvárosiasodnunk, vagy távol kerülni a természettől, hogy az emberek nem tudják, hogy mit jelent a herélés?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ja, úgy elvárosiasodtam, hogy a fiú lovat csődörnek nevezném. A nem jóját mekkora városi h*lye lettem...! Szerinted 10-ből hány ember tudja, hogy a herélt lovat "herélt"-nek nevezik? Várj, kérdezek jobbat: hánynak kéne tudnia? Szerintem ha a két kérdésre együttesen 10%-ot mondok, fölé lőttem... :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Főleg úgy, hogy nem hiszem, hogy ők is bekukkantottak a hasa alá.

Amúgy én is csődörnek mondanám a hím lovat.

Szerkesztve: - Darth_Phobos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én sem tudom, pedig három herélt macskám van, meg egy negyedik, ám az lekötött, de arról sincs dunsztom sem, mit jelent, annyira elvagyok városiasodva, és még nem is tagadom. :( Életemben egyszer volt a kezembe kapa, akkor is egyből rájöttek, hogy még soha az életben nem volt a kezemben kapa. Mondjuk akár Veszprémben, akár Szolnokon, mindig az ötödiken laktunk, ott meg baromira nem kell kapa ;) De az is fix, ha látok egy lovat, nem a tökeit kezdem el keresni, inkább megsimogatom, aztán tovaállok. Nem szeressem a nagyobbacska állatokat, a kicsi, ölbe vehető szőrmókákat csipázom, mert kicsit és ölbe vehetőek. De attól függetlenül, hogy falun csak akkor járok, ha az apai nagyanyámhoz látogatok (anyai ágon jóvátehetetlenül városi vagyok, bár anyai nagyanyám is faluról származik), még meg tudok különböztetni egy vakondot egy hörcsögtől, egy cápát egy bálnától, egy szamarat egy öszvértől, és egy méhet egy darázstól. Ez utóbbiak esetén mondjuk repülőrajtot veszek, ha a közelembe kerülnek, de ez a falun szerzett természetközeli traumák egyikének köszönhető: megcsíptek, cserébe rettenetesen félek tőlük, úgy kell nekik :) Azt a durva esetet meg már meg sem merem említeni, hogy egy bitang nagy szürke marha majdnem felnyársalta anyámat a városban :)

Amúgy szerintem abszolúte tök mindegy, hogy heréltnek vagy csődörnek nevezzük a lovat, pláne szegény töketlen paci szemszögéből, aki úgyis lecsokizza. Ha ez lenne az emberiség legnagyobb tragédiája, hű de jó lenne :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na akkor én lennék itt az egyetlen, aki még tanult fejni? :( (kézzel és géppel is)

Én valahogy ezt hiányolom is a nevelésből. Nem, nem a fejést! Hanem hogy a srácok csak könyvből tanulják meg, mi az a birka, kecske, ló, disznó. És nem látják, nem ismerik. Növényekkel ugyanez a helyzet. Nolcsinak szerencséje van. Van egy lökött anyja, és el fogom vinni vadasparkba, meg el Szabolcsba, nagypapájához, akik még tartanak ezt-azt, és van kis konyhakert is. Nagy élmény ám abból a levesből enni pl, amibe a zöldséget reggel szedi össze az ember a kertből. És persze az íze! ;)

Szerintem nehéz úgy természet és állatszeretetre neveleni emberkéket, ha csak a könyvet nézik. :)

Dzséjttel valahol egyetértek, nem kell a tökeit keresgélni, meg mogyorózgatni, de a tőgyet csak fel lehet ismerni, azt keresni sem kell! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hát épp azaz, hogy az Állatkert sokkal nagyobb forgalmat bonyolit manapság mint évekkel vagy évtizedekkel ezelött. Attól nem hinném, hogy tartani kéne hogy nem tudják mi az, de hogy a heréltet nem fogják felismerni az hétszentség, viszont nem hinném hogy probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én speciel nem igazán szeretem az állatkertet, de azért remélem, hogy nem fogják elárasztani az utcákat a kószáló ökrök és tehenek csak azért, hogy a gyerekek meg tudják különböztetni őket. Ha a kutyát összekeverik a macskával, vagy az oroszlánt a zsiráffal, akkor oké, az már gond, de hogy most ha látnak egy szerencsétlen legelő állatot, és nem tudják róla, hogy az éppen birka, vagy ökör, vagy tehén, vagy borjú... hát istenem, Szerintem oly mindegy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Hát épp azaz, hogy az Állatkert sokkal nagyobb forgalmat bonyolit manapság mint évekkel vagy évtizedekkel ezelött. Attól nem hinném, hogy tartani kéne hogy nem tudják mi az, de hogy a heréltet nem fogják felismerni az hétszentség, viszont nem hinném hogy probléma.

Bomarr, elmenni állatkertbe nem ugyanaz, mint mondjuk két hetet egy parasztudvarban eltölteni. :( (és persze az sem árt, ha nem csak megnézzük, de el is olvassuk az írásokat, amik az állatokhoz tartoznak) Nekem nem csak szeretni tanította meg a nagyanyám az állatot, hanem tisztelni is. Hogy a kakas ha óvatlanul megyek be az ólba, akkor kiszedi a szemem. (volt egy ilyen harci kakasa mamámnak. Mikor másodjára nekem jött, utána ment a fazékba. Pedig szép kakas volt!)

Az egy dolog, hogy látjuk a különbséget a tigris és az oroszlán között. De vajon a mai srácok hány százaléka tudja, honnét jön a gyapjúpulcsi, vagy a lenvászon terírő. Vagy a valódi selymet mi adja. ;) Lehet én látom túl fontosnak ezt, nem tudom.

Egyébként kérdezz majd meg egy állatkerti dolgozót, mit mesélnek a szülők a gyereknek. Főleg az állatsimogatónál! Keverik a kecskét a birkával, kakast a tyúkkal, és ez csak pár apróság. És ezek nem a gyerekek, hanem a felnőttek. :)

Állatiszteletről még egy példa... Vadasparkban anyuka 2 éves gyerekét odadugta Csákó - lentebb említettem, az egyik Vadasparkos ökör) szarvai közé. Rohantam visítva oda, hogy azonnal vegye ki! - épp látogatóban voltam ott ugyanis - De elkéstem. Csákó csapott egyet. Kiskölöknek szerencséje volt, nem sérült nagyot. De anyuka tisztára visított, hogy ez a tehén!!! életveszélyes. Na erre már jött havert, és kissé helyretette.

Mert ugye ki volt írva, hogy az állatokhoz tilos nyúlni. Ez az egyik fele. A másik meg egy ekkora állathoz odavinni a gyereket a gondozó engedélye, felügyelete nélkül nem kis felelőtlenség. Harmadszor meg bár nem köztudott, de a szürkemarha ridegtartáshoz szokott, nem tarkatehénke kategória! Anyuka megölhette volna a gyerekét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most már odáig jutott a tv-n, illetve a tv reklámokon keresztüli nevelés, hogy nemhogy leszögezik, hogy a tehén az csakis lila lehet, hanem már tehénből csirkét, birkát, kecskét fabrikálnak ostoba jelmezekkel. Hát grat. Engem az ilyen kb annyira dühít és elborzaszt, mint a gender féle gyereknevelés.

http://lmv.hu/node/5211

Legyen jó sok deviáns, elbutult kis "rabszolga". :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
és nem tudják róla, hogy az éppen birka, vagy ökör, vagy tehén, vagy borjú... hát istenem, Szerintem oly mindegy.

Nem tudom, én nem örülnék, ha a fiam nem tudná megkülönböztetni a birkát a bocitól...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én meg annak nem örülnék, ha azt mondaná, "de viszont". Vagy hogy "innák". Vagy egyéb nyalánkságok. Mégis így beszél a magyarok jelentős része. Ez nem kívánság műsor. Szerintem fontosabb a helyes beszéd, mint birkákat bocitól megkülönböztetni, te nyilván másképp látod, ez nézőpont kérdése. Ezzel együtt vannak nagyobb bajok is ebben az országban szerintem, mint a birka és a borjú vagy a csődör és a herélt kifejezések különbségének kérdése, vagy mint a "de viszont" intézményének felszámolása. De ez már se nem vicces, se nem fontos, úgyhogy nem is igen tartozik ide.

Szerkesztve: - Donát

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Legyen jó sok deviáns, elbutult kis "rabszolga". :(

Valahol kezd nagyon félresiklani a nevelés. Az eredményét meg már lehet látni hírekben, újságokban. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Én is csődörnek hivnám, pedig egy ezer fős faluban lakok, ráadásul az utcánk végén még istálló is van :D

A mi utcánkban is van istálló meg lovak meg sok mindent, de én csak elméletben tudom a különbséget, a gyakorlatban nem :)

:( Jaj, itt leestem a székről :)

Én is :D

Na akkor én lennék itt az egyetlen, aki még tanult fejni? :D

Csak láttam jó közelről, hogyan kell :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Ja, úgy elvárosiasodtam, hogy a fiú lovat csődörnek nevezném. A nem jóját mekkora városi h*lye lettem...! Szerinted 10-ből hány ember tudja, hogy a herélt lovat "herélt"-nek nevezik? Várj, kérdezek jobbat: hánynak kéne tudnia? Szerintem ha a két kérdésre együttesen 10%-ot mondok, fölé lőttem... :)

Rossz napod van? Vagy én fejeztem ki rosszul magam?! Arra értetem, hogy, aki tart macskát és kandúrja van, az tudja, hogy jár hozzá két tojás is. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem derült ki, hogy a szóban forgó emberek a ló gazdái. :(

Szerkesztve: - Donát

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Drága Vejem!

Tudom, hogy a válás óta nem hallottál felőlünk, de hosszas gondolkodás után szeretném elmondani, mennyire sajnálom hogy tönkrement a házasságod a lányommal. Sajnos igazad van hogy otthagytad, most jöttem rá hogy valóban gyakran félrelépett, és semmi sem volt elég jó neki amit te csináltál.

Tudom, én sem voltam jó anyósod, nagyon sajnálom hogy soha nem tudtam befogni azt a nagy, mocskos pofámat, és mindenbe beleszóltam, de csak azért, mert segíteni akartam. Igazad volt, mégsem volt jó ötlet, hogy hozzátok költöztem, és mozdulni sem tudtatok miattam, azt is nagyon sajnálom, hogy úton-útfélen csak téged ócsároltalak. Ez úton szeretnénk mindketten bocsánatot kérni, rájöttünk, hogy nálad szorgalmasabb, dolgosabb, rendesebb embert nem hordott még a hátán a föld. Most, így 10 év távlatából mégiscsak te vagy az az ember, aki férjül kívánnék az egyetlen lányomnak. Remélem a közben eltelt idő megszépítette az emlékeidet, lecsillapodott benned a harag. Tudom, ennyi idő után nehéz újrakezdeni, de mindketten örülnénk neki, ha néha meglátogatnál minket, talán újra fellángol köztetek a régi szerelem.

Nagyon várjuk hogy jelentkezz.

Csókol:

szerető anyósod

U.I.: Gratulálunk a lottónyereményedhez

Hogy mondják angolul? "Ma este a megbeszéltek ellenére sajnos nem jön vacsorára az anyósom."

- "YYYESSSS!!!"

Magyar recept a meggazdagodáshoz:

Vegyél két tehenet.

Ezeket add el hitelbe a saját betéti társaságodnak úgy,hogy háromról írtok szerződést.

A hitelre a nagybátyád kibocsát egy kezességi nyilatkozatot azzal, hogy a hitel visszafizetésének elmulasztása esetén négy tehénnel tartozol neki. Ezzel azután már a bankos haverjával öt tehén megvásárlására adnak neki Széchenyi- támogatást, így összesen kilenc tehén után igényelhetsz adó-visszatérítést. A tej forgalmazási jogát ahhoz a Panamában alapított cégedhez telepíted, amely a Kajmán-szigeteken működő, a bejegyzés szerint tejből varrógépolajat készítő offshore részvénytársaságod leányvállalata. A varrógépolajat egy finánc csókosod közbeiktatásával késleltetett vámfizetéssel importálod, gázolajként értékesíted, majd az összes áfa visszaigénylése, valamint az adók és illetékek befizetésének elmulasztása mellett a céget egy kormányközeli török hajléktalannak eladod.

A két tehén jól tejelt.

:lol:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Erre meg várom kitöltve vasárnap éjfélig :lol: :

ÍKÚ TESZT

Név (ahogy hívják):............

Cím (ahol lakik):..............

Kor (ahány éves):..............

Magasság (ahány centire van a feje teteje a padlótól):......

Súly (ahány kilogramm az Ön súlya):........

1. Ön

a. igen

b. nem

2. Szereti-e hogyha

a. nem

b. igen

c. nemigen

3. Ez az utolsó kérdés?

a. igen

b. nem

c. a helyes válasz a 'b'

4. Ha öt tehén fél óra alatt 57621 füvet harap le, akkor 57621 füvet öt

tehén hány fél óra alatt harap le?

a. egy

b. nem egy

c. hülye vagyok, nem tudom

5. A macska legfőbb ismérve:

a. van

b. mindig lábbal lefelé áll

c. hét élete van. Mégis megbotlik

6. Mije volt a Koszívu Embernek?

a. Neolit pészmékerje

b. Jókedve

c. 27 sora

7. Benjamin lükébb, mint Zakariás. Zakariás éppoly gyagya, mint Teofil. Zénó

tök zokni Taksonyhoz képest. Taksony totál hülye. Teofil és Zénó együtt

dilisebb, mint Zakariás. Viszont Benjámin egyedül is hót dinka.

Ki a legagyalágyúltabb a társaságban?

.....................

8. Melyik értelmes üzbég szót lehet kirakni az alábbi betűkből?

üúcijöcuxz - ................

9. Egészítse ki:

A spenót az a bokszkesztyű számára, mint a tintahal a

........ számára.

10. Karikázza be az x-et!

X

11. Most ikszelje be a karikát!

O

12. Vegyen elő zsírkrétát és itatóspapírt!

13. Elteheti.

14. Soroljon fel 10 indiántörzset!

............................................

és még ötöt! ...............................

gyorsabban! ................................

15. Saját értékelése szerint milyen az ÍKÚJA?

a. jó

b. kiváló

c. hálistennek negatív!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy magyar labdarúgó válogatott mérkőzés 14 pontban :lol:

1▬ Gyors,Lapos,rövid passzos játékkal, széleken mögé kerülésekkel szeretnénk megbontani az ellenfél védelmét-nyilatkozta a kapitány.

2▬Himnusz, fele nem énekel, másik fele már most be van tojva !

3▬Hú, bammeg, de gyorsak ezek !

4▬Végre labdát szereznénk,fogja, és előreba**a a légüres térbe !

5▬ Torhgelle lesen, és szabálytalanul is próbálta megszerezni a labdát.

6▬Te jó ég vezetünk !

7▬ Dzsudzsák ad be....miért nincs érkező ember ?

8▬Jókor jön a félidő, kezdünk egy kicsit leülni.

9▬A fiúk még fejben az öltözőben maradtak.

10▬Komolyan mondom,nincs három jó passzunk,ami társhoz megy !

11▬ Na eddig tartott a vezetésünk !

12▬X.y. mikor ért utoljára labdába ?

13▬Átfutnak rajtunk sajnos !

14▬ Úristen,Zlatan Ibrahimovics a 92,percben betalált, hát ilyen nincs !

Szerkesztve: - JakeSully

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ