Ugrás a kommentre

3x01 - Clone Cadets


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A magyar szinkron továbbra sem érheti utol az eredetit, de annyira azért nem volt vészes. Voltak nagyon jól eltalált szinkronhangok, például Shaak Ti és El-Les, voltak nem túl kiemelkedőek de legalább hasonlítottak az eredetire, ilyen volt például Bric (Nagyjából) és Lama Su. És méltányos, hogy Echo és Hevy ugyanazt a szinkronhangot kapta, mint az első évadban. Viszont a klón nevek variálásai nem nagyon tetszettek. Leginkább ez a Csupaöt dolog nem jött be. Az első évadban Ötösnek hívták, az jobban bejött. Néhány esetben muszáj volt variálni, mert az akkoriban használt Vagdalt nem illett volna bele a mostani szövegkörnyezetbe, viszont a Bohócnak meg semmi köze a Cutuphoz. Hogy Visszhangnak miért hagyták meg az angol nevét, az számomra rejtély, de gondolom azért, mert a két név nem egyforma hosszú. Rosszabbra számítottam, szóval nem volt annyira vészes. :) 99 hangjáról még azt sem tudom, hogy a véleményem pozitív-e, vagy negatív. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónnevekkel még mindig nem tudnak dűlőre jutni. Hol lefordítják, hol nem. Azt sem tudom, Cutup-ból hogy lett Bohóc. :D

Ami még nem tetszik, hogy eltérő hangjuk van a klónoknak, bár ez eddig is így volt. Shaak Ti szinkronja jó lett, de a többiek is hozták az elvárt szintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondom Nektek, hogy a 3. évad volt az első amit angolul, felirattal néztem meg először. Így az első két évadnál nem tudtam ilyen szemmel nézni a magyar részeket. Olyan szemmel, hogy a felirat szövegét hasonlítsam a magyar rész szövegéhez. Néhányszor elég furcsa dolgok hangzottak el. Szólni kellett volna a szinkronstúdiósoknak, hogy Lok Durd szövegét használják fel...

A Csupa öt megnevezés nagyon nem tetszett. Echo-nak miért nem fordították le a nevét? És mi ez a Bohóc? Vicc...A Citadel-t is sikerült valami nem is tudom mire fordítani.

Nagyot néztem amikor meghallottam Dányi Krisztián hangját, egyből beugrott, hogy ő szinkronizálta Echo-t a Rookies-ban, és Hevy hangját is ismerősnek találtam. Ki nem néztem volna belőlük, hogy a régi hangjukat adják nekik. Shaak Ti hangját jól eltalálták. Bric hangja is elment, El-Les szinkronja viszont furcsa volt számomra ahogyan 99-é is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos lemaradtam premierről, de ahogy olvasom itt a hozzászólásokat a klónok neveivel továbbra is hadilábon állnak :S

 

Reméljük a következő részekben valamit javítanak, szerintem inkább maradjanak az eredeti neveknél.

 

Jézusom, kilencke... mert abban, hogy 99 mi nem volt jó? Meg a Bohóc is hogy jött össze, nem értem. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na elkezdtem nézni a harmadik évadot, még csak most, (pedig már a negyedik évadról is vannak videók).

Jó kis rész volt, láthattuk a Kaminot és a klónok kiképzését. Szinkronnal nem volt bajom mivel nem tudom milyen volt az eredeti. Nehéz hangjának örültem :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
  • 11 hónappal később...

Szerintem évadnyitónak tökéletes volt. Nekem csak egy kérdésem lenne a cselekménnyel kapcsolatban.

Régen láttam már ezt az epizódot, úgyhogy nem sokra emlékszem belőle. Ha jól tudom, volt benne egy klón, aki különbözött a többitől, más szóvál nyomorék volt. De ő mit is keresett a klónok között? Mert tudtommal a klónokat megvizsgálják a klónozás során, hogy alkalmasak-e harcra, stb. Mint a 300 c. filmben: akiről úgy gondolták születésekor, hogy nyomorék, azt megölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fejlődésgyorsításnak lett 99 az áldozata. Születéséig lehet nem jelentkeztek rajta nyomok, csak abban a tíz évben, amíg 20-30 évet öregedett. Mivel egyéb munkára még alkalmas volt, így nem likvidálták - amúgy sem készült minden klón aktív harcra, elég sok a kiszolgálószemélyzet része lett - sőt, tekintve, mekkorák a Venatorok és micsoda harctechnikai befogadóképességük van, még az is lehet, hogy több klón volt a nem harcoló alakulatokban, mint a harcolókban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

99 kapcsán kicsit kitérve az EU-ra, valószínűleg a még használható, de valamennyire "hibás" klónokat - ha csak nem a különleges erők kötelékeibe szánták eredetileg - megkímélték. A Venatoros példa - az EU állításaihoz igazodva - azért jó, mert állítólag 7400 fős a teljes személyzetük, és a coruscanti csatában legalább ezer vett részt belőlük, ami 7 millió 400 ezer főre tenné csak a Venatorok legénységét csak abban az ütközetben, miközben a hivatalosnak mondott számadat a GAR aktív harcoló klónkatonáiról 3 millió. Így joggal lehet mondani, hogy az olyanoknak, mint 99 és társai, igenis lehetett szerepük magában a háborúban, és ahogy Dzséjt mondta, többen is lehettek, mint a hibátlan egyedek. Persze, a kaminoiak "értik a dolgukat", de ugyanakkor nyílván nem dicsekednek el a kriplik számával, főleg, ha a RepCom regényekben jól felvázolt lenézéssel vélekednek róluk.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.