Ugrás a kommentre

3x04 - Sphere of Influence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig azt hiszem van neki, Mellody Hobsonnak hívják. 2007 óta vannak együtt.

 

 

Vagy talán azt, hogy ne játsszon az étellel. :D

Az lehet, hogy együtt él egy nővel, de gyereke akkor se lehet. :D Jabba pedig nem hinném, hogy jó modorra tanítja a fiát. :D

 

 

Honnan tudod, hogy ez Greedo the Elder és nem Greedo? Mert az előbbi szerepelt (volna) az ep1-ben, és az speciel az ep4-es Greedo apukája. Viszont ezt a TCW-s figurát mindenhol a sima Greedonak jelölik. Filoni is úgy utal rá, mint az ep4-es Greedora. Amúgy, akinek üresnek tűnik a Cantina, az hallgassa meg a kommentet, ott Filoni írta, hogy direkt nem volt benn hagyományos vendég (nem csoda, egy túszt tartottak ott fogva, én sem fogadnék vendégeket :D).
Az sw.com -on írták, csak azóta már át lett javítva. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a Kereskedelmi Szövetség egy etikátlan és pénzéhes banda, azt eddig is tudtuk, de megint itt volt egy jó példa rá. Gondolom, hasonló módszerekkel jó pár rendszert sikerült ?meggyőzni? a szeparatistákhoz való csatlakozás "előnyeiről". Épp azt csinálták most, amit a Naboo-val is próbáltak: a Szenátus döntésképtelenségét és operatív védelmének hiányát felhasználva aljas módszerekkel kikényszeríteni, amit a saját, ill. közvetve a Sith Lord érdeke kíván.
Ebben a kérdésben érdekes volt Anakin megjegyzése is, miszerint a Jedik nem avatkozhatnak be. Naboo esetében se tehették volna meg, mégis odautazott Qui-Gon és Obi-Wan. Persze akkor volt egy olyan kancellár, aki próbálta a konfliktusokat megoldani, és nem azok eszkalálódásában volt érdekelt. Itt Anakin azzal, hogy a tanács tudta nélkül a Pantoriaiak segítségére küldi Ahsokát, éppen a Qui-gon -i szellemiséget képviselte a szememben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a kérdésben érdekes volt Anakin megjegyzése is, miszerint a Jedik nem avatkozhatnak be. Naboo esetében se tehették volna meg, mégis odautazott Qui-Gon és Obi-Wan. Persze akkor volt egy olyan kancellár, aki próbálta a konfliktusokat megoldani, és nem azok eszkalálódásában volt érdekelt. Itt Anakin azzal, hogy a tanács tudta nélkül a Pantoriaiak segítségére küldi Ahsokát, éppen a Qui-gon -i szellemiséget képviselte a szememben.
Ebből is látszik, mennyire nem mindegy, ki a főkancellár. :clap: Anakin pedig bármely keveset is látott Qui-Gon ténykedéseiből, nagyon egy hullámhosszra került vele ezen rövid idő alatt is. Ezen kívül ebben a helyzetben egész szép diplomáciai érzékről tett tanulságot - nem fejjel rohant a falnak, hanem szép csendben intézte a dolgot úgy, ahogy helyesnek látta. ;) Komolyan, ilyenkor sokkal érettebb, mint ahogy az Ep3-ban viselkedik pl. a Tanács előtt. Te nem érzed ezt egy kis ellentmondásnak?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem érzed ezt egy kis ellentmondásnak?
Nem. Akkor már a sötét oldal torkában volt, sokat változhatott a mostani önmagához képest. Egyébként nem is értem, hogy jöhetnek ki Padméval, hisz ő szabályember, mindent a törvények szerint cselekszik. Itt is mondja Anakinnak, hogy szerinte be kellene vonni a tanácsot is.... Minek? Hogy letiltsák őket az akcióról? Max. Obi-Wan értette volna meg. :clap: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem ellentmondás, mert Anakin már a filmekben, egész pontosan az ep2-ben is használta a parancsok kiskapuit. Először, mikor csalinak használta Amidalát, másodszor, mikor vele ment a Geonosisra. Igaz, mindkét esetben Amidala vetette fel a lehetőséget, de Anakin egyszer sem ágált ellene. Később a Rising Malevolence-ben is okította erre Ahsokát: "Egy dolog, hogy teljesítjük a parancsot, és egy másik, hogy hogyan teljesítjük." Lehet ezt pont Amidala ep2-es megmozdulásával tanulta meg ő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a kérdésben érdekes volt Anakin megjegyzése is, miszerint a Jedik nem avatkozhatnak be. Naboo esetében se tehették volna meg, mégis odautazott Qui-Gon és Obi-Wan. Persze akkor volt egy olyan kancellár, aki próbálta a konfliktusokat megoldani, és nem azok eszkalálódásában volt érdekelt. Itt Anakin azzal, hogy a tanács tudta nélkül a Pantoriaiak segítségére küldi Ahsokát, éppen a Qui-gon -i szellemiséget képviselte a szememben.

 

Ugyanígy gondolom én is. Qui-Gon visszatért. Pontosan úgy viselkedik mint Obi-Wan mestere. Ez a legnagyobb tragédia. Mármint hogy nem Jinn taníthatta Anakint. Soha nem lett volna akkor Birodalom, Palpi meg halott mielött Császár lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem is értem, hogy jöhetnek ki Padméval, hisz ő szabályember, mindent a törvények szerint cselekszik.
Mert az ellentétek néha vonzzák egymást. :D És mert mindkettőjüknek pont arra volt szüksége, amit épp a másiktól kaphatott csak meg: Padménak lazaságra, Anakinnak pedig kötődésre. Szerintem épp azt szerették egymásban, ami saját magukból hiányzott, így egymás által váltak egésszé.

 

 

Szerintem sem ellentmondás, mert Anakin már a filmekben, egész pontosan az ep2-ben is használta a parancsok kiskapuit. Először, mikor csalinak használta Amidalát, másodszor, mikor vele ment a Geonosisra. Igaz, mindkét esetben Amidala vetette fel a lehetőséget, de Anakin egyszer sem ágált ellene. Később a Rising Malevolence-ben is okította erre Ahsokát: "Egy dolog, hogy teljesítjük a parancsot, és egy másik, hogy hogyan teljesítjük." Lehet ezt pont Amidala ep2-es megmozdulásával tanulta meg ő is.
Ez igaz, de akkor valahogy gyerekesebben viselkedett még. A TCW-s Anakin pedig még őrült ötleteiben is megfontolt, így értettem lentebb. De talán valóban Ody-nak van igaza, és a sötét oldal az, ami visszafordítja ezt a folyamatot.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de akkor valahogy gyerekesebben viselkedett még. A TCW-s Anakin pedig még őrült ötleteiben is megfontolt, így értettem lentebb. De talán valóban Ody-nak van igaza, és a sötét oldal az, ami visszafordítja ezt a folyamatot.
Én azt is csodáltam, hogy nem ő maga ment, hanem Ahsokát küldte. Nem szokott ő falazni, max. neki falaznak. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangulatos rész volt, az előzőnél sokkal jobban bejött. A rengeteg utalás, a nagyszerű szereplők és maga a sztori mind remekre sikeredtek. Kíváncsi lettem volna, hogy pontosan mi volt az a veszélyes politikai játszma, amibe Pantora keveredett a Kereskedelmi Szövetséggel szemben, de nem hiszem, hogy erre később még választ kapunk.

Sajnálom, hogy Pantorát csak egy képkocka erejéig láthattuk, mert az alapján látványos helyszínnek tűnt, remélem később még nagyobb szerepet kap. Egyébként a bolygó neve (nyilván véletlenül) nagyon hasonlít egy másik filmben látott holdra, akár csak az őshonos lények, akik mindkét esetben kék bőrű, tetovált arcú humanoidok. :P

Tetszett az alapötlet, hogy a teljes Lucas család TCW-s alakot öltött. Lucas, vagyis Papanoida egyértelműen vitte a pálmát, de tőle nem is vártam mást. :D Határozott karakter, aki mindent megtesz a családjáért és a hazájáért, képes hidegfejjel gondolkodni a szorult helyzetekben és jó döntéseket hozni. Che Amanwe, Chi Eekway és Ion nem voltak túlzottan egyedi karakterek, de 22 perc alatt nem juthat mindenkire idő.

A túszejtés bátor húzás volt a szakadárok részéről, hiszen könnyen lebuktathatták volna a Kereskedelmi Szövetséget, bár sokak számára így is egyértelmű a Szenátusban, hogy ők bizony szeparatista kapcsolatokat ápolnak, közvetlen Dooku-val, ami nem csupán "üzleti". Bár lehet, hogy Dooku bízott Lott Dod képességiben, mert sokszor Palpatine-t megszégyenítő módon forgatja a szavakat és alakítja a dolgait.

Greedo felbukkanása jó kapocs az EP4-el, akár csak Mos Eisley és Jabba. A kocsma teljesen más volt, mint az EP4-ben látott kantina, amit egyáltalán nem tartok negatívumnak, elvégre nem csak 1 típusú kocsma létezhet Mos Eisley-ben.

Ahsoka feltűnése mindenképpen pozitívum, főleg miután jobban megismerhettük és kicsit több teret kapott a kibontakozásra, mint eddig. Kivétel talán a Lightsaber Lost és a Lethal Trackdown. Az elmetrükkös jelenet az egyik legjobb lett, ahhoz képest, hogy először próbálta ki élesben, nem csinálta rosszul. A Chuchi-val való párosa majdnem olyan jó volt, mint amit Barriss-el alkotott. Egyedül az asztal alatt bújkálós jelenetet éreztem kicsit hiteltelennek. Nem történetileg volt baj vele, hanem megvalósításilag. Bár többször is megnéztem, lehet, hogy elsiklottam valami felett...nem értem, hogy az asztal alól hogy tudtak észrevétlenül eltűnni úgy, hogy míg az egyik niemoidi lehajolt, a másik állva maradt, így észre vette volna, ha az asztal alól felbukkan valaki. Talán a látószög lehet magyarázat, de szerintem abból a pozícióból, ahol a neimoidi állt, látni lehetett az asztal széleit. Szintén remek kis momentum volt, amikor a magasba emelte, majd hosszú másodpercekig ott tartotta Chuchi-t. Szerintem nincs több 50 kilónál a szenátor, Ahsoka mégis feltűnően erőlködött, hogy a levegőben tartsa. Még hogy a nagyság nem számít. :D Persze egy padawantól nem is várom, hogy csillagrombolókat rántson le az égről, vagy egyéb "apró" tárgyakat. :D

Bár Anakin nem szerepelt túl sokat, a coruscanti jelenetéből jól látszott, mennyire könnyed, baráti a kapcsolata tanítványával, aki sok dologban meglepően hasonlít rá. Az epizódot nem helyezném túl koránra az idővonalban, szépen lejött, hogy itt már jóideje betöltik a mester-tanítvány szerepet. A nyomozós szál kicsit lassan indult be, ennek ellenére kellően feszültségteli, Papanoida állandóan sugárzó nyugalma ellenére. Divo hadnagy visszatérése nem volt rossz, bár a Senate Murders-beli alakítása után, nem néztem volna ki belőle, hogy egy szimpla vérnyom felett elsiklik. Elvileg még a Senate Murders előtt járunk, így ez betudható annak, hogy még kevésbé tapasztalt.

Papanoida és Ion tatooinei mentőakciója remek volt, a kocsmai lövöldözés igazi western hangulatot teremtett. Papanoida fegyverének hangja egyedire sikerült, nekem bejött.

Lott Dod Szenátus-beli szövege hatalmas volt, mint írtam, remekül keveri a lapokat. A történtek ellenére is képes jól kijönni a dolgokból és mártírnak beállítania magát, akinek még legyenek is hálásak, hogy visszaszolgáltatta a báró lányait. Vérbeli politikus. A zene is aránylag rendben volt, bár ezúttal nem mondanám kiemelkedőnek. Kíváncsian várom a folytatást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vártam már az írásod. :D

 

Hangulatos rész volt, az előzőnél sokkal jobban bejött. A rengeteg utalás, a nagyszerű szereplők és maga a sztori mind remekre sikeredtek. Kíváncsi lettem volna, hogy pontosan mi volt az a veszélyes politikai játszma, amibe Pantora keveredett a Kereskedelmi Szövetséggel szemben, de nem hiszem, hogy erre később még választ kapunk.
Ez valóban érdekes, mert Lott Dod azt mondja az elején, hogy a jogos adójukat akarják beszedni. PErsze Lott Dod -nál az se igaz, amit kérdez. :D

 

A túszejtés bátor húzás volt a szakadárok részéről, hiszen könnyen lebuktathatták volna a Kereskedelmi Szövetséget
Olyan idióta túszejtőkkel biztosan, mint amilyen a Gotal fejvadász volt, hisz nem ismerte fel a Kantinában, hogy Pantoraiakkal beszél ami elsőre is elég gázos volt. :D

 

Lott Dod Szenátus-beli szövege hatalmas volt, mint írtam, remekül keveri a lapokat. A történtek ellenére is képes jól kijönni a dolgokból és mártírnak beállítania magát,
Majdnem ő lett a hős. :D

 

A zene is aránylag rendben volt, bár ezúttal nem mondanám kiemelkedőnek. Kíváncsian várom a folytatást. ;)
A tárgyalóban hallható zene szerintem nagyon jó volt, aminek megkoronázását akkor hallhattuk, amikor Ahsoka Chuchival bűvészkedett a magasban. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor azt is tudjuk, hogy voltak külön dolgai is a mesternek és tanítványának, így ha éppen nincs Anakin mellett Ahsoka, azon nem kell csodálkozni. :P
Igen, ebből a szempontból nem árt néha ilyen dolgot is beleszőni a történetbe. :P Bár én szeretem a tradicionális párokat, mint Ani-Obi, Ani-Padmé, Ani-Ahsoka, Artu-Thripio, együtt látni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már várná az ember Clint Eastwood bejövetelét. :fuckoff:
Jaja. :chainsaw: Egyébként annak a Gotal fejvadásznak elég félelmetes hangja volt. Papanoida lányainak elrablása közben ébredtem rá erre. :angry: Később rájöttem, hogy ezt a hangot az EPIV kantina jelenetében is hallottam, azért volt olyan ismerős.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sokat levon a jelenet érdemeiből, hogy a fejvadász nem ismeri fel, hogy a betolakodók pont ugyanabból a fajból származnak, mint a célszemély...
Ezt írtam korábban is, úgy látszik elkerülte a figyelmedet. :cry: Az a gotal fejvadász egy idióta volt. :( Pont úgy néztek ki mint a fogvatartott, erre elkezdi kérdezgetni, hogy ezek kik. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem volt éppen egy lángelme, de ez valahogy le is jött róla :cry: Mentségére szóljon, a Galaxisban három tök kék faj is van. Igaz, az egyiknek (a chisseknek) vörös a szemük, de jóhiszeműen feltételezhette, hogy az érkezők nem pantoraiak, hanem wroonaiak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem volt éppen egy lángelme, de ez valahogy le is jött róla :cry: Mentségére szóljon, a Galaxisban három tök kék faj is van. Igaz, az egyiknek (a chisseknek) vörös a szemük, de jóhiszeműen feltételezhette, hogy az érkezők nem pantoraiak, hanem wroonaiak. :(
Ez igaz, de én azért arra számítanék, hogy legalább képben vannak azokról, akiket el kell rabolni. Szóval fel kellett volna ismerni Papanoidát, gondolom látta már korábban. Greedo pl. azonnal tudta ki ő.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jaj, ne kötözködjetek már! Azt hagyjátok meg nekem :(
Néha azt is kell. :D Egyébként nem lehet mindenki tökéletes, de ennél a lúzernél találhatott volna jobbat is Greedo. Pl. a Jabba palotájában haverjai közül az egyiket. Ironikus egyébként, hogy Greedon kívül ez a gotal faszi úszta meg a lövöldözést. :cry:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaaaa... hát azt elfelejtettem. Akkor nem szóltam. Nincs mentsége, hülye a szentem :cry:
Kellett már egy ilyen is, mert eddig mindegyik fejvadász űbertáp volt. :( Ez biztos a homokbuckáék között csövezett, amikor Greedo felkarolta. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.