Ugrás a kommentre

3x05 - Corruption


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Madalore nagyon jól néz ki. Az durva azért hogyha nem állsz egyik oldal mellé sem akkor megszívod. Én megint a Kereskedelmi Szövetséget sejtem mögötte,

Pedig a részben többször említették a Vállalatszövetséget... remélem végre őket is jobban megismerhetjük, Passel Agent-vel az élen....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehát könyörgöm...Satin büszkélkedik Padménak, hogy Mandallor mennyire is tiszteli a hagyományait. :) Ezt most komolyan gondolta Filoni? Pont az a lényeg, hogy Satine szakítani szeretne a mandallorok eddigi életitelével.
De épp ez a lényege a jelenetnek, hogy szakítottak a régi életvitellel, és az újat már hagyománynak nevezi! Ahogy Satine tálalja ezt Padménak, abból ez számomra egyértelműen lejött. Itt is arra céloz Satine, hogy nem barbár és erőszakos nép a Mandalori.

 

 

Én megint a Kereskedelmi Szövetséget sejtem mögötte, mert őnekik áll hatalmukban a kereskedést leállítani.
Itt most a vállalatszövetséget említik, ami kicsit megzavart.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a részben többször említették a Vállalatszövetséget... remélem végre őket is jobban megismerhetjük, Passel Agent-vel az élen....

Csak hogy az a bökkenő, hogy két különböző szervezetet említettek meg benne. Almec valóban a Vállalat Szövetséget, azaz a Corporate Alliance-t említette meg, amelynek ugyebár Passel Argente a vezetője. Viszont a Mooga bolygó nem ez, hanem egy másik, a Commerce Guild fennhatósága alatt van, az pedig Shu Mai szervezete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy az a bökkenő, hogy két különböző szervezetet említettek meg benne. Almec valóban a Vállalat Szövetséget, azaz a Corporate Alliance-t említette meg, amelynek ugyebár Passel Argente a vezetője. Viszont a Mooga bolygó nem ez, hanem egy másik, a Commerce Guild fennhatósága alatt van, az pedig Shu Mai szervezete.
Lehetett mind a kettő. Utólag megnézve azért becsülöm Padmét, mert a szenátusban mindent megtett Mandalore megsegítése érdekében.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy az a bökkenő, hogy két különböző szervezetet említettek meg benne. Almec valóban a Vállalat Szövetséget, azaz a Corporate Alliance-t említette meg, amelynek ugyebár Passel Argente a vezetője. Viszont a Mooga bolygó nem ez, hanem egy másik, a Commerce Guild fennhatósága alatt van, az pedig Shu Mai szervezete.

Upsz, akkor ez egy fordítási baki volt nálam :) . Bocsi mindenkitől. Akkor Siddiq tényleg nem a Vállalatszövetséget, hanem a Kereskedőtestület-et említi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ötből öt rész tetszett, azért ez számomra jó érv az harmadik évad mellett. Kicsit egyszerű volt a rész, érezhetően lejött, hogy a sztorit nem húsz percben kellett volna lezavarni, emiatt a megoldások néha olyan egyszerűek lettek, mint a faék. Legnagyobb negatívumként azt tudom felhozni, hogy a kedves orvos úr mindent megvizsgál, kivéve az import colát. Na neeee... Ezt azért újragondolhatták volna, hiszen, azon kívül, hogy semmi ok nem volt annak kihagyására, ez lett volna az első, amit bevizsgál egy szakavatott orvos.

Satine is kicsit őrült volt ezúttal, főleg a végén. Leégetett egy bizonyítékorgiát, ami után érdekes lesz a bírósági tárgyalás, ráadásul megfenyegette azt az embert, aki bár nem kicsit volt elájulva magától, de előtte a testével védte meg a hercegnőjét. Ami mellesleg nagyon tetszett, ahogy a kapitány beállt Satine elé, míg a testőrök elráncigálták. Imádom az ilyen apróságokat.

Amúgy Amidala és Satine kettőse nagyon jó, szinte kérette magát egy ilyen epizód. A két uralkodó nőszemély, akik mellesleg eléggé harciasak és egyikük sem egy otthon ülő típus (bár azért kicsit mesei, hogy egy uralkodó maga megy nyomozni, de ezt tudjuk be annak, hogy ez egy mese). Ezúttal a barátság sem légből kapott, mint az előző részben Ahsoka és Chuchi esetében, hiszen a második évadban Amidala volt a legfőbb támogatója Satine-nak, és a hercegnő is ott volt Onaconda temetésén.

Jól sikerültek a moganok is, mintha két lábon járó múmia fáraók lennének, pólya nélkül :) Szeretem, mikor újat mutatnak.

Szóval, összességében tetszett a rész, bár jelenleg szerintem ez eddig a leggyengébb része a harmadik évadnak. Kíváncsi leszek, ki az a Jedi, akit majd beépítenek az akadémiára. Remélem valaki új lesz, és nem Obi-Wan vagy Anakin tűnik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No Dzséjt, nem csalódtam benned. :D Tudtam, hogy tetszeni fog. :D

 

Satine is kicsit őrült volt ezúttal, főleg a végén. Leégetett egy bizonyítékorgiát, ami után érdekes lesz a bírósági tárgyalás, ráadásul megfenyegette azt az embert, aki bár nem kicsit volt elájulva magától, de előtte a testével védte meg a hercegnőjét.
Szerintem Satine számára abban a pillanatban az a raktár a korrupciót jelképzete, így rossz döntést hozott. Pedig erre felhívta a figyelmét a "gyanúsított". Észrevetted mennyire tartotta a távolságot a fegyverektől? :) Ő csak a háttérből irányított.

 

Amúgy Amidala és Satine kettőse nagyon jó, szinte kérette magát egy ilyen epizód. A két uralkodó nőszemély, akik mellesleg eléggé harciasak
Satine abszolút nem harcias, ez a felfogásának egyik alappillére. A pacifizmus mindenekfelett. Emlékszel, már a Voyage of Temptation -ban se tudta meghúzni a ravaszt. Ha jellemezni kellene, akkor azt mondanám rá, hogy nagyon határozott. :D

Padmé persze más. Jó volt, amikor a kapitány megjegyezte, hogy egy szenátorhoz képest nagyon jól lő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először hallottam, hogy Satine mondja Padménak, hogy Mandalore mennyire tiszteli a hagyományait, hát elcsodálkoztam. Szegény régi mandik, most forognak a sírjukban. És az, hogy ez a pacifizmus már hagyomány lett, még nagyobb szégyen. Mintha a klingonok a Star Trekből áttértek volna a vulkániak útjára. Vagy mintha a javák felhagytak volna a guberálással és filozófusok lettek volna.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először hallottam, hogy Satine mondja Padménak, hogy Mandalore mennyire tiszteli a hagyományait, hát elcsodálkoztam és elborzadtam. Szegény régi mandik, most forognak a sírjukban. És az, hogy ez a pacifizmus már hagyomány lett, még nagyobb szégyen. Mintha a klingonok a Star Trekből áttértek volna a vulkániak útjára. Vagy mintha a javák felhagytak volna a guberálással és filozófusok lettek volna.
Nem tudom mi abban a szégyen ha egy nép felhagy a barbár életmóddal, a gyilkolással. Egyébként azért van a Death Watch, hogy visszahozza a régi rendszert, szóval nem minden Mandalori tért meg. Még van esély. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi abban a szégyen ha egy nép felhagy a barbár életmóddal, a gyilkolással. Egyébként azért van a Death Watch, hogy visszahozza a régi rendszert, szóval nem minden Mandalori tért meg. Még van esély. :)

Hála az Erőnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem tetszenek a békeszerető Mandalorok? :)

Egyáltalán nem. :D Én mindig is egy ősi, hagyománytisztelő harcos kultúrának képzeltem őket, akik régen rettegésben tartották a Galaxist és a Jediket is sokszor legyőzték.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem. :) Én mindig is egy ősi, hagyománytisztelő harcos kultúrának képzeltem őket, akik régen rettegésben tartották a Galaxist és a Jediket is sokszor legyőzték.
Régen ilyenek voltak. Olyan vagy mint Vizsla, ő is ezt siratja. :D

 

Ezzel az össznépi ünnepséggel egyébként mintha Satine be akarná bizonyítani Padménak, hogy milyen jó útra is tért a népe. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz velük a végén. Talán ez a szál izgat leginkább a sorozatban, persze Ahsoka sorsa után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine abszolút nem harcias, ez a felfogásának egyik alappillére. A pacifizmus mindenekfelett. Emlékszel, már a Voyage of Temptation -ban se tudta meghúzni a ravaszt. Ha jellemezni kellene, akkor azt mondanám rá, hogy nagyon határozott. :D

Padmé persze más. Jó volt, amikor a kapitány megjegyezte, hogy egy szenátorhoz képest nagyon jól lő. :D

A harciasság talán nem jó szó, legalábbis a szó hagyományos értelmében. De ahogy mondta az említett Voyage of Temptationban, az, hogy pacifista még nem jelenti azt, hogy nem védi meg magát. :D Gyilkolni nem szeret, nem is akar, de a maga módján akkor is harcol - szavakkal, más tettekkel - és elég heves vérmérsékletű nőszemély. Nekem Satine már az elejétől fogva harcos léleknek tűnt, csak nem fegyverekkel harcoló léleknek.

 

Mintha a klingonok a Star Trekből áttértek volna a vulkániak útjára. Vagy mintha a javák felhagytak volna a guberálással és filozófusok lettek volna.

A jawák között is lehetnek filozófusok - elvégre értelmes, technikailag fejlett faj - és bizony a klingonok közül sem mindegyik harcos. :yeah: És ha valamit megtanulhattak a mandik, az az, hogy ha úgy folytatják, ahogy addig, akkor büszke hullák lesznek mind. Az meg ugye mire jó? Ráadásul több ezer éves történelembe simán belefér egy-két tévút, ráadásul ez csak a népesség egy része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harciasság talán nem jó szó, legalábbis a szó hagyományos értelmében. De ahogy mondta az említett Voyage of Temptationban, az, hogy pacifista még nem jelenti azt, hogy nem védi meg magát. :yeah: Gyilkolni nem szeret, nem is akar, de a maga módján akkor is harcol - szavakkal, más tettekkel - és elég heves vérmérsékletű nőszemély. Nekem Satine már az elejétől fogva harcos léleknek tűnt, csak nem fegyverekkel harcoló léleknek.
Így már sokkal másabb. :D Egyetértek, szerintem is ilyen. A beszólásai néha nagyobbakat ütnek, mint egy proton töltet. Obi-Wan tudna erről mesélni. :D Lásd. az aláírásom. :D

 

Fura volt, hogy Almec nem követi királynője minden egyes parancsát. Vagyis nem szentírás amiket Satine mond. Ez a nyomozós dolognál tűnt fel leginkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem. :yeah: Én mindig is egy ősi, hagyománytisztelő harcos kultúrának képzeltem őket, akik régen rettegésben tartották a Galaxist és a Jediket is sokszor legyőzték.

 

Nekem meg pont ez a harciasság nem szimpatikus. Végre volt valakinek agya(Satine) arra hogy rájöjjön, hogy az erőszak hosszú távon nem kifizetődő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legnagyobb negatívumként azt tudom felhozni, hogy a kedves orvos úr mindent megvizsgál, kivéve az import colát. Na neeee... Ezt azért újragondolhatták volna, hiszen, azon kívül, hogy semmi ok nem volt annak kihagyására, ez lett volna az első, amit bevizsgál egy szakavatott orvos.
Erről a teáról nem tudtak, csak akkor látta meg a doki, amikor kimentek az iskolába. Említi is, hogy az élelmiszert és a vizet vizsgálták meg, míg ez a valami nem Mandalore -ról való. Gondolom akkor látta először, hisz az csempész árú. Az iskola adminisztrátora se küldhette be elemzésre a cuccot, mert őt is lefizették, hogy árulja az italt. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, igazán kellemes epizód volt, két kedvenc női főszereplőmmel, úgyhogy már csak ezért is komoly esély volt rá, hogy tetszeni fog. És nem is lett másként. :yeah:

 

Csak megerősíteni tudom, hogy Satine és Padmé remek páros, megértik egymást, akár politikáról, akár titkos akcióról van szó. Ahogy végigvezetnek bennünket ezen a pár napon a kezdeti protokoll találkozástól a raktár felgyújtásáig, abban benne van, hogy mi mindennel lehet és kell foglalkoznia időnként egy uralkodónak, ha a népén szorult helyzetben vagy vész esetén segíteni akar. Jó kis szöveg erre épp Satine-tól, amikor megjegyzi, hogy hallotta, Padmé is tett ilyen kiruccanásokat. :D Bizony hogy így van, és meg is volt mindig az eredménye. :D

 

Satine kemény és határozott uralkodó (a hangja változatlanul nagyon tetszik :D), akiről már mi is tudjuk, mi mindenen ment keresztül, hogy népének függetlenségét megőrizze. Komoly arculcsapás számára megtapasztalni, hogy az eszmék szeplőtelensége és dicsősége az emberek szintjén, akik jó életre vágynak, semmivé foszlik, és ez melegágya a korrupciónak kicsiben és nagyban egyaránt. Én nem csodálkozom rajta, hogy saját maga kezd nyomozni, hiszen érezheti úgy, ő felel azért, hogy a semlegesség ne járjon az emberek számára túlzott hátránnyal, de halálos veszéllyel főleg ne. Bár a valódi vezetők is ilyenek lennének, én csak ezt tudom erre mondani. Sajnos, Almec miniszerelnököt már nem ilyen fából faragták, és most még csak kérdés, hogy egyszerűen túl kényelmes ahhoz, hogy gyorsan cselekedjék, vagy ennél komolyabb gondok vannak vele...

A hercegnő a raktárépület felégetésével ugyan nem sokat érhet el a korrupció felszámolásában, de szimbolikusan hadat üzen, és én biztos vagyok benne, hogy nem fog megállni félúton. Na de majd a következő epizódban megtudjuk. :D

 

A kép megjelenítésről pedig csak annyit, hogy bár sokszinűséggel Mandalore fővárosa nem dicsekedhet, de a képen a szürke, ezüst és acélkék olyan gazdag palettáját láthatjuk, hogy az egész mégis kellemes a szemnek. Érdekes ellentét ezzel a szürke világgal szemben látni a raktár belsejében uralkodó tűz színt - mintha Mandalore békés és összeszedett világába a háború maga jött volna el az alvilág mocskos üzletelésén keresztül. Ha közvetlen támadás nem is, de szerintem előbb-utóbb valami ilyesmi ki fogja kezdeni Mandalore erejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a teáról nem tudtak, csak akkor látta meg a doki, amikor kimentek az iskolába. Említi is, hogy az élelmiszert és a vizet vizsgálták meg, míg ez a valami nem Mandalore -ról való. Gondolom akkor látta először, hisz az csempész árú. Az iskola adminisztrátora se küldhette be elemzésre a cuccot, mert őt is lefizették, hogy árulja az italt.

Minden étel és ital a konyhán van elraktározva, tuti volt a hűtőben még pár liter. Egyszerűen kizárt, hogy senkinek nem tűnt fel, hogy van ott palackozott tea, pláne, hogy ezután pont akkor van minden kölyöknél egy, mikor Staine maga pont ott jár (vagyis még azt sem lehet felhozni mentségnek, hogy rejtegették). Micsoda véletlen. És még akkor is csak ő veszi észre, a dokinak le sem esne, hogy "hopp, ilyen a múltkor nem volt, na hoci ide, hátha végül is pont ez a méreg".

Arról nem beszélve, hogy ilyenkor minden fellelhető élelmet bekérnek, nem csak egy-egy mintát (és azt pláne nem az igazgatótól kérik el), hiszen lehet akár csak egy pohár víz vagy egy egész készlet hús is fertőzött. Ezt onnan tudom, hogy egyszer szalmonella járvány volt az általános sulimban és az egész konyhát és a büfét is szárazra szívták a mitudoménmilyenfigurák. Ha ezt megcsinálták Veszprémben egy általános iskolában egy "egyszerű" szalmonella miatt, na nehogy már ekkora hibát kövessenek el egy bolygószerte pusztító fertőzés esetén. És ezzel még egyet ráteszek: nehogy már minden iskolában a bolygón pont akkor nem volt egy gyereknél se és egy hűtőben se ilyen tea, mikor a járványügyiek ott kutakodtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajnos ez a rész is bebizonyította számomra, hogy eddig a 3. évad, az első 2 rész kivételével, harmat gyenge. Rengeteg minden tetszett ebben a részben, a csempészhajó, a testőrök, Mandalore, Padme új ruhája... :D de ettől függetlenül semmi extra nem volt benne, ami felkeltette volna az érdeklődésem. Én nem azt mondom, hogy minden részben lőjjenek szét egy bolygót, annyi aki kell, de el kéne vinni egész más irányba a sztorit, mert így lassan kezd kimerülni. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép megjelenítésről pedig csak annyit, hogy bár sokszinűséggel Mandalore fővárosa nem dicsekedhet, de a képen a szürke, ezüst és acélkék olyan gazdag palettáját láthatjuk, hogy az egész mégis kellemes a szemnek. Érdekes ellentét ezzel a szürke világgal szemben látni a raktár belsejében uralkodó tűz színt - mintha Mandalore békés és összeszedett világába a háború maga jött volna el az alvilág mocskos üzletelésén keresztül. Ha közvetlen támadás nem is, de szerintem előbb-utóbb valami ilyesmi ki fogja kezdeni Mandalore erejét.
A szokásos nagyszerű elemzés. :yeah: De jó, hogy vagyunk itt páran akik nem csak az akciókra buknak. A fenti meglátsodat esrtleg lehetne úgy is nézni, hogy Mandalore csak első látásra makulátlan, a felszín alatt azonban újra a rossz erők gyülekeznek. Nehéz lesz Satine -nak, mert immár nem csak a halálőrséggel kell megküzdenie, hanem a belülről jövő korrupcióval is. Olyan ez mint a Köztársaság, csak kicsiben.

 

 

Minden étel és ital a konyhán van elraktározva, tuti volt a hűtőben még pár liter. Egyszerűen kizárt, hogy senkinek nem tűnt fel, hogy van ott palackozott tea, pláne, hogy ezután pont akkor van minden kölyöknél egy, mikor Staine maga pont ott jár (vagyis még azt sem lehet felhozni mentségnek, hogy rejtegették). Micsoda véletlen. És még akkor is csak ő veszi észre, a dokinak le sem esne, hogy "hopp, ilyen a múltkor nem volt, na hoci ide, hátha végül is pont ez a méreg".

Arról nem beszélve, hogy ilyenkor minden fellelhető élelmet bekérnek, nem csak egy-egy mintát (és azt pláne nem az igazgatótól kérik el), hiszen lehet akár csak egy pohár víz vagy egy egész készlet hús is fertőzött. Ezt onnan tudom, hogy egyszer szalmonella járvány volt az általános sulimban és az egész konyhát és a büfét is szárazra szívták a mitudoménmilyenfigurák. Ha ezt megcsinálták Veszprémben egy általános iskolában egy "egyszerű" szalmonella miatt, na nehogy már ekkora hibát kövessenek el egy bolygószerte pusztító fertőzés esetén. És ezzel még egyet ráteszek: nehogy már minden iskolában a bolygón pont akkor nem volt egy gyereknél se és egy hűtőben se ilyen tea, mikor a járványügyiek ott kutakodtak.

És miért nem? Egyrészt lehetséges, hogy nem szálltak ki a járványügyisek, mert mintákat szolgáltattak be az iskolák. Ekkor simán lehetett sumákolni. De ha ki is mentek, a korrupt iskolavezetők erről nyilván tudtak, és mivel nekik nagyon megérte az üzlet, arra az időre beszüntették az ital árusítását és eltüntették még a nyomát is. Satine és a doki látogatása valószínűleg meglepetésszerű volt, ezért nem tudták elrejteni a cuccot előlük.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajnos ez a rész is bebizonyította számomra, hogy eddig a 3. évad, az első 2 rész kivételével, harmat gyenge.
Már bocs' kudar de miért lenne gyenge? Mert neked nem tetszik? Nem lövöldöznek annyit, ami lehet számodra szomorú, de az évadról globálisan semmit nem mondd el.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs' kudar de miért lenne gyenge? Mert neked nem tetszik? Nem lövöldöznek annyit, ami lehet számodra szomorú, de az évadról globálisan semmit nem mondd el.

Persze Ody, számomra gyenge. EZért az ÉN véleményem. :D Bocs ha egyszer nem istenítek egy részt. :yeah:

EGyszerűen ez volt az érzésem amikor néztem a részt, és mint írtam, nem csak ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Ody, számomra gyenge. EZért az ÉN véleményem. :D Bocs ha egyszer nem istenítek egy részt. :D

Egyszerűen ez volt az érzésem amikor néztem a részt, és mint írtam, nem csak ezt.

Persze. Nem az istenítésről van szó, hanem arról, hogy nem tudunk beszélgetni róla akkor, amikor tele van érdekességgel. Már sokszor észrevettem, de most kibukott belőlem. "Jókat kardoztak" -ok. "Szép harc volt" -ok. "Húúúú de király a látványvilág" -ok. De ennyi? Mert ha igen, akkor megértem miért nem jön be, ha hiányzik az első kettő. Olyan jó lenne nem csak a felszínen maradni, de itt egy kezemen megtudnám számolni akik komolyabban is elgondolkodnak egy részen. Pl. tök jó olvasni Pildit mert mindig olyan jókat ír, abszolút nem felszínes. De mondhatnám Dzséjtet, KisKósát, Frenkiet vagy Darth Sky -t is. Én rengeteg ilyen írásnak örülnék igazából. Persze nem arról van szó, hogy lássunk bele olyat ami nincs benne, meg magyarázzunk bele dolgokat, de ami ott van azt illene észrevenni. Ellenpélda, hogy pl. valaki szerint ennek a résznek nincs köze a háborúhoz. Akkor mihez van köze? A barátok közthöz? :yeah: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért nem? Egyrészt lehetséges, hogy nem szálltak ki a járványügyisek, mert mintákat szolgáltattak be az iskolák. Ekkor simán lehetett sumákolni. De ha ki is mentek, a korrupt iskolavezetők erről nyilván tudtak, és mivel nekik nagyon megérte az üzlet, arra az időre beszüntették az ital árusítását és eltüntették még a nyomát is. Satine és a doki látogatása valószínűleg meglepetésszerű volt, ezért nem tudták elrejteni a cuccot előlük.

Bolygóközi járvány van, de nem száll ki sehová az illetékes hatóság, csak kéreget, mint utcán a koldus? Ez nem egy szénanátha-járvány, hanem egy bolygón átívelő halálos betegséghullám, ami gyerekeket támad. És a bolygó összes iskolájában az összes alkalmazott annyira kapzsi g*ci, hogy kussban maradnak, eltakarítják az összes bizonyítékot és inkább hagyják, hogy meghaljanak a gyerekek? (Merthogy azért arról a teáról nem csak az igazgató tud, de valószínűleg a konyhás nénik és a tanárok is. Őket mi tartja csöndben?) Azért nem hiszem, hogy ennyire jó üzlet lenne az a tea.

Ráadásul, tovább színesíti az egészet, hogy a doki még azt is tudta ránézésről a teáról, hogy külföldi forgalmazótól van. Ergo ismerte már a cuccot. És még így sem vizsgálta be korábban.

A látogatás meg nem hiszem, hogy olyan marha váratlan lett volna, mivel az igazgató egy kicsit sem aggódott. Már pedig, ha váratlan betoppan a bolygó ura és a hatalmas Köztársaság egyik híres szenátora a suliba, a főváros főjárványos akárkijével kísérve, azért szerintem hangyányit izgatottabb lett volna. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bolygóközi járvány van, de nem száll ki sehová az illetékes hatóság, csak kéreget, mint utcán a koldus? Ez nem egy szénanátha-járvány, hanem egy bolygón átívelő halálos betegséghullám, ami gyerekeket támad. És a bolygó összes iskolájában az összes alkalmazott annyira kapzsi g*ci, hogy kussban maradnak, eltakarítják az összes bizonyítékot és inkább hagyják, hogy meghaljanak a gyerekek? (Merthogy azért arról a teáról nem csak az igazgató tud, de valószínűleg a konyhás nénik és a tanárok is. Őket mi tartja csöndben?) Azért nem hiszem, hogy ennyire jó üzlet lenne az a tea.

Ráadásul, tovább színesíti az egészet, hogy a doki még azt is tudta ránézésről a teáról, hogy külföldi forgalmazótól van. Ergo ismerte már a cuccot. És még így sem vizsgálta be korábban.

A látogatás meg nem hiszem, hogy olyan marha váratlan lett volna, mivel az igazgató egy kicsit sem aggódott. Már pedig, ha váratlan betoppan a bolygó ura és a hatalmas Köztársaság egyik híres szenátora a suliba, a főváros főjárványos akárkijével kísérve, azért szerintem hangyányit izgatottabb lett volna. :yeah:

De nem tudták, hogy mérgező, ezt mondja a diri is! Azért dugdosták mert illegális. A dokinak meg marha nehéz volt rájönnie arra, hogy az nem Mandalore gyártmány... Már az írás se Mandalore volt rajta, és persze maga a forma is teljesen idegen árút sejtet...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Odyval több dologban is. Pl, hogy Mandalore tulajdonképpen a velejéig korrupt és romlott Köztársaságot szimbolizálja. Na meg a tea kérdésben is. Nyilván korrupt szinte mindenki így az igazgató a teából nem küldött mintát. Satine érkezésére meg nem számítottak.

Na meg abban is, hogy nem csak az a jó rész ahol lőnek mint a veszedelem. Félreértés ne essék nagyon szeretem a csatákat is, de engem baromira érdekel a háttér is, hogy hogyan jutott el tulajdonképpen oda a Köztársaság, hogy mikor Palpatine kikiáltotta a Birodalmat akkor senki nem tiltakozott és már tapsoltak hozzá.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.