Ugrás a kommentre

3x06 - The Academy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát, nem ez a Mandalore szál lesz az évadban a kedvenc sztorim, az fix. Nem jó, hogy ezt a komoly történetet gyerekekhez kötik. Az előzőekben is ezzel volt a fő gondom (igaz, ott másképpen), és most is. Olyan esetlenül naiv és gagyi volt, hogy pár gyerek éhezik, erre betörnek egy kormányzati épületbe és rálelnek az egész bolygót átszövő összeesküvés vezérére. És főleg az a nagy baj, hogy mindezt 2x20 percben lehetetlenség volt elmesélni hitelesen. Sokkal jobb lenne, ha három vagy öt részre vágták volna szét (ezt a részt különösen érdemes lett volna két részre nyesni, mondjuk ott, hogy Almec elrabolja Satine-t, remek cliffhanger lett volna) és gyerekek helyett egészen más perspektívából mutatták volna be. A Senate Spy, a Senate Murders és különösen az előző évad Mandalore trilógiája sokkal jobban és hitelesebben mesélt el hasonló korrupciós, konspirálós, összeesküvéses sztorit.

Az is szúrja a szemem, hogy már megint Anakin és Ahsoka volt, pedig pont írtam az előző résznél, hogy remélem, nem ők lesznek. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Ahsoka remekül szerepelt, ráadásul ez is jól mutatja, hogy miért nincs mindig Anakin mellett (kár, hogy a végén újra összeálltak, jobb lett volna, ha úgy ér véget a rész, hogy Ahsoka marad még kicsit). Külön öröm látni, hogy nem olyan balfék a fénykardja nélkül, mint a mestere (megjegyzem, kezdem azt hinni, hogy tényleg csak Anakin béna, mert anno Obi-Wan is jól elvolt a kardja nélkül).

Még némi negatívum, hogy a négy diáktól földet fogtam. Ritka ostobák és mindegyikük abszolúte unszimpatikus. Ami eléggé rányomta a bélyegét a sztorira. :D

Ami viszont nagyon tetszett, az maga a bolygó. Mandalore talán az első olyan nem filmbeli világ, amit a TCW-ben igazán mélyen megismerhetünk. Remek látványelemek voltak, a börtön nagyon király lett, azt viszont sajnálom, hogy az Akadémiából nem láttunk többet (apropó, milyen akadémia volt ez?).

Ami még szerintem erénye a résznek, hogy van benne tanítani akarás. Ahogy Ahsoka beszélt a korrupcióról, az egyaránt szól a filmbeli és a valódi gyerekeknek is. Ugyan egyszerűen adta elő a dolgot, de ez nem is baj, szerintem, hiszen maga a Star Wars sem éppen egy árnyalásba bonyolódó mese a jóról és a rosszról. Jó az, ha valami ennyire egyszerű, közérthető.

Egy szó mint száz, nem volt rossz rész, csak túl sok minden nem tetszett benne. Én nagyon máshogy oldottam volna meg. Jó, ha vannak gyerekek, csak szerintem nem szabadna teljesen rájuk építeni egy ilyen komoly szálat, és ha belemennek egy ilyen sztoriba, azt nem egy-két részben kéne elmesélni (ha már az idő véges). Például Godzillo két epizódját simán feláldoznám Mandalore korrupciójáért (bocs Ody :D). Bár lehet az a fő probléma, hogy a négy kölyök elvitte nálam a TCW legunszimpatikusabb karakterei címet (ami nagy szó Dr. Vindi után :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kit kellett volna küldeni Dzséjt? :D Biztos azért Ahsokára esett a választás, mert korban jobban köthető a diákokhoz, gondolom ez ott fontos elem volt. Egyébként valami katonai akadémia lehetett, ahol a jövő tisztjeit képzik ki. De volt is erről szó a részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább egy köztisztviselői iskolaféleség lehetett. :D Nem közném a katonai tisztséghez, már ha erre gondolsz Ody.
Igen erre gondoltam, de inkább neked lehet igazad. Talán az egyenruhájuk volt megtévesztő.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy teljesen új karaktert, mondjuk, aki nem padawan. Vagy esetleg egy régi ismerőst, mint Aayla Secura. De még Yodát is el tudtam volna képzelni. Attól, hogy Ahsoka korban passzolt hozzájuk, még nem indokolja, hogy tanáruk legyen, bár ezzel nem is volt bajom. Csak szerettem volna egy új arcot látni főszereplő pozícióban.

Nem rémlik, hogy mondták volna, milyen akadémia ez, csak annyit, hogy ott képzik a jövő fiataljait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy teljesen új karaktert, mondjuk, aki nem padawan. Vagy esetleg egy régi ismerőst, mint Aayla Secura. De még Yodát is el tudtam volna képzelni. Attól, hogy Ahsoka korban passzolt hozzájuk, még nem indokolja, hogy tanáruk legyen, bár ezzel nem is volt bajom. Csak szerettem volna egy új arcot látni főszereplő pozícióban.

Nem rémlik, hogy mondták volna, milyen akadémia ez, csak annyit, hogy ott képzik a jövő fiataljait.

Plusz még az is lehet, hogy Ahsoka karakterfejlődését támasztják alá ezekkel a részekkel. A harmadik évadban önálló megbízatásokat kap, amire eddig nem igazán volt példa.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nagyon egyet értek az elemzésed minden szavával....node beáldozni a Zillos epizódokat, az vétek lenne a TCW közösség ellen.

Nekem ez az új mando szál azért bökdösi az oldalam, mert a 2. évad mando epizódjai részemről koronázatlan királyok,és 22 perc alatt folyamatosan fenntartják az ember érdeklődését és a feszült légkör. Amikor nem történik semmik, akkor is történik valami.

 

Ebben a két részben nem feltétlenül a történet egyszerűsége, és a logikai hibák voltak a legnagyobb probléma, hanem, hogy kizökkentett a megszokásból. Valakinek ez kifejezetten bejön...nekem nem. :D Már megnéztem többször a két részt, de azt mondom, a 3 évad megannyi csodálatos története közül ez a folyam kilóg a sorból.

 

Valahol ott lehet a probléma (bennem), hogy a 3. évad Arc Trooper epizódja szerény véleményem szerint minden idők legjobb TCW része lett. Nyilván ott sem a történet bonyolultsága fogott meg, hanem az életérzés. Annyira dinamikus az epizód, mintha az ember egy gyorsan összevágott klipet nézne és szégyen nem szégyen...nekem bejön ez a dinamizmus, amit talán a Landing at Point Raine részben és még néhány kiváló darabban láthattunk eddig. Azt gondoltam, hogy a 3. évadot ez az erős ütem és gyors vágás fogja meghatározni és ebből a szempontból nyilván nekem a többi rész csalódás lett.

 

Ha valami, akkor a TCW részeket ez a kettősség jól végigköveti. Vannak dinamikus részek és vannak lassabb motívumokkal operáló epizódok. A lassabb történetekkel sincs semmi probléma (a Senate Murders személyes és kiemelt kedvencem)....viszont egy lassú történet esetében könnyebb észrevenni a hibákat, amik adott esetben kizökkenthetik a nézőt. Nem kell mély értelmezésre gondolni (azt meghagyom Dzséjtnek.) Sokkal inkább arról van szó, ami bennem van a TCW-vel kapcsolatban....egy kialakult világkép, amibe mondjuk könnyen és durván belerondít néhány számomra nehezen elfogadható furcsaság. Nyilván az egész egy meglehetősen egyedi nézőpont kérdése...messze még a 3. évad vége, ezért sem temetni, sem ajnározni nem szabad ily korán.

 

Az már most biztos, hogy a 3. évad meg fogja osztani a rajongókat....kérdés, hogy ez jót tesz e a sorozatnak. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Hol voltál amikor neked tetsző részek voltak? Most nagyon aktív vagy, amikor elégedetlenkedni kell. Nézd meg mit írt megint pl. Pildi. Úgy is lehet nézni ezt a részt. Nyitottan. Én megértem ha nem tetszik, de nem viszed ezt egy kicsit túlzásba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz még az is lehet, hogy Ahsoka karakterfejlődését támasztják alá ezekkel a részekkel. A harmadik évadban önálló megbízatásokat kap, amire eddig nem igazán volt példa.

Erre én is gondoltam és biztos is vagyok benne, hogy így van. Már csak azért is, mert például most már sokkal jobban használja az elmetrükköt, mint a Sphere of Influence-ben. Csak itt fellép az időrend ismeretlensége, így kevésbé nyomon követhető ez a karakterfejlődés, bár ez esetben ezzel nem volt bajom, hiszen az epizódot megelőzték olyan alapozórészek, mint a Jedi Crash és a Lightsaber Lost. Különösen bölcs volt a Lightsaber Lostot leadni előbb, mert úgy érzem, ez lassította le annyira Ahsokát, hogy itt már taníthasson és ne rohanjon fejjel a falnak. Az az előtti Ahsoka még nem adta volna át nyavalygás nélkül a fénykardját Anakinnak, és az ifjak első beszámolója után megindult volna. Már csak egy olyan rész kéne, ahol politikai ismeretekre tesz szert (és szerintem pont az lesz az a rész, amiben Chuchival barátságot köt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én is gondoltam és biztos is vagyok benne, hogy így van. Már csak azért is, mert például most már sokkal jobban használja az elmetrükköt, mint a Sphere of Influence-ben. Csak itt fellép az időrend ismeretlensége, így kevésbé nyomon követhető ez a karakterfejlődés, bár ez esetben ezzel nem volt bajom, hiszen az epizódot megelőzték olyan alapozórészek, mint a Jedi Crash és a Lightsaber Lost. Különösen bölcs volt a Lightsaber Lostot leadni előbb, mert úgy érzem, ez lassította le annyira Ahsokát, hogy itt már taníthasson és ne rohanjon fejjel a falnak. Az az előtti Ahsoka még nem adta volna át nyavalygás nélkül a fénykardját Anakinnak, és az ifjak első beszámolója után megindult volna. Már csak egy olyan rész kéne, ahol politikai ismeretekre tesz szert (és szerintem pont az lesz az a rész, amiben Chuchival barátságot köt).
Ezek alapján mondom, hogy azért egy ív mégis látható, persze nagyjából (csak hogy oldie is örüljön :D ). Pl. a harmadik évadban Anakin és Ahsoka viszonya teljesen letisztultnak tűnik. Itt is normálisan elbeszélgetnek a küldetés előtt (apropó! Észrevetted, hogy ebben a részben látunk először légkörön való áthaladást? Villódzik a tűzgolyó Ahsoka és Anakin arcán amikor szállnak le Mandalore -ra), és ha visszaemlékszünk a második évadra, ott gyakran vitáztak. Ékes példája ennek a Weapons Factory epizód.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Hol voltál amikor neked tetsző részek voltak? Most nagyon aktív vagy, amikor elégedetlenkedni kell. Nézd meg mit írt megint pl. Pildi. Úgy is lehet nézni ezt a részt. Nyitottan. Én megértem ha nem tetszik, de nem viszed ezt egy kicsit túlzásba?

 

 

Nekem minden rész tetszik....csak az eddigi részeket imádtam, ezt a kettőt meg csak szeretem. De ezt te is tudod jól! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek alapján mondom, hogy azért egy ív mégis látható, persze nagyjából (csak hogy oldie is örüljön :) ).

Azért szerintem még nem szerepeltek ebben az évadban annyit együtt, hogy a kapcsolatukat jellemezhessük. Eleve, ötből eddig három részben Ahsoka benne sem volt (és három részből Anakin is kimaradt), a maradék kettőben meg külön akciózott és alig pár percet töltött együtt a mesterével. Ennyi időt meg már kapcsolatuk elején is kibírtak veszekedés nélkül :yes:

 

apropó! Észrevetted, hogy ebben a részben látunk először légkörön való áthaladást? Villódzik a tűzgolyó Ahsoka és Anakin arcán amikor szállnak le Mandalore -ra

Nem vettem észre, de jól fest, csak ez nem tűzgolyó, hanem a felhők árnyéka :yes: Van pár pillanat, amikor látszódik mellettük az ablak, és látható, hogy ugyanabban a szürke tejfölös felhőrétegben repülnek, mint amit aztán kívülről is mutatnak a hajó landolása előtt, amint éppen kiér. Tűzgolyós légkörbelépést a Jedi Crashben látni, amint Aayla hajója légkört ér, majd mikor lezuhannak a bolygóra, ott is látni kívülről és belülről is, amint átsüvítenek a légkörön (az Invisible Hand talajfogásáról már nem is beszélve, bár gondolom te csak a TCW-re gondoltál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy teljesen új karaktert, mondjuk, aki nem padawan. Vagy esetleg egy régi ismerőst, mint Aayla Secura. De még Yodát is el tudtam volna képzelni. Attól, hogy Ahsoka korban passzolt hozzájuk, még nem indokolja, hogy tanáruk legyen, bár ezzel nem is volt bajom. Csak szerettem volna egy új arcot látni főszereplő pozícióban.
Anakin mondja a rész elején: "Yoda úgy érzi, csak egy hozzád hasonló padawan lehet rájuk hatással." Yodánál kell reklamálni. :yes:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin mondja a rész elején: "Yoda úgy érzi, csak egy hozzád hasonló padawan lehet rájuk hatással." Yodánál kell reklamálni. :yes:

Add meg a telefonszámát :yes: Különben is, Yoda tévedett már egyben s másban :)

De ugye tudod, hogy ha máshogy írják meg a történetet, más lett volna a szöveg is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Add meg a telefonszámát :yes: Különben is, Yoda tévedett már egyben s másban :yes:
De ebben speciel igaza lett, mert Ahsoka előadása ültetett bogarat Korkie fülébe (le vagy maradva a gájdokkal :) ). :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kis rész volt, az évadból idáig ez jön be legjobban, az ARC Troopers után. Túlzottan nagy elvárásaim nem voltak, egy hasonló kaliberű, kicsit dinamikusabb részre számítottam, mint az előző és ezt bőven meg is kaptam.

Szépen viszik tovább a korrupció témáját, ráépítve az előző részbeli alapokra. Almec bűnössége engem meglepett, bár már a Mandalore Plot-ban gyanús volt a tekintete, amint a sétálni induló Satine és Obi-Wan után nézett. Jó húzás volt, hiszen többek között ebből jön le igazán, hogy a korrupció már annyira megfertőzte Mandalore-t, hogy a bolygó második legtekintélyesebb emberéig is elér.

Satine terve jól átgondolt, de legalább annyira kockázatos. A Jedi Tanácstól kér segítséget, hogy felhívják a jövő generáció figyelmét a korrupció veszélyeire, mert ahogy Ahsoka is említette, időtálló változás csak belülről jöhet. Ennek hátulütője viszont, hogy Mandalore problémái nem fognak azonnal megoldódni sőt, ha tovább fajul a helyzet, az is bekövetkezhet, hogy egyáltalán nem lesz jövő generáció, csak egy végtelenül korrupt világ, ahová ezáltal újra előtérbe kerülne az ősi életmód és életfelfogás. Ezek után, a Death Watch újra, szinte gond nélkül gyökeret verhetne a bolygón, ami különösen nagy kár lenne Satine erőfeszítései után. Tehát bőven volt tétje Satine tervének, ennek ellenére végül jól sül el.

Visszatérve Almecre, balgaság volt így lelepleznie magát, többet vártam volna valakitől, aki ennyi ideig sikeresen eltitkolta valódi kilétét. Mert ha nem csalja csapdába Ahsokát és a kadétokat, illetve ha nem fogja el Satine-t és öleti meg a testőreit, nagyobb esélye lett volna arra, hogy egy elterelés után, ismét "makulátlan" maradjon a neve és a háttérben folytathassa tovább az ügyleteit. Vagy ami még jobb lett volna, ha kapcsolatba lép a Death Watch-al, vagy a szeparatistákkal és máris tálalva van egy érdekes folytatás, ahol Vizsla újra bizonyíthatna. Többek között, ezért is remélem, hogy visszatérünk még Mandalore-ra. Egyrészt, a bolygó továbbra is gyönyörű, részletgazdagsága lassan Coruscant-éval vetekszik, másrészt Vizsla és a Death Watch bőven tartogat még lehetőségeket, amit remélem, hogy ki fognak aknázni a jövőben.

Visszakanyarodva erre az epizódra, külön öröm volt, hogy Ahsoka újra Anakin nélkül mutathatta meg a tudását, főleg a kadétokkal való párbeszédei tetszettek, valamint a korrupcióról szóló tanítása. Szerintem ez a rész már csak azért sem játszódhat a háború elején, mert a Mandalore-trilóga után járunk és azért sem, mert Ahsoka érezhetően fejlődik, amire utaltak is a bevezetőben. Tetszik a megfontoltsága, hogy részről részre komolyabbá válik, de azért mégis megőriz valamit "régi" önmagából, a mesterével való szurkálódásokból. Jó, hogy őt küldték a kadétok tanítására, egy ideig legalább eleget tehetett a Jedi-mester megszólításnak, amit szerintem kifejezetten élvezett. :D Yodának szerencsére mindig volt érzéke az ilyenekhez.

A kadétok ötlete is tetszett, jó volt látni, hogy Mandalore-on még vannak, akik felvennék a harcot a korrupció ellen, vannak, akikre számíthat (legalábbis a jövőben) Satine és az is jó lett, ahogy az előző részben felvett szálon folytatták, vagyis hogy a gyerekeken keresztül mutatták be az események javát. Érdekes, hogy Korkie és Satine rokoni kapcsolatban vannak egymással, egy jövőbeli részben talán megismerhetjük Satine testvérét is, vagy a családja többi részét, még kidolgozottabbá téve ezzel a karakter hátterét.

A végső leleplezés egy kicsit gyermeteg lett: Almec embereit, akik a hercegnő jól képzett testőreivel is végeznek, leterít néhány kölyök. :P Ahsoka sikertelen elmetrükkje viszont jó volt, nesze neked sikerélmény. ;)

Mint már írtam, a látvány abszolút rendben volt, az új helyszínek, főleg a börtön-részleg és az akadémia tetszettek, de Almec irodája se volt rossz, még akkor se, ha javarészt Satine trónterméről mintázták.

Az animáción is meglátszik a fejlődés, leginkább Ahsoka arcmimikájára gondolok, ebből a szempontból (is) talán ő a legsokrétűbb karakter a sorozatban. :)

A zenével sem volt gond, amit kiemelnék, az a mozifilmben is hallható Ahsoka téma volt, jó, hogy újra felhasználták.

Összességében, az apróbb hibák, vagy inkább nekem nem tetsző nüanszok ellenére jó kis rész volt. Remélem tartogat még az évad hasonló, Ahsoka- ilettve egyéb karakter centrikus részeket, mert lehetőség van bennük bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve Almecre, balgaság volt így lelepleznie magát, többet vártam volna valakitől, aki ennyi ideig sikeresen eltitkolta valódi kilétét. Mert ha nem csalja csapdába Ahsokát és a kadétokat, illetve ha nem fogja el Satine-t és öleti meg a testőreit, nagyobb esélye lett volna arra, hogy egy elterelés után, ismét "makulátlan" maradjon a neve és a háttérben folytathassa tovább az ügyleteit. Vagy ami még jobb lett volna, ha kapcsolatba lép a Death Watch-al, vagy a szeparatistákkal és máris tálalva van egy érdekes folytatás, ahol Vizsla újra bizonyíthatna.
Almec akart lenni a legfőbb vezető a bolygón, ezért is fedte fel a valódi természetét, hisz akkor már nyeregben érezhette magát. Miért sumákoljon a háttérben, ha ő maga lehet a legfelsőbb vezető? A DW -hez egyébként nem fordult volna Almec, hisz miért is tenné? az egész üzlet az övé, kár lenne osztoznia mással benne. Ráadásul a DW ennél tisztább eszméket vall szerintem. Ők nem kereskedelmi bűnözők.

 

Remélem tartogat még az évad hasonló, Ahsoka- ilettve egyéb karakter centrikus részeket, mert lehetőség van bennük bőven.
Nem is hinnéd milyen hamar teljesül a kívánságod. ;) Ha ez a rész tetszett, a következőt imádni fogd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Almec akart lenni a legfőbb vezető a bolygón, ezért is fedte fel a valódi természetét, hisz akkor már nyeregben érezhette magát. Miért sumákoljon a háttérben, ha ő maga lehet a legfelsőbb vezető? A DW -hez egyébként nem fordult volna Almec, hisz miért is tenné? az egész üzlet az övé, kár lenne osztoznia mással benne. Ráadásul a DW ennél tisztább eszméket vall szerintem. Ők nem kereskedelmi bűnözők.

 

Nem is hinnéd milyen hamar teljesül a kívánságod. :) Ha ez a rész tetszett, a következőt imádni fogd.

Csak egy ötletemet vázoltam. ;) Szerintem jóval több esélye lett volna a DW-al megtartania a hatalmat a bolygón, már ha Vizsla szándékozott volna egyáltalán szövetségre lépni. Ha ennyire elfajult a korrupció Mandalore-on, szerintem csak idő kérdése lett volna, mikor veszi át Almec helyét valaki más.

De szerintem a DW-t még fogjuk látni, úgyhogy nem kérdés, hogy Vizsla valahol készülhet valamire.

Spoiler:

Ha jól tudom, az évad előtt szó volt róla, hogy a készítőknek nagy tervei vannak a DW-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Felkerült a full epizód guide ide is! Dzséjt, volt egy javításom. Ahsoka témáját nem Tom Kane, hanem Kevin Kiner, a zeneszerző írta. :)

 

Egyébként a Mandalori nyelv mikor koncepció? Korábban találták ki valamelyik EU mű számára, vagy TCW -s találmány?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült a full epizód guide ide is! Dzséjt, volt egy javításom. Ahsoka témáját nem Tom Kane, hanem Kevin Kiner, a zeneszerző írta. :)

Köszi, észre sem vettem :bumm:

 

Egyébként a Mandalori nyelv mikor koncepció? Korábban találták ki valamelyik EU mű számára, vagy TCW -s találmány?

Korábbi találmány. Az első utalás a mando'a dialektusra a Knight of the Old Republic című játékban volt. Végül a Republic Commando játékban lett teljesen megalkotva, mint külön nyelv. Ebben is lehet először élőszóban hallani, méghozzá a főtéma alatt, amit mando'a nyelven énekelnek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábbi találmány. Az első utalás a mando'a dialektusra a Knight of the Old Republic című játékban volt. Végül a Republic Commando játékban lett teljesen megalkotva, mint külön nyelv. Ebben is lehet először élőszóban hallani, méghozzá a főtéma alatt, amit mando'a nyelven énekelnek el.
Szuperül néz ki az írásmód is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Jó volt a szinkron mindkét részhez. Csak szokásos, kisebb hibákat vettem észre, mint amilyen pl. Rex hangja, vagy egy-két fordítói baki.

Szerintem is nagyszerűek voltak szinkronok! A két rész is szuper volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.