Ugrás a kommentre

3x06 - The Academy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én nem szeretem annyira a TCW mandalóri koncepcióját.

Tudom. :) Meglátjuk mi lesz ebből, mert abban biztos vagyok, hogy előkerülnek még a későbbiekben.

 

Egyébként Almec pont olyan volt mint a régi Mandalore -ok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 évvel később...

És előkerült a harmadik áruló is Satine közelében, ráadásul a legnagyobb, Satine kormányának egyik alapköve és Mandalore második embere. A szomorú az, hogy maga Satine biztosította annak lehetőségét, hogy Almec kimutassa korrupt mivoltát, hiszen, ha nem ragaszkodik olyan görcsösen a semlegességhez, akkor Mandalore-t nem vágják el a kereskedelmi utaktól, és akkor a nép nem szorul rá a csempészekre. Nehezebb eladni a csempészárut, ha nincs rá minden sarkon vevő. Persze, Almec a saját zsebét tömködte, de sajnos emellett az is igazság, hogy a szolgálataira már szükség volt, mert nélküle a nép lehet, hogy már Satine-t csócsálná. És itt jön képbe az, hogy ideológiákkal nem lehet jóllakatni egy népet. Satine ezt nem ismerte fel - mondjuk az is igaz, hogyha Almec nem ténykedik, akkor talán a nép dühe ráébresztette volna a hercegnőt arra, hogy valamit rosszul csinál.

És a rész végén eljutunk egy újabb szöghöz, ami Satine uralmának koporsójába kerül a Death Watch és a korrupció után: Almec letartóztatása. Ezzel a csempészhálózata valószínűleg összeomlott, aminek eredménye, hogy a nép éhezni fog. Hiszen a kereskedelmi utak továbbra is zárva vannak Mandalore előtt. És talán nem jó ötlet egy harcos népet éheztetni olyan ideológiák miatt, amikkel ők még nem is feltétlenül értenek egyet - bár nyilván nem ismerjük mindenki véleményét, de a tény, hogy a Death Watch hamar erőre kapott, azért beszédes. És azért na, egy évszázadokon, ha nem évezredeken át a harcosok útját járó nép életszemléletét nem lehet néhány évtized alatt radikálisan megváltoztatni. Ahogy az végül is be is bizonyosodott.

Viszont sajnos még a fentiekkel együtt sem tetszik ez a rész, a tíz évvel ezelőtt taglaltak miatt. Túl egyszerű a megközelítés, a négy főszereplő gyerek meg rendkívül irritál. Ugyanakkor a háttértartalmat a későbbiek tükrében sokkal jobban értékelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.