Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

A RO és a Rebels miatt persze hogy a 4. rész körül járunk, de mint ahogy te is említetted, bizony vannak máshol is történetek. Én sem azt akarom, hogy akkor most töltsék fel az EpI-II közti 10 évet annyi történettel, amennyivel csak tudják. Persze lehetnek történetek, nem is kevés, de azért nem akarom én se, hogy annyi kaland legyen, mint a TCW -ben. :D

 

Én úgy tudom, hogy 6 évvel az EpVII előtt, vagyis 28 ABY volt az az év, amikor egyrészt a Vérvonal játszódik, másrészt Ben Luke ellen fordul, és megszületik Kylo Ren. Ben amúgy is 1 évvel az EpVI után született, vagyis 23 éves volt, amikor Leia megalapította az Ellenállást, és Ben szépen átállt a sötét oldalra. Ezek után pedig eltelt 6 év, és ezekben az években Luke száműzetésbe vonul, Leia próbál harcolni az Első Rend ellen, Kylo pedig Snoke alá kerül, Han és Leia különválik stb.

Magyarán, a C lehetőség egyrészt a 7. rész előzménye lenne, de a Poe képregény is annak az előzménye, sőt gondolom úgy fog véget érni, hogy Dameron és BB-8 elindulnak a Jakku -ra. Nagyon mesélni való ebben a 6 évben nincsen szerintem. Hiszen a harc leginkább csak a 7. részben kezdődött el, addig csak hidegháború volt a felek között.

 

Az A variációt is csak egy ötletnek hoztam fel. Igen, vannak a történelmünkben nyugodtabb időszakok is, és ez így van rendjén. Az SW -ben is megtörténtek ezek. Hiszen az EpI előtti kb. 1000 év ilyen volt, illetve mint ahogy említetted is a Jakkui incidens és a Vérvonal között nem is igen történhetett nagyobb volumenű akció. Persze voltak különböző alvilági dolgok, de ezekre nagyon nem lehetne egy sokáig működő animációs sorozatot, illetve egy ongoing szériát indítani. :)

 

Viszont a B variációt megvalósíthatják. Nem kell annyira nagyra gondolni, elég annyi, hogy Ben megérkezik Luke akadémiájára, és elkezdi a tanulmányait, és így lineárisan végig követhetnénk Ben történetét egészen az átállásáig. Ellenségnek ott lenne Snoke, illetve - ha a TCW/Rebels kettőst nézzük - biztos vagyok benne, hogy léteznek még különböző erőhasználók, akik hasonlóan a Ren lovagokhoz, sötét célokra használják a hatalmukat. Ez egy jó koncepció lenne, közben Luke is kutatna az első Jedi templom után, és egyebek.

 

A Darth Bane-EpI közti éra után elfelejtettem odaírni, hogy az ezelőtti érát bőven lehetne elmesélni, viszont ezeket még építik. Azt az 1000 évet amúgy szépen ellehetne mesélni a sithek szemszögéből, de én is azt akarom, hogy az ezelőtti időket lássuk. Százéves sötétség, polgárháborúk, Sith-Jedi konfliktusok, mandalore -ok, Tar Vizsla stb. Viszont ugye ehhez a korszakhoz egyrészt nagyon óvatosan kell nyúlni, hiszen bár keveset tudunk róla, azért ha elkezdenék feltölteni eme időszakot, akkor könnyen a visszájára is fordulhat.

Jó, a TOR idejét sokak szerint remekül megcsinálták, de azért ott is vannak önismétlések. Bizakodó vagyok a Story Group felé, eddig nemigen okoztak csalódást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én abban nem sok izgalmat látok, hogy Luke tanítja Bent, és mi ezt nézzük évadokon át. Olyan sok titkos Sötét Oldali szervezet meg nem lehetett, hiszen egyrészt, Palpatine gondoskodott az ismertekről, másrészt: pont ezt kéne elkerülni, hogy minden hétre jut egy titkos Sötét Oldali szervezet. Most gondold el: végre eltűnt a Sith, az Éjnővérek, meghalt a Fiú, elfogytak az Inkvizítorok (a csak két Sith létezhet elvhez képest már így is népes ez a lista, még ha magyarázható is), erre fel alig dobták le Palpatine-t a gödörbe, máris előbújik egy újabb setét banda. Aztán meg jönnek a Renek? Aztán mi? Ez ismétlés, futószalag koncepció. Ha már kell egy titkos sötét oldali szervezet, akkor tényleg a Renek legyenek, így sem tudunk róluk semmit, nem kell eléjük még egy titkos sötét oldali szervezet, amiről nem tudunk semmit. Így is fejvakarós, hogy a Renek és Snoke honnan kerültek elő. Ha még a Sith-ek és a Renek közé is beékelünk egyet, hát az uh...

 

És szerintem pont ezért lenne az a hat év jó. Egyrészt, Ben esetében is már az izgis oldalt láthatnánk, amikor átáll. Sokkal izgalmasabb, mint az, hogy kézen állva lebegteti tíz részen keresztül a köveket. :) Ekkor valószínűleg már Luke sem csak azon tanakodott, hogyan építhetné fel újra a Jedi Rendet, hanem már volt egy fiatal, de működő mini-Rendje. Talán már egy-két villámtempóban kinevelt Jedi lovagja is (26 évbe csak belefér), akik segítik. És már van egy új, de régi ellenség az Első Rend és a Renek képében.

Lehet, hogy ebben a korszakban még nem volt nyílt háború, de a hidegháború is nagyon izgalmas lehet (más lépték, de Tom Clancy regényei pont emiatt izgalmasak). Elvégre a lázadás is mi volt még a Rebels elején? Egy csapat "kalóz" magánakciója. Ilyesmiket az Ellenállás az Első Rend ellen is elkövethet, miközben Luke esetleg Bennel az oldalán a Renek után nyomoz, stb. Láthatjuk még kicsit, ahogy tanítja az unokaöccsét, de láthatjuk a hibáit is (ami szintén nagyon izgalmassá teheti magát Luke-ot, megnézni, ő min bukik el, hogy csúszik ki Ben a kezei közül). Politikát is lehetne bele kavarni, és még Hannak is lehetne szerepe.

 

Persze kinek mi az izgalmas, érdekes, számomra a fentiek lelkesítőbbek lennének, mint azt nézni, hogy Ben tanul, Luke olvas, néha szellemekkel konzultál, Leia meg szavazásokra jár. Oké, túlzok, de szerintem inkább a jelenlegi konfliktus közelébe helyezzék a cselekményt, mintsem bemeséljenek két adott konfliktus közé egy újat, új Erőhasználó frakciókkal, ellenségekkel, stb. A Vérvonal és az ep7 közötti idő szinte kínálja magát, szerintem ma ez az idő annyira kézenfekvő, mint a TCW törlésének idején az ep3-4 közötti időszak volt. Az események már pörögnek, sok olyan van, amit csak sorozatban lehet kibontani (gondolok itt például a politikára), az események elromlanak, stb. De ismétlem, kinek mi az érdekes, nem tartom kizártnak, hogy a Lucasfilm olyasmit talált ki, ami akár az ep6-hoz közelebb is jól működik és élvezném én is.

 

És még hozzátenném, hogy eddig a két sorozat fontos, már rég (az e4 óta) ismert eseményeket bontott ki, vagyis klón háborúk és a lázadás születése. Új szálat, új, addig ismeretlen témát nem indított.

 

Arról viszont nincs pontos infó, hogy Ben mikor lett Kylo Ren. Egyáltalán nem biztos, hogy 6 évvel az ep7 előtt fordult el Luke-tól, lehetett az sokkal közelebb is a film eseményeihez (pláne, ha azt vesszük, hogy Snoke még csak most akarja befejezni a tanítását, akkor Kylo nagyon hanyag tanuló lehetett, ha hat éven át sem sikerült :D ). És a Vérvonalban Snoke-ról még szó sem esik, Ben Luke-kal van valahol a fene tudja hol. Ellenben az ep7-ben Leiáék ismerik, szóval valahol abban a hat évben a rozzantkának elő kellett másznia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na mivel én még nem olvastam a Vérvonalat, ezért én azt hittem, hogy Ben a regény ideje környékén - a regény végefelé, vagy utána egy kicsivel áll át. És így még van kb. 6 év. :D Ezek szerint most is sikerült vmit megtudnom. :peace:

 

Viszont, hogyha Snoke erre a 6 évre kerül elő, akkor oké: erről a hat évről lehetne sorozat. Én csak annyit tudok, hogy a Vérvonal végére megalakult az Ellenállás, és gondolom innentől kezdődött az izgalmi része a dolgoknak - mint ahogy mostmár kiderült számomra. :D

Luke szerepe érdekes lenne ebben az időszakban: ugye a rendje működtetése közben szerepelne, viszont ahogy Ben átáll, és megszületik Kylo, így Luke szerepe megváltozik: remeteségbe vonul. Így tehát a jedik jelenléte is ledegradálódik 0 -ra. Mivel az a mészárlás nem olyan volt, mint a 66 -os parancs, ami után még bőven vadászták le a jediket, így Kylo -ék se sokat szerepelnének már, merthát nem lehetne ellenfelük. Luke nincsen, jedik sincsenek már stb. Jó, Kylo tanulásának folyamatát megismerhetnénk, de ez se lenne annyira izgalmas ha sokáig szerepelne.

 

Amúgy Carrie halálával kapcsolatban is kigondoltam egy sorozatot - amely mivel bejelentették, hogy a IX. epizódban szerepelni fog Leia, így értelmét veszti, de azért ideírom:

a 8. és a 9. rész között eltelhetne 1-max. 2 év, és ide lehetne '18 - tól sorozatot készíteni. Ez olyan lenne, mint a II-III. rész között jött a Gendy Tartakovsky féle CW, persze ez a sorozat igényesebb megvalósítással, és normális, kb. 22 perces részekkel operálna. Itt ellehetne mesélni Leia kiírását a történetből, így a 9. részre nem kell belerakniuk CGI formájában a néhai hercegnőt.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon szeretném, ha nyitnának más korszakok felé. Kezdem unni a IV. epizód környékét. Amúgy is ez a korszak, ami a legkevésbé érdekel a Star Wars-ban.

Egy hosszú, nagyszabású, a Százéves Sötétség korában játszódó regény széria nagyon jól esne. Olyan lehetne, mint mondjuk a The Horus Heresy a Warhammer 40.000 világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag jutott eszembe. A Marvelnél tavasszal mondták, hogy a jelenlegi korszakok feltöltése mellett a távoli jövőben el akarnak menni majd a Baljós árnyak és A klónok támadása közötti érába, valamint a Régi Köztársaság idejébe is. Az egyik illetékes megjegyezte, hogy az egyik kedvenc karaktere a régi időkből Revan. Persze ez nem jelent semmit, de hát Thrawn-t és másokat is betettek az új vonalba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na áthozva ide a témát - mert picikét elkanyarodtunk az EpIX topikban a rendezőtől az SW jövőjére, illetve Kennedy -re :)

 

Nem pesszimizmus, hanem realizmus. Egy ekkora, hosszú távú franchise ezer dologtól függ. Ahogy Bence is írta, Kennedy sem lesz örökké ott, ahogy Lucas sem volt. Semmi sem garantálja, hogy a helyére olyasvalaki kerül, aki tudja hozni a sikert. De a Disney-nél is számíthatunk vezetőségváltásra, az sem biztos, hogy sikeres irányba viszi el a dolgot. Beleunhatnak a nézők, beleunhatnak az alkotók. Bár folyamatosan cserélik az alkotókat és minden filmet más csapat készít, ez sem tartható örökké. És sajnos az önismétlés csapdája is ott van, mert az ötletek elfogynak, de ha menni kell tovább, akkor menni kell, és akkor máris a régihez nyúlnak. És ez csak pár, amin félremehet minden. Az optimizmus tőlem az, hogy ezt a jelenséget én 2030-ra, 2035-re datálom.

Én egyelőre nem merek - és igazság szerint nem tudok - mondani egy olyan évet, ami a franchise végét, vagy alkonyának kezdetét jelentené. Persze egyszer elfog ez jönni, de még sokáig fogjuk mi élvezni az SW -t, én így érzem, bár azért ott van az is, hogy ahhoz jó minőségnek kell lennie. Egyelőre 2 film és 1 animációs sorozat - aminek ugye most lesz az utolsó évada, ergo túlvagyunk a 2/3 -án kb. - után megvan a bizalom feléjük. Hogy ez meddig lesz: nos, amíg nem érzem fáradtnak a szériát - és ahhoz, hogy ezt érezzem, el kell telnie 2-3 évnek szerintem, és ha 2-3 év alatt is ötlethiány van, visszanyúlnak a régihez, másolnak de közben újrafeldolgoznak, akkor lesz majd baj.

 

Kennedy helyére kíváncsi vagyok, hogy majd ki fog kerülni. Most egyelőre nem tudok mondani senkit, viszont véleményem szerint egy fiatalabb személyt kellene felkérni a stafétabot átvételére. No persze nem egy 30 év körülit mondok én, lehet 40 felett is, de azért ne úgy legyen, hogy az új vezető is kb. 7-8 évig van, majd csere - de ez benne van a pakliban.

Azt is figyelembe kell venni, mint azt te is emltetted, hogy egy olyasvalaki kell, aki tovább tudja vinni a franchise -t, a siker ugyanúgy garantálva lesz, viszont abban biztos vagyok, hogyha befog következni ez a váltás, akkor a Lucasfilmen belül bizony lesznek változtatások. Itt főleg a különböző produkciók jövőjéről van szó. Mert tegyük fel, hogy pl.: Kennedy még a leváltása előtt 2025 -re elakarja kezdeni a 4. trilógiát, ám ha 5 év múlva leváltják, és egy új kerül a helyére, ő lehet, hogy azt fogja mondani, hogy egyelőre halogassuk a 4. trilógiát, és jöjjön még több spin-off film.

 

Visszatérve a franchise jövőjére: bevallom őszintén, nekem az 1 év is sok. :D Nem olyan értelembe, de ugye ha kivesszük az EpVIII-HS film közötti fél évet, akkor minden SW film között 1 év telik el. No mármost, ez az 1 év érzésem szerint nagyon gyorsan elszalad - még most is emlékszem az áprilisi Celebration minden napjára, vagy pl.: az első SW -s moziélményemre, tavaly decemberben - de közben lassúnak is érzem. :P

Meglátjuk, hogy mit hoz a jövő. Bizakodó vagyok, remélem még sokáig élvezhetjük a filmeket és egyéb tartalmakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az SW kifulladásától még nagyon nem kell tartani. Ha csak az Ep1-Ep9 közötti intervallumot vesszük, ott is bőven van még rengeteg elmesélhető történet, ráadásul az SW számára még mindig ott van a Joker kártya, vagyis ha ez az intervallum már kifulladni látszik, elég csak előre/hátra tekerni pár ezer évet és máris lehet nulláról kezdeni egy teljesen új történettel.

 

De mint mondtam a jelenleg ismert Ep1-Ep9 közötti részekben is vannak még hatalmas lyukak, amikbe komplett trilógiák beleférnének, szóval én most még egyáltalán nem érzem ezt a közelítő világvégét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019-től a Netflixen nem fogunk több Star Wars és Marvel filmet sem találni. Ugyanis a Disney megszüntette a kapcsolatát a szolgáltatással. Terveik szerint, minden tartalmat az új, saját szolgáltatásukra szeretnének terelni. Egyelőre nem tudni, ez milyen következményekkel fog járni, vagy hogy mik lehetnek az okai ennek a drasztikus lépésnek. Egy biztos, a Disney nem szándékozik leállni a Star Wars és Marvel tartalmak gyártásával, hiszen akkor nem indítana saját streaming szolgáltatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudom, mennyire hiteles a forrás, de állítólag az Ep9 utáni új trilógia a Régi Köztársaság korában játszódna, Snoke-on keresztül pedig a kapocs is meglenne a Skywalker Saga filmjeivel. :hmm:

Egy ilyen opcióra én is gondoltam már. Snoke lehetne a kapocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire hiteles a forrás, de állítólag az Ep9 utáni új trilógia a Régi Köztársaság korában játszódna, Snoke-on keresztül pedig a kapocs is meglenne a Skywalker Saga filmjeivel. :hmm:

 

Vegyesek az érzéseim. Egyrészt nagyon várok egy Régi Köztársaságos sztorit, másrészt Snoke nem kellene oda. A Régi köztársaság pont azért lenne király, mert szinte egy teljesen új történet lehetne az SW keretein belül. Tudom hogy a régi történetek most már csak "legends" de én mégis abban bízom, hogy ha valóban abból a korszakból csinálnak filmeket, akkor figyelembe veszik a korábbi népszerű karaktereket mint pl.: Darth Bane vagy Reven. Snoke remek karakter, de jobban örülnék neki ha nem csinálnának belőle egy évezredeken átívelő ultragonoszt. Az az idő legyen inkább a Jedi Sith háború kora. Snoke meg maradjon meg az OT utáni időkre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szóval 2019 -ig nem lesz említve semmi az új animációs sorozatról, csak akkor a következő SWC -ön? Nekem van egy tippem, hogy miért kapjuk meg később a sorozatot: eddig úgy volt, hogy 2019. májusában jön a 9. rész, így 19 őszén már adhatnák az új sorozatot, lévén a ST befejeződött. Ám így, hogy eltolták a premiert decemberig, így átrakták 2020 -ra az új animációs sorozatot. Más dolog nem tudom, hogy állhatna emögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Viszont akkor ez azt jelenti, hogy mondjuk 30/40 millió USD-ből + marketing ki lehetne hozni egy egész estés, akár mozis animációs filmet. Ez a technológiaszeritnem tökéletes lenne olyan Ep1 és Ep7 közti filmekre, amikben a filmekben is létező karakterek komoly szerepet kapnak.

Viszont akkor ez azt jelenti, hogy kb. csupán kétszer/háromszor ennyiért meg lehet csinálni egy rendes filmet, ami anyagilag sokkal kisebb anyagi kockázat, ugyanis tágabb célközönséget céloz meg.

 

Amúgy akkor ezek szerint egy 40 perces sorozat epizód olyan 10-12 millió USD-ből kijönne. Ugye asszem anno a vége felé a Jóbarátok egy 25(?) perces epizódja is - a színészekmiatt -6-7 millió USD-be kerülhetett.

De ha figyelembe veszed, hogy ez már egy Game of Thrones epizód szintű költségvetést jelentene, ami jelenleg a legdrágább sorozat a világon, akkor máris más a leányzó állása. Nem sok csatorna engedhet meg magának ilyen drága sorozatot, és még lenne hajlandó bevállalni.

 

Kíváncsi vagyok, hogy tokkal-vonóval életképes lenne-e egy nem gyerekeknek szóló főműsoridős SW sorozat akár országos jenki tévében, akár valami előfizetéses kábel/webtévében.

Kizárt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor ez azt jelenti, hogy kb. csupán kétszer/háromszor ennyiért meg lehet csinálni egy rendes filmet, ami anyagilag sokkal kisebb anyagi kockázat, ugyanis tágabb célközönséget céloz meg.

 

 

De ha figyelembe veszed, hogy ez már egy Game of Thrones epizód szintű költségvetést jelentene, ami jelenleg a legdrágább sorozat a világon, akkor máris más a leányzó állása. Nem sok csatorna engedhet meg magának ilyen drága sorozatot, és még lenne hajlandó bevállalni.

 

 

Kizárt

 

Olyan filmekről írtam, amiben a régi filmek karakterei szerepelnek.

 

Nem sok, de látható a tendencia, hogy a sikeres sorozatok egyre komolyabb rangot vívnak ki, és már sikeres moziszínészeknek sem derogál visszaugrani tévézni. Nyilván ez azt is jelenti, hogy egyre több pénz van benne.

 

Én is kétségesnek tartom. Akkor működhetne, ha korlátozott számú helyszínen játszódna, és kevés komoly CGI lenne benne.

Mondjuk szvsz ha jól csinálnák meg legalább 6-8x annyi nézőre számíthatna, mint egy korábbi SG epizódok. ebben az esetben azok epizódonkénti költségeinek 8-10 szeresét lehetne rákölteni, főleg, ha sikerülne az amerikaival együtt komolyabb külföldi sugárzó csatornákat istalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan filmekről írtam, amiben a régi filmek karakterei szerepelnek.

A Rogue One óta szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy nem feltétlen kell a már jól bejáratott karakterekkel történetet csinálni, ahhoz hogy jó (és sikeres) filmet csináljanak a fősodron kívül. Ha netán szándékoznának az epI és II közé egy spin off-ot készíteni, akkor még mindig sokkal esélyesebb egy élőszereplős film új karakterekkel, mint egy animációs film az ismertekkel

Nem sok, de látható a tendencia, hogy a sikeres sorozatok egyre komolyabb rangot vívnak ki, és már sikeres moziszínészeknek sem derogál visszaugrani tévézni. Nyilván ez azt is jelenti, hogy egyre több pénz van benne.

A tendencia meg van, de még legalább 10 év, mire ott tartunk, mire megvalósulhat az, amit Te felvázolsz. Az, hogy meg egy animációs sorozatra több milliókat költsenek epizódonként, meg legalább 20 évre van, és ebben már benne van az USD erős inflációja és a technológia költségeinek csökkenése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.