Jump to content
Zééé

A Star Wars Saga jövője

Recommended Posts

Szerintem újabb filmen inkább valami eredetit csináljanak meg, ne pedig egy könyvet vagy hasonlót :) Nem mondom, hogy nem szívesen látnám pl. a Thrawn-trilógiát moziban, de egy eredeti sztori jobban kijönne :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
Szerintem újabb filmen inkább valami eredetit csináljanak meg, ne pedig egy könyvet vagy hasonlót :) Nem mondom, hogy nem szívesen látnám pl. a Thrawn-trilógiát moziban, de egy eredeti sztori jobban kijönne :D

Én is így vélem. Szép-szép (frászt :) ) az EU, de ne feldolgozzanak (ez nagy erénye a szememben a TCW-nek, hogy önállóan él, nem pedig az EU-t dolgozza fel).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A TCW-nél sem merítettek, csupán apró részleteket, az EU-ból (ahogy Tőletek olvastam), így film szinten a feldolgozás szinte kizárt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Én is így vélem. Szép-szép (frászt :) ) az EU, de ne feldolgozzanak (ez nagy erénye a szememben a TCW-nek, hogy önállóan él, nem pedig az EU-t dolgozza fel).

Méghogy nem az EU-t dolgozza fel a TCW? Valamilyen szinten igen. Rengeteg elemet vettek át az EU-ból. Sőt, egyes epizódokat teljesen onnan vesznek csak átalakítanak, erre jó példa az ARC troopers című epizód.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Méghogy nem az EU-t dolgozza fel a TCW? Valamilyen szinten igen. Rengeteg elemet vettek át az EU-ból. Sőt, egyes epizódokat teljesen onnan vesznek csak átalakítanak, erre jó példa az ARC troopers című epizód.
A TCW hol jelenített meg komplett írott vagy más EU művet? Az egy dolog, hogy merítenek belőle ötleteket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Szerintem újabb filmen inkább valami eredetit csináljanak meg, ne pedig egy könyvet vagy hasonlót :) Nem mondom, hogy nem szívesen látnám pl. a Thrawn-trilógiát moziban, de egy eredeti sztori jobban kijönne :)

Az utóbbi években a Bane trilógia már akkora népszerűségre tett szert, hogy egyre többen úgy vélik meg kéne filmesíteni. :D

Ráadásul ez a Star Wars univerzum egyik fordulópontját dolgozza fel, azt az időt amikor a Jedik azt hitték a Sith-eket kiírtották, de tévedtek mert Bane újjá szervezte a rendet. Innentől kezdődött az egy mester egy tanítvány dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
A TCW hol jelenített meg komplett írott vagy más EU művet? Az egy dolog, hogy merítenek belőle ötleteket.

Az Arc troopers egy az egyben szinte megegyezik a Republic 50. számával. Csak felturbózták.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Csak felturbózták.
Szóval akkor mondhatjuk, hogy vettek onnan ötleteket, tehát nem dolgozták fel. Szerkesztette: Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Szóval akkor mondhatjuk, hogy vettek onnan ötleteket, tehát nem dolgozták fel.

Ahogy néztem az epizódot az jött le, hogy bizony ezt dolgozták fel, csak adtak hozzá pár pluszt, hogy ne legyen ugyanaz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Ahogy néztem az epizódot az jött le, hogy bizony ezt dolgozták fel, csak adtak hozzá pár pluszt, hogy ne legyen ugyanaz.
A feldolgozás azt jelenti, hogy UGYANAZT viszik más formátumra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez nem változtat azon a tényen, hogy az az epizód 75%-ban megegyezik a képregénnyel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Ez nem változtat azon a tényen, hogy az az epizód 75%-ban megegyezik a képregénnyel.
Szerintem csak annyi egyezik, hogy megtámadták Kaminot, más nem. :) De részemről végeztem ezzel a témával. Főleg, hogy off erősen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Az utóbbi években a Bane trilógia már akkora népszerűségre tett szert, hogy egyre többen úgy vélik meg kéne filmesíteni. :)

Lehet, hogy nagyon fontos pontja az EU-nak, de filmre nem való, egy ilyen történetnek nagyon jó helye van az EU-ban, ha filmre is vinnék, elveszítené azt a helyét, amit máshol elfoglal, és lehet, hogy sokan csak fanyalognának, hogy nem így képzelték el :)

A feldolgozás szó miatt eleve nem lehet ugyanaz, a LOTR is háromszor olyan hosszú lenne, ha valóban a könyvet ugyanúgy vitték volna filmre, ahogy szó szerint a könyv él, és más számtalan hasonló példát lehetne hozni a feldolgozásra ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
A feldolgozás szó miatt eleve nem lehet ugyanaz, a LOTR is háromszor olyan hosszú lenne, ha valóban a könyvet ugyanúgy vitték volna filmre, ahogy szó szerint a könyv él, és más számtalan hasonló példát lehetne hozni a feldolgozásra ;)
Ugyanaz alatt azt értem, hogy a motivációk, a szereplők és minden lényeges dolog ugyanaz mint a feldolgozott műben. Így már világos? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
lehet, hogy sokan csak fanyalognának, hogy nem így képzelték el ;)

Hányszor hallottam már ezt azok szájából, akiknek nem tetszettek a prequel filmek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sokan mondták ;) Ezért nem csak nem lenne helyénvaló, de hasonló megfontolásból rizikós is egy feldolgozás, több benne a kockázat is. Mint láttuk, egy "eredeti" sztoriban is, de nem lehet mindenki kedvére tenni :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Sokan mondták ;) Ezért nem csak nem lenne helyénvaló, de hasonló megfontolásból rizikós is egy feldolgozás, több benne a kockázat is. Mint láttuk, egy "eredeti" sztoriban is, de nem lehet mindenki kedvére tenni :)

Igazad van, talán pont ezért nem is kéne több SW filmet csinálni legyen az bár feldolgozás, vagy eredeti ötlet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Igazad van, talán pont ezért nem is kéne több SW filmet csinálni legyen az bár feldolgozás, vagy eredeti ötlet.
Szerintem se kellene már több mozifilm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

OFF

75%? Jó lesz az tízszer kevesebbnek is. Az ötvenedik számnak szerves részei voltak az ARC osztagosok, a részben viszont csak háttérelemek (mennyi ideig láttuk őket, egy percig?). Shaak Ti sokkal aktívabban vette ki a részét a Kamino megvédéséből, a részben jószerivel csak nézte az eseményeket, egyszer akciózott csupán. A képregényben sehol sincs Asajj és Grievous, szó sincs a DNS ellopásáról. A képregényben kilenc Jedi védi a Kaminot, itt van három. A képregényben a mon calamarik támadják a bolygót, nem Grievous csapatai és nyílt támadással jutnak be a városba, nem orvtámadással. Obi-Wan és Anakin nem harcol vízi szörnyekkel, sőt, Obi-Wan részt sem vesz a légicsatában (miközben a részben űrcsata volt; ami már az 51. számba csúszott át), míg a képregényben a klónok nem harcolnak a levegőben. A képregényben sikerült megvédeni a magzatokat, itt az elsők között pusztultak el. Arról nem beszélve, hogy az előzményei teljesen mások a két résznek.

Szóval, mi hiányzik, hogy feldolgozásról beszéljünk?

- Az ARC katonák szerepe. A képregényben egy egész szakasz volt, itt volt kettő, azok is csak pár pillanatig tűntek fel.

- Legalább kicsit hasonló előzmény kellene, de az előzmények teljesen mások.

- Icipicit sokkal több Jedi lovag.

- Asajj és Grievous helyére egy mon calamari tábornok kéne.

- Nem szabadott volna súlyos károkat szenvednie a klónüzemnek.

- És persze, ki kéne hagyni a DNS megszerzésre irányuló sztoriszálat, csak úgy mint 99, Echo és Fives sztoriját.

Mi maradt, amiben hasonlóak?

- Shaak Ti, Obi-Wan és Anakin mindkét sztoriban szerepel.

- Mindkét sztoriban megtámadják a Kaminot.

Ez nem sok, bőven nem 75%, mivel mások a szereplők, a motivációk, az elosztások, a történet meg aztán pláne más. A legtöbb, amit rá mernék sütni, hogy remakelték az ötletet (de nem a képregényt).

ON

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

2005 óta minden évben megjelenik egy tucat helyen, hogy lesz új film és mindegyik tényként könyvelik el. Holott az egyetlen tény jelenleg, hogy nem lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Biztos nem jönnek újabb filmek?

Már más helyeken is láttam a hírt felpakolva és ott mintha tényként könyvelték volna el.

A 3D felújítást az új trilógia előfutáraként tekintik. Olyan mint '97 -ben az SE volt. Viszont az is benne van, hogy ennek a filmnek már semmi köze nem lenne a Skywalkerekhez, tehát nem folytatás lenne, hanem egy teljesen új sztori, más idősíkban. Szerkesztette: Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2005 óta minden évben megjelenik egy tucat helyen, hogy lesz új film és mindegyik tényként könyvelik el. Holott az egyetlen tény jelenleg, hogy nem lesz.

Ez megnyugtató.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez