Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Olyan film sosem lesz, melyet mindenki szeretni fog és ami például Port.hu-n vagy az IMDb-n tízes osztályzatot kapjon. Persze ezt el lehet mondani akár könyv, játék vagy számos más dologra is. Van aki szereti a Mercedes-t van aki utálja. Amíg világ a világ, ez így fog menni nem lesz másként. Számomra az SW egy olyan világ mely nélkül ma már nem tudnám elképzelni az életemet! Magam sem tudom, hogy anno miként voltam képes nem szeretni, sőt utálni. Hihetetlen mennyire sokat változhat az évek során egy ember felfogása. Mondjuk régebben amikor nem voltam SW fan akkor a Dragon Ball, Z és GT fan voltam. Mondjuk ezeket még most is szeretem. Sok DB, Z vagy GT weboldalon meg akarták magyarázni, hogy az SW miért rossz és ez miért jó. Naivitásom miatt el is hittem mindazt amit ott írtak, magukat " okosnak " nevező emberek. Most már tudom, hogy a kettőnek semmi köze sincs egymáshoz, viszont abban egyformák, hogy vannak olyan rajongók akik megvetik a GT-t mert az értelmetlen és nem kapcsolódik a másik két sorozathoz. Meg persze azért is utálják mert nem az készítette aki a másik kettőt. Ennek ellenére én szeretem! Ugyan így vagyok az SW-vel is én szeretem mind a hat részt. Számomra furcsa azon felfogás, hogy csak az ep 4-5-6 létezik, az első három meg semmi. De hát ez van, azokat akiknek már a vérükben van ezzel kapcsolatban egy adott felfogás, azok már nem fognak mást gondolni vagy mást elfogadni.

 

 

Mint minden embernek nekem is van némi perverzióim:

 

Ahol a Dragon Ball-t vagy az Star Wars-t fikázzák, oda beírok egy építő jellegű magyarázó hozzászólást, erre az emberek elkezdik marni egymást. Egyik sem jön rá, hogy valójában kit is kellene marni vagy, hogy ki is felelős az ilyen vitákért, ami akár el is durvulhat. Ők úgy veszik, hogy az a hozzászólás amit írtam, hülyeség és ezért ezen vitáznak. Ekkor én szépen hátra dőlök a számítógép székemben és vidáman kinevetem azon fajankókat, akik egymással is képesek balhézni a semmi miatt. Tudom nem kellene ezt tennem, de annyira mulatságos. :D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nem tudom mióta van ott de ma vettem észre.

A pécsi autóbusz-állomás játékterem részében áll egy gyönyörű klasszikus trilógiás flipper játékgép, működőképes állapotban. A rajta levő szöveg szerint bizonyos Pálfi Gergely (17) "halott poraiból" restaurálta egy 2007-es buli emlékére.

Tiszteletem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra furcsa azon felfogás, hogy csak az ep 4-5-6 létezik, az első három meg semmi. De hát ez van, azokat akiknek már a vérükben van ezzel kapcsolatban egy adott felfogás, azok már nem fognak mást gondolni vagy mást elfogadni.

 

Az tényleg jó, amikor hangosan kijelentik, hogy csak Egy Trilógia van, minden más nemlétező dolog. Na de ha számukra nem létezik, akkor hogyan tudnak minden létező fórumon kisesszéket írni arról, hogy a nemlétező dolgok szerintük mennyire sz*rok? Főleg amikor érződik egyesek szavaiból, hogy jó párszor látták a nemlétető filmeket is (na meg a másik véglet, aki nagyon már nem is emlékszik rájuk, és úgy hord össze mindent, amit sokszor tévesen összekaparnak a sok éves mozizásból). Sose volt azzal baj, hogy csak a IV-V-VI-ot szereti valaki, inkább a saját véleményüket tekintélyes arcmérettel abszolutizáló nethuszárokkal. Pl. az ehavi Vox cikke is egy jó példa rá, hogy külön címlapot és SW-specialt szánnak arra, hogy sok-sok oldalon át arról írjanak, hogy van Az Egy Szent Régi Trilógia, és az SE-vel elkezdve minden sz*r, és ami kijött, csupán a merchanise-cuccok mellékterméke (véletlen se fordítva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Azt hiszem yodinhoo írta a Brothers topicban, hogy ő most már meg van róla győződve, hogy lesz 7-8-9 mozifilm, csak nem Lucastól.

 

De szerintem Lucastól. Csak nem George-tól, hanem Katie-től. :P

Most komolyan, GL lassan 70 éves lesz, egyébként is nyugdíjazza magát hamarosan a Star Warsból, teljesen egyértelmű, hogy továbbadja az egészet, és ki másra örökítené, mint a saját lányára, aki egyre jobban benne van a dolgokban amúgy is. A SW franchise túl nagy ahhoz, hogy ebből majd egyszer ne akarjanak valakik jó sok pénzt látni. Lucas elmondása szerint 9 részes volt a történet fejében, de kijelentette, hogy nem lesz harmadik trilógia. Majd egy szép napon valakinek eszébe jut ez az aranybánya, és akkor ott lesz az "ifjabb Lucas" aki legitimálja, vagy megírja akár. Figyeljétek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az. Elkészült 6 epizód, amely a Skywalker klánról szólt - főleg Anakinról. De még simán lehetne többet is kihozni ebből a story-ból, mondjuk láthatnánk, amint az idős Luke vezeti az új Jedi Rendet, mellette feltűnhetne természetesen Han és Leia, na és Chuwi meg a többiek. De mondjuk ez az új történet szólhatna a gyermekeikről, valamint arról,hogy a feltámadó Sith Rend immár nyílt kártyákkal játszva egy utolsó nagy háborút vív a Jedikkel.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az. Elkészült 6 epizód, amely a Skywalker klánról szólt - főleg Anakinról. De még simán lehetne többet is kihozni ebből a story-ból, mondjuk láthatnánk, amint az idős Luke vezeti az új Jedi Rendet, mellette feltűnhetne természetesen Han és Leia, na és Chuwi meg a többiek. De mondjuk ez az új történet szólhatna a gyermekeikről, valamint arról,hogy a feltámadó Sith Rend immár nyílt kártyákkal játszva egy utolsó nagy háborút vív a Jedikkel.

A Sith-rend kihalt Sidious-sal és Vader-rel. Maul visszatérését simán lenyelem a két Lucas-tól (George volt az ötletgazda Katie meg a megvalósító), de ha olyat csinálna bármelyikük, hogy egy Sith sereget uszítanak a Galaxisra, az már nekem is túl sok lenne, mert az már Anakin áldozatát és megtérését tenné semmissé (ezért is nem tartok semmilyen EU-t, ami a Thrawn-trilógia után játszódik semmiféle szinten kánon-nak). Egyébként is nyílt kártyával játszó Sith-ek? Ez önellentmondás már ne is haragudj!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-rend kihalt Sidious-sal és Vader-rel. Maul visszatérését simán lenyelem a két Lucas-tól (George volt az ötletgazda Katie meg a megvalósító), de ha olyat csinálna bármelyikük, hogy egy Sith sereget uszítanak a Galaxisra, az már nekem is túl sok lenne, mert az már Anakin áldozatát és megtérését tenné semmissé (ezért is nem tartok semmilyen EU-t, ami a Thrawn-trilógia után játszódik semmiféle szinten kánon-nak). Egyébként is nyílt kártyával játszó Sith-ek? Ez önellentmondás már ne is haragudj!

Igen, így kerek a 6 film, gyönyörű egész, beteljesedik a Prófécia, miegymás... de mi gátolja meg a Jediket abban, hogy akár száz, akár ezer év múlva néhányan áttérjenek a sötét oldalra és ismét Rendet alapítsanak? Csak mert a Sith Rend így született. Azzal, hogy Anakin beteljesítette a sorsát és elpusztította a Sith Rendet, a sötét oldal, mint fogalom még nem szűnt meg létezni... ez hülyeség. Ilyet a filmek sem sugallnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így kerek a 6 film, gyönyörű egész, beteljesedik a Prófécia, miegymás... de mi gátolja meg a Jediket abban, hogy akár száz, akár ezer év múlva néhányan áttérjenek a sötét oldalra és ismét Rendet alapítsanak? Csak mert a Sith Rend így született. Azzal, hogy Anakin beteljesítette a sorsát és elpusztította a Sith Rendet, a sötét oldal, mint fogalom még nem szűnt meg létezni... ez hülyeség. Ilyet a filmek sem sugallnak.

De én nem is mondtam olyat, hogy száz évekkel a ROTJ után se legyen semmi ilyesmi! Csak ne Luke-ék meg az őket követkő generáció életében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem is mondtam olyat, hogy száz évekkel a ROTJ után se legyen semmi ilyesmi! Csak ne Luke-ék meg az őket követkő generáció életében.

Ja, oké. :)

 

Csak anno téma volt már ez, így azt hittem, te is arra gondolsz. Akkor többen váltig állították, hogy Palpatine és Vader halálával helyreállt az egyensúly, a Sith-ek pedig soha nem tértek vissza. Én egyedül ez utóbbi kiemelt szót vitatom nagyon erősen. És nem azért, mert EU... a filmek sem mondanak mást. ;)

 

Bár ez már valószínűleg OFF topik.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen Jedi visszatér utáni dolognak újabb filmekben semmi értelme.

A filmeket kedvelők úgy érezhetik, hogy Anakin áldozata semmissé válik.

Az EU-t kedvelők pedig amiatt hőbörögnének, hogy a Jedi visszatér utáni EU-t áthúzzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen Jedi visszatér utáni dolognak újabb filmekben semmi értelme.

A filmeket kedvelők úgy érezhetik, hogy Anakin áldozata semmissé válik.

Az EU-t kedvelők pedig amiatt hőbörögnének, hogy a Jedi visszatér utáni EU-t áthúzzák.

Ezzel kivételesen én is egyet tudok érteni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen Jedi visszatér utáni dolognak újabb filmekben semmi értelme.

A filmeket kedvelők úgy érezhetik, hogy Anakin áldozata semmissé válik.

Az EU-t kedvelők pedig amiatt hőbörögnének, hogy a Jedi visszatér utáni EU-t áthúzzák.

 

Mint tudjuk a Lucasfilmes emberkéket nem nagyon szokta zavarni sem az EU, sem a rajongók, de néha már úgy érzem, a saját filmjeik sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen Jedi visszatér utáni dolognak újabb filmekben semmi értelme.

A filmeket kedvelők úgy érezhetik, hogy Anakin áldozata semmissé válik.

Az EU-t kedvelők pedig amiatt hőbörögnének, hogy a Jedi visszatér utáni EU-t áthúzzák.

Szintén egyetértek :) Hozzáteszem, ott vannak azok is, akik mindkét kategória "tagjai" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén egyetértek :) Hozzáteszem, ott vannak azok is, akik mindkét kategória "tagjai" :)

 

Igen, én is közéjük tartozom. :) Ők is elégedetlenek lennének.

 

Vader is és Sidious is meghalt az EP6-ban.Teljesen kizárt hogy a sötét oldal valaha erőre kapjon.

 

Ezt azért kizártank tartom. Jó nem létezik rossz nélkül, rossz pedig nincs jó nélkül.

De ne menjünk bele ebbe a vitába.

A lényeg, hogy a te példád mutatja, hogy azok számára, akiknél a Jedi visszatér a Star Wars véget ér nem érzik semmi szükségét, hogy tovább folytatódjon akármilyen formában is a Galaxis sorsa.

Akik meg a filemeket és az EU-t is kedvelik, (mint például én, KisKósa, Karrde,..stb) azok számára pedig szentségtörés lenne ha valamely kedvenc EP6 utáni EU-nkat kidobnák a kukába.

Esetleg azok örülnének egy Episode 7-8-9-nek akik nagy ívben lecsokizzák az EU-t és úgy érzik, hogy az Ep6-tal még nem ért véget a sztori. De szerintem ők kevesen vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Esetleg azok örülnének egy Episode 7-8-9-nek akik nagy ívben lecsokizzák az EU-t és úgy érzik, hogy az Ep6-tal még nem ért véget a sztori. De szerintem ők kevesen vannak.

 

Azért nem olyan kevesen. Sok embert ismerek, akik igenis megnéznének egy 7-8-9-et. Nekem speciel csak az a problémám, hogy a Jediből nem derül ki egyértelműen, hogy mi van a Birodalom után. A Jedi Rend és a Köztársaság újjáalakul? Luke lesz az Új Rend vezetője? Milyen szerepe lesz Han-nak és Leiának a továbbiakban a galaxisban? Persze, számtalan könyv meg egyéb kiadvány foglalkozik ezekkel a témákkal, de ba..us ne keljen már könyveket bújjak azért,hogy tudjam, mi lesz a filmek után. Elvégre általában a filmek úgy végződnek, hogy a nézőnek egyértelmű, hogy most akkor mi lesz ezután.

 

És az az igazság, hogy a Clone Wars meg az egyéb Régi Köztársaság témák csak a "hardcore" rajongókat érdeklik, a nagyközönség túlnyomó többségét csak a filmek izgatják.

 

Ja és hát elég beszédes volt pl. az, hogy mikor néztük a Baljós Árnyak 3D-t, esti vetítésen is alig voltunk vagy 15-en, pedig nem sokkal premier után voltunk. Más emberektől is hasonló érdektelenségről hallottam. Nem lehet a végtelenségig ugyanazt eladni. Ha Lucas nem áll elő valami új sztorival, egy idő után közönybe fullad a fejős tehén, pedig még hatalmas potenciál lenne belőle, csakhát ő ezt nem akarja kihasználni, csak mert Anakin meghalt, meg páran beszóltak Jar-Jar miatt.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt nem mondja barmejik fan generatio hogy egy TOR Trilogiatol kiakadna a biztositekuk szerintem amit eddig oszetoltak a Youtub on mar attol felakadt a szemem s 1 honapig kerestem hatha GL bemondja hogy megis lesz egy trilogia es akarki akarmit mond akarm jon akrmijen uj zagyvasag soha de soha nem fogja lelokni a STAR WARS-szt a tronrol

ameddig ott virit a Darth Vader maszk a kekel megvilagitott vitrinben vagy ameddig 100 ezrekbe kerul egy S W lego soha :) AZ ERŐ ÖRÖK ES OT VAN MINDENUTT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvégre általában a filmek úgy végződnek, hogy a nézőnek egyértelmű, hogy most akkor mi lesz ezután.

A Jedi pont úgy végződik, hogy tudjuk mi lesz azután. Az Uralkodó és Vader halott, a Birodalom megbukott. A többi meg a fantáziádra van bízva. Ebből nem lehet érdekes filmet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Lucas nem áll elő valami új sztorival, egy idő után közönybe fullad a fejős tehén, pedig még hatalmas potenciál lenne belőle, csakhát ő ezt nem akarja kihasználni, csak mert Anakin meghalt, meg páran beszóltak Jar-Jar miatt.

Miért fulladna? A régi trilógia után sem volt ezzel gond, pedig 16 év nem kis idő. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért fulladna? A régi trilógia után sem volt ezzel gond, pedig 16 év nem kis idő. ;)

 

Persze, nem volt gond, mert 16 év után jött egy új trilógia, ami felpörgette a franchise-t. De most már nem lesz ilyen. Eltelik majd néhány évtized, Lucas meghal, meghalnak azok is,akik valaha is láttak SW filmet a mozikban. Egy idő után, ha nem kap "vérfrissítést" a téma, meg fog kopni, majd feledésbe fog merülni. Látsz manapság Ben Hur-rajongókat? Vagy Elfújta a szél-rajongókat? ... A SW-ra is csak a filmes ínyencek fognak emlékezni.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem olyan kevesen. Sok embert ismerek, akik igenis megnéznének egy 7-8-9-et. Nekem speciel csak az a problémám, hogy a Jediből nem derül ki egyértelműen, hogy mi van a Birodalom után. A Jedi Rend és a Köztársaság újjáalakul? Luke lesz az Új Rend vezetője? Milyen szerepe lesz Han-nak és Leiának a továbbiakban a galaxisban? Persze, számtalan könyv meg egyéb kiadvány foglalkozik ezekkel a témákkal, de ba..us ne keljen már könyveket bújjak azért,hogy tudjam, mi lesz a filmek után. Elvégre általában a filmek úgy végződnek, hogy a nézőnek egyértelmű, hogy most akkor mi lesz ezután.

Hogy ha annyira érdekelne a dolog, akkor téged egyáltalán nem zavarna, hogy le kéne ülnöd elolvasni egy könyvet, amiről úgy beszélsz, mintha nem is tudom mi lenne. De mivel erre nem vagy hajlandó és abszolút lusta vagy a kezedbe venni egy könyvet, akkor talán nem is érdekel téged úgy igazán. Főként az EU miatt mondom, de egyébként is, semmi szükség újabb trilógiára, vagy esetleg egy undorító rebootra.

 

Persze, nem volt gond, mert 16 év után jött egy új trilógia, ami felpörgette a franchise-t. De most már nem lesz ilyen. Eltelik majd néhány évtized, Lucas meghal, meghalnak azok is,akik valaha is láttak SW filmet a mozikban. Egy idő után, ha nem kap "vérfrissítést" a téma, meg fog kopni, majd feledésbe fog merülni. Látsz manapság Ben Hur-rajongókat? Vagy Elfújta a szél-rajongókat? ... A SW-ra is csak a filmes ínyencek fognak emlékezni.

És mi szükség van arra, hogy a Star Wars évszázadokat éljen túl? Minden film feledésbe merül egyszer, egyszer a Star Wars hajnala is leáldozik, de attól még szeretni fogjuk.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem volt gond, mert 16 év után jött egy új trilógia, ami felpörgette a franchise-t. De most már nem lesz ilyen. Eltelik majd néhány évtized, Lucas meghal, meghalnak azok is,akik valaha is láttak SW filmet a mozikban. Egy idő után, ha nem kap "vérfrissítést" a téma, meg fog kopni, majd feledésbe fog merülni. Látsz manapság Ben Hur-rajongókat? Vagy Elfújta a szél-rajongókat? ... A SW-ra is csak a filmes ínyencek fognak emlékezni.

És ez hol gond? Mondta valaki, hogy örök életűnek kell lennie valaminek? Lesznek majd új filmek, történetek, azoknak rajongóbázisa.....Ez az élet rendje. A Star Wars nem különb bármely nagy népszerűségnek örvendő filmnél. Mint mindennek, ennek is eltelik az ideje. :) És ezt jobban tenné ha a csúcson tenné, mintsem valami erőltetett folytatással. Aki még emlékezik, annak szép emlékei legyenek róla. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez hol gond? Mondta valaki, hogy örök életűnek kell lennie valaminek? Lesznek majd új filmek, történetek, azoknak rajongóbázisa.....Ez az élet rendje. A Star Wars nem különb bármely nagy népszerűségnek örvendő filmnél. Mint mindennek, ennek is eltelik az ideje. :) És ezt jobban tenné ha a csúcson tenné, mintsem valami erőltetett folytatással. Aki még emlékezik, annak szép emlékei legyenek róla. :)

 

 

Tévedés. A Star Wars örök. Soha nem lesz vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez hol gond? Mondta valaki, hogy örök életűnek kell lennie valaminek? Lesznek majd új filmek, történetek, azoknak rajongóbázisa.....Ez az élet rendje. A Star Wars nem különb bármely nagy népszerűségnek örvendő filmnél. Mint mindennek, ennek is eltelik az ideje. :) És ezt jobban tenné ha a csúcson tenné, mintsem valami erőltetett folytatással. Aki még emlékezik, annak szép emlékei legyenek róla. :)

Azért ez nem teljesen így van. Legalábbis az USA -ban biztos nem, mert az SW (akár csak a Trek) a popkultúra része. Annyira bele van ivódva a társadalomba, hogy sose fog elhalványulni a pátosza. Persze ezt táplálni is kell, ennek formája kérdéses. Szerintem az SW jövője mindenképpen a TV -ben képzelendő el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami addig él amíg emlékeznek rá. Valszeg száz év múlva már ugyanúgy a történelem részét fogja képezni, mint bármely más mozgókép alkotás. Mondjuk konkrétan még ebben se lehetünk biztosak, mert a filmipar kb száz éves múltra vezethető vissza. Tudjuk, hogy létezett Aranypolgár meg Elfújta a szél hatalmas rajongói bázissal, de mára eltűntek a köznapokból. Így lesz ez a Star Wars-al is hatvan-hetven év múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.