Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Egy kis paródia:

 

Obi-wan arrives at Mustafarr and he notices Anakin.

 

- Ah, Anakin, at last, I didn't find you anywhere...

- Obi-wan?

- Jeh, me, what's wrong, Anakin... well, okay, okay, I forgive you, that you left the temple, but the counsil will be very angry...

- The counsil?! You don't see any chanels of Holonet?

- Well... not, that is a secret, so please don't tell it to the counsil, but after I defeat Grievous... so I have a vacation...

- A vacation? You don't heard the news?

- No, I'm not. What happend? And why are you here? To find the Sith. I can help you, but it won't be easy to explain the counsil why we are here...

- Obi-wan... the counsil is doesn't exist since... somebody destroyed the temple, and all the Jedi of the galaxy...

- What are you talking about? - ah yeh, I understand, that was a joke... yeh... that was great...

- Obi-wan, that wasn't any joke... the Jedi have killed. All.

- What? You're serious?

- Yes...

- And you know that the Sith is here?

- No... I am the Sith.

- The Sith??

- The Sith.

- The Sith?!!!!!

- The Sith.

- Oh... Shit.

 

:()))

 

Remélem jó lett, a változatosság kedvéért az utcán találtam ki:)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A starwars.hu hir-blokkjában azt mondják, érdemes elolvasni ezt a cikket: Cikk (alul a sarokban a 'Császár új ruhája' cimen)

 

Ez egyrészről azért is fura mert eléggé lehuzó kritika. Másrészről: az iró jól bánik a szavakkal, de jól láthatóan se megérteni (mint a nagy többségnek ugy neki se derült, ki, hogy az Erőt nem a midik csinálják) se lényegét felfogni nem volt képes. Csak tudnám, hogy akkor minek ajánlgatja a starwars.hu :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Bomarr! Olvastam az előbb... Borzalom. Az ilyen oksotónik miért írnak kritikát???? :water:  :vfuckoff:  :46:

 

Biztos jó pénzt kap érte. Az olyan sznob újságoknál pedig, mint amilyen ez a Filmvilág nyilván felárat kap, minden egyes olyan szó-fordulatért, amivel Lucasba törli a bakancsát :vfuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megint megnéztem a filmet! Leírhatatlanul szenzációs! Nem is lehet mást mondani rá.... Olyan jelenetek vannak benne, amik elemzésért kiáltanak. Ilyen pl. a színház jelenet, amit oldalakba kell majd taglalni. Már alig várom, hogy bővebben írhassak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fél óra múlva indulok a Duna Plaza-ba, megnézni negyedszer a filmet.Alig várom már.

 

Majd írd meg milyen volt negyedszerre :)

 

Hogy milyen?Elképesztő volt megint.Ahogy bejött a Lucasfilm Ltd, elvesztem.Ez a film nekem az évezred filmje.Minden másodperce egy csoda.Ezt tényleg így gondolom.Percenként lehetne elemezni.Még negyedszerre is találok benne újat.

 

Most is feliratosan néztem és sokkal jobb mint a szinkron.Ahogy Sidious beszél az valami hihetetlen pokoli.Akarom újra.

 

Ebben a hónapban jó lenne nektek egy közös hétvégi feliratos Duna Plaza-i mozizás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még anno az sw.hu-n kigyüjtöttem az ep.3 számomra legkatartikusabbnak bizonyuló pillanatait (junius 7-én). Beszurom ide is:

 

"Mivel tegnap este volt szerencsém, negyedszerre is látni a filmet moziban (plusz a gépemen is láttam 2x-er) igy mostmár teljesen magabiztosan állitom, hogy számomra ez a legjobb SW... Összegyüjtöttem a film legkatartikusabb vagy épp legjobb jeleneteit, melyek még igy sokadik nézére is nagy hatással voltak rám. Szoval a teljesség igénye nélkül:

-A film nyitó jelenete, vagyis a sárga szöveg után következő közel egy perces vágás nélküli snitt - asszem az ilyen pillanatokért találták fel a mozit. Persze biztos nagy élmény lesz majd a házi-mozirendszerünkön vagy az otthoni TV-nken nézni ezt a jelenetet, de ez igazán a nagyvászonra termett. Asszem, amikor az ep.4-ben Obi-Wan felemlegeti a nagy háborút, mindenki valami hasonlóra gondolt... egymást pusztitó csatahajók százai, vadászgépek ezrei, gigantikus robbanások... ez a Klón-háború!!!

-Palpatine emlékezteti Anakint arra amikor a buckalakókat megölte az anyja halála után... és ekkor váratlanul egyfajta emlékeztetőként egy buckalakó visitás hangzik fel a háttérben. Apróság, ám nagyon is hatásos apróság. Akarva, akaratlanul is eszébe jut az embernek, ahogy az ep.2-ben Anakin kilépve a sátorból egyszerüen lefejezte az egyik őrt majd miután végzet a másikkal is egy igencsk durva csapással végzett a szembe jövővel is. Asszem pont ez volt, amit Lucas elakart érni... nálam bejött.

-Az egész leszállás jelenet ugy ahogy van. Trükk-technikailag egyszerüen lenyügöző... tele van szájtátásra késztető jelenetekkel. Ahogy kettészakad az űrhajó, ahogy belépnek a légtérbe, ahogy oltani kezdik a tűzet, a tűzoltó hajók, ahogy lekaszálják az egyik őrtornyot és ahogy a kamera a jelenet végén ráközelit a "pilóta-fülkére". Ráadásul nekem nagyon tetszik, az amilyen fejeket Palpi vág, miközben R2 össze-vissza sipol. Meg az egész jelenetnek van egyfajta laza hangulata, amit majd jól ellensúlyoznak a film későbbi részei.

-Miközben Anakin Organa szenátorral cseveg, látni, ahogy Padmé egy oszlop árnyékának takarásában vár rá. Egyrészről érzékelteti a szerelmesek sorsát, másrészről a film ezen a ponton csap át kalandfilmből drámába, harmadrészt nagyon szép az a jelenet, ahogy Padmé szemszögéből látjuk, ahogy távolodnak a szenátorok, miközben ő csak vár...

-Rögtön ezután egy rendkivűl jól megkomponált jelenetbe csapunk át: Grievous megérkezése Utapau-ra. Hogy ez mekkora feeling azt meg se probálom szavakba önteni... Williams zenéje, a látvány meg minden: WOW!

-A fenébe, tényleg nem akarom felsorolni az egész filmet, de érdekes mód az egyik legszebb pillanat, pont ezután jön: Padmé fésüli a haját, miközben Anakin nézi és váratlanul egy hegedű-szoló hangzik fel. Ez engem teljesen meglepett, mivel az SW-ben az ilyesféle zenei hangzás egyáltalán nem megszokott, mégis remekül passzol a jelenethez.

-Megint egy apróság: Anakin megérkezik a templomba, de lekési Obi-Wan beszámolóját a harcokról és a többi jedi már épp jön ki a teremből... ez egy olyan jelenet, amiben nagyon jól sikerült átadni, hogy a jedik élik a mindennapjaikat. Igazából nem sokat láttunk eddig abból, hogy az egyszerű lovagok pontosan mit is csinálnak a templomban, maximum a folyosón járkálgatott egy-kettő belőlük. Az, hogy többek között ilyen és ehhez hasonló termekben néha összröffennek legalább sejteti, hogy hogyan is telnek a háborúban a szorgos hétköznapok.

-Opera-jelenet: gyakorlatilag ugy ahogy van az egész szenzációs. Most csak egy konkrét részt emelnék ki. Palpi mosolyogva megkéri Anakint, hogy üljön le, majd félre fordul és a talpnyalóinak csak ennyit mond: Leave us! És mind a hárman egyszerre állnak fel, miközben az a kegyetlenül elvont zene megy. Iszonyat jó!!

-Anakin és Obi leszálló-pályás dumcsija után egy csillagromboló-kezdemény száll fel és robog el a fejünk felett. Ez is tipikus mozi-élmény. Az ember erősen belekapaszkodik a karfájába, nehogy lekaszálja ez a monstrum... remélem azért a házi-mozi is át tudja majd adni valamennyire ezt az érzést...

-Miután Obi-Wan megérkezik Utapau-ra rögtön szóba elegyedik Tion Medonnal, de közben Grievous egyik testőr-droidja is kémlei őt... ezt a jelenetet nagyon jól sikerült összevágni. Nagyon jó, ahogy a végén elfordul a robot, konstatálva, hogy a jedi csak üzemanyagért jött... de aztán látjuk, ahogy Obi egy árnyékből figyeli az elhuzó vadászgépet.

-Griveous bekapcsolja mind a négy fénykardot majd megforgatja őket. Egyszerüen cool! :)

-A film egyik legjobb poénja: Obi belerúg Grievous fémlábába :D

-A montázs, ahogy Anakin a Tanács-teremből, mig Padmé a lakosztályából néz ki az ablakon. Mig a legtöbb jelenet egy konkrét történésről, addig ez a jelenet egy állapotról mesél. Nagyon ritka az SW-ben az ilyesmi, de annál hatásosabb. Tipikusan az a jelent, amibe beleborzong az ember.

-Windu-Palpi-Anakin hármas: talán ez az egyik csúcspontja a filmnek. Épp ezért nem is tudnék konkrét jelenetet ebből kiemelni. Úgy jó, ahogy van... Palpi játéka, ahogy teszi az elesettet, Windu kőkemény odamondásai (ahogy kimondja ezt a szót: "my lord") és persze Anakin, aki meghozza a döntést... és micsoda hangok törnek fel aztán Palpiból!!! Remek!

-A 66-os parancs! Ötletes, "látványos", drámai... mi kell még? Egyrészről megint kapunk egy kis adalékot a Klón-háború monumentalitásáról, láthatjuk hány meg hány helyszinen folyik a csata; másrészről kicsit az SW világának sokszinüségéből is izelitőt kapunk. De persze mindezek eltörpülnek amellet, amiről ez a jelentsor szól: az elöző két részben látott, látszolag megtörhetetlen jedi rend a múlté lesz! Ahogy a katonák megtorpannak Ki-Adi Mundi mester mögött és ahogy hátranéz abban benne van minden. Williams zenéje ismét szenzációs és remek katalizátora a drámai hatásnak.

-Yoda kapásból lefejez két klón-katonát amikor azok hátba akarják lőni. Egyrészről megint láthatjuk miért Yoda a legnagyobb a legnagyobbak közt. Csak ő tudta koordinálni az eseményeket... nyilván neki is döbbenet, hogy saját katonái akarják megölni, de ő simán uralja a helyzetet (ugyebár Obi-Wan igazából a szerecsének -bár ilyen szó nincs a szótárában :?- nomeg a szikla-vájat alján lévő óriási tavaknak köszönheti az életét). Yoda rulzik, na! :evil:

-Egy montázs, ami első nézésnél kicsit fura volt, mig igy sokadik nézésre az egyik legjobb jelenetté vált: a Birodalom megalakulása/ Jedi irtás felfedezése/ Szeparatisták legyilkolásának hármasáról van szó, melyek egymással párhuzamosan zajlanak. Elöszőr, azért volt fura, mert azt hittem hogy ezeket a jeleneteket jobban ki fogják fejteni és hogy Yodáék többet boklásznak a halott jedik között. Ám valójában remekül egészitik ki egymást. Például Palpatine bejelenti, hogy minden jedit meg fognak ölni, amire mindenki elkezd tapsolni, majd átváltunk a kihalt Jedi Templomba, ahol láthatjuk, hogy pontosan mit is jelent ez... láthatjuk, hogy a Palpi által emlegetett "állam-csínyre készülö" jedik nagyrésze fiatal jedikből és padawanokból állt (nyilván az idősebbek Háborúban voltak). Ekkor Obi felteszi a kérdést, hogy ki tehette ezt és akkor láthatjuk, ahogy Anakin kegyelmet nem ismerve irtja a Szeparatistákat. Mint mondtam remekül kiegészitik egymást...

-Obi elmondja Padménak mit tett Anakin; a jelenet végén egyre erősebb a zene, majd átvált Anakinra, aki a Mustafaron kémleli a hömpölygő lávát. Ennél a jelenetnél szó szerint megborzongtam!

-Padmé-Anakin-Obi trió a leszálló-pályán; ezt már eddig is annyit dicsértem, és a hosszú ep.3 kritikámban is külön kitértem rá, igy most többet nem is beszélnék róla. Legyen elég annyi, hogy nagggyon jó! :lol:

-Yoda egy legyintéssel elintézi a Royal Guardokat :cry: Yoda már megint rulzik, ugyanakkor az egyik legviccesebb pillanat a film második felében.

-Miután leszakad az egyik tarto-oszlop, Obi és Anakin függöleges helyzetben folytatják a csatájukat miközben szól a Battle of Heroes! Szerintem ehhez nem kell kommentár :lol:

-A film befejező 10 perce: sokat agyaltam, hogy mit emeljek ki, illetve, hogy dicsérjem-e egyenként a záró jeleneteket, de fölösleges :) Onnantól, hogy Vader-t összerakják az egész egy nagy csúcspont. Ahogy szépen elvarrodnak a szálak és átkapcsolodunk az ep.4-be. Nagyon birom, hogy Padmé temetésénél mutatják Jar Jar-t. Kicsit felsejlik az ep.1 az emlékeinkben és akkor átérezzük, hogy micsoda kontraszt van a két film képi és érzelmi világa között. A záró-jelenet után az ember legszivesebben már nézné is az ep.4-et! Igazából nagyon sok remek jelenetet kihagytam, de nem akartam túlságosan hosszúra nyujtani :)"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én nagy kedvencem illetve az egyik nagy kedvencem a 66-os parancs utáni dráma. 8) Ahogy a klónok és a Jedik az egyik pillanatban mint társak akik vállvetve harcoltak eddig számtalan csatában és galaxisban egymást támogatva nyomulnak előrre majd a másik pillanatban ugyanezek a katonák akik talán már ezerszer mentették meg az életét vagy Ő a katonákét,akikben maradéktalanul megbízott felemelik a fegyvereiket és lőnek. 8) Hátborzongató.Szerintem ez is Lucas zsenialitását mutatja,hogy nem vezényelt a Jedik ellen osztagokat(persze a templomon kívül)hanem orrvul hátbatámadtatta Őket akik a meglepetéstől nem tudtak cselekedni nem azért mert a klónok jobbak voltak náluk.És alatta az a zene!!!Nekem ez az episode a No1. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas zsenialitását mutatja,hogy nem vezényelt a Jedik ellen osztagokat(persze a templomon kívül)hanem orrvul hátbatámadtatta Őket akik a meglepetéstől nem tudtak cselekedni nem azért mert a klónok jobbak voltak náluk.

 

:) jó hogy csatlakoztál hozzánk!

Bizony. Másképp megoldva nem lett volna ilyen drámai és hiteles sem. Ha nem váratlanul éri őket a támadás nem lett volna ilyen sikeres.

Obi mázlis, Yoda pedig rulez!!

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem váratlanul éri őket a támadás nem lett volna ilyen sikeres.

Igen, és engem ezért nem zavar a padawan (Zet Jucassa, vagy mi a neve) akciója, amiben több klónt id hatástalanít. A Jedik, a mesterek és lovagok váratlan támadásnak lettek kitéve, a padawan viszont már kész helyzettel állt szemben és akkor ráadásul ő lepte meg a klónokat.

Mondjuk én kíváncsi lennék, hány Jedi járt olyan szerencsésen, mint Obi-Wan és hány Jedi volt olyan éber, mint Yoda. Azért biztos akadt egy-kettő még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) jó hogy csatlakoztál hozzánk!

 

Én is örülök! Jó itt köztetek! :)

Váratlan.Ez az a szó ami a legjobban érzékelteti a 66-os parancs hatását.Az a dráma ami a jedik arckifejezésén látható ahogy rájönnek,hogy csapdába kerültek és a meglepetéstől egy kicsit kései reflexel próbálják védeni a lövéseket.És az a gyönyörű zene alatta :)

Szégyen nem szégyen a moziban kicsordult a könnyem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én kíváncsi lennék, hány Jedi járt olyan szerencsésen, mint Obi-Wan és hány Jedi volt olyan éber, mint Yoda. Azért biztos akadt egy-kettő még.

 

Én is remélem,hogy vannak még :63: .Az ANH regényváltozatában a prológusban azt írják,hogy a Jediket kipusztították vagy lezüllesztették :39: .Remélem a sorozatban látunk még egy-két "Jediellenes" akciót.Kutatásokat utánnuk vagy a "becserkészésüket" a birodalmi flotta erre szakosodott egységeivel.És persze az inspirációt Vader adja hozzá :) .Vagy éppen fejvadászokkal,mondjuk egy ifjú "pályakezdővel" Boba Fett-el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szégyen nem szégyen a moziban kicsordult a könnyem :)

 

Nekem csak sokkal később, ahogy felidéztem, hogy

 

Skywalker mester, nagyon sokan vannak, mit csináljunk?

 

És nem tudtam napirendre térni afelett, hogy először hívták mesternek. Szép kis hála. :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.