Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én arra a jelenetre sokáig úgy gondoltam, hogy mivel a tanítvány halt meg, azért mutatja Palpatine-t a kamera, mert ő lesz az új tanítványa Sidiousnak. :) Én az ep2-ig éltem abba a hitben, hogy Palpatine nem Sidious, hanem majd a tanítványa lesz, később pedig megöli és átállítja Anakint. E hitem három dolog táplálta:

1.) Más volt a szinkronja Sidiousnak és Palpatine-nak, és akkor még nem tudtam, hogy ezt csak elszúrták.

2.) Palpatine találkozott a Jedikkel és akkor még elképzelhetetlennek tartottam, hogy egy Jedi, különösen Yoda, ne érezne meg egy Sith-et, ha az ott áll az orra előtt.

3.) Az ep1 könyvváltozatában Qui-Gon temetése után - ahol ott van Palpatine - van egy jelenet, amiben Sidious elmélkedik a történtekről a Coruscanton. Hogy az írónak sem esett le, hogy a két személy ugyanaz, és ezért hibázott vagy szándékosan élt ezzel a (pofátlan) megtévesztéssel, azt a mai napig nem tudom.

Aztán az ep2 után elkezdtem fórumozni, és a képem a Star Warsról kicsit megváltozott. :)

Ezek teljesen jogos indoklások, ha nem tudom eleve, hogy mi a helyzet, akkor talán nekem is hasonló véleményem lett volna. :) Mivel viszont tudtam, fel sem tűntek ezek a félrevezető dolgok, mint az 1) és a 3). Viszont így kicsit sajnálom, hogy nekem a Sidious=Palpatine meglepetés kimaradt - bár az "Én vagyok az apád" meglepetése legalább megvolt. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy a Sidious kilétével kapcsolatos fordulat lehetőségét nem vették elég komolyan. Pedig alapból hatalmas előny, hogy mindkét trilógiára jut 1-1 brutális csattanó. Aki az OT-val kezdi annak ott van az "én vagyok az apád" és hogy Leia Luke testvére. Aki a PT-val, annak pedig hogy Sidious a Sith Nagyúr és Anakin átállása.

 

Persze mindegyikre akadnak azért utalások, de Palpatine esetében szvsz gondosabban is megvalósíthatták volna a dolgokat és akkor nagyobbat ütött volna. Persze nem tudom, hogy aki nulla előismerettel (egyre több ilyen lehet és lesz is, nyilván javarészt gyerekek) ül le a PT elé, annak mennyire tűnik fel Palpi és Sidious egybevágósága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg volt egy 4.) is, nem tudtam, hogy Ian McDiarmid játssza az Uralkodót, Sidioust és Palpatine-t is. Akkoriban még nem igazán érdekeltek a színészek, így például engem az is meglepett, hogy Padmé votl Amidala királynő. :)

Mondjuk ez így visszagondolva azért jópofa, mert azt tudtam, hogy az Uralkodót egykor Palpatine-nak hívták, és az Uralkodó Sidious köpenyét viselte, szóval elvben össze kellett volna tudnom kötni a pontokat. Bár össze is kötöttem, csak kicsit kuszán. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most viszont örültem nagyon, hogy felvetette a közös mozizás ötletét, és elkezdtük a Baljós árnyakkal múlt hétvégén, aztán A klónok támadásával tegnap délután, és végül A Sith-ek bosszújával este. Az első két epizód is nagyon jó, élmény volt újra látni, de az igazán nagy hatást rá és újfent rám is az Ep3 tette. Én szinte úgy néztem, mintha először látnám, ismét a zsigerekig beleborzongva a történet tragikusságába, miközben teljesen hatalmába kerített az élmény, a feszes tempójú történetvezetés, a jelenetek kiváló dramaturgiája, a fényképezés és a zene összhangja (még ha vannak benne ismétlések, többször ellőtt témák, akkor is). Nagyszerű ez a film, nincs mit tenni.

 

És mit tett ezzel a filmmel a TCW? Azért szinte maratonban megnézni a sorozat után ezt a filmet....hááát keresni kell a jelzőket. Végre elpusztul sok tetű. Van súlya Grivi és Dooku halálának, a szeparatistákról nem is beszélve. Mert most már ismerjük őket, van érzelmi töltet mögöttük. Régebben a 66 -os parancskor és az után rühelltem a klónokat. Ma már végtelen szomorúság tölt el hisz ők is ugyanolyan áldozatok Sidious játszmájában mint a Jedik. Palpatine azt követte amit ma OV idehaza. Oszd meg és uralkodj. Köszönöm Lucasnak, hogy ezt így bemutatta. Örök érvényű művet alkotott kőbevésett tanúságokkal.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit tett ezzel a filmmel a TCW? Azért szinte maratonban megnézni a sorozat után ezt a filmet....hááát keresni kell a jelzőket. Végre elpusztul sok tetű. Van súlya Grivi és Dooku halálának, a szeparatistákról nem is beszélve. Mert most már ismerjük őket, van érzelmi töltet mögöttük. Régebben a 66 -os parancskor és az után rühelltem a klónokat. Ma már végtelen szomorúság tölt el hisz ők is ugyanolyan áldozatok Sidious játszmájában mint a Jedik. Palpatine azt követte amit ma OV idehaza. Oszd meg és uralkodj. Köszönöm Lucasnak, hogy ezt így bemutatta. Örök érvényű művet alkotott kőbevésett tanúságokkal.

Ezt nagyon szépen leírtad. :) Én is így gondolom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért nem jó teljesen a párhuzam, mert Palpatine nem már meglévő feleket ugrasztott egymásnak, hanem a Köztársaság vezetőjeként ő teremtette meg szándékosan az ellenséget, hogy aztán teljhatalmat szerezzen magának.

 

A klónokat eleve azért hozták létre, hogy a végén elárulják és lemészárolják a Jediket. Ez volt már a létezésüknek is az alapja, így ők nem tekinthetőek teljesen áldozatnak, hiszen ha nincs Palpatine mesterkedése, nincs háború, nincs 66-os parancs, akkor ők soha nem léteztek volna... Ők eszközök voltak... csak persze ott a fránya emberi tényező. Kialakult a bajtársiasság, egyéniségek lettek egy öldöklő küzdelemben, amelynek végső soron a szempontjukból semmi értelme sem volt. Így mégiscsak áldozatok. Most már én is szomorú vagyok, ha nézem az EP3 ominózus jeleneteit (a TCW idevágó epizódjai és Karen Traviss akkor még EU-könyvei rengeteg árnyaltak a klónok megítélésén). 2005-ben még gyűlöltem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég megnézni Fives kálváriáját ahhoz, hogy tudjuk miként viszonyult volna egy klón ahhoz, hogy le kell lőnie a vezetőjét. Ezért neveztem őket áldozatoknak. Magatehetetlen bábok lettek a parancs kiadása után.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Továbbra is fenntartom, hogy ez a film magasan a legjobb SW! Benne a harminc év esszenciája. Talán nem is lesz ennyire jó SW mozi többet. Mind a rendezés mind a színészi játék elsőrangú. A látványról nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban éltem újra, és óriási élmény még mindig.

És külön kiemelendő BD-n!

Mert nem ezen a formátumon néztem rongyosra.

Szerintem így csak harmadszor látom. Szinte mindegyik filmre érvényes ez. Nemrég volt itt az unokanővérem.

(Akitől a rajongásomat eredeztetem, -talán olvastátok..)

Azt kérdezte, hogy mi a leggagyibb minőség amiben oda tudom adni az OT-t?

Mert neki az élményhez tartozik a 'poros' kópia. Sajnálatára a hangalámondásos nincs meg, de kukáztam egy 700 megás avit neki..

Szóval még a sithek bosszúja is szinte egy másik filmmé avanzsál "kékben".

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma ismét realizáltam a tényt, hogy ez a legjobb SW film. Magasan a legjobb. Ebben Lucas mindenre rácáfolt amivel valaha is vádolták: nem tud írni, nem tud rendezni. Erre a filmre ért be az öreg. Itt minden van amit egy igazi SW rajongó kívánhat. Őszintén megmondom nagyon valószínűtlen, hogy ezt a filmet valaha túl fogják szárnyalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

 

Ultragagyi, szemétláda cikk... :( Az ep3 a full kedvenc sw filmem, imádom, vérbeli Star Wars... Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogja átrajzolni a kedvencségi sorrendemet a csütörtök... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

No, ez is megvolt. Az ep7-t ehhez sem igazán tett hozzá, bár eszembe ötlött valami az új trilógiával kapcsolatban, azt majd kifejtem holnap. Ami most így eszembe jutott a film nézése közben, hogy vajon mekkora kárt okozott a Coruscanton a csata? A Jakku és az Invisible Hand alapján egész jól átvészelik ezek az űrbárkák, ha lepottyannak az égről. Na most, egy sivatagbolygón ez a hagyján kategória. Meghal a pár tízezer fős legénység, azt szevasz. De Coruscanton? Csak egy toronyban élhetnek tízszer annyian, mint ahányan egy Venatoron szolgáltak, márpedig egy lepottyanó Venator akár tíz tornyot is letarolhat. És tudjuk, hogy a tornyok csak a jéghegy csúcsai, van még a földszint, az az alatti szint, sőt, még a pince alatti szint is. És a csata alatt nem egy bazi nagy hajót látni elindulni a felszín felé, na meg még ott vannak a roncsok is.

Kicsit kár, hogy ezzel a film és leginkább, az utóművek nem foglalkoznak. Pedig tuti, hogy megérne egy misét, ha mást nem, érdekesség szintjén. Már csak azért is, mert a filmből végül is az sem nagyon derül ki, hogyan végződött a csata. Amint az Invisible Hand elindul lefelé, a Star Wars valaha volt legnagyobb űrcsatáját úgy elfelejtik, hogy ihaj. Pedig a károkat lehet, hogy még a Birodalom is takarítja. Az tuti, hogy több zűrt okozott, mint Zillo, vagy azok az önrobbanó droidok.

Ehhez a filmhez amúgy szerintem még az Ahsoka könyv fog hozzátenni, ha az meséli el a sokat emlegetett mandalore-i ostromot - mondjuk jobb lenne látni, mint olvasni, de így is jó lesz, remélhetőleg. Mert ugye Obi-Wan és Anakin onnan jöttek ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant lakossága a wookiee szerint 1 trillion. Ha ez angol nyelven értendő, akkor magyarul 1 billióra fordítandó (1012), máskülönben 1 trillióra (1018), mindkét esetben néhány milliónyi civil halála már-már elenyésző veszteség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogadok, hogy annak a pár millió halottnak a családtagja nem így gondolja. Se az, akinek az egész kócerájt újra kell építeni.

Mondjuk ilyen felfogás mellett akkor akár azt is mondhatnánk, hogy minek háborodunk fel Alderaan vagy a Hosnian-rendszer elpusztításán. A Galaxisban több milliárdszor milliárdnyian élhetnek, pár milliárd civil halott ezek közül már-már elenyésző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ezek szörnyű egyéni tragédiák, amely azonban a hadviselés aktorai számára sokadlagos szempont. Teljesen más megítélés alá esik az, ha 1 billióból hal meg 5 millió ember, mintha ez mondjuk egy 10 milliós lakosság vesztesége lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem változtat azon, hogy érdekes lenne a csata következményeit látni - és a Jedik még mindig nem katonák, őket talán érdekelhetné, hiszen ez az egyik nagy baja sok katonának velük -, másrészt, Coruscant politikai elitjét és lakosságát már néhány önrobbantó droid is megviselte. Hát még Zillo, de ezek említésre méltó káoszt sem okozhattak lezuhanó flottákhoz képest. Mégis, a Hand felének landolása után - vagyis, valószínűleg a másik fele is landolt valahol, teszem azt, pár ezer ember lakásán, rosszabb esetben egy bölcsin -, mintha a csata sohasem lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Az ep3 legutóbbi nézése közben esett le, hogy Yoda milyen remekül Palpatine kezére játszotta Anakint. Legalábbis részben. Ugye van az a beszélgetés Anakin és Yoda között a halálról. Yoda a halált, mint az élet természetes részéről beszél, amit el kell fogadni, és üdvözölni azokat, akik eggyé válnak az Erővel. Igen ám, csakhogy a kis manó ekkor már ismeri a trükköt, amivel halhatatlan lehetne. Nyilván ez a tudás Anakin baján nem segítene, hiszen Padmé nem tudná elsajátítani. Ugyanakkor Yoda valóban elhallgatja ezt a tudást, persze nem csak Anakin, hanem az összes Jedi elől.

Na most, Palpatine machinációinak hála antihősünk, Anakin Skywalker ráeszmél, hogy a Jedik elhallgatnak valamit az Erőről, aminek köze lehet a halál elkerüléséhez. A poén az, hogy így van. Yoda tudtán kívül alátámasztotta Palpatine szavait. Természetesen Yoda okainak semmi köze ahhoz, amit Palpatine sugall, de ezt ugye Anakin nem veszi le. Még talán az sem realizálódik benne, hogy Yoda a hallgató, de akkor is, igaz marad: a Jedi Rend elhallgat előle valamit, aminek szegről-végről köze van ahhoz, amit ő keres.

Persze Palpatine sem tudta, hogy Yoda ilyeneket tud, csak addig csűrte-csavarta a fiú elméjét, míg az felfedezett valamit, ami tulajdonképpen igaz, és az beleillet Palpatine féligazságaiba és részhazugságaiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Vágás kérdése. Ha Lucas úgy dönt, hogy úgy vágja meg a filmet, hogy a politikai szál is hangsúlyt kapjon (amivel legalább Padmé karakterét is erősíthette volna), akkor nyilván úgy vágja meg, hogy az is beleilljen. Ő inkább Anakinra ment rá, amit én a mozi után is hibának tartottam, és azóta még inkább annak tartok. Az ep1-2-t úgy építette fel, hogy egy Galaxis története, ezután az ep3-at lefókuszálni két karakterre, hát visszalépés. Mert akárhogy csűrjük-csavarjuk, az ep3 Obi-Wan története is. Kár, hogy a főszereplő trió harmadik tagja a vágóasztalon végezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benne volt ott Padmé is a sűrűjében. :) A film stílusa pedig már közelít a IV-hez, azért lett olyan amilyen. Egyébként a jeleneteket elnézve nekem nem hiányoznak a filmből, max. egyet kivéve, a Padmé Anakin Palpatine hármasét. Persze az a többi nélkül nem sokat ér. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vágás kérdése. Ha Lucas úgy dönt, hogy úgy vágja meg a filmet, hogy a politikai szál is hangsúlyt kapjon (amivel legalább Padmé karakterét is erősíthette volna), akkor nyilván úgy vágja meg, hogy az is beleilljen. Ő inkább Anakinra ment rá, amit én a mozi után is hibának tartottam, és azóta még inkább annak tartok. Az ep1-2-t úgy építette fel, hogy egy Galaxis története, ezután az ep3-at lefókuszálni két karakterre, hát visszalépés. Mert akárhogy csűrjük-csavarjuk, az ep3 Obi-Wan története is. Kár, hogy a főszereplő trió harmadik tagja a vágóasztalon végezte.

Ebben sok igazság van. A "This is how liberty dies..." kezdetű szövege is jobban ütne Padménak, ha már korábban is látnánk tőle kezdeményezést a szembeszállásra. Anakinnek mondjuk mondja, hogy kérje meg a főkancellárt a háború leállítására, de ez kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Padmé az epIII-ban sokszor megjelenik, csak pont nem abban a szerepkörben, amiben az azt megelőző két filmben megszokhattunk tőle. Ha megnéznénk arányaiban, hogy a játékidejének mekkora hányadát töltötte politizálással, akkor az epIII a mezőny végén kullogna. Bizonyos szempontból érthető, mert be kellett mutatni a szerelmes pár érzelmi kapcsolatát (hogy hiteles legyen Anakin átállása), de a film simán elbírt volna még 5-7 percnyi politikával foglalkozó jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, a kivágás rengeteget elvett Padmé karakteréből, ráadásul a páros egymás iránti bizalmatlanságának kialakulásában is komoly szerepe volt annak, hogy Anakin úgy érezte, Padmé a háta mögötti "szervezkedéssel" és a petíciós mozgalommal elárulta őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, a kivágás rengeteget elvett Padmé karakteréből, ráadásul a páros egymás iránti bizalmatlanságának kialakulásában is komoly szerepe volt annak, hogy Anakin úgy érezte, Padmé a háta mögötti "szervezkedéssel" és a petíciós mozgalommal elárulta őt.

Egy olyan kivágott jelent sincs ami arra utalna amit írsz. Abszolút jó így a film, ha megnézitek Ti is érezni fogjátok, hogy nincs benne helye a politikai vonalnak. Anakin tragédiája a lényeges nem a politikai kavarás. Abból pont annyit látunk amennyit kell. A többit megkapjuk a kiegészítő művekből. Egyáltalán hova lehetne beilleszteni ezeket a jeleneteket? Nem illenek sehova, csak megakasztják a tragédia kibontakozását. Egy átlagos nézőnek erre nincs szüksége és megint csak unná, mint az előző két filmben is unta. Főként a kockáknak lehetnek hiányérzetük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha megnézitek Ti is érezni fogjátok, hogy nincs benne helye a politikai vonalnak

Ezt úgy írod, mintha még az életben nem láttuk volna... :roll: Megnéztem, már legalább kétszer, de talán többször is... Azt hiszem legalább két alkalomnál te is ott voltál... De talán háromnál is... És mintha már az első kritikámban említettem volna, hogy nagyon hiányzik a politikai rész a filmből:

 

"A másik kimaradt jelenet(ek), a Lázadók Szövetségének elődjét képező 2000-ek küldöttsége, vagyis röviden a politikai szál. Mindennél kevesebb politika került ebbe a filmbe, és ez Amidala karakterének is a kárára vált, ezzel átléptünk egy másik negatívumba is. Padmé magabiztos szenátorból Anakin egyszerű felesége lett, otthonából csupán kétszer mozdul ki. Ez nagy szálka a szememben, mert mind a politika, mint Amidala politikusi énje (ami ugye nem száll el a terhességtől) lényeges része volt az ep1-nek és az ep2-nek (bár ebben már kevésbé), amit viszont az ep3-ban látunk, az közel semmi."

 

Szóval, ja, azt hiszem láttam a filmet, és már az első pár megtekintés után eléggé fájlaltam a politikai rész kivágását. Pontosan éreztem, hogy lenne benne helye, hogy nem csak Anakin tragédiája a lényeges, hanem a politikai kavarás is, elvégre csak a Köztársaság alakul át Birodalommá, ami politikai vonatkozású, és mellesleg a film és az előzménytrilógia egyik legfontosabb történetszála. A tragédia egy vagy két plusz politikai jelenettel ugyanúgy működött volna (szvsz elég lett volna az az egy, ami Bail irodájában játszódik). Azon a plusz két percen a film nem vérzett volna el, és most lenne egy nagyon jó kapcsolódási pontunk a Rebelshez és az RO-hoz, és tuti, hogy te sem szólnál róla egy rossz szót sem, Ody. ;) Az átlag néző véleménye meg még mindig rohadtul nem tud érdekelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem szólnék rá rossz szót csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nekem teljesen jó így is és nem értem ezt a nagy rugózást rajta. Mothma minden egyes feltűnésénél be van írva, hogy bezzeg az EPIII-ban. ;) Képzeld hozzá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert én meg hiányolom, nagyon. A politikai szál kimaradása miatt nem lett az ep3 a kedvenc részem. Nekem ez nagyon nagy hiány, sőt, hiba. És Mothma minden egyes megjelenése csak mélyíti ezt a hibát számomra. És baj, hogy csak hozzá képzelhetem. Jobb szeretném benne tudni, persze ez hiú ábránd. Ettől független imádom az ep3-at, csak számomra emiatt nálam mindig kicsit lemarad az ep2-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.