Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Persze lehet azt mondani, hogy mi van ha teljes hazugság az egész, de úgy súlyát veszitené az egész és az a remek kis mellék-story, ami szinesiti Palpi karakterét (megölte a mesterét álmában) szintén semmivé válna, amiért nagy kár lenne.

Másrészről: ha nem a mesterétől, akkor honnan tanult Palpi? (ha holocronból akkor gáz, mert a filmben egyetlen szó se esik róla, pedig elég fontos) Ha volt mestere akkor mi oka lenne eltitkolni az igazi nevét? Mindenesetre én ezt magamban elfogadtam tényként: volt egy Plagueis nevü sith lord, akitől Palpi tanult és megőlte álmában... viszont a story másik felét kétkedéssel fogadom :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hajlok affelé, hogy igen. Azért, mert Vader életben maradt az összeégése után.

 

Mert menőt-kapszulába tették... egyébként meg Grivi is túlélte a balesetét, pedig sokkal súlyosabban megsérült. Az SW világában jól láthatóan sokkal fejlettebb az orvos-tudomány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az kérdéses, hogy létezett-e ilyen hatalom vagy egy kitaláció abból a célból, hogy Anakin átálljon a sötét oldalra...  :39:

 

Létezett, csak az a gáz, hogy a Jedik jöttek rá a titok nyitjára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az kérdéses, hogy létezett-e ilyen hatalom vagy egy kitaláció abból a célból, hogy Anakin átálljon a sötét oldalra...  :39:

 

Létezett, csak az a gáz, hogy a Jedik jöttek rá a titok nyitjára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hajlok affelé, hogy igen. Azért, mert Vader életben maradt az összeégése után.

 

Mert mentő-kapszulába tették... egyébként meg Grivi is túlélte a balesetét, pedig sokkal súlyosabban megsérült. Az SW világában jól láthatóan sokkal fejlettebb az orvos-tudomány.

 

Anakin összeégése és a mentőkapszula közt volt némi idő, amit valahogy túl kellett élni. Grivi balesete meg direkt úgy volt megrendezve, hogy lesérüljön de maradjon életben (sőt, van olyan kép hogy hogyan nézett ki amíg várta a szerkó elkészülését... deréktól fölfelé egész szépen rendben volt, asszem az alkarjai hiányoztak még... aztán geonosisiak meg Dooku kezébe kerülve csoda hogy legalább annyit meghagytak belőle. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin összeégése és a mentőkapszula közt volt némi idő, amit valahogy túl kellett élni.

 

Ha már egy csomó időt kibirt tök egyedül (lehet hogy órákról van szó), akkor már kibirta azt a pár percet is, amig Palpi érkezése után meghozták a mentőkapszulát. Ráadásul az egyik legnagyobb erő-használóról van szó!

Az EU-t meg ne keverjük szerintem bele. Grivi valahogy nagyon csúnyán lesérült és Lucas pont azért tette bele, hogy egyfajta Vader előkép legyen, s lássuk, hogy igenis lehetséges a nagyon durva baleseteket is meguszni és hogy ebben a világban általában mindent géppel pótolnak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pont ez az, szerintem legalábbis. Anakin az összeégésekor már olyan szinten állt a sötét oldalon, hogy öntudatlanul is képes volt arra serkenteni a midi-cloriánokat, hogy életben tartsák. De ez csak az én véleményem megint csak.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pont ez az, szerintem legalábbis. Anakin az összeégésekor már olyan szinten állt a sötét oldalon, hogy öntudatlanul is képes volt arra serkenteni a midi-cloriánokat, hogy életben tartsák. De ez csak az én véleményem megint csak.

 

Én kicsit túlkombinálásnak érzem ezt már. Anakin, mint a Kiválasztottnak óriási erőjártassága van: jövőbe lát, több száz métereket esik és semmi baja nem lesz, tárgyakat mozgat stb. Miért ne tudná serkenteni a saját gyógyulását vagy elnyomni a fájdalmait anélkül, hogy belekéne keverni ezt a 'halhatatlansági képességet', ami ráadásul egyáltalán nem passzol ide, hisz ott arról volt szó, hogy az a képesség a halottakat hozza vissza az életbe. Márpedig Anakin nem halt meg, vagy ha igen azt a film elfelejetette bemutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, akkor az epV regényváltozatban volt egy olyan rész is, ahol Vader az Erő segítségével gép nélkül fenn tudja tartani a lélegzését egy kevés ideig, de aztán nem bírja tovább, és nagyon elkeseredik, hogy többet nem képes. Valahol annál a jelenetnél, ahol belép hozzá Piett. De ez megint csak könyv :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
A Jedikkel persze, hogy saját kezüleg akar végezni, ezt biztos nem hagyná senki másra (kivéve Qui-Gon Jinnt, de akkor még eleve más helyzetben volt). Elhiszem, hogy nagy elégtétel lett volna neki elpusztítani például Yodát. De Leia merőben más helyzet lett volna, szerintem.

Már miért? Ha odajutott volna, akkor már ő is Jedi lett volna, mint ahogy Luke is az volt már, ráadásul az utolsó Jedi. Ne feledjük, egy szörnyetegről beszélünk, akinek mindegy a faj, nem, bőrszín, hajszín, szemszín és életkor. Nem egy nőt látott volna, hanem az utolsó Jedit, aki dacolni mert vele.

Qui-Gonnal miért is nem állt volna ki? :)

 

Yoda esetében meg nem volt épp kéznél a tanítvány. Luke-ot is csak azért akarta saját kezűleg elintézni, mert Vaderre láthatóan már nem számíthatott, hiszen Luke legyőzte.

Ha Leia Luke helyében lett volna, de a szituáció ugyanaz, akkor Vader ugyanúgy nem lett volna kéznél a sütögetés pillanatában :P

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Leia Luke helyében lett volna, de a szituáció ugyanaz, akkor Vader ugyanúgy nem lett volna kéznél a sütögetés pillanatában :)

Arra gondolsz, hogy Leiát (ahogy Luke-ot is) csak akkor akarta volna személyesen elintézni, hogy ha Vader hasonlóan harcképtelen? Persze. Őt Vader ugyanúgy nem akarta volna megölni, mint Luke-ot, az ő kettejük párbaja is csupán szemfényvesztés volt, ha úgy vesszük.

 

Erről már volt szó korábban valahol, hogy Vader csak azért vágott közbe a kardjával, amikor Luke az uralkodóra sújtott, hogy megvédje. Szerintem is így volt. Ha belegondolunk, egyikük sem akarta megölni a másikat igazán. Vader át akarta téríteni a fiát a sötét oldalra, Luke pedig vissza akarta téríteni az apját a világos oldalra. Az egyetlen közös az volt bennük, hogy mindkettőjük végső célja az uralkodó legyőzése volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gonnal miért is nem állt volna ki? :)

Csak arra gondoltam, hogy akkor még volt tanítványa, aki elvégezze helyette ezt a piszkos munkát. Még csak a háttérből irányította a dolgokat, manipulált, nem került még olyan pozícióba, hogy értelme lett volna személyesen közbeavatkoznia. Bízott annyira Darth Maulban, hogy nélküle is sikerül likvidálni Qui-Gont, és sajnos nem tévedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondolsz, hogy Leiát (ahogy Luke-ot is) csak akkor akarta volna személyesen elintézni, hogy ha Vader hasonlóan harcképtelen? Persze. Őt Vader ugyanúgy nem akarta volna megölni, mint Luke-ot, az ő kettejük párbaja is csupán szemfényvesztés volt, ha úgy vesszük.

 

Erről már volt szó korábban valahol, hogy Vader csak azért vágott közbe a kardjával, amikor Luke az uralkodóra sújtott, hogy megvédje. Szerintem is így volt. Ha belegondolunk, egyikük sem akarta megölni a másikat igazán. Vader át akarta téríteni a fiát a sötét oldalra, Luke pedig vissza akarta téríteni az apját a világos oldalra. Az egyetlen közös az volt bennük, hogy mindkettőjük végső célja az uralkodó legyőzése volt.

Szerintem is a párbajuk mű addig, míg Vader fel nem dühíti Luke-ot, hogy majd Leis átáll.Pl amikor Vader a kardja lesújtása elööt figyelmezteti Luke-ot.

Viszont azt nem értem én sem miért nem hagyta, hogy Luke megölje Sidioust az elején még.Ha nem teszi oda a kardját az öregnek anyi.Amit írsz egyre jobban tetszik.Talán visszaemlékezhetett a saját átállására, mikor levágta Mace karját és egy ilyen sorsfordító csapástól akarta megmenteni a fiát.Teljesen beleillik a képbe ez a verzió.Sosem jutott volna eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt nem értem én sem miért nem hagyta, hogy Luke megölje Sidioust az elején még.Ha nem teszi oda a kardját az öregnek anyi.

Mert valószínűleg úgy gondolta (tudta), hogy az öreget Luke úgysem tudná elintézni, inkább fordítva, még ha látszólag Sidi nem is védekezett.

Tulajdonképpen inkább Luke-ot védte :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Be tudott volna vetni pár trükköt az öreg. Megvillámozhatta volna, ellökhette volna magától az Erővel, elővarázsolhatott volna egy fénykardot a köpenye ujjából és azzal intézte volna el vagy elmetrükkel rávette volna Luke-ot hogy nyírja ki magát plusz még kombinálhatta volna is a módszereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

plusz még kombinálhatta volna is a módszereket.

Erővillámozás közben ráveszi elmetrükkel Luke-ot, hogy dőljön a kardjába, miközben ő lefejezi, és eltaszítja az Erő segítségével :)

De szerintem az Uralkodó egyszerűen 100% biztos volt azon hitében, hogy vele senki sem mer dacolni, így lehetetlenség, hogy Vaderben egyáltalán megforduljon a gondolat, hogy hagyja Luke-ot bevégezni a mozdulatsort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Hogy Vader miért nem hagyta, hogy Luke csapása célba érjen, le van írva a regényváltozatban. Palpi meg nem védekezett, még csak nem is készült erre, hisz biztos volt benne, hogy Vader megvédi.

Vader tettét pedig később a könyv így magyarázza:

"Vaderra nagy hatást tett Luke gyorsasága. Sőt örült neki. Szinte sajnálta, amiért még nem hagyhatja, hogy a fiú megölje a Császárt. Luke erre még nem készült fel érzelmileg. Még fennáll a lehetőség, hogy Luke visszatér a barátaihoz, ha most ölné meg a Császárt. Először átfogóbb gyámságra van szüksége - tanításra Vader és Palpatine részéről, mire felkészül, hogy elfoglalja helyét Vader jobbján, és együtt uralkodjanak a Galaxis felett.

Ezért Vadernak át kell segítenie a fiút az ilyen periódusokon, megakadályoznia, hogy rossz helyen okozzon kárt - vagy a jó helyen, de idő előtt."

(A Jedi vissztér - 1985)

Palpi itt hasonló játékot űz, mint korábban Anakin és Windu esetében. Védtelennek mutatja magát, cselekvésre csábítva Luke-ot, holott biztos benne, hogy Vader meg fogja védeni, és ezzel kezdetét veszi a két Skywalker párbaja. Ez be is jött neki, csak aztán elpártolt tőle a szerencse... Ugyanis számításaikkal ellentétben Luke le tudta győzni a Sötét oldalt önmagában. Sőt szenvedését látva, Anakinnak sikerült kitörnie a Sötét Oldal fogságából, és önmagát feláldozva megmentette a fiát. Eredmény Palpi részére: űr-bázisugrás ejtőernyő nélkül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.