Ugrás a kommentre

Darth Sidious


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a kép sorozat nagyon nagy, úgy érzem most egy ideig a Sheev egy központi poén forrás lesz a rajongók körében :D Amúgy nem olvastam a Plagueis könyvet(még), de úgy hallottam abban is volt már kersztneve és Cosinga Palpatine volt a neve.

Az apját hívták benne úgy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno én is azt hittem, hogy a Palpatine csak egy álneve/hivatali neve, mint Padménak az Amidala, és mindig is érdekelt, hogy mi lehet az igazi neve (de fura mód ő az egyetlen, mert pl. Yodáé sosem foglalkoztatott) és örülök, hogy ez végül ki is derült. Nekem egészen tetszik a Sheev! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Van egy kérdés ami régóta foglalkoztat. A sith-ek neveinek mind van egy jelentése, egy bizonyos nyelven, vagy angol vagy más (a Vader pl. holland kifejezés), de a Sidious név jelentésére még nem sikerült rábukkannom, felteszem ez is beszédes mint a többi:

 

Vader=apa

 

Maul=arc

 

Tyranus=zsarnok

 

Bane=átok

 

Plagueis=pestis

 

Sidious=?

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem Maul, mint buzogány vagy kalapács, mert Sidious végrehajtó "fegyvere" volt. A Sidious kiejtése hasonlít az angol serious=komoly vagy fontos szó kiejtésére lehet, hogy van kapcsolat :)

Valóban, a Maul-t mint angol kifejezés nem ismertem eddig, még régen a suliban volt nálunk egy ilyen nyelvész szakértő és ott került szóba a Maul szó(nem a Star Wars kapcsán) azóta pedig abban a hitben éltem, hogy az ő nevének jelentése "Sötét Arc" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 9 hónappal később...

Egy ilyen mütyür kard nem zavarja a mozgásban - évtizedek óta ott tárolja, miért kezdené most zavarni? -, és nem árt, ha abban a párbajban, amire egész életedben készültél, amiben egymagad szállsz szembe a Jedi Tanács tagjaival, kéznél van mindkettő.

Valóban nagy mágus, az biztos. :) Mondjuk más üldögélni vagy méltóságteljesen sétálgatni egy fénykarddal az ingujjadban, mint lenyomni egy párbajt. :D De a többiben igazad van és reálisan hangzik.

 

Persze elő is kellett volna kapni azt a kardot és akkor is ott tart, hogy párbajozhat a Windu-Anakin duóval. Nehéz felmérni az erőviszonyokat, de szerintem mindketten jobbak Maul-nál, Savage-nál meg aztán pláne. Persze Yoda-nál nem (ahogy Sidious-nál se), de ketten vannak.

Sajnos Windu ilyen jellegű képességeit nem volt lehetőségünk felmérni, de nekem valamiért olyan érzésem van, hogy harcban ő volt az egyik legjobb jedi. Persze ez csak feltételezés. :) Én továbbra is úgy gondolom, hogy egyéb segítség nélkül kettejükkel már nem bírt volna el az öreg. Pláne ha figyelembe veszem, hogy akkor azért erősen kiesett volna a komfortzónájából, hisz Anakin ellenszegülésére tuti nem számított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kardok a karjára vannak csatolva egy-egy szerkezetben, szóval tuti, hogy párbaj alatt sem zavarja. Pláne, hogy ezek voltaképpen egykezes kardok, egyedül Yoda kardja kisebb ezeknél.

Palaptine elég eszes volt, hogy ne vesse el a lehetségest. Persze akkor már annak az esélye, hogy Anakin nemet mond, egy olyan magas szám, amit C-3PO sem becsült volna meg. :) Meglepte volna, az fix, de szerintem ekkor még nem lett volna neki akkora blama, mint az ep6-ban. Sőt, szerintem kifejezetten feldühítette volna, ha Anakin nem áll mellé. De attól kezdve, hogy felfedte magát Anakin előtt és az nemhogy nem vágta le - ekkor még azért úgy tartja a jobb kezét, hogy a kard a kezébe ugorhasson, szóval ott még ziher, hogy nem volt biztos a dolgában -, de még a letartóztatását is elmulasztotta, Sidious teljesen biztos lehetett abban: Anakin az ő oldalára áll. Onnantól nagyjából lehetetlen, hogy Windut válassza helyette. Ha Obi-Wan lett volna ott, az talán máshogy alakítja a helyzetet, de Obi-Want a Tanács nagy ésszel elküldte a Coruscantról, amit Palpatine ki is használt nagy buzgalommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious teljesen biztos lehetett abban: Anakin az ő oldalára áll. Onnantól nagyjából lehetetlen, hogy Windut válassza helyette.

Ja persze, ebben maximálisan egyetértünk. Ez az egész csak egy ilyen nagyon elméleti "mi lett volna ha..." fejtegetés, de gyakorlati jelentősége semmi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke még úgyis eltudott menekülni hogy közben a sérült apját vonszolta egész a hajóig. Abban az esetben amit Snoke vázol valszeg Palpatine és Vader is életben maradt volna. Lehet hogy kicsit kocogni kellett volna hozzá, de megússzák.

Tarkin is le tudott volna lépni, ha akar, mégsem ment el a HCS-ről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ő azért nem ment mert nem akart. De a súnyiság két lábon járó emlékműve Palpi miért ne akart volna elmenni ha tudja hogy muszáj?

Mert legalább annyira arrogáns és elbizakodott, mint Tarkin. Tarkinnak is mondják, hogy elemezték a támadásokat, és veszélyesnek találták, mégis marad a támaszponton. Tarkin is alábecsülte a lázadókat és Palpi is az egész Jedi Visszatérben. Eléggé biztos vagyok abban, hogy nem lépett volna le, mert az gyengeség lett volna, és a lázadók úgy se képesek szétrobbantani a Halálcsillagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban az esetben amit Snoke vázol valszeg Palpatine és Vader is életben maradt volna. Lehet hogy kicsit kocogni kellett volna hozzá, de megússzák.

Ezt most elképzeltem. :lol2::lol:

 

Sokkal érdekesebb, hogy mennyire tisztában vannak azzal mi történt a trónteremben. Lehet, hogy mégis csak Luke tanítványa volt? Lehet, hogy külön tananyag volt ez az eset. :D

Vagy Luke elárulta, a Lázadók Szövetsége Köztársaság meg a száznyi propagandafilmjében meg jól szétterjesztette. Most olvasva az Utóhatást, ebben úgy tűnik, hogy a közembereknek már egész evidens például, hogy az Uralkodó Sith volt.

 

Mert legalább annyira arrogáns és elbizakodott, mint Tarkin. Tarkinnak is mondják, hogy elemezték a támadásokat, és veszélyesnek találták, mégis marad a támaszponton. Tarkin is alábecsülte a lázadókat és Palpi is az egész Jedi Visszatérben. Eléggé biztos vagyok abban, hogy nem lépett volna le, mert az gyengeség lett volna, és a lázadók úgy se képesek szétrobbantani a Halálcsillagot.

Sidious még Yoda elől is le akart lépni, amikor az hirtelen veszélyessé vált rá nézve. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Luke elárulta, a Lázadók Szövetsége Köztársaság meg a száznyi propagandafilmjében meg jól szétterjesztette. Most olvasva az Utóhatást, ebben úgy tűnik, hogy a közembereknek már egész evidens például, hogy az Uralkodó Sith volt.

Pedig a Sith nagyurakban Palpi gondosan ügyel rá, hogy ne használja az Erőt szemtanúk előtt. Akkor biztos, hogy a lázadók folytattak aktív kampányt az igazság mellett Endor után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert legalább annyira arrogáns és elbizakodott, mint Tarkin. Tarkinnak is mondják, hogy elemezték a támadásokat, és veszélyesnek találták, mégis marad a támaszponton. Tarkin is alábecsülte a lázadókat és Palpi is az egész Jedi Visszatérben. Eléggé biztos vagyok abban, hogy nem lépett volna le, mert az gyengeség lett volna, és a lázadók úgy se képesek szétrobbantani a Halálcsillagot.

Abban egyetértünk hogy elbizakodott de szerintem csak addig a pontig amig a jelek arra utalnak hogy erre van is oka. Ha látja hogy felfog robbanni az állomás szerintem nem fog maradni. Ahhoz az is kell hogy az ember a saját életét ne tartsa annyira fontosnak mint mondjuk az elveit. Ez Tarkinban megvan. Palpatine-nak szerintem nincsenek elvei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértünk hogy elbizakodott de szerintem csak addig a pontig amig a jelek arra utalnak hogy erre van is oka. Ha látja hogy felfog robbanni az állomás szerintem nem fog maradni. Ahhoz az is kell hogy az ember a saját életét ne tartsa annyira fontosnak mint mondjuk az elveit. Ez Tarkinban megvan. Palpatine-nak szerintem nincsenek elvei.

Van abban valami, amit mondasz. Itt az a kérdés, hogy melyik volt benne az erősebb: az elbizakodottság, vagy az óvatosság. Nekem az epizód szelleme azt sugallja, hogy már pedig ő most leszámol a lázadással, és alábecsüli a veszélyt. De amit írsz, az alapján lehetséges, hogy lelépett volna. Szerintem maradt volna, de már kevésbé vagyok biztos benne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

úgy tűnik, hogy a közembereknek már egész evidens például, hogy az Uralkodó Sith volt.

Szerintem ez csak erősíthette a polgárok meggyőződését abban, hogy en bloc minden Erő-használóval csak a gond van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van abban valami, amit mondasz. Itt az a kérdés, hogy melyik volt benne az erősebb: az elbizakodottság, vagy az óvatosság. Nekem az epizód szelleme azt sugallja, hogy már pedig ő most leszámol a lázadással, és alábecsüli a veszélyt. De amit írsz, az alapján lehetséges, hogy lelépett volna. Szerintem maradt volna, de már kevésbé vagyok biztos benne. :)

A Jedikkel is le akart számolni, sőt, állítása szerint a Yodával való éles találkozásra már nagyon-nagyon régóta várt. És nyeregben is érezte magát, míg Yoda fel nem tápászkodott és bele nem batyta a székébe. Aztán a nagy magabiztosság és elszántság ugyanolyan gyorsan szált el, mint ahogy Sidious az ajtó felé iramodott.

Tarkinnal összehasonlítani már csak azért sem jó, mert nagyon más karakter a kormányzó. A nagy moff egy veterán, csatákat megjárt, jó stratégiai érzékkel bíró, erőskezű katonatiszt volt. Tulajdonképpen egy mintakatona. Sokszor bizonyította, hogy az életét is hajlandó kockára tenni. Igen, arrogáns volt és a legvégén lebecsülte a Lázadókat, rajta is veszett, de ez az egyetlen közös nevező benne és Sidiousban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nagyon kíváncsi lennék vajon hogy zajlott le a szenátus feloszlatása. Szerintem ez az amit nem fogunk látni sohasem sajnos. Vajon mondott-e palpi valamilyen beszédet amiben jól kiélhette magát. Kinézném belőle. Elvégre 30 éve már hogy bábuként rángatta a szenátust. Mit mondhatott nekik?

És mekkora pofára esés lehetett neki hogy pár napra rá meg szeretett halálcsillagának vége. Amire több mint 20 évet várt hogy elkészüljön. Vajon mit érezhetett.

Sajnos ez az amivel nem nagyon foglalkozik semmi. A klónháború alatt láttuk palpi minden sz*rkavarását, de a birodalom érás palpiról semmit se tudunk. Mit akart, voltak e még tervei, hogy érezte magát császarként stb. Ezért is fájlalom hogy a rebels nem foglalkozik vele meg a szenátussal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a szenátorok "nagy egyetértésében" került sor a feloszlatásra valami fellengzős szöveg közepette a galaxis egységéről és békéjéről. Palpatine mondhatott valamit a demokrácia legteljesebb kiterjesztéséről, hogy ezúttal már közvetlenül a Népnek felelős és a Népet szolgálja, aztán a Szenátus feloszlott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem addigra már nem volt szükség efféle mézes-mázosságra. Sőt szerintem nem is a nyilvánosság előtt került sor, Palpatine az irodájában ülve hozott egy törvényt, hogy mostantól nincs Szenátus és kész. Ha úgy estt volna ahogy írtad akkor szerintem Tarkin is úgy fogalmazott volna EP 4-ben, hogy a Szenátus feloszlott, nem pedig úgy hogy az Uralkodó feloszlatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.