Ugrás a kommentre

3x10 - Heroes on Both Sides


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem meg a Konföderáció működése szimplán a hatalommegosztás elvén alapul.

 

Szepratista Szenátus - törvényhozói hatalom (parlament)

 

Szeparatista Tanács - végrehajtó hatalom (kormány)

 

A Tanács feje Dooku gróf, tehát ő a "kormány" vezetője, persze valójában mindent Sidious irányít.

 

A szenátorok úgy érezhetik, hogy a legfőbb hatalom az övék, mint minden demokráciában, ám véleményem szerint a közfelkiáltással történő szavazás jelentősen csorbítja a jogkörét és a zavartalan működését, nagy a lehetőség a korrupcióra és szavazatok vásárlására, legalábbis szerintem.

De, mint tudjuk, a Konföderáció valójában egy tekintélyelvű rendszer, ahol egy ember akarata érvényesül, hiszen a Konföderáció de facto vezetője Sidious, aki Dookun és Grievous-en keresztül irányít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Dookut még annál is inkább beiktathatod plussz szintnek, mert ő is azt hiszi, hogy mindent ő irányít, legalábbis félig, aztán majd neki is jön a pofára esés . Szó szerint. :D

 

Nute: jó meglátás szerintem, maximálisan el tudom képzelni, hogy így működnek a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a Konföderáció működése szimplán a hatalommegosztás elvén alapul.

 

Szepratista Szenátus - törvényhozói hatalom (parlament)

 

Szeparatista Tanács - végrehajtó hatalom (kormány)

 

A Tanács feje Dooku gróf, tehát ő a "kormány" vezetője, persze valójában mindent Sidious irányít.

Ez is egy teljesen reális lehetőség. Az a baj, hogy nehéz eldönteni, melyik lehet az igazi, mert eddig mindegyiket csak egyszer láttuk, de abban nem volt benne az egymáshoz való viszonyuk. Az ep2-3-ban az jön le, hogy a Tanács vezeti a mozgalmat. Övék a hadsereg, ráadásul mindegyik elég nagy hataloméhséggel van megáldva, hogy ne menjenek bele abba, hogy ne legyen komoly befolyásuk. Továbbá érdekes az is, hogy Vadernek a Tanácsot kellett elpusztítania, de mi lett a Birodalom megszületésével a Szenátussal? Ott - főként - idealista emberek vannak, csak nem nézték ölbe tett kézzel, hogy a Birodalom bekebelezi őket. Bár igaz, kezdetben a Birodalom úgy nézhetett ki a kívülállónak, mint amilyen a Konföderáció volt. Vagyis a hatalmon egy ember van, de a döntésbe be van vonva a Birodalmi Szenátus (tök jó, hogy már három szenátus van :D). Igaz, ez is csak látszat volt.

Persze, miután a droid hadsereget leállította Vader, a Szeparatista Szenátus sem tehetett sokat a Birodalmi hadsereg ellen, de valószínűleg ezeket a bolygókat erővel vonták be. Ez viszont remek táptalaj a Lázadók Szövetségének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos, hogy a Lázadók Szövetsége részben a Konföderáció maradékából formálódott meg, szerintem az a helyzet, hogy nagyon sok korábbi ellenség bajtárs lett a Birodalom alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos, hogy a Lázadók Szövetsége részben a Konföderáció maradékából formálódott meg, szerintem az a helyzet, hogy nagyon sok korábbi ellenség bajtárs lett a Birodalom alatt.

Biztos.

 

Megnéztem újra a részt. Azért kíváncsi lennék, milyen visszhangja volt ennek a terrorista akciónak a Konföderációs Szenátusban. Mert elvben ugye nekik egy ilyen támadást, pláne, mikor éppen a fegyverszünetre készülnek, jóvá kéne hagyniuk vagy elutasítaniuk. Vagyis a támadásnak ki kéne vernie a biztosítékot a Szenátus tagjainál.

Az a beszólás nem semmi, mikor az egyik szenátor odamondja a Vállalatszövetség képviselőjének, hogy a Konföderációt nem a vállalatok irányítják. Ez nekem azt sugallja, hogy a Szenátus talán nem is tud a Szeparatista Tanács létéről.

Az meg még tovább növeli ezeknek a kis vállalati görényeknek az unszimpátiáját, hogy mindkét felet úgy fejik, mint a tehenet. Durva, ahogy ezt Palpatine összehozta. A Köztársaság hadseregét a szeparatisták pénzelik a kölcsönből, a szeparatisták hadseregét pedig a Köztársaság finanszírozza a törlesztésből. Így a pénz voltaképpen mindig ugyanott marad, Sidious bukszájában, ami aztán egyből mehet a Birodalom kasszájába. A két kormány teljes kincstára egyetlen hatalom kezében összpontosul, jó gazdaggá téve a Birodalmat.

 

Amúgy a rész rámutatott egy TCW (láthatóan tudatos) hiányosságára is. Olyat már több ízben is láttunk, hogy a droidsereg megtámad bolygókat, ahol a lakosság is célba kerül, nem csak a klónok. Olyat viszont még nem, hogy a Köztársaság csinálná ugyanezt, pedig a rész egyértelművé teszi, hogy bizony ők is támadják a bolygó milíciáját is. Jó lenne több olyan rész is, amiben a Jedik és a klónok nem csak a droidok ellen harcolnak (oké, volt ilyen a Geonosison, de ki gondol a levágott geokra úgy, mintha mondjuk twi'lekeket vagy zabrakokat darálnának le apróléknak?). Remélem lesz ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Független Rendszerek Konföderációja mindig is állam volt. A Köztársaságtól magukat függetlenített állam. Engem az lepett meg, hogy ez (látszólag) demokratikus állam. Pedig az egész az ep3-ból inkább úgy fest, mintha egy kisebb tanács diktatórikus állama lenne.

Bár mondjuk logikus egy szerparatista szenátus megléte. Hiszen azok a világok, amik nem a pénz, hanem ideák miatt léptek ki, azok nyilván csak egy olyan államban hajlandók működni, amelyik a szabadságra, demokráciára épít. Nem hiszem, hogy egy korrupt, már-már zsarnoki (Palpatine egyre bővülő jogköre ugye) hatalomból átmenekülnének az ilyenek egy másikba,

Nagyon jó utalás volt erre az egyik szenátor beszólása a vitában, hogy őket nem a vállalatok irányítják. Tehát ők joggal hihették, hogy a jó oldalon állnak, és ebben van is valami. Ezek a rendszerek nagyrészt azért léphettek ki a Köztársaságból, mert látták annak valódi hibáit. A fura az, hogy ilyen meggyőződéses kilépést eddig még nem láttunk, eddig mindig erőszakkal akartak rávenni rendszereket, hogy álljanak a szakadárok oldalára.

 

SZERK: Közben látom Dzséjt, Te is kiragadtad ezt a mondatot. :lol: De ebből miért következtetsz arra, hogy nem tudnak a szepi szenátusról a másik oldalon?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos, hogy a Lázadók Szövetsége részben a Konföderáció maradékából formálódott meg, szerintem az a helyzet, hogy nagyon sok korábbi ellenség bajtárs lett a Birodalom alatt.
Biztos így van, mert a Birodalom megalakulásáig az egyik legfőbb különbség a két oldal között az volt, hogy a 2000 -ek delegációja a Köztársaságon belül akarták rendezni a helyzetet, ellentétben a szakadárokkal. Viszont a zsarnok színre lépése után Bail Organaéknak már nem lehettek aggályaik a korábbi szeparatista rendszerekkel együttműködni. Persze titokban. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SZERK: Közben látom Dzséjt, Te is kiragadtad ezt a mondatot. :lol: De ebből miért következtetsz arra, hogy nem tudnak a szepi szenátusról a másik oldalon?

Én arra következtettem, hogy a Szepi Szenátus nem tud a Szepi Tanácsról. Bocs, elfelejtettem kitenni, melyik Szenátusra gondolok (a fene ebbe a sok Szenátusba, Köztársasági, Konföderációs, Birodalmi... eh... :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra következtettem, hogy a Szepi Szenátus nem tud a Szepi Tanácsról. Bocs, elfelejtettem kitenni, melyik Szenátusra gondolok (a fene ebbe a sok Szenátusba, Köztársasági, Konföderációs, Birodalmi... eh... :lol:).
Ja így már ok. De ebben az esetben miként magyarázza meg Dooku az olyan eseményeket amiket nem hagynak jóvá a szeparatista szenátusban? Köztársasági provokáció? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még ott vannak a Semleges Rendszerek is :lol: Bár ott nem hinném, hogy lenne szenátus, hiszen ott épp az a lényeg, hogy a maguk lábán akarnak megállni a bolygók.
azért ők is csoportosulnak, Satine vezetése alatt. :D Bár az sokkal lazább szervezet mint a két nagy ellenlábas. Jut eszembe tök jó volt Raxuson járőröző droidokat látni. Egyből igazoltatnak és hasonló nyalánkságok. :D Így még inkább a klónok ellenpárját látja bennük az ember.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az! Ez érdekelne engem is :lol:
Nem féltem őket, a szócsavaráshoz nagyon értenek. Sidioust az ármánykodás emeli minden idők legnagyobb sith lordjai közé. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben egyedül csak a szereplők új kinézete volt értékelhető számomra amugy ez a rész is üres járat volt bár az eddigi 3-dik évadot nézve ez nem meglepő.Lukácsék lassan sorozat címet válthatnának mert szegény klonok jocskán háttérbe szorultak pedig a sorozat roluk kéne hogy szójon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben egyedül csak a szereplők új kinézete volt értékelhető számomra amugy ez a rész is üres járat volt bár az eddigi 3-dik évadot nézve ez nem meglepő.Lukácsék lassan sorozat címet válthatnának mert szegény klonok jocskán háttérbe szorultak pedig a sorozat roluk kéne hogy szójon.

Nem feltétlenül. Ki lehet emelni a Klónok háborújából számtalan más eseményt is. Tényleg nagyon monoton lenne, ha csak csatákról szólna minden epizód, kellenek ilyenek is szerintem. Bár az igaz, hogy nem minden ilyen mellékszált sikerült maradéktalanul jól megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg még tovább növeli ezeknek a kis vállalati görényeknek az unszimpátiáját, hogy mindkét felet úgy fejik, mint a tehenet. Durva, ahogy ezt Palpatine összehozta. A Köztársaság hadseregét a szeparatisták pénzelik a kölcsönből, a szeparatisták hadseregét pedig a Köztársaság finanszírozza a törlesztésből. Így a pénz voltaképpen mindig ugyanott marad, Sidious bukszájában, ami aztán egyből mehet a Birodalom kasszájába. A két kormány teljes kincstára egyetlen hatalom kezében összpontosul, jó gazdaggá téve a Birodalmat.
Az epizód egyik nagy erénye, hogy immár ez a gazdasági hatalom is testet öltött a politikai mellett. Ilyesmire eddig én sem gondoltam, pedig evidens, hogy a klónokért fizetni kell, egyre többet, és a pénzt ekkora mennyiségben nem lehet máshonnan előteremteni, csakis hitelből. Mint elemzőt viszont érdekelne, mit mondott Palpatine, miből tervezi majd visszafizetni? :D

 

Amúgy a rész rámutatott egy TCW (láthatóan tudatos) hiányosságára is. Olyat már több ízben is láttunk, hogy a droidsereg megtámad bolygókat, ahol a lakosság is célba kerül, nem csak a klónok. Olyat viszont még nem, hogy a Köztársaság csinálná ugyanezt, pedig a rész egyértelművé teszi, hogy bizony ők is támadják a bolygó milíciáját is. Jó lenne több olyan rész is, amiben a Jedik és a klónok nem csak a droidok ellen harcolnak (oké, volt ilyen a Geonosison, de ki gondol a levágott geokra úgy, mintha mondjuk twi'lekeket vagy zabrakokat darálnának le apróléknak?). Remélem lesz ilyen.
Nem tudom, ezt a Jedik hogyan egyeztetik össze az életről alkotott filozófiájukkal. Egy ellenséges haderővel harcolni, az még OK, főleg, ha droidokból áll, és ha védenek egy bolygót, akkor talán még az emberi ellenséget sem kell kímélniük, hiszen megfelelnek egyik fő szabályuknak: az Erőt nem szabad támadásra használni.

Na de támadni, lerohanni egy ellenséges bolygót, ahol talán droidok épp nincsenek is, viszont emberi hadsereg áll velük szemben - ha ilyen megtörténik, akkor a Jedik messzebb kerültek a hivatásuktól, mint valaha eddig bármikor. Ez már tényleg a legalja dolog a számukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lukácsék lassan sorozat címet válthatnának mert szegény klonok jocskán háttérbe szorultak pedig a sorozat roluk kéne hogy szójon.

A sorozat címe Clone Wars, nem Clones, szóval tévedés, nem a klónokról szól, hanem a klón háborúkról. A háborúk meg nem csak csatákból állnak. És ez a rész masszívan a háborúról szólt.

 

Nem tudom, ezt a Jedik hogyan egyeztetik össze az életről alkotott filozófiájukkal. Egy ellenséges haderővel harcolni, az még OK, főleg, ha droidokból áll, és ha védenek egy bolygót, akkor talán még az emberi ellenséget sem kell kímélniük, hiszen megfelelnek egyik fő szabályuknak: az Erőt nem szabad támadásra használni.

Na de támadni, lerohanni egy ellenséges bolygót, ahol talán droidok épp nincsenek is, viszont emberi hadsereg áll velük szemben - ha ilyen megtörténik, akkor a Jedik messzebb kerültek a hivatásuktól, mint valaha eddig bármikor. Ez már tényleg a legalja dolog a számukra.

Pedig óhatatlanul bekövetkezik ilyen, és ha rendes vezetők, nem csak nekik kell azt a harctéren levezényelni, hanem nekik is kell megtervezni. Ha csak passzívan védik a világaikat, vagy csak droidokkal bevett bolygókat támadnak, akkor rövid úton veszítenének. Az ellenséget támadni kell, gyengíteni és visszaszorítani, és mint láthattuk (ha máshol még nem is nem, de a Geonosison mindenképpen), a Konföderáció hadserege nem csak droidokból áll. A Jedik sajnos ebben a sorozatban katonák, nem a béke őrei, tehát úgyis kell viselkedniük. Ami megint egy jó kis táptalaj Sidious Jedi-lejárató kampányában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ezt a Jedik hogyan egyeztetik össze az életről alkotott filozófiájukkal. Egy ellenséges haderővel harcolni, az még OK, főleg, ha droidokból áll, és ha védenek egy bolygót, akkor talán még az emberi ellenséget sem kell kímélniük, hiszen megfelelnek egyik fő szabályuknak: az Erőt nem szabad támadásra használni.

Na de támadni, lerohanni egy ellenséges bolygót, ahol talán droidok épp nincsenek is, viszont emberi hadsereg áll velük szemben - ha ilyen megtörténik, akkor a Jedik messzebb kerültek a hivatásuktól, mint valaha eddig bármikor. Ez már tényleg a legalja dolog a számukra.

Ez tényleg jó kis morális aggályokat vetne fel, de szerintem ilyen csaták nem igazán vannak. Mert ellenkező esetben ez hatalmas propaganda lehetne a szepiknek, és a Jedik nyilván nem mennének ilyenbe bele. Mina története a férjéről pedig elég egyoldalú, nem hiszem, hogy ártatlan báránykák voltak. Vagy az is lehet, hogy Jedi nem volt a támadásnál, csak klónok. A lényeg, hogy eddig még nem láttunk Köztársasági csapatokat ok nélkül mészárolni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg jó kis morális aggályokat vetne fel, de szerintem ilyen csaták nem igazán vannak. Mert ellenkező esetben ez hatalmas propaganda lehetne a szepiknek, és a Jedik nyilván nem mennének ilyenbe bele. Mina története a férjéről pedig elég egyoldalú, nem hiszem, hogy ártatlan báránykák voltak. Vagy az is lehet, hogy Jedi nem volt a támadásnál, csak klónok. A lényeg, hogy eddig még nem láttunk Köztársasági csapatokat ok nélkül mészárolni.

Nem is ok nélküli mészárlásról, hanem egy bolygó saját hadseregének megtámadásáról. Olyan bolygók, mint a Naboo, az Utapau vagy a Geonosis, amiknek van saját, önálló, hús-vér hadserege. Mina férje is egy ilyen hadseregben szolgálva halt meg. Ilyen hadseregekkel pedig a Jedik bármelyik világban összefuthatnak, és hát például a Geonosison össze is futottak (és ezek szerint, máshol is). És abban a hadseregben bizony szolgálhatnak ártatlan báránykák is, akik csak azért vannak a Szeparatistákkal, mint Mina is. Ugye ő sem gonosz.

És ilyet kéne látni, de ne úgy, mint a geok, akik amúgy is szörnynek tűnnek, ráadásul még be is zombultak. Annak az ellentéte kéne, mint ami Christophsison és Rylothon volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ilyet kéne látni, de ne úgy, mint a geok, akik amúgy is szörnynek tűnnek, ráadásul még be is zombultak. Annak az ellentéte kéne, mint ami Christophsison és Rylothon volt.
Ez elég durva lenne, szerintem nem vállalják be a készítők. Megelégednek annyi árnyalással, mint ami ebben az epizódban is volt. Nem hinném, hogy szeparatista mártírokat akarnának kreálni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jót tenne, és könnyebb lenne elhinni azt is, miért nem háborodott fel szinte senki a Köztársaságban, mikor Palpatine elrendelte a 66-os parancsot. Mert így eddig csak a Szeparatisták láthatják őket szörnyetegnek, a Köztársaságban viszont jelenleg ők még mindig hősök. A TCW-ben még semmi olyat nem tettek, ami miatt kiábrándulna belőlük a nép. Sőt, még Palpatine is fényezi őket. Szóval jó lenne ilyen is... bár sajnos én is kételkedem benne, hogy lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy a valóságban nehéz lenne kikerülni egy ilyen helyzetet, de a Star Wars-ba nem fér bele, hogy a Jedik teljesen úgy viselkedjenek, mint a katonák.

Viszont érdekes, hogy mennyire nem bűnként kezeljük a geonosisiak szanaszéjjel vagdosását, pedig azok is érző, értelmes lények voltak. Csak a kinézetük miatt nem vesszük őket "emberszámba". :) Pedig a geok joggal tartják a Jediket szörnyetegeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig jót tenne, és könnyebb lenne elhinni azt is, miért nem háborodott fel szinte senki a Köztársaságban, mikor Palpatine elrendelte a 66-os parancsot. Mert így eddig csak a Szeparatisták láthatják őket szörnyetegnek, a Köztársaságban viszont jelenleg ők még mindig hősök. A TCW-ben még semmi olyat nem tettek, ami miatt kiábrándulna belőlük a nép. Sőt, még Palpatine is fényezi őket. Szóval jó lenne ilyen is... bár sajnos én is kételkedem benne, hogy lesz. :)
Hmmm.... Talán mégse lehetetlen a dolog, de nem akarok spoilerezni. :D

 

Egyébként zseniális a rész! Épp a szakadár szenátus is a fegyverkezés mellett akart dönteni? Minő véletlen. :D Gyönyörűen mutatják be, hogy az egész háború mögött a hatalmas szervezetek állnak, ráadásul mind a két oldalt kiszolgálva, így még szép, hogy érdekükben áll a háború eszkalálódása. Brilliáns (mint ahogy az is, hogy ezt a háttérben munkálkodó bagázst Sidious, egy jól időzített csapással ki is iktatja, ami még az EPIII fényét is emeli). :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont érdekes, hogy mennyire nem bűnként kezeljük a geonosisiak szanaszéjjel vagdosását, pedig azok is érző, értelmes lények voltak. Csak a kinézetük miatt nem vesszük őket "emberszámba". :) Pedig a geok joggal tartják a Jediket szörnyetegeknek.
Talán mert elég ellenszenvesek. A kinézetük és a kultúrájuk egyaránt. De pl. ha Mina Bonterit a szép villájában mészárolja le Obi és egy csapat klón, akkor már szívnánk a fogunkat nem? :D

 

Egyébként zenei téren észrevettétek a finom utalást az EPIV -es droid témára? A kamikaze droidok feltűnésekor lehet hallani. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert elég ellenszenvesek. A kinézetük és a kultúrájuk egyaránt. De pl. ha Mina Bonterit a szép villájában mészárolja le Obi és egy csapat klón, akkor már szívnánk a fogunkat nem? :)
Hát igen, ez elég egyszerű dramaturgiai fogás: aki szép, az jó, aki meg csúnya, az rossz... Bár hozzáteszem, a geonozisiak nem teljesen ártatlanok a témában: örömmel és élvezettel asszisztáltak volna három ember nyilvános kivégzéséhez, és aztán a segítségükre érkező társaik elpusztításához. Nekem kinézettől függetlenül sem szimpatikusak, és nem csodálom, hogy a Jedik is így érezhetnek velük kapcsolatban. Hol van ettől Mina Bonteri... Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár hozzáteszem, a geonozisiak nem teljesen ártatlanok a témában: örömmel és élvezettel asszisztáltak volna három ember nyilvános kivégzéséhez, és aztán a segítségükre érkező társaik elpusztításához.

Hogy ne itt offoljak, erre a a geonosisi csata topicjában válaszoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, az egyik - ha nem legjobb politikával foglalkozó epizód, az eddig látottak közül. Tetszett az alap sztori, miszerint nem minden szakadár lelketlen szörnyeteg, noha eddig ezt nem igazán mutatták meg, illetve nincs olyan a háborúban, hogy fekete és fehér. Jó látni, hogy a két oldal egyre közelebb kerül egymáshoz, szinte már összemosódik, tovább fokozva az emberben azt az érzést, hogy nincs csak és kizárólag jó illetve rossz oldal. Ez azért fontos, mert ahogy az a részből is kiderült, nagyon sok szeparatista világ lakója szeretne békét a galaxisban, de sajnos ez egyáltalán nem rajtuk múlik. Valójában ? bár ezt egyik fél sem tudja ? mindegyiküket egyetlen ember manipulálja a háttérből, így hiába szeretne bármelyikük is béketárgyalásokat kezdeményezni, az Palpatine/Sidious révén eleve meg fog hiúsulni. Ezáltal is megmutatkozik, mennyire zseniálisan osztja a lapokat az öreg.

Jó, hogy egy újabb perspektívával gazdagodott a háború megítélésének palettája. A szakadárellenes Köztársaság, a pacifista Satine és a hasonló nézeteket valló Tee Watt Kaa után, szembesülhettünk Mina álláspontjával is, aki szerint, a Köztársaság a bűnös. A Minához hasonló szeparatisták semmivel sem tudatlanabbak, mint a köztársaságiak, hiszen míg ők Dooku szavainak hisznek, addig a Köztársaság bizalma többé-kevésbé Palpatine-é. De mivel Dooku-nak is ő parancsol, ez egy végeláthatatlan küzdelem, melynek célja azt hiszem, egyértelmű. Többek között, ezért lenyűgöző Palpatine szinte már korlátlan hatalma. A Köztársaság szemében a szakadárokat láttatja rossznak, míg Dooku ugyanezt teszi a szeparatisták oldalán a Köztársasággal. Ez legjobban Ahsoka és Lux álláspontján mutatkozik meg, akik még fiatalságuk, naivitásuk és tapasztalathiányuk révén, joggal hiszik azt a másik oldalról, amit. Azt hozzáteszem, mindketten ?joggal? látják olyannak a másikat, amilyennek, valószínűleg a helyükben én is így tennék. Elvégre, Lux apjával klónok végeztek, míg Ahsoka nap mint nap a saját bőrén tapasztalja, mik is a szeparatisták (legalábbis azok vezetőinek) módszerei. Tehát kettejük álláspontja szerintem egyfajta ?ábra?, ami egyben a hétköznapi köztársasági és a szakadár polgárok álláspontja egyben. Csupán figurák a galaxis sakktábláján, akik tudtuk nélkül pontosan azt cselekszik, ahogy azt a Sith nagyúr szeretné. Egy szó, mint száz, ez a téma nagyon megfogott és döbbenetes, sokszor mennyire jól ki tudják használni a rendelkezésre álló 22 percet és számos téma mennyire el tudja gondolkoztatni az embert.

Az is döbbenetes, hogy Anakin ? aki a Jedik többségének szemszögét képviseli -, mennyire rosszul látja a dolgokat. Szerinte annyiról van szó, hogy a szepik szerint, a Köztársaság korrupt, de tévednek, ezért helyre kell állítaniuk a rendet. Ebből kifolyólag egyébként tetszett, hogy Ahsokában felmerült a kérdés, hogy tulajdonképpen miért is harcolnak? Az benne a döbbenetes, hogy még Anakin sem látja, hogy a Köztársaság valójában már csak a korrupció által működik, a demokrácia csupán csak látszólagos (ezért is gondolom úgy, hogy már közel járunk az Ep3-hoz). Ahsoka mondatát nem értem, miszerint katonai vezetőkön kívül, mint Grievous és Ventress, még egy szakadárral sem találkozott. Gunray jóvátehetetlenül szakadár, ráadásul Dod-al ellentétben nyíltan (akivel szintén találkozott már Ahsoka). Ahsoka és Lux kapcsolata érdekesen indult, szerintem egyértelmű, hogy lesz köztük valami a későbbiekben. Lux nyilván nem véletlenül legeltette Ahsokán a szemeit, de a bőröndös és a búcsú jelenet is árulkodó volt etéren. :) Ha később valóban lesz köztük valami, az is megeshet, hogy Ahsoka emiatt kilép, vagy kirakják a Rendből, így nem ?kell? feltétlenül meghalnia. Túl jó karakter ahhoz, hogy megöljék. ;) Legalábbis 16 évesen még rengeteg potenciál van a benne, bár ennek megvannak a maga hátrányai is, ha esetleg elszúrják a jellemét az ilyen-olyan regények, képregények vagy egyéb EU-k.

De visszatérve a részre, a jó és rossz oldal árnyalásán kívül, ugyanilyen pozitívum az új elemek behozása, mint amilyen a Raxus, a Szeparatista Szenátus, a romboló droidok, a coruscant-i generátor részleg, vagy új karakterek.

De haladjunk sorban: Raxus lenyűgöző világra sikerült, további szimpátiát ébresztve ezzel a szakadárok megítélésében. Az eddigi szeparatista bolygók, még a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetőek barátságosnak, de ez a helyszín nagyban megkönnyíti, hogy változtassunk a róluk alkotott képen. Hasonló hangulatot áraszt, mint a Naboo vagy az Alderaan, melyek közismerten a béke jelképei.

A Szeparatista Szenátus szerepeltetésének jócskán itt volt az ideje, bár én sokáig úgy hittem, hogy náluk egyfajta diktatúra működik, ahol a Dooku vezette Tanács, ezáltal Dooku hozza meg a főbb döntéseket. A szögletes elrendezés meglepő volt, én egy köztársaságihoz hasonló, kör alakú termet képzeltem el.

A romboló droidok nagyon ötletesre sikeredtek, tetszenek az ilyen apró újdonságok. Bár már sokszor írtam, Coruscant hihetetlen módon mindig tud újat mutatni, ami ennyi feltűnés után, már nem lehet egyszerű feladat. Most a reaktor részleget és az ott élő/dolgozó réteget ismerhettük meg, tovább bővítve a bolygó tárházát.

Az új karakterek nagyon jók lettek, Ahsoka és Anakin egyaránt telitalálat. :clap: Anakin sokkal nyerőbb ebben a szerelésben, mint a mellpáncélos cuccban és az arcberendezése és haja is jobban közelít az Ep3-as valójára. Ahsoka pedig gyönyörű lett, bár nekem eddig is tetszett. :roll: Nagyon jól megoldják, ahogy kislányból egyre inkább ? és már nem csak jellemben ? nővé kezd válni. Láthatóan magasabb lett, a hangja, de még a járása is megváltozott, szóval ezekért külön pont a készítőknek. Palpatine-nál a ruhacserén kívül mást nem vettem észre, de jó, hogy az ő ruhatárát is frissítették kicsit. ;)

Összességében, remek rész volt, várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.