Ugrás a kommentre

3x10 - Heroes on Both Sides


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valóan. Tudom, sokaknak nem tetszik a sok politikai szál, de én nagyon szeretem ezt mind az ep1-2-3-ban (ugye az ep3-ból hiányolom is nagyon ezt a szálat) és a TCW-ben. És valamennyire azért a Rebels sem szabadult ettől, hála istennek - persze nem olyan fajsúlyos, mint a TCW-ben, de azért nincs is úgy elhanyagolva, mint az ep4-5-6-ban, ahol egy olyan jelentős elem, mint a Szenátus feloszlatására épp csak értesülünk. Na persze, azokban nincs hiányérzetem - na jó, ez nem igaz, amióta így kibővült a Köztársaság érája, azért az ep4-ből nekem hiányzik a Szenátus feloszlatásának és Bail halálának a jelenete. Remélem a politikai szálat azért az ep7 sem mellőzi, bár az eddigi kémjelentések alapján, erre nem lesz panaszom. Ha igaz az a bizonyos hír arról a bizonyos keresztpengés fószerről, akkor ármánykodásból ott sem lesz hiány.

De visszakanyarodva erre a részre, vajon mennyi alapot szolgáltatott mindaz, ami itt történt, ahhoz, hogy Ahsoka

 

a Lázadók vezére lett? Mert ugye itt rádöbbent, hogy minden éremnek két oldala van, megismerte a politika jó és rossz oldalát. Ahogy korábban írtad, Ody, itt kiszélesedik a látásmódja. Vajon ez mennyire fog visszatükröződni a Birodalomban? Mennyire hatott rá, mennyire kereste az ellenség sorai között a szövetségeseket?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon érdekes kérdés de ennek boncolgatása már túlmutat az epizód keretein. :) Az biztos, hogy Ahsoka sokat profitál majd ezekből a tapasztalatokból. Anakin végig egy agy mosott benyomását kelti, képtelen meglátni a másik oldalon a jóságot, mert Palpatine folyamatosan mérgezi. Ahsoka itt inkább Padmé befolyása alá kerül és hát látjuk mi lett az eredménye. Felnyílt a lány szeme. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez valahol szomorú is. Anakin, aki szerelmes Padméba, baromira nem érti meg a lány elveit, Ahsoka meg, aki viszonylag ritkán találkozik vele, ilyen fogékony. Mondjuk ezért is mondom, hogy csak papíron volt Anakin Ahsoka mestere, de a lányra iszonyú sok ember hatott. És itt szerintem nem csak Padmétól, de Bonteritől is tanult egyet s mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek Veletek. ;)

 

Valóban egy remek rész és nagyban bővíti, árnyalja a galaxist. Ez a vonal meg nekem mindig is nagyon tetszett. Ezért is szeretem annyira a PT-t. Ráadásul Anakin és Ahsoka (de még Padmé) esetében elég sokat elmond a karakterfejlődési irányukról is.

 

Padmé és Anakin kapcsolata pedig az a tipikus elsöprő szerelmen alapuló kapcsolat, amelyben a heves érzelmeken kívül kb. semmi nem köti össze őket. Érdekes lett volna látni mi történik velük, ha többet lehetnek együtt és felvállalhatták volna magukat. Egy klasszikus együttélésben szerintem pár év alatt szétváltak volna az útjaik. Ha más nem, idősödve és pár lángolási periódust megélve már szinte biztos éket vert volna közéjük a merőben más világlátásuk és Anakin féltékenysége (talán mondhatjuk birtoklási vágynak is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szerettem a politikai vonatkozású epizódokat, mert a történet sokrétűségét növelték és mindig tettek hozzá a karakterfejlődéshez, ahogy írtátok is.

 

Érdekes volt, hogy ha politikáról beszélgettek akkor Anakin és Padmé mindig vitázott. :) Nem is értem miért voltak szerelmesek egymásba. Szinte mindenről mást gondoltak. :D

Amikor egymásba szerettek, akkor még nem volt ez ennyire nyilvánvaló. A Naboo-i mezőn még poénkodásnak tűnt Padmé számára, amit Anakin a demokrácia ellen mondott, hamar túl is lépett rajta. A kritikus helyzetekben, amit a háború hozott, ott derült ki igazából a véleménykülönbség.

Amúgy meg, a szerelem részben kémia, aminek nincs köze az elvekhez. :) Az más kérdés, hogy hosszabb távon az ilyen ellentétek nem hogy nem vonzzák, hanem taszítják egymást. Náluk sem tartott volna örökké a szerelem, ha állandóan vitatkoztak volna azon, ami az egyikük életének szerves része.

 

Szerk: na kb. én is azt írtam, amit pb69 lentebb. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A politikai szál szerintem a prequel egyik leglényegibb jellemzője, így nem is tudom megérteni azt, aki ezeket a részeket sokallta, legyenek azok a filmes szenátusi jelenetek, vagy éppen az ehhez hasonló TCW epizódok.

 

Anakin egy manipulálható, végletekben gondolkodó ember, számomra nem meglepő, hogy jelen esetben is megnyilvánult a korlátoltsága. Ahsoka jóval érettebb, felelősebb gondolkodású nála. Ezt a képességét valószínűleg a későbbiekben is nagy mértékben kamatozni tudta.

 

 

Gondolok itt a Lázadásban betöltött szerepére. Egyébként nagyon várok már olyan Rebels-epizódokat, ahol esetleg a lázadók közötti viták is megjelennek (hatásköri konfliktusok, katona-civil ellentét, viták az ellenség legyőzését megcélozandó prioritásokban stb.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.