Ugrás a kommentre

3x11 - Pursuit of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gunganak a szenátusban 0:52 -nél. :D

 

Plusz még feltűnt egy érdekesség. Robonino pont úgy ráugrik Padméra, mint Anakinra a Hostage Crisis -ben azzal a különbséggel, hogy akkor el is kábította a Jedit. Itt most miért nem élt ezzel a módszerrel? :D

De jó szemed van :D Érdekesek azok a gunganok, eddig úgy volt, hogy nekik képviselőjük van, azaz Jar Jar, és a gunga képviselő a nabooi delegációba tartozik (és mivel még az ep3-ban is Padmé podjában ült Jar Jar, felteszem, ez addigra sem változott). Bár lehet, hogy külső megfigyelők.

 

Roboninonak lehet most nem volt olyan kütyüje, amivel elkábíthatta Padmét.

 

Szerk.: én meg kiszúrtam Satine-t 00:20:34-nél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó szemed van :D Érdekesek azok a gunganok, eddig úgy volt, hogy nekik képviselőjük van, azaz Jar Jar, és a gunga képviselő a nabooi delegációba tartozik (és mivel még az ep3-ban is Padmé podjában ült Jar Jar, felteszem, ez addigra sem változott). Bár lehet, hogy külső megfigyelők.
Szerintem meg Jar Jar csak Padmé kísérője, barátja. Persze illusztris a gungák között, de mégse a legfőbb előkelőség. Legalábbis úgy látszik. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Jar Jar csak Padmé kísérője, barátja. Persze illusztris a gungák között, de mégse a legfőbb előkelőség. Legalábbis úgy látszik. :D

Nem lehet csak egy kísérő, ha képviselő a titulusa, ráadásul átveheti a szenátor jogait és indítványokat is benyújthat. Ő a gunga nép képviselője a szenátusban, Padmé után a legmagasabb nabooi előkelőség Coruscanton (mármint, harmadik, mert ott az a Palpatine gyerek :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet csak egy kísérő, ha képviselő a titulusa, ráadásul átveheti a szenátor jogait és indítványokat is benyújthat. Ő a gunga nép képviselője a szenátusban, Padmé után a legmagasabb nabooi előkelőség Coruscanton (mármint, harmadik, mert ott az a Palpatine gyerek :D).
Akkor nem tudom kik azok a Gungák. :) Talán ott is végbement valami változás, és Jar Jar már nem képviselő. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részt látva ez a Köztársaság megérett a pusztulásra. Gyakorlatilag Padmé egy nagy szélmalomharcot vív. Az égadta világon semmi értelme amit csinál. Persze tiszteletreméltó, de értelmetlen. Kezdem azt gyanítani hogy nem csak Palpatine felelős a Köztársaság bukásáért. ha nincs a Sith, ez a korrupt önző rendszer akkor is megbukik ahogy Pildi írta. Az a mérhetetlen utálat agresszió mely a szenátusban eluralkodott a legtöbb képviselőnél már a diktatúra táptalaja. Szerintem a szenátorok többsége már le is van fizetve(a Bankár Klán által) hogy szavazzon a megfelelő időben a háború folytatását elősegítő törvényekre.

Annak idején mikor a régi trilógiát láttam mindíg kiváncsi voltam arra hogyan bukott el a Köztársaság és lett Birodalom. Ebben a részben megláttam. Nagyon örülük neki, hogy ezt megmutatták ,nekem sokkal jobban bejönnek ezek a részek most már mint a csatásak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont úgy ahogy írod Frenkie. Kíváncsi vagyok Palpatine -nak mennyi a szerepe ebben, vagy csak felismerte és meglovagolta a kialakuló trendet? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont úgy ahogy írod Frenkie. Kíváncsi vagyok Palpatine -nak mennyi a szerepe ebben, vagy csak felismerte és meglovagolta a kialakuló trendet? :)

Ismerve az öreg képességeit, szerintem felismerte és meglovagolta, meggyorsította, megolajozta a dolgokat. Már az ep1 idején is nagy baj volt, hiszen egy törvénytelen blokád ügyében a kancellárnak titokban kellett intézkednie, míg a Szenátus csak a száját jártatta. Bár valószínűleg az ep1-beli helyzethez Palpatine maga is hozzájárult, hiszen a jobbkeze már ott susmusolt Valorum fülébe, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy már akkor a zsebében volt jó néhány szenátor. De, ez csak úgy lehetséges, ha már eleve dögrováson van a rendszer. Szóval szinte biztos, hogy a Köztársaság néhány évtizeden belül magától is összeomlott volna. Palpadious csak rásegített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért még neki is kellett 1x év a teljes hatalomátvételhez. :) De egyébként tényleg zseniális a csávó, még itt is Padménak adott volna igazat, amikor persze Amedda közbeszól, hogy üzenet jött Dooku-tól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem egyben ezt a szálat és a végén szinte megvilágosodtam, hogy az egész eddigi összes Padmés politikai rész mire jó?

 

Messze ez a legzseniálisabb, de lényegében azt a hatalmas űrt tölti ki, amit a filmek hagytak a karakter után. Padmé sokaknak szúrta a szemét, mert valahogy mindig olyan érzése volt az embernek, hogy az eseményekkel sodródik, szinte semmi hatással nincs rájuk. Döntéseit csak Anakinhoz lehetett mérni. Ez most gyökeresen megváltozott! Láttuk ezt a nőt a szenátusban ténykedni, harcolni az igazáért, és most ebben a részben erős kétségek között. Így már az EPIII -ban se lesz fura, hogy miként is mondhatja azt a béke megrögzött élharcosa Anakinnak, hogy hagyják a francba az egészet és tűnjenek el. Mert ő mindent megtett, és akkor már tudta, hogy nincs más megoldás, nincs más esélyük! Ennek a gondolatnak adtak hátteret és értelmet ezzel és ezekkel a részekkel. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó meglátás. Én is egyike vagyok, akinek nem tetszett az ep3-ban, hogy Padmé, mint politikai személy csak kommentálja az eseményeket, de nem tesz semmit, miközben a demokrácia, amit annyira védett az ep1-2-ben, a szeme láttára hullik szét. Ezekben a részekben viszont látható, ahogy árral szemben próbál úszni, és bár egy csatát megnyert, elvesztette a barátját, és éppen csak sikerült kiharcolnia a maga igazát. Ez egy jó út a kiégés, a megkeseredés felé, mikor rádöbben, hogy már nincs értelme harcolni. Bár szerintem ehhez még kéne egy-két hasonszőrű rész, amiben elbukik a saját csatamezején, és akkor teljesen érthető lesz a passzív politikussá váló Padmé az ep3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó meglátás. Én is egyike vagyok, akinek nem tetszett az ep3-ban, hogy Padmé, mint politikai személy csak kommentálja az eseményeket, de nem tesz semmit, miközben a demokrácia, amit annyira védett az ep1-2-ben, a szeme láttára hullik szét. Ezekben a részekben viszont látható, ahogy árral szemben próbál úszni, és bár egy csatát megnyert, elvesztette a barátját, és éppen csak sikerült kiharcolnia a maga igazát. Ez egy jó út a kiégés, a megkeseredés felé, mikor rádöbben, hogy már nincs értelme harcolni. Bár szerintem ehhez még kéne egy-két hasonszőrű rész, amiben elbukik a saját csatamezején, és akkor teljesen érthető lesz a passzív politikussá váló Padmé az ep3-ban.

A következő részben (Senate Murders) el fog bukni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de az más jellegű bukás. :)

Lényegében ennek a folyamatnak a része, tehát amit itt látunk az csak részsiker. Szerintem nagyrészt az effajta ügyek jellemezték Padmé pályafutását. Legtöbbször úgy tűnt, hogy sikerül átvinnie az akaratát, aztán a legvégén elbukik. Legalábbis a kardinális kérdésékben biztosan így lehetett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Messze ez a legzseniálisabb, de lényegében azt a hatalmas űrt tölti ki, amit a filmek hagytak a karakter után. Padmé sokaknak szúrta a szemét, mert valahogy mindig olyan érzése volt az embernek, hogy az eseményekkel sodródik, szinte semmi hatással nincs rájuk. Döntéseit csak Anakinhoz lehetett mérni. Ez most gyökeresen megváltozott! Láttuk ezt a nőt a szenátusban ténykedni, harcolni az igazáért, és most ebben a részben erős kétségek között. Így már az EPIII -ban se lesz fura, hogy miként is mondhatja azt a béke megrögzött élharcosa Anakinnak, hogy hagyják a francba az egészet és tűnjenek el. Mert ő mindent megtett, és akkor már tudta, hogy nincs más megoldás, nincs más esélyük! Ennek a gondolatnak adtak hátteret és értelmet ezzel és ezekkel a részekkel. :)

Teljesen egyetértek. :D Hiányzott annak alátámasztása, hogy lett az aktív politikusból, akit a házassága jottányit sem változtatott meg, egyszerre ennyire a közéletből menekülni vágyó asszony. Ezt anno mindenki kizárólag ahhoz kapcsolta, hogy gyermeket vár, és ez Anakin miatt nem derülhet ki, és most láthatjuk, hogy nem tisztán csak erről lehetett szó. Egy olyan tiszta lelkű politikusnak, mint Padmé, nagyon keserű lehetett megélni, hogy a rendszer, amiben hisz, már nem is létezik. Így még jobban érthető az, amit az Ep3-ban Anakinnak a saját erkélyén mond: Nem lehet, hogy a rossz oldalon állnak, és a gonosz, ami ellen harcolniuk kell, már maga a Köztársaság?...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében ennek a folyamatnak a része, tehát amit itt látunk az csak részsiker.

Lehet újra meg kéne néznem a Senate Murderst, mert csak arra emlékszem, hogy Onaconda gyilkossága körül szaglásznak, de az inkább a Bombad Jedi folyamatának a része, és bár Padmé is részese volt, Onaconda halála nem lehet az ő bukása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet újra meg kéne néznem a Senate Murderst, mert csak arra emlékszem, hogy Onaconda gyilkossága körül szaglásznak, de az inkább a Bombad Jedi folyamatának a része, és bár Padmé is részese volt, Onaconda halála nem lehet az ő bukása.

De a legvégén mégis megszavazzák a klóngyártást. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyot csalódtam ebben a részben. Méghozzá kellemesen. Sokkal nyugodtabb hangvételű, szárazabb epizódra számítottam, ahol megismerhetjük a Senate Murders-beli szavazás előzményét, részleteit. Tulajdonképpen ez is történt, ám a megvalósítás annyira szépen sikerült, hogy tényleg meglepődtem.

Jó volt látni, hogy Padmé mennyire a szívén viseli az átlagemberek sorsát, ami azért valljuk be, a politikusok minimális részéről mondható el manapság. Főleg annak fényében érdekes ez, hogy tudjuk, mennyire korrupt a Köztársaság. Ilyenkor igazán sajnálom Padmét, hiszen szívvel-lélekkel küzd a demokrácia fenntartásáért, ami tulajdonképpen már nem is létezik. A kisebb győzelmei, amiket olykor-olykor arat a Szenátusban, pedig annyira jelentéktelenek, mintha nem is lennének. Pontosan ilyen az új klónok gyártását megszavazó törvény elutasítása, melyért a testi épségét is kockáztatja, Palpatine pedig könnyűszerrel meghiúsítja ezen törekvését.

Pozitívum, hogy ismét többet tudtunk meg a háttérben zajló eseményekről, olyan dolgokról, melyek akció orientált epizódokban nemigen kerülnének napvilágra. Gondolok itt a háborút megsínlő ártatlanokra, akik tényleg semmit nem tehetnek és csupán kiszolgáltatott figurák a hatalmas sakktáblán. Palpatine játékszerei. Akár csak a szenátorok tucatjai, akik hisznek abban, hogy a még több klón gyártása a kiút a háborúból. Az eladósodás meg sem fordul a fejükben, ami a Köztársaságot fenyegeti és amelyet Padmé és pártfogói remekül átlátnak. Ezeket a szenátorokat csupán a saját kis hatalmuk kézben tartása érdekli, hogy mindenük meglegyen (kaja, pia, nők, egyszóval pénz - vérbeli Palpatine hívek), illetve, hogy megnyerjék a Köztársaság és a Szeparatista Szövetség között zajló kis "játékot", melyben naponta halnak meg az ártatlanok. Ez a szomorú, hiszen rengeteg ilyen szenátorral van tele ezen időszakban a Szenátus, akik kitűnő táptalajt fognak nyújtani Palpatine Birodalmának fennmaradásához.

Az is döbbenetes, hogy Padmét titulálják árulónak, mert véget akar vetni a háborúnak. Bár az is igaz, hogy a klónok gyártásának beszüntetésével még nem fogják megadni magukat a szeparatisták, tehát nem fog véget érni a háború. Rosszabb esetben, a szakadárok felülkerekednek a Köztársaságon és annyi. Bár ilyen szemszögből nézve, már így is úgy is annyi a Köztársaságnak. Már számtalanszor leírtam, de Palpatine terve félelmetesen zseniális. Ha a szeparatisták nyernek, továbbra is az ő irányítása alatt marad a galaxis, ha a Köztársaság nyer, szintén. Ráadásul még ha valami oknál fogva végleg fel is számolnák a szeparatistákat, a Köztársaság valószínűleg eladósodna, tulajdonképpen Palpatine-on kívül, csak a Bankár Klán (és testvércégei) illetve a kaminóiak profitálnának ebből az egész háborúból. Bár Palpatine-t ismerve, nekik sem lenne hosszabb távon túl sok esélye. Szóval, itt már szinte megszületett a Birodalom, trónján a császárral, csak még Köztársaságnak hívják, Palpatine pedig "csak" főkancellár. De minden más csak látszólagos. A Jedik a Szenátusnak felelnek, amit ugye Palpatine tart kézben... a klónok szintén neki engedelmeskednek első sorban, a Padmé-hoz hasonló szenátorok pedig... nem sok vizet zavarnak már. Különösen a végső jelenetben láthatunk erre egy nagyon jó példát, amikor Palpatine és Amedda beszélgetnek az irodában. Cseppet sem nyugtalankodik az öreg, hagyja, hogy minden haladjon szépen a maga útján, hiszen tudja, hogy nem sokára eléri a célját. Innen már szinte nem is lehetne elrontania.

De visszatérve Padmé-ra és kicsit szűkebben az epizódra: Bail és Onaconda megint csak remekeltek, Padmé-val karöltve remek trió, akiktől Palpatine-nak a magabiztossága ellenére, egy kicsit mégis tartania kell. Szóvá is tette Ameddának, hogy bámulatos, hogy egyetlen ember kezében a galaxis, mégis egy egyszerű szenátor mekkora hatással tud lenni az emberekre. Ebben a jelenetben még az a szép, hogy itt derül ki először konkrétan, hogy Amedda mindenbe be van avatva Palpatine tervével kapcsolatban. Ezt eddig is tudhattuk az Ep3 kapcsán, de végre a sorozatban is utaltak rá, ami újabb jó pont.

Furcsa volt látni, hogy Bail mennyivel nagyobb tekintélynek örvend a Szenátusban, mint Padmé, holott a nő is tett már egyet s mást, amivel kivívja mások elismerését. Az epizód végi beszéde megerősítette ezt. Remek jelenet volt és ha csak rövid ideig, de Padmé örülhetett a győzelmének. Érdekes, hogy Dooku (ebből kifolyólag Palpatine) parancsot adott Padmé likvidálására. Abban a hitben voltam, hogy Palpatine már az Ep2 idején tudta, hogy Anakin és Padmé között van valami, amit az előnyére fordíthat a Jedi későbbi sötét oldalra állításában. Persze Padmé nélkül is maga mellé tudta volna csábítani Anakint, sőt Vader nélkül is tudta volna irányítani a Birodalmat, de így jóval egyszerűbb dolga volt.

Padmé és a fejvadászok akciói hangulatosak voltak, bírom, amikor Padmé békés szenátornőből átmegy vadmacskába. :D Viszont ha annyira fontos lett volna Padmé likvidálása, Dooku felbérelhetett volna alkalmasabb fejvadászokat is... mert valljuk be, ha 2 fejvadászt leráz egy szenátornő, azok nem nevezhetőek a legkeményebb tagoknak.

Az Organa szenátor elleni merénylet is jó volt, bár hamar felépült a sérüléséből a Senate Murders-re.

Mina halála nem volt meglepő, Palpatine az előző részben baljóslatúan ízlelgette a nevét, ami nem jelentett túl sok jót. Kíváncsi vagyok, mi lesz Lux-al ezek után és ami még fontosabb, mennyiben lesz ez hatással az Ahsokával való kapcsolatára?

Teckla szerepeltetése is pozitívum, szeretem, amikor ennyire háttérbe szorult mellékszereplőket elővesznek és kicsit jobban kidolgoznak.

Összességében jó rész volt ez is, bár most egy ideig örülnék, ha félre tennék a politikát. Nem azért mert nem élvezem ezeket a részeket, csak így könnyen egysíkúvá válhat a sorozat. Szerintem ha váltakoznának a politikai és akciós epizódok, jóval kiegyensúlyozottabb és változatosabb lenne az évad. Persze különösebb panaszom így sincs, hiszen eddig 2 olyan rész volt, ami nem nyerte el a tetszésem, a többi abszolút a helyén van. A Heroes On Both Sides-al és a Senate Murders-el hangulatos trilógiát alkot az epizód, együtt megnézve a 3 részt, még magával ragadóbb a sztori hangulata. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét remekeltél Sky! :clap:

 

A Köztársaság reménytelen korruptsága mellett azért jó látni, hogy vannak olyan szenátorok akik talpig becsületesek, akik a reményt jelentik.

 

A hadi termelés kihelyezését pedig nem értem. Egy gazdaságot nagyon felpörgethetne egy ilyen mérvű fegyverkezés, hisz a háború mindig fellendíti az ipart. Erre mit csinálnak? Szinte mindent kiszerveznek semleges szervezeteknek, akik még a bőrt is lenyúzzák szerencsétlen Köztársaságról. Érthetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hadi termelés kihelyezését pedig nem értem. Egy gazdaságot nagyon felpörgethetne egy ilyen mérvű fegyverkezés, hisz a háború mindig fellendíti az ipart. Erre mit csinálnak? Szinte mindent kiszerveznek semleges szervezeteknek, akik még a bőrt is lenyúzzák szerencsétlen Köztársaságról. Érthetetlen.

Érthetetlen, legalábbis amíg Palpadious bácsit képbe nem hozzuk. Neki elég fontos, hogy a Köztársaság minden téren megbukjon, mert csak úgy tudja Birodalommá formálni :) Az a baj, hogy azok, akik esetleg rájönnének, hogy a gazdaságot benn kéne tartani, nem a "semleges" szervezeteknek adni, kevesen vannak, rettegnek vagy baromi vastag lett a bukszájuk a jó kancellárnak hála, így inkább hallgatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érthetetlen, legalábbis amíg Palpadious bácsit képbe nem hozzuk. Neki elég fontos, hogy a Köztársaság minden téren megbukjon, mert csak úgy tudja Birodalommá formálni :) Az a baj, hogy azok, akik esetleg rájönnének, hogy a gazdaságot benn kéne tartani, nem a "semleges" szervezeteknek adni, kevesen vannak, rettegnek vagy baromi vastag lett a bukszájuk a jó kancellárnak hála, így inkább hallgatnak.

De ezt az ellenzék (Padmé, Bail & co.) sem látja? Ők azért szót emelhetnek ezért. Mert ha a fegyverkezést nem is tudták leállítani, a pénzt azért bent tarthatnák a Köztársaságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt az ellenzék (Padmé, Bail & co.) sem látja? Ők azért szót emelhetnek ezért. Mert ha a fegyverkezést nem is tudták leállítani, a pénzt azért bent tarthatnák a Köztársaságban.

Jogos kérdés, lehet, hogy szóvá is tették off-screen :) De ha szót is emelnének, úgyse hallgatna rájuk senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem érthetetlen ez az egész, csupán az ottani globalizáció nagyobb terjedelmű, mondhatni galaxisméretű. Kb úgy képzelem el, mint ahogy egy Usában tevékenykedő hadiipari cég, elad az amerikai hadseregnek, de üzletel az arab világokkal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem érthetetlen ez az egész, csupán az ottani globalizáció nagyobb terjedelmű, mondhatni galaxisméretű. Kb úgy képzelem el, mint ahogy egy Usában tevékenykedő hadiipari cég, elad az amerikai hadseregnek, de üzletel az arab világokkal is.

De ezt az amcsi cég sose csinálhatná nyíltan, pláne nem háborús időben!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt az amcsi cég sose csinálhatná nyíltan, pláne nem háborús időben!!!

Nézd meg mit csinált az Afgán-Orosz háborúban. Igaz, ott maga az USA kormány is támogatta az amerikai fegyverek eladását az afgánoknak. De biztos van ennél durvább hasonlat is, csak már kicsit le van zsibbasztva az agyam....khm, fejem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából még az nem tiszta teljesen hogy Palpi hogy engedhette meg Dookunak hogy Padmét megölesse? Az Ep2-ben nyilvánvaló volt hogy azért kardoskodott, hogy Anakin kerüljön Padmé mellé testörnek(gondolom tudta mennyire tetszik a srácnak a szenátornő). Azaz ő már ekkor kitervelte hogy belezúgatja Anakint a nőbe és így állítja át. Ha viszont Padmé meghal vége a tervnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából még az nem tiszta teljesen hogy Palpi hogy engedhette meg Dookunak hogy Padmét megölesse? Az Ep2-ben nyilvánvaló volt hogy azért kardoskodott, hogy Anakin kerüljön Padmé mellé testörnek(gondolom tudta mennyire tetszik a srácnak a szenátornő). Azaz ő már ekkor kitervelte hogy belezúgatja Anakint a nőbe és így állítja át. Ha viszont Padmé meghal vége a tervnek.

Erről már beszélgettünk alább, Dzséjt írt erre egy teóriát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.