Ugrás a kommentre

3x13 - Monster


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hallani, ahogy Savage fivére ordít egyet, majd a nyak törését hallani.

A kép stimmel a hanggal, a kivágott résznél az angolt haljuk, de majd ha holnap felkerül a rész, majd meglátod :)

 

Vagyis a nyaktörés hangeffektet a magyarok lespórolták, de kenand-ék visszarakták?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tűnt fel, hogy kivágták volna a jeleneteket, régen láttam angolul.

Ettől függetlenül ász volt magyarul.

 

Én már képben vagyok: összehasonlítottam a kettőt és igaza van az előttem szólóknak!

A szinkron elnémult reccsenés helyett, de a letölthetőben visszavált az erdetire a hang a kellő pillanatra!

1000 köszönet érte, hogy figyeltek rá! Hiába; rajongóktól rajongóknak! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt magyarul, leginkább azért mert Varga Klára most beleélte magát a szerepébe. Savage hangja (Epres Attila) szerintem is jó lett.

Én csak egy kivágott jelenetre figyeltem fel: amikor az egyik zabrak Ventress felé hajít egy dárdát, ő elkapja és visszadobja, ami telibe találja a zabrakot, ezután még belerúg Feralba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Hű... el is felejtettem már, hogy Opress mennyire badass. Azért durva volt látni, hogy honnan jött, és mennyire kifordult magából a mágia után. A rész nézése közben akaratlanul is az jutott az eszembe: vajon Maul is átesett hasonlón, mielőtt átadták Sidiuosnak? Egy-két pillanatban az EpI-es párbajban úgy tud vicsorogni, hogy az már-már Opresses szóval nem zárnám ki.

 

Fantasztikus volt a zene és a próbák vöröslő látványa. 8:40-nél a hullócsillag megvolt? :)

 

A Jedik kinyírása kicsit túl könnyen ment, de feszített volt a tempó, és fel kellett építeni gondolom Opress image-ét.

 

Ody, érdekes volt olvasni a rész utáni véleményed a Maul szálról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre gondoltam. :D

 

Amúgy csak itt említettem meg, hogy nem tetszik nekem ez a Maul szál, de ha már behozták, igyekszem majd a többi Maul részt ettől függetlenül értékelni. :)

Ja és azt a f*szságot meg ki találta ki, hogy Maul után megy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt mondanám, hogy a TCW-s (amúgy elég szövevényes) Maul-szál indulása szerintem továbbra is elég nagy baromság. Dzséjt írt az extrákból mik derültek ki és hát mit mondjak... jobb nem lett tőle a dolog. Eddig nem tudtuk a magyarázatot elég hülye dolgokra, most pedig kaptunk ezekre elég hülye magyarázatokat. :D

 

Az egy más kérdés, hogy a későbbiekben a csúfos kezdethez képest parádés dolgokat hoztak ki a karakterből és az egész szituból. Azok (nem részletezek spoiler-t, úgyis mindenki tudja mikről van szó) már tényleg rendkívül igényesen megvalósított elemek, amiknél kijelenthető, hogy egyértelműen szegényebb lenne a TCW (és mi is) nélkülük. Ezzel valamelyest kiköszörülték a csorbát, enyhítették a problémáinkat, bár feledtetni azért és eltörölni azért így se sikerült.

 

(Hogy aztán a képregényben visszatérhessenek a mélységekbe és nem túl szép keretbe foglalhassák az egészet. :P)

 

Ez persze szigorúan csak magánvélemény. Tudom, hogy sokan nem értenek ezzel egyet, sőt. ;)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Maul szálnál mindig az a legnagyobb kérdésem, hogy Miért? Miért volt szükség rá a sorozatban? Pont akkor, amikor behoztak egy önmagában is nagyon érdekes karaktert, Savage-t, akkor előrántják Mault. Értem én, hogy az EpI-ben kissé 2D karakter volt, de amikor valakit halottnak könyvelünk el, annak a visszahozatala mindig valamilyen szinten erőltetett. Csak nagyon jó magyarázattal lehet áthidalni, ami általában akkor adódik csak, ha az író, készítő eleve úgy gondolta, hogy az a szereplő ott és akkor nem halt meg, noha mindenki azt hiszi. Belátható, hogy Maul esetében nem ez volt a helyzet.

 

Szóval én csak azért sajnálom a visszahozatalát, mert így Opress sem tudott úgy kiteljesedni, ahogy lehetett volna, kvázi Maul ellopta a show-t. Másrészről az EpI számomra úgy volt teljes, hogy Maul ott és akkor meghalt: ezért keres Sidious új tanítványt, ezért nem érzi őt a Naboon, és ez hozza be Dookut a képbe. Ez a cool és gyilkolászós 2D Maul volt számomra "a" Maul, és bár a későbbiek során kiteljesedhetett a karaktere, én sajnálom, hogy nem hagyták őt békében nyugodni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Miért volt szükség rá a sorozatban?

Mert George Lucas jó üzletember, és tudta, hogy a TCW-ért rajongó gyerekhad milliókat fog a zsebébe rakni, ha visszahozzák az egyik legcoolabb Star Wars karaktert.

 

Már eleve, újra el lehat adni az ep1-es Darth Mault, köpenyben, köpeny nélkül, dupla-fénykarddal, ketté vágott fénykarddal. De aztán el lehet adni a pók-Mault, a csirkelábú-Mault, az emberiesedet Mault. Mindezt duplán, hisze a Hasbro és a Lego is legyártja. Lehet árukapcsolást is mellékelni, hiszen, ha meg van Maul, akkor kell már Savage is, hát legyenek meg már a fivérek. És akkor már legyen Obi-Wan és Asajj is, hogy a gyerek harcolhasson velük. Stb.

 

Ez volt Lucas indoka, ez a válasz a miértre. Sajnos...

 

Nálam ez a két szó nem illik össze. Igényes f*szságot én még nem láttam. Önmagában is abszurd a kifejezés.

Szerintem is eléggé elcseszett oximoron ez. De tök mindegy, akárhogy kapálóznak ellene, egy biztos: az ep3-mal Lucas teret engedett az ilyennek, amikor kimondatta Palpatine-nal, hogy a Sötét Oldallal természetellenes dolgokat lehet művelni, majd ropogósra sütötte Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon túl sajnos ebben a kérdésben nincs válasz. Ahogy írtad, a történet szempontjából nincs semmi, ami igazolná Maul visszatérését. A szerepét az ep1-ben betöltötte, meghalt, game over. Dobálózhatnának azzal, hogy Lucas nem foglalkozott eleget a karakterrel az ep1-been és akart róla még mesélni, de egyrészt, Filoniék érlelték meg úgy a karaktert, hogy lehessen róla mesélni - simán az ep1-es Maulról nincs mit mesélni. És ebből jön a "másrészt" rész, ha Lucas akart volna róla mesélni, többet hoz ki a karakterből az ep1-ben. Tényleg szerencse a szerencsétlenségben, hogy Filoniék tudtak mit kezdeni ezzel, persze ehhez szó szerint az alapjaitól kellett újjá építeniük Mault.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage simán átvehette volna Maul összes szerepét a TCW-ben. Amikor behozták a karaktert, nagyon cool volt, később a bratyó mellett elszürkült. Szóval a Maul-visszatérésnek én sem örülök.

 

 

Még úgy sem, hogy a Palpatine-nal való találkozása és összecsapása a rajongói énemet alaposan elkényesztette, de azért erről inkább le tudtam volna mondani, cserébe ha Maul tovább nyugszik az akna alján...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem itt még nem tetszett, de később az egészet nézve szerintem zseniálisan oldották meg az egészet. Minden pillanatát élveztem már. De persze én elfogult vagyok, ezért nyilván én látom rosszul... Apropó. Engem ez az egész csak a szórakozás oldaláról érdekel. Az, hogy lehuppanok a TV elé, beteszem a lemezt, pattintok egy sört és élvezem. Most az, hogy ebből kinek mennyi pénze lett meg milyen játékot csináltak, rohadtul nem tud érdekelni. Ezek nekem nem szükséges információk az élmény átéléséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem, sőt, szerintem mindenki nagyon jól tudja már, hogy nekem a Darth Maul szál a kedvencem az egész TCW-ből, és amikor nézem, rohadtul nem érdekel, hogy a cool faktor, a pénz, anyuci kérése, alkotói fetisizmus vagy akármi más volt-e a háttérben. De amikor nem nézem, hanem itt beszélgetek róla immár tíz éve, mások mellett veled is, Ody, akkor azért tud foglalkoztatni a dolog. Az extrákat a BD-n sem azért bújom, mert csak a szórakoztatás oldala érdekel. :) A filmek vagy epizódok nézése közben csak az tud bosszantani, ami kizökkent. Szerencsére Darth Maul túlélése ebbe nem tartozik bele, részben azért, mert nagyon szépen mesélték el a karakter történetét, és képesek voltak elérni, hogy egy kronológiailag előbb játszódó történet karakterére nézzek már másképpen - ami szerintem nem semmi -, másrészt, a bolygóközi utazását leszámítva minden tökéletesen magyarázható és beilleszthető a Star Wars univerzumába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul visszatérésétől a kezdetekben én annyira ódzkodtam, hogy sokáig meg sem néztem azokat a részeket és magától a ténytől, hogy megtörtént rossz kedvem is volt, aztán olyan remek történet kerekedett ki belőle, hogy Dzséjthez hasonlóan a Maul szál nekem is az elsőszámú kedvencem lett a TCW-ből. Hihetetlenül jól elmélyítették a karakterét, az ep1-ben egyébként jó volt úgy ahogy volt egyedül azt hiányoltam, hogy nincs több szövege (pedig volt csak kivágták), de tökéletesen betöltötte a funkcióját. Hogy történetileg miért kellett visszahozni arra nem nagyon van magyarázat,illetve csak egy, hogy egy ilyen brutálisan jó történetszálat láthassunk. Savage valóban háttérbe szorult maul visszatérése után, de azzal azért nem értek egyet, hogy betölthette volna ugyanazt a szerepet mint a testvére. Maul egy sith nagyúr volt akinek immár személyes indítékai is voltak, szerintem kicsit ledegradálta volna az ep1-es Mault, ha Savage véghezviszi azokat amiket a testvére a későbbiekben. Ez így pont jó volt ráadásul Opress annyira jól fellett vezetve, hogy nem ártott neki a másodhegedüs szerep. Maul visszatérésének elfogadását az eddigi magyarázatokon túl nekem az is nagyon segítette, hogy az egyik topicban olvastam, ha jól emlékszem Dzséjt írta, hogy a való életben is volt már arra példa, hogy valaki kettévágás után életben maradt.

 

Ez a rész egyébként fantasztikusan jó lett, újszerű sötétebb hangulatot hozott mint a korábbiak és kellően sok drámát. Én először sajnáltam is Savage-t, hogy milyen kegyetlenül kihasználják, és az átalakítás után milyen tettekre buzdítják. Akkor még volt egy ilyen teóriáém, hogy a Talzin féle átalakítás majd valahogy megszűnik és akkor Opress feleszmél, hogy miket is tett pl. megölte a testvérét akit addig nagyon védett. Az átalakítást egyébként nem tudtam hova tenni furcsa volt, de annyira tetszett a rész, hogy nem is foglalkoztam akkor vele, aztán ezek a Talzin féle praktikák már alaposan kilettek tárgyalva és biztosan sokszor előkerülnek majd amin lehett tanakodni, vitázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Tudom, hogy neked tetszik és becsüllek azért mert leírtad őszintén, hogy tetszik. :)

 

Palpi! Teljesen egyetértek. Ez a rész egy olyan új hangulati elemet hozott be az SW világába, amivel meg kellett barátkoznom ami hellyel-közzel sikerült is.

 

Donát! A hullócsillag kezdettől fogva az egyik kedvencem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.