Ugrás a kommentre

3x14 - Witches of the Mist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gyakorlatilag majdnem Sith tanonc lett.

Gondolj bele mit mondott neki Dooku. Ők ketten erősebbek lesznek, mint Sidious Nagyúr.

Végül is igazad lehet :hmm: Gondolom akkor lettek volna sith -ek, ha kinyírják Sidioust. Mert csak kettő lehet!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is igazad lehet :hmm: Gondolom akkor lettek volna sith -ek, ha kinyírják Sidioust. Mert csak kettő lehet!

Lényegében igen. Ez azt is bizonyítja, hogy Dooku ambíciózusabb volt a szükségesnél. Lehet, hogy az ő egyik képében a Kettő belőle és Ventressből, vagy Opressből állt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is igazad lehet :hmm: Gondolom akkor lettek volna sith -ek, ha kinyírják Sidioust. Mert csak kettő lehet!

Nem hiába aggódott Sidius már Ventress miatt is, bár lehet hogy Dooku fejében csak itt pattant ki az ötlet, hogy igazi tanoncot fogadjon(mert hát lássuk be Ventress sokminden volt Dooku szemében csak tanonc nem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiába aggódott Sidius már Ventress miatt is, bár lehet hogy Dooku fejében csak itt pattant ki az ötlet, hogy igazi tanoncot fogadjon(mert hát lássuk be Ventress sokminden volt Dooku szemében csak tanonc nem)

Olyasmi lehetett, mint Sidiousnak Dooku. És persze csak titokban taníthatta, mert ha Sidi megtudja akkor lett volna ne mulass.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyasmi lehetett, mint Sidiousnak Dooku. És persze csak titokban taníthatta, mert ha Sidi megtudja akkor lett volna ne mulass.

 

Tudjátok: "kettő legyen..se több se kevesebb; az egyik, hogy gyakorolja a hatalmat, a másik, hogy sóvárogjon utána."

Lehet, hogy mindenkinek azzal kell kezdődjön az útja a sötét oldalon, hogy fűt-fát ígérjenek neki.

Dooku is csak később jön majd rá, hogy ő is csak egy báb.

Dehát a "sith módszere az árulás".

Opress gyorsan térült-fordult Dooku-nál (illetve a sötét oldalon), kiváncsi vagyok, hogy folytatódik a története és méginkább Ventress-ére, mert őt luxus volt most nem kiírni a sorozatból, de ha tudnak jobbat, én állok elébe!

De kik ők most? Kitaszított erőhasználók akiket mindenki utál? -Jöjjenek össze és wellness-ezzenek a tóvidéken a Császár bukásáig! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A jövő látomása c. regény kapcsán felmerült egy magyarázat arra, hogy Talzin miként varázsolt elő a "semmiből" dolgokat.

A Jediken és Sith-eken kívül vannak más "vallások", amik megértik az Erőt (ez gondolom ezen epizód alapján is egyértelmű), de másként, ahogy az előbbi kettő. Egy másik aspektusával foglalkoznak. Ilyenek többek közt a regényben szereplő Aing-Tii szerzetesek, vagy a sorozatban felbukkanó Éjnővérek. Így írta a regény: "Az Aing-Tiik másképp értik az Erőt. Nem úgy, mint a Jedik és a Sith-ek. Nem mint valami feketét-fehéret... hanem mint a szivárványt." Majd az illető, aki elsajátította ezeknek a szerzeteseknek a tudását, egy tárgyat varázsolt elő a semmiből - épp, mint Talzin. A trükk pedig annyi, hogy nem a semmiből teremtette, csak áthelyezte egy másik helyiségből.

Szóval szerintem tuti, hogy Talzin sem a semmiből alkotott valamit. Egy ilyen tudással elképzelhetetlen tetteket is véghez vihetne, amihez a Jedik vagy Sith-ek ismeretei a zéró felé lennének. Úgyhogy már csak ezért sem hiszem, másrészt meg nekem tetszik a könyves magyarázat, akár EU, akár nem. Csak azért hoztam fel, mert emlékeim szerint korábban szó volt Talzin "trükkjéről", ami a könyv olvasása közben rögtön eszembe jutott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin mama szerintem se a semmiből varázsol tárgyakat. :) A nagy hókusz-pókusz csak a show kedvéért van. Egyébként jó magyarázat, bár volt róla szó, hogy az Éjnővérek inkább a Jedikhez köthetők. Továbbá még midnig nem tudni mi az az a zöld lötty, ami mindent átitat náluk. Láthatóan azzal vannak kapcsolatban a "varázslatok" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Talzin mama szerintem se a semmiből varázsol tárgyakat. :) A nagy hókusz-pókusz csak a show kedvéért van. Egyébként jó magyarázat, bár volt róla szó, hogy az Éjnővérek inkább a Jedikhez köthetők. Továbbá még midnig nem tudni mi az az a zöld lötty, ami mindent átitat náluk. Láthatóan azzal vannak kapcsolatban a "varázslatok" is.

Valamilyen szinten tényleg a Jedikhez köthetők, de az a kötelék már nagyon régóta elszakadt. Azóta megtanulhattak egyet s mást. Azt a zöld löttyöt még mindig nem tudom hová tenni, remélem később még visszatérnek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten tényleg a Jedikhez köthetők, de az a kötelék már nagyon régóta elszakadt. Azóta megtanulhattak egyet s mást. Azt a zöld löttyöt még mindig nem tudom hová tenni, remélem később még visszatérnek rá.

Pedig láthatóan abból nyerték az "erőt" a sok hókusz-pókuszhoz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig láthatóan abból nyerték az "erőt" a sok hókusz-pókuszhoz.

Azt én is láttam, de néhol teljesen függetlenül is megjelent. Például amikor odavarázsolta Dookunak az édesgyökért vagy Opressnek a baltát mindkét esetben ilyen zöld "fényből" bukkantak elő a cuccok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is láttam, de néhol teljesen függetlenül is megjelent. Például amikor odavarázsolta Dookunak az édesgyökért vagy Opressnek a baltát mindkét esetben ilyen zöld "fényből" bukkantak elő a cuccok.

Ezeknek a mutatványoknak is a zöld löttyhöz lehet közük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Felvetődött bennem egy kérdés. Annak idején a retcon elterelte a figyelmem és nem vettem észre, de most eszembe jutott. Először is, honnan tudták, hogy annak a bizonyos Sith Nagyúrnak a neve Darth Maul volt? Maul nem mutatkozott be nekik, csak egyszerűen megölték őt, Windu is csupán egy titokzatos sötét harcosként hivatkozik rá. Talán kivallatták a neimoidiaiakat? De akkor Sidiousról miért nem tudnak semmit? Az meg a másik, hogy honnan tudja Windu, hogy Darth Maul a Dathomirról származik és nem az Iridoniáról. Effajta információkhoz mégis honnan jutottak hozzá, egyszerűen nem volt senki, aki a birtokába juttathatta őket ilyenekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődött bennem egy kérdés. Annak idején a retcon elterelte a figyelmem és nem vettem észre, de most eszembe jutott. Először is, honnan tudták, hogy annak a bizonyos Sith Nagyúrnak a neve Darth Maul volt? Maul nem mutatkozott be nekik, csak egyszerűen megölték őt, Windu is csupán egy titokzatos sötét harcosként hivatkozik rá. Talán kivallatták a neimoidiaiakat? De akkor Sidiousról miért nem tudnak semmit? Az meg a másik, hogy honnan tudja Windu, hogy Darth Maul a Dathomirról származik és nem az Iridoniáról. Effajta információkhoz mégis honnan jutottak hozzá, egyszerűen nem volt senki, aki a birtokába juttathatta őket ilyenekhez.

Kinyomozták. :) El tudom képzelni, hogy Palpatine csepegtette nekik az infókat különböző csatornákon, így terelve el magáról a gyanút. A Jedik azt is gondolhatták, hogy Dooku a sith nagyúr, Maul meg a tanítványa volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De maximum az EpII után. Az EpI-II között nem tudhatták, hogy Maul ki volt, és hogy ki lehet a mestere, hiszen a Klón háború kitörésekor jönnek rá, hogy Dooku átállt.

Közben rájöttem, hogy ennek ellentmondanak Windu szavai az EPIII -ban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődött bennem egy kérdés. Annak idején a retcon elterelte a figyelmem és nem vettem észre, de most eszembe jutott. Először is, honnan tudták, hogy annak a bizonyos Sith Nagyúrnak a neve Darth Maul volt? Maul nem mutatkozott be nekik, csak egyszerűen megölték őt, Windu is csupán egy titokzatos sötét harcosként hivatkozik rá. Talán kivallatták a neimoidiaiakat? De akkor Sidiousról miért nem tudnak semmit? Az meg a másik, hogy honnan tudja Windu, hogy Darth Maul a Dathomirról származik és nem az Iridoniáról. Effajta információkhoz mégis honnan jutottak hozzá, egyszerűen nem volt senki, aki a birtokába juttathatta őket ilyenekhez.

Az epizód guide-ban benne van, hogy Gunray-től tudták meg Maul nevét. Sidiousról nyilván azért nem beszélt, mert jobban rettegett tőle, mint a Jediktől. Arra pedig, hogy Maul a Dathomir-ról származik, valószínűleg a tetoválásaiból jöttek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód guide-ban benne van, hogy Gunray-től tudták meg Maul nevét. Sidiousról nyilván azért nem beszélt, mert jobban rettegett tőle, mint a Jediktől. Arra pedig, hogy Maul a Dathomir-ról származik, valószínűleg a tetoválásaiból jöttek rá.

Nocsak, erről meg is feledkeztem. >.< De így már érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tetoválűást nem tartom mérvadó bizonyítéknak. Egy ilyen tetoválást akárki készíthet magának.

 

Persze készíthet bárki, de csak az Éjfivérek azok, akik kivétel nélkül mind viselnek ilyet, mert röviddel a születésük után már rájuk teszi őket az anyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze készíthet bárki, de csak az Éjfivérek azok, akik kivétel nélkül mind viselnek ilyet, mert röviddel a születésük után már rájuk teszi őket az anyjuk.

Minden bizonnyal, de ezt Windu nem vejette biztosra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bizonnyal, de ezt Windu nem vejette biztosra.

 

Biztosra nem tudhatta, de sokkal nagyobb az esélye annak, hogy egy dathomir-i zabrakot láttak, mint annak, hogy egy iridoniait, dathomir-i tetkókkal :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
  • 3 héttel később...

Remek rész, jó lezárása a trilógiának. Az, ahogy Opress vadul csapkod, és tehetetlenségében kínlódik, egyszerűen fenomenális. Katunkoért meg kár, nagyon sajnáltam. Lám, a Köztársaság sem tudta megvédeni, hiszen nem lehet ott mindig Yoda mester mellette... Savage meg egyszerűen barbár, semmi több.

 

A rész végével kapcsolatban pedig ehhez az idézethez nem tudok többet hozzátenni:

 

Ok ez tiszta sor, de akkor se akarom elhinni ezt a dolgot pont azért amit írtál. Mault fizikai valójában visszahozni ordenáré nagy b*romság lenne.

 

Valahogy túlteszem magamat azért a dolgon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.