Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Viszont holtan egyáltalán nem tud semmit tenni, így logikus, hogy az életet választja. Csodára várva vagy sem, de még mindig több esélye maradt száműzetésben valamit tenni, mint holtan.

Plusz a száműzetést csak azután választották, hogy megszülettek az ikrek. Bár ennek ellentmind kicsit Yoda, aki egyből kijelenti Bail -nek, hogy vissza kell vonulnia. Akkor viszont még ez bármit jelenthetett. Pontosan körvonalazódni csak a film végén tudott ez a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másik fénykardot szerintem max. csinálhatott volna, de azt is mindenképpen a Coruscanton kívül. Mert ugye Yoda nem éppen egy ember, vagy rodi, amikből minden sarokra jut egy, könnyű felismerni, és valószínűleg a kis magánakciója után ő lett a Birodalom első számú ellensége. Palpatine meg még egyszer nem fogja hagyni, hogy egy Jedi így sarokba szorítsa. Emlékezz, hogy az ep6-ban is hat testőr kísérte már, nem csak kettő (hogy arról a díszszázadról már ne is beszéljünk, ami fogadta). Yodának esélye sem lett volna még egyszer az Uralkodó közelébe kerülni. Elsőre is csak azért, mert Sidious nem számított rá, hisz halottnak hitte.

Viszont holtan egyáltalán nem tud semmit tenni, így logikus, hogy az életet választja. Csodára várva vagy sem, de még mindig több esélye maradt száműzetésben valamit tenni, mint holtan.

 

Jól van, meggyőztél. :D

 

Plusz a száműzetést csak azután választották, hogy megszülettek az ikrek. Bár ennek ellentmind kicsit Yoda, aki egyből kijelenti Bail -nek, hogy vissza kell vonulnia. Akkor viszont még ez bármit jelenthetett. Pontosan körvonalazódni csak a film végén tudott ez a dolog.

 

Igen az a mondat nem nagyon kellene, mert így arra is gondolhatunk, hogy Yoda megérezte Obi-Wan győzelmét, és elmenekül, hogy egyesült erővel egy új "haditervvel" együtt nyírják majd ki a császárt.

Azért ez a "Destroy the Sith we must" dolog eléggé félresikerült a részükről, ha jobban belegondolunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a "Destroy the Sith we must" dolog eléggé félresikerült a részükről, ha jobban belegondolunk. :D

Pedig mind a ketten nyerésre álltak. Obi tkp. győzött is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki, hát Yoda volt az, aki fénykard nélkül is legalább annyira Jedi volt, mint nélküle. Sokkal inkább az Amedda által hívott erősítés késztethette menekülésre. Felmérte a helyzetet, és belátta, hogy nincs esélye egy ekkora túlerővel szemben. A zuhanása utáni hosszú pillantás sok mindent elárul.

Továbbá akármekkora Jedi Yoda, az ő Ereje is véges, márpedig a gondolahajigálás, Erő-villám hárítás, és társai alaposan lefáraszthatták. Arról nem is beszélve, hogy a Sith-ek felemelkedésével Yoda meggyengült, Palpatine megerősödött. Ez is befolyásolhatta a döntésének miértjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a Sith-ek felemelkedésével Yoda meggyengült, Palpatine megerősödött. Ez is befolyásolhatta a döntésének miértjét.

 

Szerintem pont addig volt Yoda és a világos oldal gyenge, amíg a sötét a háttérben munkálkodott. Ahogy a Sithek célba értek, fordult a kocka, és az ő erejüket halványította a világos oldal. Ezért sem érzik meg az ikreket, ahogy előtte a Jedik nem érezték meg Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában egyik sem erősebb a másiknál. Yoda maga mondja, mikor Luke ezzel áll elő, hogy a Sötét Oldal csak simább, könnyebben járható, de azt, hogy erősebb lenne, határozott nemmel elutasítja. És a filmek ezt igazolják is, semmi olyat nem tud produkálni a Sötét Oldal, amit a világos Oldallal ne lehetne hárítani, újra használni. Egyetlen dolog volt, ami a Jediket érte, az a jövőbelátás, de ez meg valószínűleg a Kiválasztott jelenlétéhez is köthető volt (az ő jövője az egész Galaxisra kihatott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért sem érzik meg az ikreket, ahogy előtte a Jedik nem érezték meg Sidious.

Egy Erő-használó csak akkor érzi meg a másikat ha az használja az Erőt. Palpatine érthető okból nem tette ezt, amíg rejtve volt a kiléte, Leia és Luke pedig szintén érthető okból nem tudták használni. Legalábbis tudatosan nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de annyit szeretnék mondani: az egyik oldal sem erősebb a másiknál, csupán mindig más van előnyben.pl:Darth Bane után a jedik azaz a vlágos oldal, aztán az uralkodó azaz a sötét oldal, aztán pedig az EU-ban ugyanúgy váltakozik.

Erre vártak a jedik, hogy valaki ennek véget vessen és egyensúly legyen.Yodának bizonyára már nem volt esélye mert az erősités tényleg kiüti.Már amúgy is elég fáratt volt. Akkoriban már egy egyész birodalom állt Palpi mögött, Yoda tudta ez már nem az ő sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egész pontosan mit jelent ez az előny? Amikor Anakin le dobta a mélybe Palpatint, után akkor a Világos Oldal volt előnyben? Amikor meg Luke feleségét megölte Jacen Solo, akkor a Sötét Oldal volt ismét előnyben? Valahogy nekem ez az előny dolog nem egészen tiszta. Mégpedig azért nem mert a Sötét Oldal manipulációja miatt sosem lehet tudni, hogy ki is van előnyben vagy hátrányban. Viszont ha félre értem a dolgokat, akkor köszönettel vennék egy magyarázatot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egész pontosan mit jelent ez az előny? Amikor Anakin le dobta a mélybe Palpatint, után akkor a Világos Oldal volt előnyben? Amikor meg Luke feleségét megölte Jacen Solo, akkor a Sötét Oldal volt ismét előnyben? Valahogy nekem ez az előny dolog nem egészen tiszta. Mégpedig azért nem mert a Sötét Oldal manipulációja miatt sosem lehet tudni, hogy ki is van előnyben vagy hátrányban. Viszont ha félre értem a dolgokat, akkor köszönettel vennék egy magyarázatot! :)

 

 

Magyarázatot adnék. Luke feleségét senki nem ölte meg. Miért? Mert EU. Nem történt meg. Csak a filmekből indulunk ki. Amikor Anakin ledobta Palpit a mélybe a Jedi visszatért. Ennyi. A szeretet diamalmaskodott a gyűlölet felett. Palpi ezt nem ismerte fel. Repült is az aknába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarázatot adnék. Luke feleségét senki nem ölte meg. Miért? Mert EU. Nem történt meg. Csak a filmekből indulunk ki. Amikor Anakin ledobta Palpit a mélybe a Jedi visszatért. Ennyi. A szeretet diamalmaskodott a gyűlölet felett. Palpi ezt nem ismerte fel. Repült is az aknába.

Pontosítok: nálad és egyeseknél nem történt meg, mert nem szeretitek.

Nálam meg a Citadella trilógia nem történt meg, mert nem tetszett Even Piell ottani halála, a Coruscant Nights meg igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosítok: nálad és egyeseknél nem történt meg, mert nem szeretitek.

Nálam meg a Citadella trilógia nem történt meg, mert nem tetszett Even Piell ottani halála, a Coruscant Nights meg igen.

Miért megyünk ebbe bele mindig? Szerintem meg van mondva Lucas által mit az elfogadott. Ha neked nem az, akkor kár erről beszélgetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egész pontosan mit jelent ez az előny? Amikor Anakin le dobta a mélybe Palpatint, után akkor a Világos Oldal volt előnyben? Amikor meg Luke feleségét megölte Jacen Solo, akkor a Sötét Oldal volt ismét előnyben? Valahogy nekem ez az előny dolog nem egészen tiszta. Mégpedig azért nem mert a Sötét Oldal manipulációja miatt sosem lehet tudni, hogy ki is van előnyben vagy hátrányban. Viszont ha félre értem a dolgokat, akkor köszönettel vennék egy magyarázatot! :)

A lényeg szerintem az, hogy nincs jó rossz nélkül és fordítva. Az Erőben, úgy ahogy az életben is állandóan felborul az egyensúly, hol a jó, hol a rossza javára. Anakin az életútjával példát mutatott, hogy a jó és a rossz elválaszthatatlanul együtt létezik.

De ha a filmekből indulunk ki, sehol sincs az kijelentve, hogy ha a Kiválasztott az életében egyensúlyt teremtett, utána az már nem borulhat fel újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért megyünk ebbe bele mindig? Szerintem meg van mondva Lucas által mit az elfogadott. Ha neked nem az, akkor kár erről beszélgetni.

Nekem az EU-ból egyáltalán nem jön be a Dark Empire, sőt utálom. Nálam meg se történt. Van egy ismerősöm viszont, akinek tetszik. De nem mondtam azt neki, hogy figyu a Dark Empire egy nagy rakás sz*r, EU, nem történt meg.

Ha neki tetszik, akkor tetszen, nincs jogom hozzá, hogy azzal traktáljam, ne fogadja el, mert nekem nem tetszik. Kifejthetem persze róla a véleményemet, de ahhoz nincs jogom, hogy állandóan azt mondjam neki, hogy ne fogadja el.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az EU-ból egyáltalán nem jön be a Dark Empire, sőt utálom. Nálam meg se történt. Van egy ismerősöm viszont, akinek tetszik. De nem mondtam azt neki, hogy figyu a Dark Empire egy nagy rakás sz*r, EU, nem történt meg.

Ha neki tetszik, akkor tetszen, nincs jogom hozzá, hogy azzal traktáljam, ne fogadja el, mert nekem nem tetszik.

De itt most nem erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De erről van szó.

Nem erről van szó, mert ha ütközik a canon -al, akkor nincs értelme erről beszélni. De ez itt OFF, mint minden más ami nem Yoda és Sidious harcáról szól. A továbbiakban törlöm ami nem a témához kapcsolódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetjük, hogy itt jóval többről volt szó. :D

Ez egyértelmű! De azt is éreztem, hogy az a harc a valódi csata a Jó és a Gonosz között. A Világos és a Sötét között.

Kifejezni szinte lehetetlen, legalább is számomra... :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Felmerült egy másik topikban:

Miért is kerekedett volna felül Sidious Yoda-n?

 

Abban azt hiszem egyetérthetünk, hogy az ominózus Erővillám-koncentrációs jelenetig maximum döntetlen. Bár szerintem már ez kedvező Sidious-ra nézve. Ugyanis a kezdeti rázós meglepetése ellenére ő akar először elmenekülni, aztán mindig széles vigyorral kezd bele minden Erővel kapcsolatos dologba, hogy aztán komoly erőlködések közepette kihátráljon valahogy azokból. A fénykardpárbajnak is ő vetett véget és inkább a páholyok hajigálása felé vitte a dolgot. Aztán persze az első viszonzott támadásra inkább ezt az ötletet is elvetette és előjött a villámokkal.

Itt Yoda masszív erőlködésbe fog, hogy tartsa a frontot, majd a sith-nek is kezd megerőltető lenni a dolog és a pillanatnyi egyensúly után zöld barátunk ellentámadásba lendül, amitől Sidious igencsak érdekes arckifejezéssel visszahőköl. A "robbanástól" mindketten elszállnak, majd mire Yoda feláll, ellenfele már el is tűnik a képből. Ezt követően pedig Yoda is elillan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértettetek (mea culpa), az ő szemszögéből értettem, hogy győzött. Sidious arrogáns nézetéből a tény, hogy Yoda elmenekült, győzelmet jelenthet. Így a kis manó számára még kisebb lett (még ha amúgy a gondolatától is összecsokizza magát, hogy újra feltűnhet :)).

 

Egyikük sem győzött, bár Yoda csúnyán kudarcot vallott és Sidious életben maradt, ebből a szemszögből mégis Yoda az összecsapásuk vesztese és Sidious a győztese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyikük sem győzött, bár Yoda csúnyán kudarcot vallott és Sidious életben maradt, ebből a szemszögből mégis Yoda az összecsapásuk vesztese és Sidious a győztese.

Ennyi erővel Sidious is csúnyán kudarcot vallott és Yoda életben maradt. :) Persze az nyilván igaz, hogy Yoda állíthatta volna meg a Birodalom felemelkedését, ami nem sikerült, így az ő kudarcának drasztikusabb következménye lett, mint Sidious esetében. Ettől függetlenül a párbaj maga eldöntetlen maradt és inkább Yoda felé billent a mérleg szerintem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelműen Yoda volt a párbaj vesztese. Ő maximum akkor győzhetett volna, ha megállítja Sidious-t. Minden ezzel ellenkező kimenetel vereséggel ér fel számára, míg az ellentettje pedig nyereséget jelent Palpatine-nek. Ez nem egy szkander mérkőzés, hogy az egyik lenyomja a másikat. Nem is egy közönséges pénisz összeméregetés volt kettejük között, nem a személyes győzelemért harcoltak, hanem kis túlzással a galaxis további sorsának alakulásáért. Amennyiben Yoda végez Sidious-al csírájában fojthatta volna el a Birodalmat, tekintve, hogy ugyanekkor Anakin is nagyon szorult helyzetbe került. Sidous azzal, hogy életben maradt és sikerült elkergetnie Yoda-t, ezzel időt nyert és kiépíthette úgy a hatalmát, hogy még egy ilyen lehetőség csak évtizedek múlva adódott (a Luke vs. Vader párbaj során) a megdöntésére. Szóval ez egy olyan now or never szituáció volt, amiből Yoda számára never lett...

A végén is Yoda menekült el (Bail segítségével - ha jól emlékszem itt mondja is neki az öreg, hogy kudarcot vallottam), mert felismerte, hogy ellenfele a klónhadsereg támogatásával helyzeti előnyben van. Az, hogy ez nem fair előny - kettejük viadalában - egyértelmű, de ugyanakkor irreleváns is, tekintve, hogy egy Sith-ről beszélünk. :)

 

Azt nem állítom, hogy kettejük erő indexének mutatója Yoda felé tolódik el (bár az ellenkezőjét sem merném kijelenteni), de ez a végkifejletet cseppet sem befolyásolja. Egyébként az is jó példa, hogy nem mindig az erősebb győz, hogy Anakin is sokkal erősebb Obi-Wan-nál, mégis alulmarad...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda mester ott rontotta el, hogy harcolni ment :) Az teljesen mindegy volt, hogy fizikailag ki kerekedett felül és hogyan. Yoda vesztett, de nem azért, mert elmenekült a helyszínről, hanem Jediként vesztett azzal, hogy támadásra használta az Erőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel Sidious is csúnyán kudarcot vallott és Yoda életben maradt. :) Persze az nyilván igaz, hogy Yoda állíthatta volna meg a Birodalom felemelkedését, ami nem sikerült, így az ő kudarcának drasztikusabb következménye lett, mint Sidious esetében. Ettől függetlenül a párbaj maga eldöntetlen maradt és inkább Yoda felé billent a mérleg szerintem. ;)

Van olyan futball meccs ahol az egyik csapat gyönyörűen játszik, támad ezerrel, de az ellenfél talál egy gólt és azzal nyer. A focit gólra játsszák és nem szépségre. Így volt ez itt is. Aki hatalmon maradt az nyert. Azaz Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.