Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Nem utánna van, hanem egy időben vele. Az előző vágásnál, még a szellőzőben mászkál. Közbe keresik.

Azért illesztettem be a képet, mert azt mondtad erre a mesélő nem akart utalni, szerintem pont azzal a képpel akart utalni a túlerőre.

Yoda azért menekült, mert érezte. Tiszta sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem utánna van, hanem egy időben vele. Az előző vágásnál, még a szellőzőben mászkál. Közbe keresik.

Azért illesztettem be a képet, mert azt mondtad erre a mesélő nem akart utalni, szerintem pont azzal a képpel akart utalni a túlerőre.

Yoda azért menekült, mert érezte. Tiszta sor.

 

 

A klónok pedig aszongyák, hogy. "nem találjuk sehol" ami azt sejteti, hogy már ideje keresik,. Kétlem, hogy úgy történt volna, hogy oda megy 3 klón körül néz és közlik, hogy: "nincs sehol", már 1 ideje keresgélték ergo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenet már Yoda eltünése után játszodik. Egyáltalán nem derül ki belőle, hogy Yoda eltünése után hivták csak be őket vagy már utban voltak a csatánál is... illetve mivel nincs rá utalás, hogy már utban lennének, ezért az előbbi a valoszinű. Ha Yoda visszmegy, ment volna tovább normálban a csata... csak hát nem akart... egyébként ha legalább egy osztagot mutatnának még elhinné az ember, hogy valami felmentő team, de Lucas csak 3-at mutat, akik a keresésről beszélnek... tiszta sor. Nem felmenteni jöttek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a lényeg legalábbis nekem nam az, hogy mikor mennek, a klónok. Merre mennek, mióta kereseik, mennyien. Hanem az hogy mennek, nekem ez dönti el a túlerőt. Ha 2 óra telik el a két vágás között, akkor ha addig eltart a csata, a klónok simán hátbalövik Yodát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most nézem, hogy a klónok valójában a holttestet mentek kutatni. Azt jelentik, Palpinak, hogy nincs holttest, ergo Palpi halottnak hitte Yodát. Szerintem ebből elég egyértelmű, hogy nem erősités miatt jöttek. Egyszerüen a Császár lusta lemenni megnézni a halott jedit :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lokatellivel értek egyett. Szerintem Yoda ezek miatt tiplizik:

- elvesztette a fénykardját, az egyetlen eszközt, amivel egy Jedi isten igazán ölhet

- Jedi révén nem rendelkezik támadó Erővel, max visszapasszolhat Sidiousra villámokat, de azt az öreg Sith ki tudja védeni, akár csak ő, tehét ebből max egy újabb esés lenne. Az Erőlökés meg nem sokat ér.

- érezhette, hogy jönnek a klónok. Nem három, de arra a szerencsétlen podra nem férhetett fel több. De ezen az elven Bomarr tényleg csak száz rohamoszi van az ep4-5-6-ban. Hármat mutattak, három főnököt. A mikor érkezés kérdése nem eldöntött, de mivel közben zajlik a mustafari küzdelem, az alapján lemérhetjük, hogy nem sok idő. tehát a klónok vagy odamentek a csat után, és körülpillantás után mondták, hogy sehol a test, vagy ami valószínűbb, kicsit rendesebben körülnéztek. Meg Ma Amdeda sem azért ment el, hogy békésen végigülje, míg mestere szólítja.

 

Főleg az első kettő függvényében értelmetlenség lett volna visszamászni. Ezért inkább elmegy, nem kockáztatva meg az esetleges halálát, ezzel a Jedi Rend végső bukását. Két rossz közül a kevésbé rosszat választotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ugy tudom, hogy azaz alapfelállás, hogy a végén már Palpinak sincs kardja... ha Yoda nagyobb harcos akkor miért akkora tragédia, hogy ő is elvesztette az övét?

És a régi trilógiában is fontos volt, hogy mikor hány klón van. Igenis látni kellett Palpi megérkezésénél az óriási fogadóbizottságot az ep.6-ban, hogy átérezzük a jelenet monumentalitását és kevés klón/rohamosztagost mutattak amikor Leiáékat elvezetik a Birodalom visszavágban, mert érthető, hogy miért szerelik le őket olyan könnyen Lando emberei... ezeknek mind szerepük van, mint ahogy annak is, hogy nincs sok klón Palpi körül és azok is halottat mentek keresni... az derül ki, hogy Palpi halottnak hitte Yodát és igy már érthető miért röhög miközben félig rémülten jajveszékel a podból lógva... azt hiszi győzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Most adott jelenetekről beszélünk, nem arról, hogy általában véve kiből mennyi van. Persze sok rohamosztagos van, de Leiáékat csak pár viszi az ep.5-ben, akiket könnyen leszerelnek... És persze sok jedi van, de Naboo-ra csak kettő darab megy, se több se kevesebb. És persze tudjuk, hogy több millió klón van, csak éppen nem a Szenátusban az ep.3-ban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezeknek mind szerepük van, mint ahogy annak is, hogy nincs sok klón Palpi körül és azok is halottat mentek keresni... az derül ki, hogy Palpi halottnak hitte Yodát és igy már érthető miért röhög miközben félig rémülten jajveszékel a podból lógva... azt hiszi győzött.

Ezzel egyet értek, nem is tudok ellenpéldát hozni. Meggyőztél.

 

Én ugy tudom, hogy azaz alapfelállás, hogy a végén már Palpinak sincs kardja... ha Yoda nagyobb harcos akkor miért akkora tragédia, hogy ő is elvesztette az övét?

Mert a Jedik nem támadásra, hanem védekezésre használják az Erőt, ilyen formán nem alkalmaznak gyilkolásra alkalmas Erőformát. Hogyan ölje meg Palpatine-t támadó Erő nélkül? Falhoz vagdossa? Húzós lenne. Visszaadja az Erővillámokat? Újabb esés lenne a vége, Sidious képes védeni önmaga villámait. Lekaratézza? Egyszerűen szimplán az Erőt használva egy Jedi nem győzhet egy Sith felett, fordított állásban ellenben van rá példa. Az örökkévalóságig is eltikitakizhattak volna a villámokkal meg a podokkal (esetleg még azt hajigálhatott volna hozzá Palpatine-hoz, de azok se tartanak örökké). Ez a Jedi hátránya a Sith-el szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a Jedik nem támadásra, hanem védekezésre használják az Erőt, ilyen formán nem alkalmaznak gyilkolásra alkalmas Erőformát. Hogyan ölje meg Palpatine-t támadó Erő nélkül? Falhoz vagdossa? Húzós lenne. Visszaadja az Erővillámokat? Újabb esés lenne a vége, Sidious képes védeni önmaga villámait. Lekaratézza? Egyszerűen szimplán az Erőt használva egy Jedi nem győzhet egy Sith felett, fordított állásban ellenben van rá példa. Az örökkévalóságig is eltikitakizhattak volna a villámokkal meg a podokkal (esetleg még azt hajigálhatott volna hozzá Palpatine-hoz, de azok se tartanak örökké). Ez a Jedi hátránya a Sith-el szemben.

 

Na én meg ezzel értek egyet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most nézem, hogy a klónok valójában a holttestet mentek kutatni. Azt jelentik, Palpinak, hogy nincs holttest, ergo Palpi halottnak hitte Yodát. Szerintem ebből elég egyértelmű, hogy nem erősités miatt jöttek. Egyszerüen a Császár lusta lemenni megnézni a halott jedit :)

 

Ez kicsit sántít, mert Mas Amedda mondja, hogy akkor nem halt meg Yoda. Erre Sidious azt regaálja, hogy keressék mégtöbben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a Jedik nem támadásra, hanem védekezésre használják az Erőt, ilyen formán nem alkalmaznak gyilkolásra alkalmas Erőformát. Hogyan ölje meg Palpatine-t támadó Erő nélkül? Falhoz vagdossa? Húzós lenne. Visszaadja az Erővillámokat? Újabb esés lenne a vége, Sidious képes védeni önmaga villámait. Lekaratézza? Egyszerűen szimplán az Erőt használva egy Jedi nem győzhet egy Sith felett, fordított állásban ellenben van rá példa.

 

Na és mi van Obi vs. Darth Maul esetében? Ott Obi nem enyhén volt dühös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Sidi nem hitte halottnak Yodát. :) Persze ettől még ő a nyertes. Csatát nyert, de a háborút azt elveszti....

 

Közlik a klónok, hogy nem találják a holttestet, Mas Amedda levonja a konzekvenciát, Palpi pedig kiadja a parancsot... Amedda nyilván azért hiszi, amit mert konzultált Palpival (máshonnan nem igazán). Ebből miért következik, hogy Palpi nem hitte halottnak Yodát? Ezt bontsd ki jobban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De volt fénykardja, nem az Erővel támadott és végezte be Maul sorsát, az Erőt egyszer sem használta támadó jeleggel.

 

De a fénykardot az Erő segítségével vonzotta magához....bár ez elég gyenge magyarázat bevallom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közlik a klónok, hogy nem találják a holttestet, Mas Amedda levonja a konzekvenciát, Palpi pedig kiadja a parancsot... Amedda nyilván azért hiszi, amit mert konzultált Palpival (máshonnan nem igazán). Ebből miért következik, hogy Palpi nem hitte halottnak Yodát? Ezt bontsd ki jobban...

 

Te mondtad, hogy nem hitte halottnak, nem én. :) " Palpi halottnak hitte Yodát." Te írtad, nem én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis vita alakult itt ki.Itt szerintem durván meg van vágva ez a párbaj.Amikor Yoda leesett, akkor hívta szerintem Palpi a Klónokat csak ezt nem mutatják.Yoda meg kénytelen volt menekülni.Vagy azért menekült el mert bölcs volt.Rájöhetett arra, hogy a Szenátorok Palpi mellett van, a Jediket mindenki rühelli, valószinű ő meg Obi-Wan maradtak életben egyedül a Jedik közül.Ha meg is öli Palpi-t.Sokat nem ér vele.Míg ha visszavonul, akkor Jedit tud faragni Anakin gyerekéből, az idő majd az embereket is rádöbbenti arra, hogy a Császár nem éppen jóságos nagyapó.Erre utal az is, amikor mondja, hogy :"Amíg el nem jön a mi időnk el kell rejtőznünk".Hogy honnan tudott Anakin gyerekéről?Hát onnan, hogy látta Padmét terhesen.Hamar kikövetkeztette ki a gyerek apja.A templomban pontosan tudta, hogy mi a helyzet.Mondja is Obi-Wannak, hogy hallgasson a megérzéseire és megtalálja Anakint.Ebből a mondatból következik, hogy tudott mindent.

 

A lényeg, hogy ha csak a harcot nézzük Yoda jobb.

 

Érvek.

 

1.Az első erőlökéstől Palpi gyáván menekülne.Láthatóan fél Yodától.

2.Palpi minden támadását hárítja, meg is lepi Palpit, aki semmi meglepőt nem tud produkálni.

3.Palpi saját erővillámait a két kezével védi úgy, hogy Palpi nem bírja tartani és leesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy honnan tudott Anakin gyerekéről?Hát onnan, hogy látta Padmét terhesen.Hamar kikövetkeztette ki a gyerek apja.A templomban pontosan tudta, hogy mi a helyzet.Mondja is Obi-Wannak, hogy hallgasson a megérzéseire és megtalálja Anakint.Ebből a mondatból következik, hogy tudott mindent.

 

Szerintem Yoda nem látta Padmét terhesen, max. csak Polis Massán, de az meg már a párbaj után van. CSak arról volt tudomása, hogy Anakin és Padmé kavartak, de hogy a lány terhes, arról szerintem nem tudott.

 

A lényeg, hogy ha csak a harcot nézzük Yoda jobb.

 

De miért? Yoda miért ment el, ha legyőzhette volna az Uralkodót? ÉS miért mondja azt nem sokkal később bail-nek, hogy kudarcot vallott és számüzetésbe kell vonulnia? Itt szinte saját maga vallja be, hogy Palpi nyert...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda nem tudott a gyerekekről. Az, hogy azt mondja, hogy "menj az érzéseid után", amolyan nesze semmi fogd meg jól, amit vagy tud Obi-Wan hasznositani vagy nem. Padmé egyébként direkt olyan ruhákban járt, amiben nem látszott, hogy terhes.

 

1.Az első erőlökéstől Palpi gyáván menekülne.Láthatóan fél Yodától.

 

És Yoda is menekül Palpitól a végén... egyébként Palpi nem akart harcolni, Yoda viszont igen. Az ő menekülése sokkal megalázobb...

 

2.Palpi minden támadását hárítja, meg is lepi Palpit, aki semmi meglepőt nem tud produkálni.

 

Nézzük csak: A csata elején Palpi villámozik Yoda nem tudja kivédeni. Aztán Yoda visszaadja neki. Majd jön a fénykard-csata, amiben egyikük se kerekedik felül. Aztán Palpi podokat dobál, amiket Yoda nem tud kivédeni, kivéve az utolsót, ami elől Palpi ugrik. Aztán jön az utsó villámozás, ami kiveri Yoda kezéből a kardot -vagyis nem tudja védeni...

 

3.Palpi saját erővillámait a két kezével védi úgy, hogy Palpi nem bírja tartani és leesik.

 

Apró, ámde annál fontosabb részlet, hogy Yoda nem védi ki teljesen Palpi villámait... hanem csak annyit ér el, hogy kettejük közt felrobban... és kár lenne elsumákolni az a tényt, hogy ezt a robbanást se tudja Yoda védeni és ő is repül utána...

 

Ha tényleg ugy történtek volna a dolgok, ahogy leirod, akkor Yoda tényleg nyert volna és a Császár meghalt volna. Ha Yoda tényleg mindent véd... még a végén a villámokat is, és ő a helyén tud maradni, akkor nyert volna... de nem igy történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.