Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Ezt is jó lenne tudni. Ez nincs benne az EPI regényben?

Ep1 regényben(vagy lehet, hogy az ep2esben hangzik ez el) az van benne konkrétan, hogy akármilyen szép és jó ez az egyensúly dolog, halvány lila gőzük nincs róla, hogy mi is ez. Mi van ha egyensúly van, Nem tudják, mert ezt akarják mióta élnek, ergo még sohasem volt(legalábbis az ő életükben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life "

 

Aztán nehogy ugy járjunk, mint a jedik a proféciával és túlmagyarázzuk azt amit elénk tesznek :D

Az ep.3 making of könyvében nem mondanak erről valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mi a 6 egész filmet túlmagyarázzuk, de ez így van jól. Ezért vagyunk itt.

 

Szerintem a making of könyv nem tér ki egy mondatra a filmből, inkább kulissza titkokat árul el, mint a történetet boncolgatja. De válaszoljon az akinek megvan a könyv, nekem nincs :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mi a 6 egész filmet túlmagyarázzuk, de ez így van jól. Ezért vagyunk itt.

 

Én ezt nem hívnám túlmagyarázásnak, inkább csak vizsgáljuk a lehetséges alternatívákat. Amúgy meg ez a bizonyíték, hogy van fantáziánk, ami jó dolog. :D Egyetlen mondaton mennyit lehet filózni....ezért szeretem a Star Wars-t!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mi a 6 egész filmet túlmagyarázzuk, de ez így van jól. Ezért vagyunk itt.

 

Én ezt nem hívnám túlmagyarázásnak, inkább csak vizsgáljuk a lehetséges alternatívákat. Amúgy meg ez a bizonyíték, hogy van fantáziánk, ami jó dolog. :D Egyetlen mondaton mennyit lehet filózni....ezért szeretem a Star Wars-t!

Így van, de ezt a folyamatot, én gyűjtőfogalomként túlmagyarázásnak nevezem, Filózunk apró dolgokon.

Egy mondat ez a Plagiuosos dolog és mennyit írtunk róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy mondat ez a Plagiuosos dolog és mennyit írtunk róla.

 

Én nagyon élvezem. :D Egyébként tuti nem hagyják elsikkadni az EU írók ezt az öreg hókuszpókot! Kíváncsi vagyok, mikor fog felbukkani valamelyik regényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mi a 6 egész filmet túlmagyarázzuk, de ez így van jól. Ezért vagyunk itt.

 

Én ezt nem hívnám túlmagyarázásnak, inkább csak vizsgáljuk a lehetséges alternatívákat. Amúgy meg ez a bizonyíték, hogy van fantáziánk, ami jó dolog. :D Egyetlen mondaton mennyit lehet filózni....ezért szeretem a Star Wars-t!

 

"Anakin! Ha bölcs és körültekintő vezető akarsz lenni, a dolgokat minden lehetséges szemszögből meg kell vizsgálnod!"

 

Volt valami ilyesmi a filmben, nem tudom pontosan sajna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ez a topik!

Majd megnézem, mit ír a Making of könyv a dologról, most nem emlékszem pontosan. De ott Palpi olyat is mondott az operában, hogy "A tanítványa aztán úgy vélte, ez a képesség haszontalan, így aztán örökre feledésbe merült."

Én is úgy gondolom, ahogy korábban már írtátok, hogy Plagueis úgy hozta létre Anakint, hogy maga sem tudott róla, mikor és hol lesz belőle valaki. :D Az ő életében nem is volt eredménye, Palpi meg kinyírta, merthogy már szemlátomást nincs mit tanulnia tőle. Aztán meg koppant. :D

 

De lehetségesnek tartom azt az elképzelést is, hogy Palpatine akkor hazudik Anakinnak, amikor azt mondja, ő nem ismeri a titkot. Valójában pedig ismeri, csak hülye lesz rögtön elárulni, hiszen akkor elég rövid lenne az élete. :D És amikor Anakin összeég, bizony ezt a tudását használja, hogy életben tartsa.

Azért tetszik ez a megközelítés, mert ez jól illik a Jedi-Sith kettősséghez. A Jedik örök élethez jutnak a test elengedésével, ahogy Qui-Gon megtanulta. A Sith-ek hosszú, de nem örök élethez jutnak a testhez való görcsös ragaszkodással, ahogy Plagueis felismerte. Két rend, két eltérő út. ahogy a prófétciát is kétféleképpen értelmezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más fórumokon már az is felmerült, hogy minden amit Palpi mond Plageuis-ról egy nagy kamu :D Nincs semmiféle titkos eljárás, meg a halál elkerülése... elég reálisan hangzik... már-már túl reálisan :D

 

Szerintem Palpi szövege, hogy "create life" pont annyit jelent, hogy ellehet kerülni a halált, nem pedig, hogy Anakint Plageuis hozta létre (ezt miért is mondaná el Anakinnak?). Persze ellehet gondolkodni rajta... bennem is felmerült már, de nem hiszem, hogy erre akart volna kilyukadni Lucas...

 

 

... bár ki tudja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye, Bomarr, ez az "egész kamu" olyan földhözragadtan hangzik... :D ebben is semmi misztikus nincs. :D

 

Itt egy részlet egy korai forgatókönyvverzióból, melyben Anakin segített Palpatine-nak Windu ellen (kézlevágás), és csak ezután kezdődik meg az átállítós párbeszéd. (Ez már régebben kiszivárgott.) Itt megmondja Anakinnek a dolgot.

 

PALPATINE

Én vettem rá a midi-chlorianokat, hogy beindítsák a sejtosztódásokat, amik létrehoztak téged. Így tulajdonképpen bizonyos szempontból úgy is tekinthetsz rám, mint az apádra.

 

ANAKIN

Hazudik.

 

PALPATINE

Vizsgáld meg az érzéseidet, és rájössz, hogy igaz. Akárhogy is, választanod kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Hát poénnak nem lett volna rossz... "

 

Én rosszul voltam, amikor olvastam. :D És a korai verziók tele vannak ilyen (szerintem óriási) ökörségekkel. :D Ha gondoljátok, majd összeírom ezeket.

De pl. utóforgatás nélkül sem lett volna ilyen jó film az EP3. Hogy csak egy sort mondjak, ami korábban nem szerepelt a forgatókönyvben a rendes forgatás alatt, csak később írta meg Lucas:

"Power! Unlimited power!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PALPATINE

Én vettem rá a midi-chlorianokat, hogy beindítsák a sejtosztódásokat, amik létrehoztak téged. Így tulajdonképpen bizonyos szempontból úgy is tekinthetsz rám, mint az apádra.

 

ANAKIN

Hazudik.

 

PALPATINE

Vizsgáld meg az érzéseidet, és rájössz, hogy igaz. Akárhogy is, választanod kell.

 

Ez nagyon jóóóóóóó!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Anakin! Ha bölcs és körültekintő vezető akarsz lenni, a dolgokat minden lehetséges szemszögből meg kell vizsgálnod!"  

 

Volt valami ilyesmi a filmben, nem tudom pontosan sajna :D

 

"Anakin, if one is to understand the great mystery, one must study all its aspects, not just the dogmatic, narrow view of the Jedi. If you wish to become a complete and wise leader, you must embrace a larger view of the Force."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Anakin! Ha bölcs és körültekintő vezető akarsz lenni, a dolgokat minden lehetséges szemszögből meg kell vizsgálnod!"

 

Volt valami ilyesmi a filmben, nem tudom pontosan sajna 8)

 

"Anakin, if one is to understand the great mystery, one must study all its aspects, not just the dogmatic, narrow view of the Jedi. If you wish to become a complete and wise leader, you must embrace a larger view of the Force."

 

Thank you very much 8)

 

képzeljétek el ezt a jelenetet:

 

Vader: Obi-wan never told you, what happend to your father!

Luke: He told me enough! You killed him!

Vader: No... I AM YOUR FATHER!

...

Palpatine: Khm... and I am your grandfather!

Luke: Empiror?

Vader: You are Padmé's father?

Palpatine: No. I am YOUR father.

Vader: NOOOOOO!

 

 

:D:D:?:):D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ rávilágított egy nagyon lényeges pontra. Mert eddig még nem beszéltünk arról, hogy miképpen menti meg Anakint. És lehet, hogy tényleg a Plagueises féle képességgel! Ez állati! És eddig elkerülte a figyelmemet... igen, kezdek egyetérteni azokkal, akik azt mondják Palpatine is ismerte a titkot...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most,hogy jobban belegondolok :39: (persze most gyorsan megnéztem azt a részt)lehet benne valami.Biztos,hogy nem fizikailag kell érteni a gyógyítást hanem az erő segítségével,és ez a kézmozdulat több mint alkalmas arra,hogy ezt gondoljuk. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ rávilágított egy nagyon lényeges pontra. Mert eddig még nem beszéltünk arról, hogy miképpen menti meg Anakint. És lehet, hogy tényleg a Plagueises féle képességgel! Ez állati! És eddig elkerülte a figyelmemet... igen, kezdek egyetérteni azokkal, akik azt mondják Palpatine is ismerte a titkot...

 

Azért abba a megmentésbe belejátszott, a mentőkapszula is. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.