Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Vagy az egész egy jó nagy blama volt Plagi részéről, hogy Palpi minduntalan sóvárogjon a Sötét Oldal iránt. Elvégre nincs is bizonyíték arra, hogy bárki legyőzte volna a halált :)
Csak találgatni lehet. az biztos, hogy Plagi volt Sidi mestere. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Másképp értelmezi Palpatine a halál legyőzését.Ő a fizikai halálra gondolt.Arra,hogy Plagueis a testében tud örökké élni.Persze úgy,hogy természetes halállal nem hal meg.Más kérdés,hogy Palpatine tett róla.Amit sokan mondanak az pedig a "szellem forma" amit csak a Jedik tudnak felvenni,ez sem örök. Mármint az EU-ban így van.

Szerkesztve: - Darth Cax
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Palpatine százszázalék,hogy tudja a titkot.

Gondoljátok át. Palpatine milyen öreg már a Sith-ek bosszúja idején? és a Jedi Visszatérben?. Nem véletlenül választja meg magát a haláláig uralkodóvá.

Tudta,hogy nem hal meg.Főleg nem egy le amortizált erősen mehanikus Vader által.

Szóval ez a legyőzöm a halált tuti nem kamu mese volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Palpatine százszázalék,hogy tudja a titkot.

Gondoljátok át. Palpatine milyen öreg már a Sith-ek bosszúja idején? és a Jedi Visszatérben?. Nem véletlenül választja meg magát a haláláig uralkodóvá.

Annyira azért nem öreg. Csupán 86 éves. Ha azt veszem, hogy Dooku is majdnem ennyi, 83 éves volt, mikor fejét vesztette, és elég fitt volt ahhoz képest, amilyen egy átlagos nyolcvanéves szokott lenni. Szóval nem kell ide semmi titok, a Jedik és Sithek, valószínűleg az Erőnek hála tovább húzzák - vagy legalábbis, jobban bírják -, mint az átlag emberek. Márpedig Tyranus biztos nem tudta a titkot, úgyhogy ez egyáltalán nem érv amellett, hogy Sidious is tudta (tuti nem tudta, maga mondja).

 

Valószínűleg csak az életét tudta kicsit meghosszabbítani. A Jediben nem úgy tűnt, mint aki friss és üde, már nagyon öreg volt.

Nem tűnik annak, de az ep3-ban sem, aztán mégis levert egyszerre négy Jedit. Ezek az Erőhasználó pockok mocsok kis szimulánsok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII és EPIII között fiatalodott Palpatine. Valamit csak tudhat. :)

Én ezt inkább valami forgatási bakinak vélem, semmint az univerzum részének. Se az EU, se az interjúk, se a filmben nem történik utalás erre. Márpedig azért a Jediknek, Bailnek. Amidalának és a többieknek csak szemet szúrt volna ez a látványos megfiatalodás, és Palpatine is igencsak gyanúba került volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt inkább valami forgatási bakinak vélem, semmint az univerzum részének. Se az EU, se az interjúk, se a filmben nem történik utalás erre. Márpedig azért a Jediknek, Bailnek. Amidalának és a többieknek csak szemet szúrt volna ez a látványos megfiatalodás, és Palpatine is igencsak gyanúba került volna.

Lehet baki is, de annak elég nagy lenne. :) Főleg Lucast ismerve, aki minden apróságra odafigyel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet baki is, de annak elég nagy lenne. :) Főleg Lucast ismerve, aki minden apróságra odafigyel.

Azért egy smink megváltoztatása még nem olyan nagy baki. Ráadásul szerintem pont, hogy Lucas volt az, aki változtatott. Úgy vélem, hogy rájött, hogy Palpatine-t feleslegesen öregítették meg ennyire az ep1 és 2 között, főleg, hogy az ep3-ban átesik egy sokkal nagyobb öregedésen, más módon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy smink megváltoztatása még nem olyan nagy baki. Ráadásul szerintem pont, hogy Lucas volt az, aki változtatott. Úgy vélem, hogy rájött, hogy Palpatine-t feleslegesen öregítették meg ennyire az ep1 és 2 között, főleg, hogy az ep3-ban átesik egy sokkal nagyobb öregedésen, más módon.

Ezt már sose tudjuk meg. Így marad mindenkinek a saját értelmezése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az EpII-ben Palpi elkapott valami szalmonellát :P

 

Amúgy Dzséjt, én azt nem hoznám fel érvnek, hogy:

 

"(tuti nem tudta, maga mondja)."

 

Palpatine elég sok mindent mond, ami nem igaz. Szerintem simán előfordulhat, hogy tudja a titkot, és pl. Anakinbe is így lehelt életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tudta volna, nem mondta volna olyan megkönnyebbülten, hogy "He is still alive".

 

Szerintem egyszerűen csak a klónháborúk alatt a főkancellár úr elvonult egy párhetes fiatalító kezelésre valamelyik luxus szanatóriumba. Ráncfelvarrás, meg a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Dzséjt, én azt nem hoznám fel érvnek, hogy:

 

"(tuti nem tudta, maga mondja)."

 

Palpatine elég sok mindent mond, ami nem igaz. Szerintem simán előfordulhat, hogy tudja a titkot, és pl. Anakinbe is így lehelt életet.

A helyzet viszont azt sugallja, hogy ekkor nem lódít. Mert hát mikor hazudott Sidious Anakinnak? Amikor fűzte az agyát, hogy átálljon. Abban a pillanatban már nem volt ez a célja, hiszen átállt, viszont azon a ponton, ha tovább mondogatja, hogy tudja a titkot, de majd elmondja ekkor és ekkor, akkor előbb-utóbb Vader rájön, hogy Sidious átcseszte, és megöli - vagy legalábbis megpróbálja. Szóval azon a ponton Palpatine-nak már nem volt célja Anakinnak hazudni, viszont erősen javallott volt igazat mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet viszont azt sugallja, hogy ekkor nem lódít. Mert hát mikor hazudott Sidious Anakinnak? Amikor fűzte az agyát, hogy átálljon. Abban a pillanatban már nem volt ez a célja, hiszen átállt, viszont azon a ponton, ha tovább mondogatja, hogy tudja a titkot, de majd elmondja ekkor és ekkor, akkor előbb-utóbb Vader rájön, hogy Sidious átcseszte, és megöli - vagy legalábbis megpróbálja. Szóval azon a ponton Palpatine-nak már nem volt célja Anakinnak hazudni, viszont erősen javallott volt igazat mondani.

Én csak azt nem értem, hogy miért nem mentek Padmé után, hogy feltámasszák? :D Vader reklamálhatta volna ezt Sidiousnál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet viszont azt sugallja, hogy ekkor nem lódít. Mert hát mikor hazudott Sidious Anakinnak? Amikor fűzte az agyát, hogy átálljon. Abban a pillanatban már nem volt ez a célja, hiszen átállt, viszont azon a ponton, ha tovább mondogatja, hogy tudja a titkot, de majd elmondja ekkor és ekkor, akkor előbb-utóbb Vader rájön, hogy Sidious átcseszte, és megöli - vagy legalábbis megpróbálja. Szóval azon a ponton Palpatine-nak már nem volt célja Anakinnak hazudni, viszont erősen javallott volt igazat mondani.

Tegyük fel, hogy Palpi tudja a titkot. Te mit tennél a helyében? Elmondanád egyből a tanítványodnak, aki ezután éppúgy megölhet, mint ahogy Palpatine tette a mesterével a legenda szerint, vagy: inkább azt hazudod, hogy még nem tudod a titkot, de közösen megtalálhatjátok a megoldást.

 

Szerintem egyértelmű: Palpi magához akarta láncolni Anakint. Ha elmondja neki a titkot a halhatatlanságra, a fiú - mint ahogyan anno ő is - sanszos, hogy ellene fordul, úgyhogy szerintem Palpi itt egyszerűen hazudott, de legalábbis: érdekében állt hazudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én elmondom neki az igazat, mert nagyjából ez az egy dolog, ami szavatolja, hogy nem öl meg idő előtt. Abban a pillanatban a Jedik a hazugok és a Sithek az őszinte jó fejek. Kulcspillanat, ami évekkel később is visszaüthet. Ha Vader öt-tíz-húsz évvel később valahogy rádöbben, hogy Sidious mindig is tudta az igazat, és hatalmában állt megmenteni Padmét, mi több, akár Shmit is, a bosszújához képest leányálom lett volna a 66-os parancs utáni mészárlás.

 

Amúgy nem tudom, miért kérdéses az, hogy tudta-e vagy sem. Meghalt az ep6 végén? Jóvátehetetlenül, fizikálisan és mentálisan is kifingott. Ergo nem volt halhatatlan. Hozott vissza a hat film alatt bárkit is a halálból? Én egyszer sem láttam, pedig szerintem ha tudta volna, Darth Mault feltámasztja. Egyáltalán, a hat film bármikor is bemutatta, hogy lehetséges ez? Soha, sehol, semmikor. Amúgy is erősen kétlem, hogy egy Sithnek érdekében állna bárkit is feltámasztania magán kívül. Ők inkább a túlvilágra küldik az embereket, semmint visszahozzák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegyük fel, hogy Palpi tudja a titkot. Te mit tennél a helyében? Elmondanád egyből a tanítványodnak, aki ezután éppúgy megölhet, mint ahogy Palpatine tette a mesterével a legenda szerint,

Ha egyből elmondja, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tanítványa rögtön megöli. Előbb megszerzi a mestere minden tudását, valahogyan kiszimatolja a halál legyőzését is, és utána öli meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyből elmondja, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tanítványa rögtön megöli. Előbb megszerzi a mestere minden tudását, valahogyan kiszimatolja a halál legyőzését is, és utána öli meg.

Talán Anakin azért is mondja a Mustafaron Padménak, hogy megölheti Palaptine-t ha akarja. Gondolom itt arra utal, hogy még nem akarja, hisz a tudást még nem adta át. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Palpatine - és ezáltal a Sith-ek - így is hazudtak, vagy félrevezették, ha így jobban tetszik, Anakint, hiszen Palpatine azt ígérte, hogy tőle megszerezheti azt a tudást Anakin, amivel megmentheti a feleségét (Use my knowledge - i'm begging you). Ehhez képest első dolga bejelenteni az átállás után, hogy nincs birtokában a tudás. Szóval a hazudozás így is megvan, és én el tudom képzelni, hogy Palpatine valóban a tudás birtokában van (ami NEM, mégegyszer mondom: NEM arra vonatkozik, hogy ha ledobják egy aknába, azt túléli, hanem, hogy nem hal természetes halált, hisz Plagueist is ki lehetett nyírni...), épp csak esze ágában sem volt azt - egyelőre - Anakin orrára kötni.

 

És igen, valóban nem jelentené a tudás elismerése az automatikus árulást, de mivel Anakin veszélyben érzi Padmét, a tudás elismerésével egyből jogosan követelhetné Palpitól a tudás átadását (hiszen Palpi maga is ezt ígérte korábban a fiúnak), de így viszont, hogy Palpi azt mondja, hogy még nem tudja, nyilván nincs mit rajta számonkérni (max a korábbi hazudozását, de úgy fest, Anakin erről elfeledkezik a nagy hatalmi mámorban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.