Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Így van. Palpatine arról beszélt, hogy arra tudta ösztökélni a midiket, hogy életet teremtsenek.

Az, hogy Palpatine erről beszél, az még nem jelenti azt, hogy igaz is volt, amit mondott.

 

És tegyük még hozzá, hogy a Sötét Oldallal nem lehet teremteni. A Sötét Oldal lényege a rombolás.

Én is ezt szerettem volna megjegyezni a fentire. A sötét oldallal nem fér össze a teremtés, főleg ami az életet illeti :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Palpatine erről beszél, az még nem jelenti azt, hogy igaz is volt, amit mondott.

Ezt nem is mondtam. De amíg megdönthetetlen bizonyítékot nem tudsz hozni nekem az ellenkezőjére, nálam a történet szóról szóra igaz. Palpatine a tanítvány, és rendelkezik a tudással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Már nem azért, de Palpatine meséjében szó sem volt halhatatlanságról

Hát igen a sithek amúgy mindig a halhatatlanságra törekednek de elérni sosem sikerül ellenben a jedik Erő szellemek képeben elérik pedig nem vágynak rá hát senki nem azt kapja amire vágyik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp nézem a filmet és felfigyeltem valamire. Palpatine nem azt mondja, hogy a halálból (from death) hozza vissza Plagueis az embereket, hanem a "haláltusából" (from DYING). Azaz, aki épp haldoklik, azt tudja visszahozni (gyógyítás talán, de ez kissé meredek lenne egy Sith-től) az életbe/felépülésbe.

Ez azért is lényeges most így számomra, mert ezt átadhatta Palpatine-nak, aki Anakint "hozta vissza" a Mustafaron.

 

Valamint véleményem szerint Anakin is ezt akarta, nem magából a halálból való visszahozatalt, hisz ha ezt megtanulja, akkor mikor Padmé haldoklik akkor tudta volna ezt bevetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp nézem a filmet és felfigyeltem valamire. Palpatine nem azt mondja, hogy a halálból (from death) hozza vissza Plagueis az embereket, hanem a "haláltusából" (from DYING). Azaz, aki épp haldoklik, azt tudja visszahozni (gyógyítás talán, de ez kissé meredek lenne egy Sith-től) az életbe/felépülésbe.

Ez azért is lényeges most így számomra, mert ezt átadhatta Palpatine-nak, aki Anakint "hozta vissza" a Mustafaron.

 

Valamint véleményem szerint Anakin is ezt akarta, nem magából a halálból való visszahozatalt, hisz ha ezt megtanulja, akkor mikor Padmé haldoklik akkor tudta volna ezt bevetni.

Ennyit számít egy félrefordított szó. :) Az SW -ben meg pláne. De nagyon érdekes a felvetés egyébként, és így ráadásul hihetőbb is. :hmm: Egyébként az egész SAGA egyik leghangulatosabb és legjobb jelenete ez!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Még mindig nem jó. Palpi ugyanis nem mond semmiféle "visszahozatalt". Nem véletlenül idéztem a korábbiakban is angolul a párbeszédből, mivel úgy mérvadó. Palpatine ezt mondja:

"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midichlorians to create life... He had such a knowledge of the dark side that he could even keep the ones he cared about from dying."

 

"Azaz: Darth Plagueis a Sith Sötét Nagyúra volt, oly hatalommal és bölcsességgel megáldva, hogy az Erőn át arra tudta ösztökélni a midichloriánokat, hogy teremtsenek életet. A sötét oldal által olyan tudásra tett szert, melynek révén megóvhatta a haláltól mindazokat, akikkel törődött."

 

Szó sincs haldoklásról, sem visszahozásról, a dying azért "ing-es" alak, azaz gerund, mert a keep ige vonzata jelenesetben ezt kötelezővé teszi. Visszatartani valakit, valamitől szószerinti fordításban ezt jelentené itt a keep (visszatartani a haláltól), kicsit finomítva rajta: megóvni a haláltól. Ami fontos: aki meghalt, azon már nem lehet segíteni, mert az Erő abban segít, hogy megóvja őket a haláltól. Ez is egy remek jelzés affelé, hogy a természetes halálra vonatkozik a tudás, nem pedig arra, hogy valakit pl. lefejeznek, de a feje leesése után is tovább él, mert ismeri ezt a tudást. Szó sincs róla.

 

Anakin:"He could actually save people from death? "

Palpatine: "The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural."

Azaz. Anakin: "Tehát képes volt megmenteni az embereket a haláltól?"

Palpatine: " Az Erő sötét oldala olyan képességek birtokába juttathat, melyet egyesek talán természetellenesnek tartanak..."

 

Anakin rá is kérdez, hogy ez pontosan azt jelenti, amit ő hallani szeretne? Palpatine talán egy picit itt kitér, hiszen nem kívánja még elmagyarázni a képesség teljes miben létét. A következő sorok azonban sok mindent tisztáznak:

 

Palpatine: (...)"Unfortunately, he taught his apprentice everything he knew, then his apprentice killed him in his sleep. It's ironic he could save others from death, but not himself..."

 

Azaz: "Balszerencséjére, minden tudását átadta a tanítványának, aki aztán megölte, amíg aludt. Mily' irónikus, hogy míg másokat megtudott menteni a haláltól, önmagát már nem!"

 

Na most ez a sor egyértelmű választ ad azoknak, akik képtelenek felfogni a Palpatine által felvázolt "halhatatlanság" miben létét. Ha ugyanis az az erőszakos haláltól is megóvna, Plagueist nyilván nem lehetne ily módon kinyírni, tehát az egész történet nem lenne koherens, amire Anakin is nyilván felfigyelne. A tudás lényege azonban valójában abban áll, hogy a betegségek, természetes öregedés és halál ellen nyújt megoldást, amire Anakinnek per pill egyébként szüksége van, hiszen Padmét álmaiban nem egy orvlövész öli meg, hanem haldoklik a szülés közben.

 

De Anakin e képességét például akkor is használhatná, ha egy fejvadász halálosan megsebesítené Padmét, és Anakin pedig odaérne időben, még mielőtt a lány meghal. Ezesetben ugyanis, a midichloriánok irányításával életet teremthetne, és meggyógyíthatná a haldokló (tehát nem halott!) lányt. Ezért érzem fontosnak azt a jelenetet, melyben Palpatine a haldokló Anakin fölé hajol Mustafaron, és érzésem szerint használja mindazt a tudást, amit Plagueistől megkapott. Ha Anakin/Vader halott lenne ott, már nem lehetne használni, hiszen nem lenne benne midi-chlorian sem, amit ösztökélni lehetne az életteremtésre. Éppen ezért egyértelmű, hogy a tudás, melyről Palpatine itt beszél - akár létezett, akár nem - csak olyan esetekben nyújthat segítséget, amikor a delikvens nem hal meg azonnal. A természetes halál persze beállhat hirtelen is, pl. szívroham esetében, de ha Plagueis minden nap elvégzett egy kicsit magán a sötét praktikából, és a midichlorikat ösztökélte egy kis életteremtésre (=sejt utánpótlásra a szívében, stb.), akkor nem halhatott meg természetes módon csak úgy, ha valaki nemes egyszerűséggel kivégzi, ahogy az történt is a monda szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én is ezt írtam. Hogy Plagueis nem nekromanta módon hozta vissza, hanem amikor a haláltusáján van az ember, azaz élet és halál között, azon tudott segíteni. Például amit te is írsz, Anakinon, aki már fél lábbal a halálban volt. Őt tudta életképessé tenni újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egész így sem tetszik, mivel nem tudom összeegyeztetni a pusztító Sithekkel azt, hogy életet kreálnak. Megóvni a haláltól Sith praktikákkal időlegesen még csak-csak, de úgy, hogy életet lehelnek a haldoklóba, azt már nem. Hiába hangzik el így a filmekben, ez lehet ámítás is. Bocs, Donát :P

Ehhez át kéne értékelni azt, hogy mik és kik a Sithek, arról nem is beszélve, hogy mire képesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal segítségével sok mindent lehet, de teremteni, gyógyítani, vagy mások halálát megakadályozni nem sok sikerrel. ;)

Már lerágott csont, és lehet, hogy ez csak nekem ilyen egyértelmű, de szerintem annyiról van szó, hogy Palpatine tudott Anakin vágyáról (Padmé halálát megakadályozni), és tudta a módját, miként ültessen bogarat a fülébe ezzel a Plagueis mesével, hogy megnyerje a sötét oldalnak, ezáltal saját magának. "A sötét oldal segítségével rá tudta venni a midichlorianokat, hogy teremtsenek életet." - ez a mondat már önmagában nevetséges, és ellent mond mindannak, amit az Erőről tanít a 6 film. Számomra ez kellőképpen bizonyítja Palpatine szavahihetőségét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal segítségével sok mindent lehet, de teremteni, gyógyítani, vagy mások halálát megakadályozni nem sok sikerrel. ;)

Már lerágott csont, és lehet, hogy ez csak nekem ilyen egyértelmű, de szerintem annyiról van szó, hogy Palpatine tudott Anakin vágyáról (Padmé halálát megakadályozni), és tudta a módját, miként ültessen bogarat a fülébe ezzel a Plagueis mesével, hogy megnyerje a sötét oldalnak, ezáltal saját magának. "A sötét oldal segítségével rá tudta venni a midichlorianokat, hogy teremtsenek életet." - ez a mondat már önmagában nevetséges, és ellent mond mindannak, amit az Erőről tanít a 6 film. Számomra ez kellőképpen bizonyítja Palpatine szavahihetőségét. :)

 

 

De a szétégett Anakint csak életben tartotta addig ,míg elértek az egészségügyi központba. Amikor letérdelt mellé rátette a kezét a fejére. Ha ennek nem lenne jelentősége, akkor Lucas nem teszi bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a szétégett Anakint csak életben tartotta addig ,míg elértek az egészségügyi központba. Amikor letérdelt mellé rátette a kezét a fejére. Ha ennek nem lenne jelentősége, akkor Lucas nem teszi bele.

Ennek a Palpatine-os érintésnek szerintem nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint kellene. Nekem inkább azt az egyetlen pillanatot jelenti, amikor Palpatine valami sajnálatot mutat ki. Vadi új, ereje teljében levő, félelmetes tanítványát csúnyán helyben hagyták. Azért ez a látvány még őt is kicsit ledöbbentette. Persze ennek a sajnálatnak a páncél felrakása után már nyoma sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a Palpatine-os érintésnek szerintem nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint kellene. Nekem inkább azt az egyetlen pillanatot jelenti, amikor Palpatine valami sajnálatot mutat ki. Vadi új, ereje teljében levő, félelmetes tanítványát csúnyán helyben hagyták.

Ez az egyetlen emberi pillanata a sith -nek az EPIII -ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a Palpatine-os érintésnek szerintem nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint kellene. Nekem inkább azt az egyetlen pillanatot jelenti, amikor Palpatine valami sajnálatot mutat ki. Vadi új, ereje teljében levő, félelmetes tanítványát csúnyán helyben hagyták. Azért ez a látvány még őt is kicsit ledöbbentette. Persze ennek a sajnálatnak a páncél felrakása után már nyoma sincs.

 

 

Ez is egy lehetséges magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki elsiklott azon mondatom mellett, hogy itt most mindegy, hogy igaz-e a legenda. Csak azt fejtegettem, hogy mit is takar az "állítólagos" tudás.

 

Szerintem egy bölcs Sith Lord (aki elvileg ugye Plagueis volt) simán rájöhetett egy ilyen titokra - önös érdekből. Természetesen a Sith-ek sem szeretnének meghalni, ezért nyilván kutatgattak, hogy hogyan lehetne ERŐSZAKKAL rávenni a midiket, hogy azok teremtsenek életet annak érdekében, hogy sokáig éljenek. Természetesen - elvileg - ezzel másokat is megmenthetnének, de kötve hiszem, hogy valaha is erre használta volna Plagi, mégha igaz is a legenda (csak hát Palpatine itt eteti Anakint a mézes madzaggal, nem véletlenül fogalmaz úgy, hogy "akikkel törődött, azokat megmentheti").

 

Lényeg a lényeg: erőszakkal rávenni a midiket, hogy életet teremtsenek, nem épp idegen a Sith-ektől, ha ezt önös érdekből teszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is igaz, amit Sidious mondott Plaeguis-ről. Az, hogy a midi-chlorianokat rá tudta venni, hogy teremtsen életet az fakadhat önző érdekekből is. Egy Sith esetében csak önző érdekekről beszélhetünk. Bizonyára rá akart jönni, hogy hogyan lehetne "halhatatlan". Természetesen úgy halhatatlan, hogy egy idő után nem öregszik tovább, az Erő segítségével életben tartaná magát, hogy örökké uralkodhasson. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem halhat erőszakos halált más kezétől, de a természetes halál lehetőségét kijátszotta volna. Esetleg életben tarthatott volna olyanokat, akik hasznosak lehetnek számára.

Bizonyára Sidious is rendelkezett valamiféle gyógyító képességgel. Vader a mustafari párbaj után olyan súlyos sérüléseket szerzett, hogy csak a kompon lévő orvosi eszközök elégtelenek lettek volna az életben tartására, míg visszaérnek Coruscantra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, de ez egy szubjektív gondolat. Én csak bizonyítottam, hogy Sith-ektől nem távol álló képességről van szó, ami koherens, és leírtam a mibenlétét. Ezek a tények, ennél többet nem tehetek. :)

Bocs, de hogy lehet valami tény, ami egyrészt, egy állandóan hazudó embertől hallható, egy olyan személyről szól, akit nem is láttunk és ettől a hazudóstól hallunk róla először és utoljára, és minden, amit elmond, az részben egy olyan dologra épül, amiről szinte nem is tudunk? :) Legfeljebb elméletben lehetséges lehetne. Elméletben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért mondtam, hogy onnantól kezdve, hogy arról döntünk, hogy hazudott-e Palpi, az már szubjektív gondolat. Amikről én beszéltem, azok tények, és csak azt próbáltam ismertetni, hogy a) a tudás elméletben lehetséges, és értelmes dolog b) a Sith-ekhez igenis közel áll c) a midi-chlorianok által kivitelezhetőnek tűnik az Sw galaxisán belül. Hogy innentől kezdve ki mit hisz el a hazudósnak, az már ízlés dolga, én arra hajlok, hogy igaz, és szeretem az EpIII-as Palpi-Vader megérintéses jelenetet ennek megfelelően interpretálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Szerintem, ha a Plagueis-sztori igaz lenne, akkor az egész Saga fő tanulságai a háttérbe szorulnának. Sőt továbbmegyek, úgy a régi trilógia mindennel együtt csak a másodlagos kérdések köré épülne, és nem foglalkozna az igazi kérdéssel: hogyan lehet elérni, hogy legyőzzék a halált?

Ugyanis egy olyan kérdés, mint pl, hogy Bail Organa ott volt-e az Alderaan-on, amikor elpusztította a Halálcsillag, nem érinti a fő szálakat, de egy olyan, hogy igaz-e, hogy Palpatine tudott-e gyógyítani, kijátszani a halált az már fő kérdéssé lép elő. De a régi trilógia nagyon nem foglalkozik ezzel a kérdéssel.

 

Tehát ekkora baklövést követett volna el Lucas?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért mondtam, hogy onnantól kezdve, hogy arról döntünk, hogy hazudott-e Palpi, az már szubjektív gondolat. Amikről én beszéltem, azok tények, és csak azt próbáltam ismertetni, hogy a) a tudás elméletben lehetséges, és értelmes dolog b) a Sith-ekhez igenis közel áll c) a midi-chlorianok által kivitelezhetőnek tűnik az Sw galaxisán belül. Hogy innentől kezdve ki mit hisz el a hazudósnak, az már ízlés dolga, én arra hajlok, hogy igaz, és szeretem az EpIII-as Palpi-Vader megérintéses jelenetet ennek megfelelően interpretálni.

De ezek akkor sem tények, csak tömény spekulációk, hiszen a filmekben semmi bizonyíték nincs rájuk.

Mert a) a tudás szerinted is csak elméletben lehetne lehetséges (elméletben, hogyan lehet akkor ez tény?), hiszen nincs rá semmi szemmel látható bizonyíték. Én a hat film, de még a TCW folyamán sem láttam, hogy az Erő által meghosszabbítható bármiféle formában az élet. Te igen? Viszont elméletben az is lehetséges lehet, hogy Han is képes lenne használni az Erőt, csak nem tanította meg senki neki, plusz igencsak gátolja őt is az, ami Luke-ot, nem tudja elhinni. Elméletben. B) A Sithekhez nem áll közel az élettel való manipuláció, hiszen ahhoz akárhogy is nézzük, alkotni kell (ha mást nem, sejt szinten, hiszen az élet nem energiamező, amit fenn kell tartani, hanem biológiai folyamat, amit működésben kell tartani), és az alkotás olyan távol áll a rombolásra szakosodott Sithektől, mint csavarhúzótól a sajtos szendvics. És ebből már jön is a c), egyáltalán honnan veszed te ténynek, hogy a midiket erőszakkal vagy szép szóval bármire is rá lehet venni? Ami tény róluk: közvetítenek az Erő felé (vagyis nem tűnnek többnek puszta közvetítő közegnél, mint az áramnak a vezető), a sejtekben laknak, bizonyos szint felett vagyunk képesek az Erővel oda-vissza kommunikálni, nélkülük nem lenne élet, szimbiózisban vagyunk velük. Szó sem esik, és nem is látunk olyat, hogy bármire is kényszeríthetőek lennének, pláne olyan módon nem, ahogy te feltételezed, vagyis a haláltól való félelem kihasználásával (mert ez meg már tudatosságot feltételez, ami aztán jó nagy elrugaszkodás az ismert tényektől). Plusz, még ha ez lehetséges is lenne, ott van az a kis probléma, amit maga az Erő állíthat. Mert ugye annak akarata van (és ez tény, mivel azon kívül, hogy a hat filmben láttuk, több szereplő is nyíltan kimondja, köztük Qui-Gon, aki pont a midik magyarázata közben állítja ezt), és nem tűnik olyasminek, ami hajlik a kényszerítésre, pláne nem egy mezei halandótól. Vagyis nem a midi-chlorianok rendelkeznek akarattal, hanem az Erő, márpedig azt nem lehet kényszeríteni. Ha lehetne, már rég a Sithek uralkodnának.

De, van még egy másik része is, hogy a midik önmagukban miért nem képesek életmanipulálásra, méghozzá, amit a midis topicban írtam. Abból indulsz ki, hogy a midik megteremtették Anakint. Nos, egyrészt, őt az Erő teremtette, másrészt, még így is kellett hozzá egy anya. Ha már maga a mindenható Erő ilyen korlátba ütközik, vagyis a élet! bizonyos folyamatait még az sem tudja áthágni, majd pont a Sithek lesznek képesek azokat megszegni.

Plusz, még egy, ha már Palpatine képes lenne erre, minek teszi bele újdonsült tanítványát egy létfenntartó páncélba. Anakin felgyógyítása, még ha a végtagjait nem is kapja vissza, akkor is szolgálná a céljait, hiszen egy gép testben épp, hogy élő tanítvány nem sok mindenre jó, pláne nem a Sith tanok továbbvitelére. Ami eléggé necces olyan világban, ahol kiirtották a potenciális tanoncokat. Vadernek túl sok a korlátja (nem is véletlen akarja leváltani még a kiválasztottat is egy új, egészségesebb tanítványra). Márpedig Anakinért sem tett semmit, nem gyógyította fel, sőt, még a Coruscantig tartó úton sem az Erővel tartotta életben, már akkor gépre kötötték. Viszont, tovább víve a tanítvány gondolatot, aminek ugye a puszta megléte azt szolgálja, hogy a Sith, mint rend, fennmaradjon. Na már most, Palpatine-nak mi szüksége lenne a hátában egy potenciális veszélyforrásra, ha képes lenne legyűrni az öregedést és egyéb természetes halálnemeket? Akkor nincs szükség tanítványra (aki bármikor megölheti álmában), hisz ő maga tarthatja fenn a Sithet. Márpedig Sidious maga eléggé ragaszkodott ahhoz, hogy legyen egy tanítványa, pedig azt a funkciót, amit Vader betöltött az utolsó Jedik kiiktatása és Luke felbukkanása között, más, az Uralkodóra kevésbé veszélyes alakok is betölthették volna (sőt, ahogy az ep4-et elnéztem, Vadert valamennyire le is degradálta, hiszen Tarkin, egy mezei halandó felette állt).

Persze mindez szintén csak spekuláció.

 

Srácok! Szerintem, ha a Plagueis-sztori igaz lenne, akkor az egész Saga fő tanulságai a háttérbe szorulnának. Sőt továbbmegyek, úgy a régi trilógia mindennel együtt csak a másodlagos kérdések köré épülne, és nem foglalkozna az igazi kérdéssel: hogyan lehet elérni, hogy legyőzzék a halált?

Ugyanis egy olyan kérdés, mint pl, hogy Bail Organa ott volt-e az Alderaan-on, amikor elpusztította a Halálcsillag, nem érinti a fő szálakat, de egy olyan, hogy igaz-e, hogy Palpatine tudott-e gyógyítani, kijátszani a halált az már fő kérdéssé lép elő. De a régi trilógia nagyon nem foglalkozik ezzel a kérdéssel.

 

Tehát ekkora baklövést követett volna el Lucas?

Na ez meg a másik!

És ott is van, amit anno én is feszegettem, hogy ha a Sithek kezébe adjuk a halhatatlanság kulcsát, akkor pont a Star Wars fő mondanivalóját dobjuk a kukába: a halhatatlanság csak a jók jutalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó. Csakhogy én még mindig úgy gondolom, hogy amit Palpatine mondott Plaeguis-ről az igaz.

Az egyik legönzőbb dolog lenne az, hogy valaki mag akarja akadályozni a halálát, vagy mások halálát, akik hasznosak lehetnek neki. Ez teljesen egy Sith-re vall.

Palpatine nem rendelkezett akkora gyógyítóerővel, hogy Anakint teljesen meggyógyítsa. Viszont rendelkezett akkora tudással, hogy egy valamilyen fajta gyógyító erővel és a hajón lévő gépek segítségével életben tartsa egy rövidebb ideig. Vader sérülései olyan súlyosak voltak, amely teljesen kizárja azt, hogy a hajón lévő gépek és az ottani orvosi ellátás elegendő lett volna arra, hogy kibírja az utat Coruscantig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! Szerintem, ha a Plagueis-sztori igaz lenne, akkor az egész Saga fő tanulságai a háttérbe szorulnának. Sőt továbbmegyek, úgy a régi trilógia mindennel együtt csak a másodlagos kérdések köré épülne, és nem foglalkozna az igazi kérdéssel: hogyan lehet elérni, hogy legyőzzék a halált?

Ugyanis egy olyan kérdés, mint pl, hogy Bail Organa ott volt-e az Alderaan-on, amikor elpusztította a Halálcsillag, nem érinti a fő szálakat, de egy olyan, hogy igaz-e, hogy Palpatine tudott-e gyógyítani, kijátszani a halált az már fő kérdéssé lép elő. De a régi trilógia nagyon nem foglalkozik ezzel a kérdéssel.

 

Tehát ekkora baklövést követett volna el Lucas?

A régi trilógia sok mindennel nem foglalkozik. Pl. Qui-gon Jinnel, a midi-chlorianokkal, a Klónok Háborújával...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader sérülései olyan súlyosak voltak, amely teljesen kizárja azt, hogy a hajón lévő gépek és az ottani orvosi ellátás elegendő lett volna arra, hogy kibírja az utat Coruscantig.

Vader sérülései olyan súlyosak voltak, hogy már azelőtt meghalt volna, hogy Palpatine odaért. Sőt, már azelőtt, hogy Obi-Wan felszállt a hajóra. Már a fájdalom kinyírta volna, nemhogy az, hogy ropogóssá égett tetőtől lábcsonkig. Szóval ehhez Palpatine-nak nagyjából semmi köze, de még annyi sem. Úgyhogy, ha valaki itt képes a halált kicselezni, az legfeljebb Darth Vader.

 

A régi trilógia sok mindennel nem foglalkozik. Pl. Qui-gon Jinnel, a midi-chlorianokkal, a Klónok Háborújával...

Mert, mint Lada írta is, ezek nem történetet és mondanivalót befolyásoló kérdések. Viszont Palpatine, a legfőbb gonosz halhatatlanságának kérdése igencsak az lenne.

Amúgy, a klón háborúkkal foglalkoznak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.