Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

Hát igen ugyanezeket a dolgokat már levezettem én és most megint ide jutottunk. Kész Ideglelés, én mondom.

 

Igen, elég fontos: nem tudjuk azt sem, hogy ő volt P tanítványa.

A másik pedig: a varázslat, mint ahogy már egyszer kifejtettem és most többen mások is leírták, mások haláltól való megmentése a midik által, önmagát nem tudta megmenteni, mint ahogy mondja is Palpi, hogy magát nem tudta megmenteni. Az erő nem hagyta ezt, ironikus. Ezt szerintem szó szerint kell venni. Anakin erre a tudásra vágyott, Padmét (mennyi p betűs név) megmenteni, nem a saját halhatatlanság elérése volt a célja, azon nem gondolkodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép eszmefutattás. Csupán annyit tennék hozzá, hogy Sidi biztos azért nem említette a tanítvány nevét, mert az ő maga volt. Amúgy is ez egy sith legenda, ezért nem valószínű, hogy a Jedik ismerték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a könyvben Palpatine agonizálása közben bevallja, hogy ő volt Plagueis tanítványa, és az operában Anakin megkérdezi, hogy mi lett a tanítvánnyal, Palpatine erre azt feleli, hogy ő lett a leghatalmasabb Sith, aki valaha élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kamuzott.Anakint akarta átállítani, tudta, hogy bármit megtenne Padmé megmentésért(A sötét oldalra is átállna emiatt.).Senki nem jött rá a halál legyözésének titkára.Az lehet, hogy Plaqueis tényleg a mestere volt de ez sem biztos, ismerve azt, hogy a Sithek úgy hazudnak mint a vízfolyás, sőt Palpi az egész prequelt végíghazudta.Miért mondana most igazat?A Jedikről is végig hazudott(hogy puccsra készülnek, meg ők a gonoszak), az EP 3-ban.Ha Anakint más érdekelte volna, akkor ahhoz igazítja a mondanivalóját.Sőt Anakin utána sem tudott nézni, hogy igaz-e, mert a könyvtárba csak mestert engednek be(Bár ez a könyvben van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helósztok!

 

Lokatelli:

 

"Ez nagyon szép volt Donát!

 

Szerintem c. Jelöljük meg. "

 

Köszönöm. De én magam amellett vagyok, hogy létezett ez a képesség, sőt, még Palpatine is ismerte, csupán letagadta Anakin előtt, amikor az átállt. És ezzel mentette meg tanítványát. Milyen abszurd lenne? Ő meg menti Anakint, de nem árulhatja el neki, hogy ő volt, elvégre azzal beismerné, hogy hazudott. Sőt, a még abszurdabb dolog az lenne ekkor, hogy Sidious azzal, hogy megmenti őt, saját halálát idézi elő... :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én magam amellett vagyok, hogy létezett ez a képesség, sőt, még Palpatine is ismerte, csupán letagadta Anakin előtt, amikor az átállt. És ezzel mentette meg tanítványát. Milyen abszurd lenne? Ő meg menti Anakint, de nem árulhatja el neki, hogy ő volt, elvégre azzal beismerné, hogy hazudott. Sőt, a még abszurdabb dolog az lenne ekkor, hogy Sidious azzal, hogy megmenti őt, saját halálát idézi elő... :!:

 

Többek között ezért támogatom én is a "tudta"-verziót. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon szép volt Donát!

 

Szerintem c. Jelöljük meg. :roll:

 

Igen, lehet ez is. Csak ez nagyon egyszerű magyarázat. :roll: Kíváncsi vagyok Lucas mond-e erről valamit a kommentárban? :39:

Nem tehetek, róla, de én már csak ilyen földhöz ragadt vagyok.

 

Lucas verziója engem is érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi könyvtárban nincsenek sith legendák. :lol: Szerintem.

 

Hát ha azok nem is, valami Sithekről szóló dolog biztos. A Jedik elég botorok, ha olyan ellen harcolnak amit nem is ismernek, vagyis Yoda nem mond semmit a Sithekről, talán azért mert azt hitte nincsenek már, akkor minek tanítani erre a padawanokat. De a sötét oldalt így is kiemeli, tehát nem kizárt hogy egy Jedi rossz útra téved, ha nem kap megfelelő "kiképzést".

Hát igen ez volt Yodáék leckéje, mindig tanulunk újat, 900 év ide vagy oda, amíg élünk, sőt azután is :roll:.

Az elhallgatás nem jó módszer, de a korai elmondás sem :lol: . Anakinban megszólal ez "Tudom, hogy nem mondanak el mindent nekem az erőről". Nyilván, mert olyan dolgokat érez magában, amit a többi Jediben nem érez. Eszembe jutott a Tide of opression, amiben Yoda azt mondja (tom EU), hogy olyan nagy benne az erő, hogy ha nem tanítjuk ki a sötét oldal megkaparintja. Ez volt az egyetlen esélyük. Hosszas tétovázás után be is érett a gyümölcs. :) .

Vagyis én úgy érzem, Anakinban egyesül a két oldal, lehetett köze a Sithek-nek a születéséhez, de az erőben nem csak Sithek vannak, vagyis a két oldal együtt hozta létre, meglehet hogy nem mind a két oldal volt tudatában teremtésének.

 

 

"A saját halálát idézi elő azzal, hogy megmenti", ez az a nézet, hogy valakinek meg kell halni. Amikor beavatkozott az élet-halál természetes folyamatába nyilvánt nem is tudta mit idéz elő. Ha Anakin megmenti Padmét meghal, vagyis a saját életéből adott volna neki, ez nem halhatatlanság.

Így áll be az egyensúly. Az erő egyensúlya attól borult meg hogy a Sithek beavatkoztak az élet-halál természetébe. Mint ahogy korábban már leírtam, ezzel idézték elő Anakin születését, aki azért jött hogy helyreállítsa, vagyis meghaljon, hogy megmenthessék. Palpi bekapta az erő horgát :roll: és ezzel az erő visszaállítja az egyesúlyt abban a pillanatban, hogy az utolsó aki ismeri a titkot meghal. Karmakoma.

Tehát a próféciát mindenki csak a saját oldalának a szemszögéből ismerte, így nem lehetett teljes. Viszont Anakin végigjárta a teljes utat. Így éppúgy hallhatatlan lesz, mint az aki őt felfedezte és mindazok akik hozzájárultak az egyensúly helyreállításához. Mace szegény, kicsit félresiklott, nem érdemelte meg.

 

:arrow: Szal Palpdious tudta ezt a képességet. :arrow:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi könyvtárban nincsenek sith legendák. :roll: Szerintem.

De Sith holocronok voltak(az ep2 enciklopédia szerint), csak nem tudták őket kinyitni, mert csak az erő sötét oldalának használatával lehet. Mintha Dooku ezeket is tanulmányozta volna.

 

Yodáról el tudom képzelni, hogy ki tudta nyitni. Bár az erő természetét ha nézem ez tényleg így van rendjén, hogy ne láthassanak a másik oldal lapjaiba. Mondjuk az aki Jedi lett és áttért a sötét oldalra, az igazán nem is tudta mit hagy ott. Egy teljes értékű Jedi nem csábul el. Úgy értem nem értette meg igazán a tanítást vagyis nem is látta igazán a világos oldalt sem, csak sötéten :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi könyvtárban nincsenek sith legendák. :) Szerintem.

De Sith holocronok voltak(az ep2 enciklopédia szerint), csak nem tudták őket kinyitni, mert csak az erő sötét oldalának használatával lehet. Mintha Dooku ezeket is tanulmányozta volna.

 

Yodáról el tudom képzelni, hogy ki tudta nyitni. Bár az erő természetét ha nézem ez tényleg így van rendjén, hogy ne láthassanak a másik oldal lapjaiba. Mondjuk az aki Jedi lett és áttért a sötét oldalra, az igazán nem is tudta mit hagy ott. Egy teljes értékű Jedi nem csábul el. Úgy értem nem értette meg igazán a tanítást vagyis nem is látta igazán a világos oldalt sem, csak sötéten :lol:

Én csak azt írtam, amire emlékszem az enciklopédiából. Az meg olyasmit írt, hogy nem tudják kinyitni, de van nekik.

Egy félmondatban mintha megemlítené, hogy Dooku nézegette azokat, mielőtt kilépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: ">A saját halálát idézi elő azzal, hogy megmenti<, ez az a nézet, hogy valakinek meg kell halni. Amikor beavatkozott az élet-halál természetes folyamatába nyilvánt nem is tudta mit idéz elő. Ha Anakin megmenti Padmét meghal, vagyis a saját életéből adott volna neki, ez nem halhatatlanság.

Így áll be az egyensúly"

 

Ez egy nagyon jó gondolat, és talán még helyes is. Hiszen Plagueis is meghalt, (ha valóban létezett, és tudta a titkot, amiről Palpatine beszélt) miután életet kreált. Palpatine is meghalt, amikor (ha) beavatkozott az Erő rendjébe (más kérdés, hogy ezzel saját rendeltetését töltötte be). Anakin is be akart avatkozni, ezzel ölte meg Padmét. Elképesztő, mi mindent lehet észrevenni ebben a sagában!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt írtam, amire emlékszem az enciklopédiából. Az meg olyasmit írt, hogy nem tudják kinyitni, de van nekik.

Egy félmondatban mintha megemlítené, hogy Dooku nézegette azokat, mielőtt kilépett.

De akkor már lehet hogy használta asötét oldalt, vagyis nagyon erősen valószínű, vagy attól tért át, hogy ki tudta nyitni és behúzta az amit olvasott benne. Palpi segített neki kinyitni :lol: és nem tudta mit csinál de aztán már késő volt a könyv megbűvölte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Megnéztem az audiokommentár idevágó részét, és érdekes, hogy McCallum beszél erről és nem Lucas. Szal' azt mondja, hogy itt van szó Anakin EREDETÉRŐL. Tehát lehet, hogy valóban Plaguies teremtette. Lucas nem cáfolt, pedig megtehette volna, hisz ott ült mellette. :) Mindenesetre érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nem érzem összeillőnek az egész sagával.

 

Pedig ez egy hatalmas poén lenne! Mindenki azt hiszi, hogy Anakin a Jedi kiválasztott, aztán az utolsó percben benyögi Palpi, hogy a sith-ek kreálták. :) Nem kell vele egyetérteni, de attól még a tény, tény marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas azt mondja a Chosen One filmecskében, hogy Anakin a kiválasztott. Akkor is az marad amikor átáll. Úgy teljesíti be a sorsát, hogy megöli Palpit és saját magát.

 

Ő nem boncolgatja tovább a próféciát annál, mint ami elhangzik a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nem érzem összeillőnek az egész sagával.

 

Pedig ez egy hatalmas poén lenne! Mindenki azt hiszi, hogy Anakin a Jedi kiválasztott, aztán az utolsó percben benyögi Palpi, hogy a sith-ek kreálták. :D Nem kell vele egyetérteni, de attól még a tény, tény marad.

Csak hát nincs tény. A filmben sehol nem hangzik el, hogy Darth Plageuis teremtette Anakint, sőt, nemrég még azon is folyt itt vita, hogy Plagi papa egyáltalán tényleg képes volt-e életet teremteni.

McCallumnak pedig azt sem hiszem el, hogy az ég kék, a zöld fű, az eső nedves, a hó meg havas. Egyrészt mert saját bevallása szerint sokszor nem érti Lucas látásmódját, másrészt mert ő volt az, aki hajdan kijelentette, hogy Boba Fett nem fog az ep2-ben szerepelni :)

És a harmadik tényhiány ténye, hogy Lucas sose mondott ilyet, bár nem is cáfolta, de így még EU-nak is nehezen minősül, és mivel a DVD-s topicban többen állítják, hogy az audiocommenteket nem egyszerre veszik fel, lehet, Lucas nem is tudja, hogy McCallum már megint hülyeségeket beszél. Lehet, azóta már le is torkolta.

Negyedszer, szerintem se illene bele az egészbe, hogy a Sith teremtette az egyensúly megalkotóját. Minek? Az Erő törekszik az egyensúlyra, nem a Sith. De ha a Sith teremtette, mi indokolja, hogy Anakin kiválasztott legyen. Jobb, ha az Erő önállóan teremtette. Így sokkal inkább mindenhatónak tűnik, mint ha most az egészet egy a filmek mélységében kontár producer elszólása miatt egy Sith nyakába sózunk. Mert hát hogyan lenne az Erő mindenható, ha már életet se tud teremteni segítség nélkül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sith ezer éve elnyomott, majdnem kihaltak. Ugyan miért is kreálhattnak egy minden téren szinte legyőzhetetlen lényt? Talán, hogy segítségével megszerezék a galaxist és legyőzzék a sitheket? Szerintem érthető ha Plagi ebben látta a végső siker kulcsát. Persze Palpatine nagyon okosan észrevette, hogy a politikai helyzet megérett arra, hogy azon keresztül buktassa meg a Köztársaságot és a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.