Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

Lehet hogy ezzel egyedül vagyok, de nekem az Anakin/Dooku a kedvencem. A többi párbaj a jó és a gonosz egyre erőteljesebb ellentéte, itt viszont még láthatjuk Anakint vívódni, Palpy még szövegel, színézkedik, buckalakóüvöltést is hallhatunk a csúcspontnál, Dooku pofáraesik, mert nem tudta elképzelni, hogy ő is csak egy báb a dejariktáblán. Ja és itt hullianak el a leglátványosabban a testrészek ( 2 kéz egyszerre, és micsoda trükkel, plusz a leollózott fej :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Mace Wind vs Palpatine-ra szavaztam. Mert a párbaj "lazaságához" képest itt dúl a legtöbb érzelem. itt nem két barát küzd, nem a jó és a rossz, hanem a Köztársaság agonizál a születő Birodalom előtt. Windu reménytelen harcot vív, de ezt csak mi tudjuk, és mégis úgy küzd, mint aki változtathatna ezen. És mikor legyőzi Palpatine-t, ott a remény, de aztán Sidious Anakin érkeztével színjátékba kezd, egy tragikus színjátékba, melyben Windu a hős, akit elárulnak és megölnek. Itt születik meg a Birodalom. Mace Windu az utolsó bástya a végsőkig kitart, de aztán összeomlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ani vs. Obi-ra szavaztam, de csak azért mert valamelyiket választani kellett. Emellett az összes Ep3-as párbaj hihetetlenül jó, szeretem nézni őket. Érzelmileg a legnagyobb hatást a a Windu vs. Palpi (and Ani) gyakorolta rám. De bírom pl. az Obi-Grivi-t is, még akkor is, ha Grivi nem erő használó, az a forgatós mutatvány akkor sem semmi.

Szóval a döntés meglehetősen nehéz volt, de mégis a Mester vs. extanítvány viszi nálam a prímet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szavazatomat az Obi-Wan vs. Anakin párbaj kapta. Talán a legszebb koreográfiát bemutató párbaj a Sagában (talán a első rész végső párbaja ér fel hozzá). A döntésben sokat nyomott az is, hogy erre a viadalra vártam már sok éve :hm: . Ráadásul még ott van benne a Battle Of Heroes is... fenomenális

De az összes többi párbaj megér egy (na jó, sok) misét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Mace Wind vs Palpatine-ra szavaztam. Mert a párbaj "lazaságához" képest itt dúl a legtöbb érzelem. itt nem két barát küzd, nem a jó és a rossz, hanem a Köztársaság agonizál a születő Birodalom előtt. Windu reménytelen harcot vív, de ezt csak mi tudjuk, és mégis úgy küzd, mint aki változtathatna ezen. És mikor legyőzi Palpatine-t, ott a remény, de aztán Sidious Anakin érkeztével színjátékba kezd, egy tragikus színjátékba, melyben Windu a hős, akit elárulnak és megölnek. Itt születik meg a Birodalom. Mace Windu az utolsó bástya a végsőkig kitart, de aztán összeomlik.

 

 

Áh, "testvér"!:))) Tökéletesen egyetértek veled! Nálam a film csúcspontja Windu agonizálása. A premieren ott átrázott a hideg, mintha én is kaptam volna pár Volt villámot...:)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy ezzel egyedül vagyok, de nekem az Anakin/Dooku a kedvencem. A többi párbaj a jó és a gonosz egyre erőteljesebb ellentéte, itt viszont még láthatjuk Anakint vívódni, Palpy még szövegel, színézkedik, buckalakóüvöltést is hallhatunk a csúcspontnál, Dooku pofáraesik, mert nem tudta elképzelni, hogy ő is csak egy báb a dejariktáblán. Ja és itt hullianak el a leglátványosabban a testrészek ( 2 kéz egyszerre, és micsoda trükkel, plusz a leollózott fej :) )

 

Hát a moziban mind a húsz ujjam megnyaltam az Anakin vs Obi párbajtól. Látszik, hogy a srácok jól odatették magukat.

A koreográfia lélegzetelállító. Egy magamfajta lánynak nézni ezt olyan..hogy nem is mondom el....verekedő lányok szindróma :) ...férfierők összecsapása, sodró, lendületes, tüzes.... abszulut fétis...dráma a szaltótól.

 

Lélektanilag és metafora szempontjából az Anakin vs Dooku párbaj az etalon. :63:

A felvezetés, a megérkezés a helyszínre, a feszült légkör, a gróf belépője, a fiúk élcelődése, minden a helyén.

A gróf könnyedén uralja a terepet, aztán fordulat. Obi a padlón s Dooku varázsénekére Anakin rejtett sárkánya beindul és meg sem áll...mint a gép

Amint levágja Dooku kezeit, megáll az idő. (Itt nyeltem egyet.) Képileg, ahogy Anakin kezébe hull a Sith kard, s a mozdulat, amivel a Sith torkához emeli mindkét színt, keresztezve egymással: dezsavű; majd vándorol a kamera az arcokon…az egész maga a vizuális költészet. Az ezt követő párbeszéd és a teketória mértéke eltalált. Sokkolóan gyorsan történik minden, fel se ocsúdok, már átnyeste a Sith torkát, s levágott engem is. A hang, miután a húst átmetszi a fénypenge...szinte katartikus.

Mozdulatlanság és csönd, mindez egy pillanatnyi végtelen: "megfordult a világ, fekete árnyék vonszolja hús-vér magát"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz! Már-már a költészet határát súrolod ezekkel a hozzászólásokkal. :) Most, hogy ily művészien leírtad ezt a Dooku vs. Ani párbajt, én is rákkattantam. Valóban sok érdekesség van benne...a hangok pl. Buckalakó sikítás, TIE fighter hangok. És persze Palpi...you did well Anakin :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz! Már-már a költészet határát súrolod ezekkel a hozzászólásokkal. :) Most, hogy ily művészien leírtad ezt a Dooku vs. Ani párbajt, én is rákkattantam. Valóban sok érdekesség van benne...a hangok pl. Buckalakó sikítás, TIE fighter hangok. És persze Palpi...you did well Anakin :evil:

 

így tudom a leginkább leírni a leírhatatlan élményt, amit a film egyes jelenetei adtak. De a szavak sosem érhetnek fel a képekkel. Amit itt próbálunk megosztani egymással az néha börtön az önkifejezésben ahhoz képest, amire a képek képesek. A tudatalattit léptetik működésbe, mert közelebb állnak az ősnyelvhez, mint a szövegelés. A „párhuzamos” topik, ezért olyan izgalmas, (ahova látom rendesen termelsz).:D

 

A párbaj kapcsán feltűnt, hogy a film hamar túlsiklik mindenen, nem szöszmötöl, nincs idő az elmélyülésre és nincs túldramatizálva semmi. Talán a végefele igen. Az Anakin vs Obi, az pengeélen táncol. És a könyvet olvasva, a szavakat, Stover sem tudta már visszaadni azt a hangulatot, ami a képekből árad a párbaj végén.

A film gyorsasága miatt összetorlódik rengeteg érzés, amit itt vezetek le. Az utolsó sor idézet, egy régi barátnőmtől van, a párbaj képi felidézése közben ugrott be. :) Párbaj: pár baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi: valóban úgy volt, de egy 10 perces párbaj igencsak unalmas lett volna már a végére. Szerintem pont így volt a jó, hogy a Sidious vs. Yodával váltogatták egymást. A végső leszámolás. Bár egy-két részletet én is visszaraknék Anakinék párbajába. Pl. ezt a pofozkodást. Már a blue screen előtt is nagyon jól nézett ki. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvemc párbajom az Obi vs. Anakin.De egy kicsit csalódtam benne.Aztmondták róla hogy több mint 10 perces lesz, meg hogy vágatlan.De csomó mindent kivágtak, mpl az egyik kedvenc jelenetemet, amikor boxolnak..

 

Talán a DVD-n :63:

Valakinek még így is túl hosszú. Méltatlan lenne, ha rövidebb lenne.

Megadták a módját a formának, és a vége azzal együtt megrázó, hogy tudtuk mi a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit itt próbálunk megosztani egymással az néha börtön az önkifejezésben ahhoz képest, amire a képek képesek.

 

Ezért sem szeretem olvasni az SW könyveket, mert ez egy alapvetően vizuális világ! Arra van kihegyezve. Egy regényben sem lehet visszaadni azt, ami a vásznon látszik.

 

Amit írsz, az helyénvaló. Gyors a ritmus, de ha már sokszor megnézted, fel sem tűnik, és minden a helyére kerül. Még a párbajok is. :evil: Nálam így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

, és minden a helyére kerül. Még a párbajok is. :) Nálam így történt.

 

Elsőre a helyén volt minden. Így van helyén, hogy dolgozik bent. Az a film amit elfelejtek, ahogy kijöttem a moziból...az nincs is.

Még a melóhelyen is Obit láttam magam előtt, ahogy Anakinhoz monológól,:evil: gyorsan megnéztem egymás utáni napokon és mindig hatott...

Persze az Windu vs Palpatin és Anakin jelenet is: "I need him!".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a legjobban a Dooku vs.Anakin párbaj tetszik.Itt látni elöször, hogy Anakin tudása mennyit fejlődött a 3 év alatt.Az EP 2 végén , szinte semmi esélye nem volt Dooku ellen, most meg az öregnek nincs sok esélye.Tetszik az is , hogy itt még mennyire szereti Obi-Wan-t.Látva, hogy bántják mesterét, barátját, azonnal mellberúgja Dooku-t.Gyönyörü jelenet.A mellberúgás útán az is láthatóvá válik ,hogy Anakin mennyire nem tud uralkodni magán.Elönti az agyát a düh, aztán nekiáll kaszabolni.Szerintem, már a kezét sem vághatta volna le Dooku-nak, nemhogy a fejét.Nem éppen Jedihez méltó tettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek el, nekem a kedvenc duelem, párbajom:

 

Mace vs Sidious..... Ahogy donát fogalmazott, ez az a pont amin a villámokat szinte magamon érezem!!!!

 

NA de a Yoda vs Sidious is hasonlókat produkált, de sztem a legjobb a mace-s kaland!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek el, nekem a kedvenc duelem, párbajom:

 

Mace vs Sidious..... Ahogy donát fogalmazott, ez az a pont amin a villámokat szinte magamon érezem!!!!

 

NA de a Yoda vs Sidious is hasonlókat produkált, de sztem a legjobb a mace-s kaland!!!!

 

Egyébként nekem nem olyan mellbevágó az Anakin vs. Obi-wan. Sokkal inkább az az előtte való beszélgetés. Ahogy Obi-wan nem hisz a saját fülének, és mélységesen csalódott... na ott éreztem azt, hogy ez nem semmi!!!!!! :hm: :41:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, már a kezét sem vághatta volna le Dooku-nak, nemhogy a fejét.Nem éppen Jedihez méltó tettek.

 

Megihletsz!

 

Tilos minden szavam komolyan venni:

 

Dooku Sith.

Anakin Jedi.

Anakin és Dooku nem barátok és sosem voltak. Lehet, hogy összepajtiztak volna, ha Anakin hamarább keveredik a rendbe. Bár két dudás egy csárdeszben…

Dooku régen levágta Anakin kezét. Tényleg Anakin fejében nem ötlik fel, hogy a mestere előző tanítványa nyomorította meg első fokozatban? :39:

Párbajoznak.

Anakin levágja Dooku kezeit, majd a fejét. :vfuckoff:

2 Kezet egy kézért. Mert megduplázódott az ereje. :D

Fejet, mert Palpatin, a kancellár, a mentora, a barátja, apapótlék2 engedélyt ad rá.

 

Anakin Sith.

Obi-Wan Jedi.

Anakin és Obi-Wan barátok, testvérek voltak mielőtt Anakin Sith lett. Obi-Wan szinte apja volt Anakinnak. De mivel Anakin Sith lett így mostohagyerek.

Párbajoznak.

Megállnak. Beszélnek:

Obi: A mestered szörnyeteg.

Ani: Igazad van.

Párbajoznak.

Kifújják magukat:

Obi: Vesztettél.

Ani: Igazad van.

Obi-Wan levágja Anakin lábait és a maradék eredeti kezét.

A lábait, hogy meg ne sántuljon. :D

A kezeit, mert Anakin Jediket ölt vele és mert veszélyes és mert Anakin tálcán kínálja testét a röptében vágós pörkölésre.

Miközben égni kezd Anakin teste, Obi-Wan arra gondol, hogy kegyes lenne ha megölné, ám a Jedik nem ölnek kegyelemből védteleneket. Kegyelemdöfi helyett elfordítja a fejét és az erőre bízza Anakin testének sorsát. Ahogy egy Jedihez illik. :)

Anakin magát lobbantotta lángra a gyűlöletével és magának vágta le a kezeit a lábait, mert nagyon bánta, hogy megölte a Jedi gyerekeket és szinte könyörgött Obinak, hogy büntesse meg.

Had süljön, amúgy is olyan forró fejű volt, most majd megtanulja, hogy tartósabb hidegnek lenni, mint melegnek. :D

A jég konzervál, a tűz elemészt.

 

Anakin bosszúból :x ölt „a szemeket szemért, fogsort fogért” elv nevében, ösztönösen.

Vader a béke nevében, hamis tudásért. Anakin eladta a lelkét „semmiért egészen”.

Obi-Wan, a vallása :63: nevében védekezéses támadásból harcképtelenné, vagyis nyomorékká tette Anakin testét, mert csak így tudta Vadert fizikailag is létrehozni. Lelkileg-Szellemileg nehezebb volt: jól megizzasztotta a környezetét.

Obi-Wan megkapta azt, majdnem azt, amire Anakin áhítozott. Legyőzte a halált, anélkül hogy törekedett volna rá. :41:

Vadert mindenki utálja, féli, undorodik tőle, kihasználja. Kivéve a fiát, aki szereti és ezzel az apja, a Jedi erősebb lesz.

Kamikaze Anakin Vadert megöli, így szabad lesz Anakin szelleme.

Megbocsátás nélkül nincs szeretet. Szeretet nélkül nincs fény. :)

 

Nem maga a tett, hanem a mögötte meghúzódó indíték, ami rossz vagy jó színben tűnteti fel a végtaglevágósdi és az életbenhagyásosdi megítélését. Az életben hagyás jó. Eutanázia: hozzáférés megtagadva. :33:

 

A szamurájok ily időkben szepukut követnek el.

A Jedik remeteségbe vonulnak.

A Sithek meg élnek tovább félgépként.

 

Fényes Árnyék.

Árnyékos Fény.

 

Mindenki teszi a dolgát, hogy egyensúly legyen a galaxisban. :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, már a kezét sem vághatta volna le Dooku-nak, nemhogy a fejét.Nem éppen Jedihez méltó tettek.

 

Megihletsz!

 

Tilos minden szavam komolyan venni:

 

Dooku Sith.

Anakin Jedi.

Anakin és Dooku nem barátok és sosem voltak. Lehet, hogy összepajtiztak volna, ha Anakin hamarább keveredik a rendbe. Bár két dudás egy csárdeszben…

Dooku régen levágta Anakin kezét. Tényleg Anakin fejében nem ötlik fel, hogy a mestere előző tanítványa nyomorította meg első fokozatban? :39:

Párbajoznak.

Anakin levágja Dooku kezeit, majd a fejét. :vfuckoff:

2 Kezet egy kézért. Mert megduplázódott az ereje. :D

Fejet, mert Palpatin, a kancellár, a mentora, a barátja, apapótlék2 engedélyt ad rá.

 

Anakin Sith.

Obi-Wan Jedi.

Anakin és Obi-Wan barátok, testvérek voltak mielőtt Anakin Sith lett. Obi-Wan szinte apja volt Anakinnak. De mivel Anakin Sith lett így mostohagyerek.

Párbajoznak.

Megállnak. Beszélnek:

Obi: A mestered szörnyeteg.

Ani: Igazad van.

Párbajoznak.

Kifújják magukat:

Obi: Vesztettél.

Ani: Igazad van.

Obi-Wan levágja Anakin lábait és a maradék eredeti kezét.

A lábait, hogy meg ne sántuljon. :D

A kezeit, mert Anakin Jediket ölt vele és mert veszélyes és mert Anakin tálcán kínálja testét a röptében vágós pörkölésre.

Miközben égni kezd Anakin teste, Obi-Wan arra gondol, hogy kegyes lenne ha megölné, ám a Jedik nem ölnek kegyelemből védteleneket. Kegyelemdöfi helyett elfordítja a fejét és az erőre bízza Anakin testének sorsát. Ahogy egy Jedihez illik. :)

Anakin magát lobbantotta lángra a gyűlöletével és magának vágta le a kezeit a lábait, mert nagyon bánta, hogy megölte a Jedi gyerekeket és szinte könyörgött Obinak, hogy büntesse meg.

Had süljön, amúgy is olyan forró fejű volt, most majd megtanulja, hogy tartósabb hidegnek lenni, mint melegnek. :D

A jég konzervál, a tűz elemészt.

 

Anakin bosszúból :x ölt „a szemeket szemért, fogsort fogért” elv nevében, ösztönösen.

Vader a béke nevében, hamis tudásért. Anakin eladta a lelkét „semmiért egészen”.

Obi-Wan, a vallása :63: nevében védekezéses támadásból harcképtelenné, vagyis nyomorékká tette Anakin testét, mert csak így tudta Vadert fizikailag is létrehozni. Lelkileg-Szellemileg nehezebb volt: jól megizzasztotta a környezetét.

Obi-Wan megkapta azt, majdnem azt, amire Anakin áhítozott. Legyőzte a halált, anélkül hogy törekedett volna rá. :41:

Vadert mindenki utálja, féli, undorodik tőle, kihasználja. Kivéve a fiát, aki szereti és ezzel az apja, a Jedi erősebb lesz.

Kamikaze Anakin Vadert megöli, így szabad lesz Anakin szelleme.

Megbocsátás nélkül nincs szeretet. Szeretet nélkül nincs fény. :)

 

Nem maga a tett, hanem a mögötte meghúzódó indíték, ami rossz vagy jó színben tűnteti fel a végtaglevágósdi és az életbenhagyásosdi megítélését. Az életben hagyás jó. Eutanázia: hozzáférés megtagadva. :33:

 

A szamurájok ily időkben szepukut követnek el.

A Jedik remeteségbe vonulnak.

A Sithek meg élnek tovább félgépként.

 

Fényes Árnyék.

Árnyékos Fény.

 

Mindenki teszi a dolgát, hogy egyensúly legyen a galaxisban. :63:

 

Ez óriási.Nagyon tetszik.Nagyon jól látod a lényeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez óriási.Nagyon tetszik.Nagyon jól látod a lényeget.

 

Most meg megijesztesz! Fricskának szántam és szándékosan eltúloztam benne dolgokat, "hogy jobban lássalak", erre az egészet visszaidézted. Megleptél. :D Bár a lényeg nem változik attól, hogy eltúlozzuk, csak jobban látható lesz. Számomra is.

 

A párbajok a karakterábrázolás fontos részei az SW-ben. Rendkívűl aprólékosan vannak kidolgozva a mozdulatok, a harcstílus, főleg a prequelben, mindez rengeteget elárul a szereplőkről. Kár hogy sokan ezt nem érzik egyenrangúnak a párbeszédekkel és a más helyzetekben való viselkedéssel, egyszerűen cirkusznak vélik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy sokan ezt nem érzik egyenrangúnak a párbeszédekkel és a más helyzetekben való viselkedéssel, egyszerűen cirkusznak vélik :D

 

Ha olvasnák miket írsz, biztos megváltozna a véleményük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Bocsi.Lehet, hogy nem igazán komolyan írtad, de nekem nagyon tetszett.Akár még komoly is lehet.Tudod, minden nézőpont kérdése.És szerintem nincs elnagyolva.

A szöveged azért lett beídézve, mert ezeknél a fórumfajtáknál nincs válasz fül(vagy csak én nem találom), így mindig ha válaszolni akarok valakinek akkor a "quote" gombra kattintok.

És mégegyszer elnézést kérek, nem akartalak megijeszteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.