Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

A leglátványosabb egyértelműen az Obi-Wan-Anakin párbaj, ám én a Yoda-Sidious párbajra voksoltam...

Ott tényleg a fény és a sötétség csap össze...lenyűgöző...főleg a harc előtt, amikor Sidious az árnyékban ül... :peace: és Palpi beszólásai..nekem nagyon bejött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában én is egyre inkább favorizálom a Sidious -Yoda csatát. Monumentalitása, és az, amit kifejez, nagyon naggyá teszi.

meg mikor Yoda a földön köt ki, miután Sidious hirtelen megtámadja...akkor Sidious ezt mondja:

"Hosszú idő után végre-valahára eljött ez a perc is...kedves kis zöld barátom!" :peace:

A hangjából lerí hogy több évtizede csak erre a párbajra várt...Yoda már nagyon idegesíthette őt... :rock:

Bár miután Sidious köt ki a földön, megpróbál elmenekülni...furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár miután Sidious köt ki a földön, megpróbál elmenekülni...furcsa.

Nem várta eléggé :peace:

 

Nekem mostanában a Qui-Gon-Obi-Wan-Maul párbaja tetszik a leginkább. Aztán a Sidious vs Windu. Mindkettőben benne van, hogy a Sithek csak játszanak az ellenfeleikkel, míg a Jedik véresen komolyan gondolják. És végül mindkettőt egy végzetes hiba zárja le, de addig bravúrosan, elegánsan küzdenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem furcsa, szerintem logikus.

Ezt 2005-ben írtam a forgatókönyv alapján erről a jelenetrészletről:

 

"Sidious megmutatja igazi énjét. Gyáva, akinek az adja a bátorságot, hogy mindig olyanokkal van dolga, akik gyengébbek nála, és mindig előre felkészül mindenre. Csakugyan hatalmas, de ha vele egyenrangúval kerül össze, megijed. Mert ehhez nincs hozzászokva. Mert fél, hogy elbukhat. A hatalom elvesztésétől való félelem közös gyengéje a Sith-eknek és a Jediknek, ugyebár. Yoda már elvesztette, ő nem fél ettől, ezért tud ilyen magabiztos lenni. De Sidious most jutott hatalma csúcsára, nem csoda, hogy most retteg a legjobban annak elvesztésétől."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár miután Sidious köt ki a földön, megpróbál elmenekülni...furcsa.

Megijed Yodatól, pedig egy perccel előtte, még lenézte. Tipikus sidious... :peace:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megijed Yodatól, pedig az egy perccel előtte, még lenézte. Tipikus sidious... :peace:

Lehet Luke-nak sem eldobnia, hanem hozzávágnia kellett volna a kardot :rock:

Az biztos, hogy Sidi papa írtó gyáva alak, pedig nagyon veszélyes ellenfél... a legtöbb élőlénynek, de nem Yodának.

Érdemes összehasonlítani a Windu elleni párbajjal a Yoda elleni összecsapást. Az egyikben Sidious virgonckodik, játszik a Jedi mesterrel, hatalmas helyzeteket hagy ki szánt szándékkal. A másikban meg kapkod, minden visszavágás után menekülőre fogja a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szimplán arról van szó, hogy Sidious borzasztó okos, s mint ilyen nem megy bele olyan ütközetbe, amiről nem tudja, hogy magasan megtudja nyerni, minden erőlködés nélkül. Épp ezért, mikor látja, hogy Yoda akár méltó ellenfél is lehet rögtön iszkolni akar... nem irnám feltétlenül a gyávaság számlájára, inkább realista az öreg. Nem véletlen, hogy ilyen a magasra tudott jutni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Köszi! :)

 

A fojtogatásra már nem lett volna időkeret mert a Tube csak 10 percet enged felrakni, a párbajban meg inkább a vívás és a zene folyamatosságára törekedtem, hadd pörögjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az asztalon harcolás zűrös egy kicsit. Berontanak a vezérlőbe, Yodáék párbaja alatt áthúznak a nagyterembe aztán vissza. Mint akik megkergültek.

Látványosan gyepálják egymást de "in medias res" az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az asztalon harcolás zűrös egy kicsit. Berontanak a vezérlőbe, Yodáék párbaja alatt áthúznak a nagyterembe aztán vissza. Mint akik megkergültek.

Látványosan gyepálják egymást de "in medias res" az egész.

Hát közben csak nem állhatnak meg, hogy most pihi, mert a kamera éppen más bolygón van :)

Nekem ez tetszik nagyon, hogy folyik a cselekmény, váltják a helyszíneket és nem mindig a kamera előtt. Az ep1-4-5-6-ban éppen az a fura, hogy mindig csak akkor váltanak helyszínt, meg akkor történik valami, ha éppen ott a kamera. Az ep3-ban ellenben akkor is történik valami, amikor éppen más a szitu (Palpi podot vállt, elveszti a kardját; Obi-ék asztalra kerülnek, Anakin elveszti a kardját). És hát Anakin tényleg megkergült :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem is bejön hogy párhuzamosan két-két ellenfél gyepálja egymást és nem henyélnek. Rúgnám is fenékbe mindkettőt. :)

Lehet hogy csak a helyszínek ismétlődése zavar a két vezérlő közti teremmel, de az is minek ha Yodáék csak két helyszínen ugrálnak?

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz ilyen Yodáékból is?

Tervezem bár még nem tudom mennyire lehet egységesre csinálni.

Aztán lehet hogy a többi párbajt is előszedem.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magamhoz térve gondoltam berakok valamit ami érdekes lehet.

Már mondtam többeknek is (Legutóbb Odynak és Bomarrnak), hogy van Obi-Wan párbajaiban egy kísérteties hasonlóság. 1 másodperceses vágás, ami annyira hasonlí, hogy ugyanaz!

Csak a hattér más, Utapau és Mustafar kicserélték máris kész a Lucas által kért közeli.

Valószínüleg azért van több hasonló részlet is, a két párbajban, mert egy napon vehették fel ezeket. Utómunka során ez került be végül.

Itt a két részlet: Utapau Mustafar

 

Utapaun kissé ráközelítettek Obira, de kikockázva teljesen ugyanaz a felvétel, persze Obi-Wanra kell koncentrálni.

 

Nekem nagyon tetszett, mikor kiszúrtam ezt. Remélem másnak is érdekes. ;):lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.