Ugrás a kommentre

3x16 - Altar of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem az utolso mondata az erdekes az Atyanak mert azt mondja hogy megsirassa azt ami megtortent(gondolom azt hogy a lanya meghalt) es ami meg fog tortenni(fia halala), ezt en ugy ertelmeztem hogy o maga akar vegezni a fiaval :para:

Szerkesztve: - Grievous8
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az utolso mondata az erdekes az Atyanak mert azt mondja hogy megsirassa azt ami megtortent(gondolom azt hogy a lanya meghalt) es ami meg fog tortenni(fia halala), ezt en ugy ertelmeztem hogy o maga akar vegezni a fiaval :para:

Ez egy jó gondolat, bennem is felmerült. És mivel a két gyermeke nélkül nem tud létezni, ő is meghalna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi bizonyos, hogy rengeteg filozófia elem van benne, és kellő tudás szükséges ezek felismeréséhez. :) Nem először próbálod az SW-t elintézni egy kézlegyintéssel, pedig jóval több van a felszín alatt. A többiben meg eleve ellentmondásban vagy magaddal. Mindig azt mondták, hogy az SW egy space-fantasy. Én sose értettem, hogy miért nevezik fantasy -nak? Mert hallható a hang az űrben és van benne pár szörny? Ettől még nem lesz fantasy. Amit itt látunk, na az már igen. Ez a fantasy része. Sokszor kell megállapítanom, hogy ha pár mezei rajongón múlna, akkor az SW még mindig Vader hatodik klónjáról meg a csillagrombolókról szólna. Azért jó, hogy nem szűkült be ennyire és mer teret nyitni és több lenni. Persze ezt lehet úgy is nevezni, hogy eltávolodik az igazi SW értékektől, de mi is az? A vaskalaposság és szemellenzősség? Nem hinném.

Hát szerintem sok tudás nem kell ahhoz, hogy a jót és a rosszat el tudja az ember különíteni egymástól és a Csillagok háborúja fő törésiránya se mond mást. :) Innentől lehet beszélni árnyékolásokról ésatöbbi. Másrészről van akinek bejön az Alienes-Godzillás-Gyűrűk Urás-Her Riporteres "kikaccsintások", lenyúlások....nekem nem annyira. Sw-nek meg vannak a maga fantasy szörnyei, tárgyai, nem kell ide több. Túlspilázták érzésem szerint és ez nem az én hibám. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem sok tudás nem kell ahhoz, hogy a jót és a rosszat el tudja az ember különíteni egymástól és a Csillagok háborúja fő törésiránya se mond mást. :) Innentől lehet beszélni árnyékolásokról ésatöbbi. Másrészről van akinek bejön az Alienes-Godzillás-Gyűrűk Urás-Her Riporteres "kikaccsintások", lenyúlások....nekem nem annyira. Sw-nek meg vannak a maga fantasy szörnyei, tárgyai, nem kell ide több. Túlspilázták érzésem szerint és ez nem az én hibám. ;)

Mindegy úgyse érted... :) Túlspilázták...szerinted. Az meg ugye nem sokat számít. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a mostani részhez nincs Dave Filoni-s kommentár.

Hétfőn lesz.

 

Újból megnézve a részt feltűnt, hogy a Fiú csak a rész elejétől kezdve mélyedt el a sötét oldalban! Ahogy feltűnt egy potenciális szövetséges, akivel bármit megtehetne, még az Apjára is rá támad. Ez érdekes mindenesetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ilyenről abszolút nem volt szó. Mármint, hogy ők az Erő megtestesülései. Szerintem igen nagy hatalmú lények, de azért korlátozottak. Ahogy Te is írod, ha űrhajó kell nekik, hogy elhagyják a bolygót, akkor azt már megette a fene. Bár az általuk az Erőbe keltett zavarok sokkal nagyobbak is lehetnek, már csak a hatalmuknál fogva is.

Persze, hogy nem volt szó, tudtommal nem is állítottam ;) Csak leírtam azt, amit az előző rész sugallt, és amit ez a rész egyértelműen cáfolt, illetve sugallt -> a Fiú gyilkossága miatt megerősödik a Sötét Oldal. Ez utóbbi kizárt a filmek tekintetében, hiszen a Sötét Oldal már évekkel ezelőtt elnyomta a Világost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem volt szó, tudtommal nem is állítottam ;) Csak leírtam azt, amit az előző rész sugallt, és amit ez a rész egyértelműen cáfolt, illetve sugallt -> a Fiú gyilkossága miatt megerősödik a Sötét Oldal. Ez utóbbi kizárt a filmek tekintetében, hiszen a Sötét Oldal már évekkel ezelőtt elnyomta a Világost.

Ok, akkor nem szóltam. :D

 

Egyébként kezd olyan érzésem lenni, hogy ez az egész Anakin miatt van. Az atya azt hitte, hogy a Kiválasztott a helyére léphet, hisz ki más ha ő nem? Amíg nem vitte oda az öreg, addig jól elvoltak magukban is, de most, hogy ott van, a Fiú elmerült a sötét oldalban. Kicsit hasonlít is a sorsa Anakinra, mert ő is mással akart végezni, és egy olyan valakit ölt meg, aki fontos volt számára. Az a véleményem, hogy ők hárman nincsenek közvetett hatással a galaxisra, az Atya metaforikus értelemben beszélt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztaaaa....

Nem gondoltam, hogy amiatt maradnak a bolygón, mert a Fiú elrabolja Ahsokát még az elején.

De ha el akarta hagyni a bolygót akkor miért nem tette meg, hisz fent volt a hajón? :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fatert még meg akarta ölni.

 

Erre nem is gondoltam. :P De ha elmenekülhet, akkor az biztosabb forgatókönyv lenne, mint kockáztatni.

 

 

Érdekes momentum, hogy először a Fiú csodálkozva tekint a tőrre, de miután Ahsoka megszerezte, mindent eltervezettnek mond.

Én nem vettem észre csodálkozást. Maximum Ahsoka részéről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nem is gondoltam. :P De ha elmenekülhet, akkor az biztosabb forgatókönyv lenne, mint kockáztatni.

 

 

 

Én nem vettem észre csodálkozást. Maximum Ahsoka részéről. :)

 

Igen Ahsoka csodálkozik ezen, de én úgy vettem, hogy akkor a Fiú szállta meg, irányította vagy mi. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a felállás tűnik valósnak:

 

"Dogmatikus Jedi nézőpont:"

|-----sötét oldal-----|-----világos oldal-----|

 

Atya nézőpontja

|--sötét oldal--|--egyensúly--|--világos oldal--|

Fiú, Leány

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt a folytatás! A zene továbbra is nagyon jó, a történet izgalmas, és ez az egész engem egy olyan gondolatmenetre vezetett, ami elég merész, de bennem erősen gyökeret vert.

Ahogy már az előző epizódnál leírtaknál is pedzegettem, itt minden Anakinról szól, s ezen a gondolaton elindulva számomra az derült ki, hogy a Mortis-on történtek Anakin lelkének kivetülése (talán a Kiválasztottsága teszi ezt lehetővé), a bolygón az erőviszonyok alakulása pontosan azt mutatja, hogy Anakinban a világosság és a sötétség éppen hogy állnak egymással. Nagyon jó, ahogy a Fiú sötét hatalmának erősödésén, Ahsoka „átállásán” keresztül egyszerűen le lett modellezve, hogy működik a Sötét Oldal. Anakin gyakorlatilag szembesült tehát a saját jövendő sorsával, bár ezt akkor még nyilván nem tudja.

Fentieket a következőkre alapozom:

1.

Nem igaz, hogy a Fiú "győzelmével" billen el az egyensúly a galaxison belül. A Jedik már régóta érzékelik a Sötét Oldal térnyerését, miközben a Mortison eddig még állt az egyensúlyt az Atya jóvoltából, váltakozott a nappal és az éjszaka, a Fiú csak a nap felében tudott uralkodni a bolygón – és az Erőn.

Ezt támasztja az is alá, amit az előző epizódnál fel is vetettem:

Csak még egy érdekesség, ami megütötte a fülem: eddig mindig az hangzott el Anakin Kiválaszottsága kapcsán, hogy ő hozza el az egyensúlyt az Erőben (bring balance to the Force), míg ebben az epizódban kizárólag azt halljuk az Apa szájából, hogy a Kiválasztottnak meg kell tartania az egyensúlyt (keep the Force in balance). Biztos vagyok benne, hogy a különbség nem véletlen. Remélem, a következő részekben kiderül ennek oka is.

Ha igaz a teóriám, akkor kiderült. Az Atya az Anakinban akkor még meglévő egyensúly megtartásáról beszélt, aminek ezzel az epizóddal nagy eséllyel vége lesz.

 

2.

Úgy érzem, ez az epizód az egész klónháború (és nem kevésbé a mögötte álló még nagyobb szabású Jedi-Sith háború) fordulópontja – de nem közvetlenül a galaxisra való hatása miatt, hanem azért, ahogy Anakinra fog hatni. Nem véletlen, hogy az epizód eleji álmában még abszolút ellenáll saját sötét oldalának (a ROTS könyvbéli sárkánynak – tök jó, hogy ezt is láthatjuk), hiszen ekkor még benne is egyensúlyban van a világos és a sötét oldal. Meglepő módon még Ahsoka megmentése érdekében sem esik kísértésbe a sötét oldal erejét használni, képes a világosság erejével küzdeni, ez is azt jelzi, hogy ekkor még a Jedik útját járja.

A fordulópontot a Lány halála jelenti (bár ennek jeleit még nem látjuk, de számítok rá a befejező epizódban). A Fiú győzelme által a Sötét oldal nem a galaxisban, hanem magában Anakinban kap korábbinál nagyobb erőre, s így az Atya szavai, miszerint ez fokozni fogja a háborút a galaxisban, közvetlenül nem a szeparatisták és a Köztársaság közötti katonai, hanem a Jedik és a Sith-ek közötti spirituális háborút jelenti. A Sötét Oldal térnyerése Anakin lelkének sötétülésén keresztül valósul meg, aminek aztán végső következménye lesz a világosság totális bukása.

 

Egyébként tele volt az epizód remek párhuzamokkal az Ep3 vonatkozásában (pl. amikor Anakin úgy próbálja a Sötét Oldal hatalmától megrészegült és arrogáns Ahsokát észre téríteni, mint majd őt próbálja Obi-wan; vagy hogy a Fiú néha kifejezetten Palpatine hangján és az ő szavait használva beszél).

 

Szerintem óriási dolog lenne, ha a következő részben mindez beigazolódna, mert akkor nem mást láthatunk itt a Mortison, mint Anakin átállásának spirituális hátterét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem tűnt úgy egyébként, hogy Ahsokát bábként mozgatta a Fiú? Mintha nem is önmaga lett volna. Aztán amikor egy érintésre megölte, majd még fel is támasztották, akkor nem is emlékezett, hogy mi történt. Bár itt nem volt egyértelmű, hogy most csak az érintés utáni hókusz-pókuszra utalt vagy a harapás óta történt összes eseményre.

 

Egyébként miért van az az érzésem, hogy a Lány egy része Ahsokába fog költözni? Klisés megoldás lenne, de azt várom, hogy Ahsoka lesz az új "Lány", míg ha sikerülne megölni a Fiút, akkor az meg Anakint fogja "megszállni" valamilyen szinten. S ha bekövetkezik majd a kettőjük közti valódi konfliktus valami miatt és Ahsokát kevésbé humánusan kinyírják, akkor fog a Sötét oldal igazán előre törni. Obi-van meg így is olyan "apa" modellt játszik mindkettőjük életében, így gyakorlatilag a másik hármat lehet rájuk is értelmezni. Na mindegy, túl sokat fantáziálok, mert csak élvezni kell az új és szerencsére jobbnál jobb részeket. :D

 

* * *

 

Hogyan lenne egyensúly az Erőben, ha most van legalább 100+ Jedi és csak 4-5+ Sith (Palpatine, Dooku, Ventress, Opress + Éjnővérek)? Tehát itt már réges-rég világos dominancia van. Beeeee. :P

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, remek az elméleted. Ha ez a végére így jönne ki, az nagyon jó lenne.

 

Csak nekem tűnt úgy egyébként, hogy Ahsokát bábként mozgatta a Fiú? Mintha nem is önmaga lett volna. Aztán amikor egy érintésre megölte, majd még fel is támasztották, akkor nem is emlékezett, hogy mi történt. Bár itt nem volt egyértelmű, hogy most csak az érintés utáni hókusz-pókuszra utalt vagy a harapás óta történt összes eseményre.

Szerintem is báb volt. Az affektálása és néhány kijelentése nagyon arra mutat.

 

Hogyan lenne egyensúly az Erőben, ha most van legalább 100+ Jedi és csak 4-5+ Sith (Palpatine, Dooku, Ventress, Opress + Éjnővérek)? Tehát itt már réges-rég világos dominancia van. Beeeee. :P

Jó lesz az 10000+ Jedinek is, és hát éppen ez a lényeg, hogy már nincsen egyensúly, túl sok a gonoszság a Galaxisban :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek nem furcsa az Atya egyik kijelentése, mely arra akar utalni, hogy jelenleg nem abban a galaxisban vannak Anakinék, ahonnan jöttek. Lehet, hogy csak nekem tűnik újnak ez. Ebből következtetve szerintem az előző részben lévő "jármű" egy kapu lehetett a bolygóra.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek nem furcsa az Atya egyik kijelentése, mely arra akar utalni, hogy jelenleg nem abban a galaxisban vannak Anakinék, ahonnan jöttek. Lehet, hogy csak nekem tűnik újnak ez. Ebből következtetve szerintem az előző részben lévő "jármű" egy kapu lehetett a bolygóra.

 

Nekem így nem rémlik, hogy utalna ilyenre. Melyik az a kijelentése?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Anakinnak is lehetne annyi esze, hogy ha a Sith Ashoka mondta neki, hogy nem szereti a rá aggatott becenevét, hogy akkor a feltámasztás után ne használja többet...

Mivel azalatt Ahsoka nem volt öntudatánál, és egy másik figura irányította, szerintem Anakin is tudja, hogy egyetlen szava sem volt őszinte. Hiszen az egész becézgetést Ahsoka kezdte el, mikor Skyguy-nak kezdte szólítani a mesterét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem így nem rémlik, hogy utalna ilyenre. Melyik az a kijelentése?

 

A vége fele van, idézem:

"As the balance in this world crumbles, so shall war escalate in your galaxy."

 

"Ahogy e világ egyensúlya romba dől, úgy hatalmasodik el egyre inkább a háború a galaxisotokban."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége fele van, idézem:

"As the balance in this world crumbles, so shall war escalate in your galaxy."

 

"Ahogy e világ egyensúlya romba dől, úgy hatalmasodik el egyre inkább a háború a galaxisotokban."

 

Kicsit kétértelmű sztem a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt a folytatás!

Fantasztikus gondolatmenet! :o Le vagyok taglózva. :) Egyébként nekem is nagyon tetszene ha valami ilyesmivel lenne dolgunk, ami valljuk be, eléggé esélyes. Nem tudtam elképzelni korábban, miként oldják majd fel ezt a spirituális szálat, de ez remek végszó lenne!

 

Egyébként tovább gondolva az egész metaforikus vonalat, lehet úgy is értelmezni, hogy a Fiú Anakin sötét oldalát testesíti meg (a sárkányos hasonlat nagyszerű, és nem véletlen az sem, hogy a Fiú Anakin képében jelenik meg előtte), míg a Lány a világost. Az Atya pedig a "józan" Anakin, aki mind a két "énjén" tud uralkodni. Az előző részben láttuk, ahogy Anakin félelmei kivetülnek, pontosan azok, amik miatt a sötét oldalra fog állni. Beszélgetése Shmi -vel ebben az olvasatban zseniális, hisz Anakin saját sötét énje tudja, hogy Padmé -hoz való egyre mélyebb kötődése megmérgezi őt. Ettől független ahogy írod is, ekkor még mereven elutasítja a sötét oldalt. Talán tényleg a Leány halála lesz a fordulópont, hiszen az képletesen Anakin világos énjének pusztulását is jelképezné (legalábbis annak kezdetét). Itt csak az a kérdés, hogy Ahsoka kálváriája elég erős löket volt ahhoz, hogy a világos része pusztulásnak induljon? Talán igen, de van itt egy dolog, ami sokkal fontosabb. Anakin ugye megesküszik Padménak, hogy legyőzi a halált. Ebben a részben épp ezt látjuk, ahogy Ahsokába életet lehelnek! Tehát ez egy olyan rögeszme lehet a fiúban, amiért mindenre képes, és ez egyenes útként vezeti a sötét oldalra (Palpatine mesterien használja ki Anakin ezen gyengeségét). Szóval a Leány halála, de még inkább Ahoska feltámasztása az a momentum, ami Anakinban visszafordíthatatlan változásokat indít el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem tűnt úgy egyébként, hogy Ahsokát bábként mozgatta a Fiú? Mintha nem is önmaga lett volna. Aztán amikor egy érintésre megölte, majd még fel is támasztották, akkor nem is emlékezett, hogy mi történt. Bár itt nem volt egyértelmű, hogy most csak az érintés utáni hókusz-pókuszra utalt vagy a harapás óta történt összes eseményre.

Egyértelmű a dolog, Ahsokát megmérgezte a Fiú. Nem lett belőle sith, és még csak nem is állt át a sötét oldalra, szerintem ez olyan dolog lehetett, mint valami varázslat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ahogy e világ egyensúlya romba dől, úgy hatalmasodik el egyre inkább a háború a galaxisotokban."

Lefordítva: ahogy Anakin lelki egyensúlya romba dől, úgy hatalmasodik el benne a gonosz.

 

Ez is Pildi elméletét látszik alátámasztani. Mintha Anakin lelkivilágáról beszélne... És nekem az a vakító fény is gyanús most már ami az előző rész elején elnyelte őket. Borzasztóan kíváncsi vagyok az utolsó részre. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, nem közvetlenül az Univerzumra, hanem Anakinon keresztül hat a bolygón történtek.

Az, hogy a Fiú elrabolta a szerettét és ő mégis tiszta fejjel tudott gondolkodni. Hm... :hmm: Ez még a ROTS-ban lévő Palpatine elrablásnál is látható.

Viszont utóbbinál ott volt mellette Obi-Wan is, és az előző résznél írta valaki, hogy Anakin sötét oldalára fékezően hat Obi-Wan jelenléte. Viszont itt nincs mellette Obi-Wan, mégis higgadt tudott lenni. Éppen ezért ezt az álláspontot kiegészíteném még azzal, hogy Obi-Wan csak az egyik fékező része volt Anakin sötét oldalának. A másik egy kis világosság volt.

Abból kiindulva, hogy a bolygón lévő történések magát Anakin belsejét hivatott bemutatni, akkor így a Lány halálával (aki megfeleltethető az előbb említett kis világosságnak) már csak Obi-Wan maradt neki. Már csak Obi képviseli a lelki mérlegének a világos oldalát.

Így mikor nincs mellette Obi-Wan (Dooku, átállás) akkor a Sötét Oldala érvényessül teljesen, hisz nincs egyensúlyban már a lelke, akkor már kontrollálatlanul elszabadulhat benne a Sötét Oldal.

 

A következő részben megtudhatjuk majd pontosan, hogy a Lány halála mit okozott a bolygón, így majd ráláthatunk, mit is fog okozni Anakinnál. Persze utóbbit már tudjuk. A sötét oldala (tévedésből, megtévesztésből, nem tudom melyik illik inkább rá, de) megöli azokat akiket szeret. Mint a részben is látható, mikor a Fiú öli meg a Lányt. Látszik rajta, hogy akkor iszonyatosan szenved és inkább elmenekül a szégyen elől, hogy nem őt ölte meg, akit akart és akit talán komolyabban nem is tudott volna bántani. Hisz a Lányt is megölhette volna a villámokkal, de ő leállt. Csak egy kis kínzást intézett feléje.

 

Azzal pedig, hogy a Fiú meg akarta ölni az apját, azt is megmutatja, hogy Anakinban lévő sötét oldal már teret akarna nyerni. Hogy miért pont most? Talán azért, mert a Fiú közelsége megerősítette a lelkében eddig még csak-csak nyugvó sötétséget, míg Anakin közelsége pedig a Fiút erősítette meg. Amolyan 22-es csapda szerűség.

Viszont lehet ezt nézni a világos oldalra is. A Lány is megerősödhetett, mivel volt bátorsága a kardért menni és felvenni a harcot a Fiúval. És a Lány közelsége pedig sötét Ahsokával való bánásmódjára is kihatott, csak védekezett ellene, és mentette volna mindenáron, még úgy is, hogy Obi-Wan arra kérte, hadják ott Ahsokát, mert a bolygó rosszat tesz neki. Egyszer ezt már bejátszotta Obi-Wan, mikor a Geonosison kiesett Padmé és ott hagyták. Mi lett a vége? Egy karral rövidebb lett Anakin.

Most nem hallgatott rá, elment megmentenil. Hogy ennek mi lett/lesz a következménye? Még nem tudni, de annyi már bizonyos, hogy a lelke világos oldalának egy kis része elhalt.

Éppen ezért lehet, hogy nem is megy/menne egyből haza, míg meg nem keresi a Fiút, aki manipulálta egyik szerettét. A világos oldalbeli hanyatlásával pedig akár bosszú is bekövetkezhetne. Viszont ha Anakint így elönti a bosszú, az csak a bosszú tárgyát, a Fiút fogja erősíteni és még nagyobb sötétségeb taszítja őt. Roppant érdekes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááát Phobos, megemelem a nem létező kalapomat előtted. :D Tényleg, olyan jó ilyen írásokat olvasni! Nagyszerű!

 

Tehát, nem közvetlenül az Univerzumra, hanem Anakinon keresztül hat a bolygón történtek.

Az, hogy a Fiú elrabolta a szerettét és ő mégis tiszta fejjel tudott gondolkodni. Hm... :hmm: Ez még a ROTS-ban lévő Palpatine elrablásnál is látható.

Viszont utóbbinál ott volt mellette Obi-Wan is, és az előző résznél írta valaki, hogy Anakin sötét oldalára fékezően hat Obi-Wan jelenléte. Viszont itt nincs mellette Obi-Wan, mégis higgadt tudott lenni. Éppen ezért ezt az álláspontot kiegészíteném még azzal, hogy Obi-Wan csak az egyik fékező része volt Anakin sötét oldalának. A másik egy kis világosság volt.

Abból kiindulva, hogy a bolygón lévő történések magát Anakin belsejét hivatott bemutatni, akkor így a Lány halálával (aki megfeleltethető az előbb említett kis világosságnak) már csak Obi-Wan maradt neki. Már csak Obi képviseli a lelki mérlegének a világos oldalát.

Így mikor nincs mellette Obi-Wan (Dooku, átállás) akkor a Sötét Oldala érvényessül teljesen, hisz nincs egyensúlyban már a lelke, akkor már kontrollálatlanul elszabadulhat benne a Sötét Oldal.

Metaforikusan megközelítve, az előző részben Anakin "lelkének" (amit a Yin-Yang kör jelképezett) sötét felén volt Obi-Wan, méghozzá a Lánnyal együtt. Ahogy írod, Obi-Wan -on kívül volt benne még jóság, de amikor ezek nélkül kellett cselekednie, menthetetlenül elesett. Érdekes, hogy a Fia tudott csak újra fényt hozni az Apja lelkébe, ami a történteket tekintve eléggé jelzésértékű.

 

A sötét oldala (tévedésből, megtévesztésből, nem tudom melyik illik inkább rá, de) megöli azokat akiket szeret. Mint a részben is látható, mikor a Fiú öli meg a Lányt. Látszik rajta, hogy akkor iszonyatosan szenved és inkább elmenekül a szégyen elől, hogy nem őt ölte meg, akit akart és akit talán komolyabban nem is tudott volna bántani. Hisz a Lányt is megölhette volna a villámokkal, de ő leállt. Csak egy kis kínzást intézett feléje.

Pontosan mint Padmé esetében. Nem akarta bántani, csak egy kicsit megleckéztetni. A végén az ordítás is nagyszerű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.