Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Hát igen, Jedi Knight II! Szegényebbek lennénk nélküle az biztos! Mindenesetre én a KotOR I-II-re voksoltam, leírhatatlan hangulata és élménye miatt! Nekem még nem tett be így játék mint a KotOR I. Amikor rá kell jönnöd hogy te vagy/voltál Revan és újra értékeled a szereplők korábban Revanról mondott véleményét és... ááágh!:) A II-ről még nem mondanék semmit, mert ugyan végigjátszottam de nem értettem belőle szinte semmit, szal jó lenne ha végre lecibálhatnám a magyarosítást! Találtam egy állapotjelzőt, 35% körül tartott és 2006. decemberére ígérték...khm!

 

Egyébként mit lehet tudni erről az Empire at War című gammáról? Mikor fog megjelenni és készülnek pölö demót kidobni hozzá? Ígéretes játéknak igérkezik, mindenesetre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mit lehet tudni erről az Empire at War című gammáról? Mikor fog megjelenni és készülnek pölö demót kidobni hozzá? Ígéretes játéknak igérkezik, mindenesetre!

Az Empire at War februárban jelenik meg, arról nem tudok, hogy lesz-e demo. Remélem a játékban az elfoglalható galaxis térképe nem olyan véletlenszerűen elhelyezett bolygókkal lesz, mint a Rebellion, hanem a bolgyók hivatalos térkép szerinti elhelyezésével. Bár ez eddigi videókon ez nem így nézett ki, és nem hinném, hogy rajtam kívűl ez még sok embert zavarna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Battlefornt 2 ugyan elsején jelenik meg, de már találni hozzá Torrenteket.

A gond csak az, hogy 27MB-nál nem megy tovább, senkinek nincs meg belőle több.

 

Csak a filmre érvényes a "csak eredetiben" jelszó? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battlefornt 2 ugyan elsején jelenik meg, de már találni hozzá Torrenteket.

A gond csak az, hogy 27MB-nál nem megy tovább, senkinek nincs meg belőle több.

 

Ez érdekes, én most töltöm jelen pillantban 87,5%. Ezek után nagyon remélem jót töltök. Majd megírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battlefornt 2 ugyan elsején jelenik meg, de már találni hozzá Torrenteket.

A gond csak az, hogy 27MB-nál nem megy tovább, senkinek nincs meg belőle több.

 

Ez érdekes, én most töltöm jelen pillantban 87,5%. Ezek után nagyon remélem jót töltök. Majd megírom.

 

Na hát természetesen nem az volt. :roll: Egy kb 1 gigás betömörített fájl amit nem lehet kicsomagolni. De jó, hogy egyes embereknek van ilyenekre idejük. :vfuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van néhány eredeti játékom, mint példáúl a Republic Commando és a KotOR 2 (egyenesen Moszkvából :roll:), no meg hajdanán a PCGuru című újságnak köszönhetően megnyertem az X-Wing Collektor's Seriest.

 

A Battlefront 2 nagyon izgatja a fantáziámat, már az egy is nagyon tetszett, de a videók láttán azt hiszem, ez a rész überelni fogja az elődjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis játék lett a BFII.

Ep3-as helyszínek események zenék, kiegészítve az eddigiekkel.

Hihetetlen hangulat.

 

Nem érzek érdemi változtatást az FPS részben, kivétel, hogy Jediket is lehet irányítani, ezen szerintem még dolgozhattak volna, mert jobb a Jedi Knightban a fénykarddal való írtás és erőhasználat. De azt azért hozzá kell tenni, hogy nagyon feelinges Ki-Adi-Mundival a Mygeeto-n vagy Ayla Securával a Felucián nyomulni.

De az űrcsaták az klasszisokkal jobbak az előző változathoz képest. Míg a BFI-ben irányíthatatlan volt a gép, célozni lehetetlen volt, csak idő kérdése volt mennyit tudunk repülni, arra hogy lelőjjünk valamit nagyon kevés volt a sansz, és tudatosan szerintem nekem nem is sikerült.

 

A film után mondta a fórumon, talán Dzséjt, hogy a film elején legszívesebben Joystickot fogna és követné Obi-Wanékat a csatába. Hát itt ha nem is film szintű az elmény, de az eddigiekhez képest a legjobb szimuláció, és nem kell belülről néznünk, hanem kívülről követjük hajónkat, ezt én imádom. Látom mi zajlik körülöttem. Óriási érzés irányítani egy Jedi-vadászt vagy egy ARC-170-es Vadászgépet.

Mondjuk a V-Wing elődje, már a filmben sem lett a kedvencem, vezetni, se akkora élmény és a tűzereje, sem a legnagyobb. De viszont a pozitívum az, hogy pont úgy repül, mint a film végén, mily meglepő?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tegnap érkezett a birtokomba a Battlefront 2, és nagyon kellemeset csalódtam. Látványos új helyszínek és a régi vidékek is sokkal kidolgozottabban térnek vissza (eddig Geonosist és Kaminot próbáltam ki, és mindkettő jobb az elődhöz képest). FPS részben újítás a sprint, ez szerintem elég hasznos, legalábbis az első részből hiányoltam, mert e nélkül körülményes volt lelépni a kereszttűzből.

Az űrhajós rész. A Battlefront 1 legfájóbb része volt nekem, hogy bármilyen légi masinába ültem fél perc alatt a földhöz vágtam, légi győzelmet meg csak egyszer-kétszer értem el, pedig nem ma kezdtem a pilóta szakmát :) (jólehet, mindig jolival játszottam űrhajósdit, ami most üzemképtelen, az egerészést meg nem komálom ilyen téren, de mástól is negatívum érte az első rész e részét). Ellenben most még egérrel is apríthattam Coruscant felett a droidokat és végre tényleg jolit... azaz kivételesen egeret ragathattam (bár nagyon hiányoltam a tri vadászokat). Az ARC-170 nagyon kemény gép, a Jedi Vadásztól viszont a hideg rázott, túl sérülékeny és túl gyenge a fegyverzete. Lokatellivel ellenben nekem a V-Wing jött be, melynek másodlagos fegyverével egész cirkálókat aprítottam fel percek alatt. Vadász-vadász küzdelemben ellenben tényleg nem jó, túl bumfordi a fegyvere.

Az űrrész mellesleg tartalmaz pár manővert is, úgy mint a jobbra-balra orsózás illetve a helyből átfordulás, mellyel kellemes meglepetéseket okozhatunk az ellennek.

Ami viszont nekem nagy csalódás volt, hogy kivették a belső nézetet. Bár ez nem szimulátor, inkább arkad jellegű lövöldözés, az első részben jó volt, hogy választhattunk a nézetek között. Bár kétség kívül, külső nézetben látványosabb de megrögzött szimulátorosként jobban szeretem a cocpiten tartani az egyik szemem :?

A Jedi harc színtén lenyűgöző, bár tényleg nem Jedi Knight szintű, de hát annak az a reszortja. Viszont itt is szépen lehet aprítani - a védekezés ellenben borzalmas. Na találjátok ki, ki volt az első Jedi, akit ki kellett próbálnom. Segítek: kék színű :? Ellenben annyiból csalódtam, hogy az instant akcióban is korlátozott ideig van jelen a hős, és mindig akkor döglik ki, amikor a legélvezetesebb a kalamajka. Viszont mindenkinek ajánlom Grievoust az utapaui ütközetben kipróbálni. Amikor szétkapja mind a négy kezét és a klónok közé vetjük, hát az valami brutális.

 

Összességében:

+ szép grafika, rendkívül látványos pályák, parázs földi és űrcsaták, Jedik, Star Wars hangulat

- hiányzik a belső nézet a járműveknél, a Jedik hamar kidöglenek még instant akcióban is és borzalmas a védekezésük, még mindig nagyon hamar véget érnek a csaták :)

 

98%

 

U.i.: most már csak egy X-Wing Alliance színtű, mind a hat filmre kiterjedő űrszimulátor kéne, amiben minden filmbeli gépet berepülhetünk :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tri vadász az pedig van, és repültem vele. Átrepültem a Szepik hajójára ott megjelenik és lehet vele menni, bár nem találkoztam vele ellenségként.

Az szerintem teljesen rendben van, hogy a Jedi-vadász sérülékeny, hisz nincs pajzsa, az ARC-170-essel szemben, ezzel mutattak a Jedik pédát a klónoknak. Nagy gyorsan töltődik újra az alapfegyvere, de az zavart, hogy nem zöld, mint Anakiné a filmben.

 

Van belső nézet, csak nem látszik a cockpit, amivel gyakorlatilag olyan, mintha nem lenne belső nézet. Jó lenne azért belülről látni a konzolokat, a jellegzetes TIE-os "szélvédővel".

 

Azért az is furcsa volt, hoyg csak egy manus ülhet az ARC-170-esben. Tudjuk, hogy 3an ülhetnek.

 

Azért azt tegyük hozzá, hogy az a 98% csak SW rajongónak annyi, egy mezei játékosnak simán egy könnyű felejhető Battlefield klón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tri vadász a kashyyyki űrütközetben van ellenségesként, akárcsak Belbulab (Grievous hajója). Mindkettőt kipróbáltam :)

 

A hajók "valósághűségét" csak azért nem róttam fel (más színű lézer, Invisible Hand sereg, egy személyes ARC, stb), mert már eleve abba beleköthetnék, hogy bele lehet ülni egy keselyűbe, vagy tribe, amik ugye droidok. Akkor meg inkább más ilyenbe se kötök bele, pedig elve a single-vel is van baj, hiszen az 501-es légió nem lehetett egyszerre Kashyyykon, Utapaun, Felucian, Maygeeton és Coruscanton is... szóval annyira nem filmhű ez a játék, de hát nem is arra lett kitalálva.

 

Jómagam nem játszottam a Battlefielddel, úgyhogy ahhoz nem tudom hasonlítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki játszott már a ROTS játékkal? Először meg akartam venni, aztán rájöttem előbb PS2 kéne és letettem róla. Gondoltam érdekes lenne s filmben nem látott helyszíneket felfedezni.

És örülök, hogy a játékok terén is idén tarol az SW. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sógorjelöltem jóvoltából volt szerencsém XBoxon kipróbálni. Letaroltam az Invisible Handot, illetve megmutattam neki, hogy ne álljon ki párbajban egy SW rajongó ellen :wink:

Nagyon szép játék és a Jedi kunsztok benne eszementen jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sógorjelöltem jóvoltából volt szerencsém XBoxon kipróbálni. Letaroltam az Invisible Handot, illetve megmutattam neki, hogy ne álljon ki párbajban egy SW rajongó ellen  :wink:  

Nagyon szép játék és a Jedi kunsztok benne eszementen jók.

 

Legyaktad? :D:lol: Azaz védd is meg a becsületünket. De hát ha megvan neki akkor ő is rajongó, nem? Vagy csak játékban utazik?

Azt olvastam hogy vitték mint a cukrot. Nekem egy PS2 kettő nagy befektetés, főleg hogy ezen kívűl kb csak a FF-ek érdekelnek. Bár talán az is elég, és nem van időm játékra az is, bár ez annyira nem is időigényes, mert nincs vele annyi munka mint egy FF-el. Többnyire nálam az első negyed órás ismerkedés után eldől játszom-e vele, ha nehezen rázódom bele az írányításba meg egyebekbe, elmegy a kedvem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off:

 

Aki szereti az fps-eket az ne hagyja ki a F.E.A.R-t.Eszméletlen jó játék.Az ellenfelek MI-je baromi valósághű.A harcok olyanok mintha emberek ellen nyomnád.A grafika is kiváló, ezenkívűl a story sem rossz.Az utóbbi idők egyik legjobb gyöngyszeme fps téren.Legalábbis szerintem.

 

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyaktad? :D  :D Azaz védd is meg a becsületünket. De hát ha megvan neki akkor ő is rajongó, nem? Vagy csak játékban utazik?  

Mi az hogy legyaktam. Anakin ilyen csúnyán még nem bánt el Obi-Wannal :D Egyébként annyira rajongó, hogy még bith maszkja is van :lol: Szegény húgom nem tud szabadulni az SW rajongóktól :D

 

Off

Egyet értek frenkie-vel, a F.E.A.R. az idei év egyik legnagyobb durranása. Nagyon jó játék, mindenkinek ajánlom... aki el tudja indítani, mert sajnos a gépigénye Paksnál kezdődik. De akinek van hozzá megfelelő vasa, és szereti az FPS-t, az ne hagyja ki. Kör hangulat, John Wo (jól írtam?) akció, Matrix érzés (bulet time), ultrabrutál grafika és MI.

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legyaktad, a gyakni igéből jött illetve a gyakorlás rövidítéseként használatos. A köreimben akkor is használjuk mikor "levágunk" legyőzünk valakit, hentelős játékokban pl, közelharcban természetesen. Jelen esetben, ha jól értem te legyaktad Obi-want Anakinként.

Köszi! Jól esik tudni, hogy van párhuzamos dimenzió, ahol Anakin el tud bánni vele. :D:lol:

Az Erő útjai kifürkészhetetlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... ez a "Mi az, hogy legyaktam." kifejezést nem kérdésként lett idebiggyesztve (a kérdőjel most kivételesen nem helyesírási hibáimból hiányozik :)), hanem úgy mint: Az nem kifejezés, hogy legyaktam, Anakint ilyen csúnyán még nem bánt el Obi-Wannal. Ezt akarta jelenteni.

De azért köszönöm a magyarázatot, azt nem tudtam, hogy ez a szó a gyakorlás igéből ered, legalább ma is tanultam valami újat :)

 

Vajon a LucasArts mikor döbben rá, hogy bár a Galaktikus Polgárháború időszakát már végigostromoltuk a Lázadók és a Birodalom oldalán is egy-egy jólsikerült szimulátor játékban, de a Klón Háborúk eseményei még ott állnak kihasználatlanul? Milyen jó lenne már, eg yifjú nabooi pilótával kezdeni, aki a nabooi csatában repül először, aztán tíz év múlva már a Köztársaság oldalán harcolna, mint önkéntes a klónok mellett. És kipróbálhatnánk N-1-est, Delta-7-est, Eta-2-est, ARC-170-est, V-szárnyút és a többi EU-s gépjárművet is (persze instantban meg jöhet ami eddig volt, X-Y-B-A-Wingek, TIE fajták, és egyéb EU-s masinériák). De szép is lenne :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a gyakorlás igéből ered, csak mi úgy szlengesen használjuk a gyakorlásra is "megyünk gyakni", ez azt is jelenti gyakorolni meg azt is hogy aprítani a népet, mondjuk valami játékban. Nem vagyok nyelvész, de úgy tudom a gyakni igét valami egész másra is használták régen :)

Bennem a gyakni igéhez valamiért a kard kapcsolódik leginkább, vagy inkább a közelharci fegyverek és mondjuk az amikor Anakin és Obi mennek és a robotokat szeletelik a fénykarddal. :)

Amúgy elkezdtem a Kotor 2-vel múltkor játszani, de hamar feladtam, nem kötött le a sztori. Sajna. Olyan távol éreztem az egészet a film hangulatától, valami hiányzott. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon a LucasArts mikor döbben rá, hogy bár a Galaktikus Polgárháború időszakát már végigostromoltuk a Lázadók és a Birodalom oldalán is egy-egy jólsikerült szimulátor játékban, de a Klón Háborúk eseményei még ott állnak kihasználatlanul?

Támogatom.

A régi trilógia járműveit, talán már élőben is el tudnánkvezetni. A prequeleket korántsem.

Prequel járművekről nem volt még szimulátor. Starfighter nevű játékban ugyan elég sokat ki lehet próbálni, de az korántsem szimulátor, ikább a bf2-es repülésre hajaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: bezony, a Starfighter jó játék, de sajnos nem szimulátor (abban sincs pilótafülke :)). És sajnos a Jedi Fighter már meg sem jelent PC-re. Ott a lehetőség, nem igaz, hogy nem akarják megragadni. Ráadásul a mai grafikai szinten már-már filmbeli látványt lehetne harácsolni egy ilyen játéknak.

 

Szisz: bár a Kotor2-t csak futólag próbáltam ki (megvan, eredeti oroszban, úgyhogy várom a magyarítást, anélkül én neki se áll(hat)ok). A Kotor 1-ben viszont éppen a filmektől eltérő hangulat tetszett, a jó kis történelem előtti érzés. Remélem ez nem veszett ki a 2-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életemben nem játszottam még szgépes játékkal. Mindig úgy éreztem, hogy nem az én világom. Viszont a hétvégén volt szerencsém látni a BF2-öt működés közben :) Hát nem semmi egy játék. Akár még kedvet is kapnék a játékhoz, csaképpen még gépem sincs hozzá :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: bár a Kotor2-t csak futólag próbáltam ki (megvan, eredeti oroszban, úgyhogy várom a magyarítást, anélkül én neki se áll(hat)ok). A Kotor 1-ben viszont éppen a filmektől eltérő hangulat tetszett, a jó kis történelem előtti érzés. Remélem ez nem veszett ki a 2-ből.

 

Hát nem tom, nem sokáig jutottam, talán csak másfajta rendszerekkel játszottam és ez a fajta irányítás nem jön be nekem.

Volt egy hosszú beszélgetés az elején, ami egy történelem órára emlékeztetett és úgy éreztem magam mint egy újszülött, aki semmit sem tud. A beszélgetés végén világos oldal pontokat kaptam és csak lestem, mert én óvatosságból válaszolgattam, kérdeztem és az volt az érzésem, hogy félek, az pedig köztudottan inkább a sötét oldal kapuja, erre világos oldal pontokat kapok. Ki érti ezt? :) Aztán meg voltam valami hülye robottal és azt a robotot utáltam irányítani. Asszem nekem kellet volna a film hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is ennyit játszottam vele :)

Az, hogy nem tudsz semmit, nem baj, ha jól tudom, szegény Jedi amnéziás vagy mifene, de az első rész végigjátszása mindenképpen javallott. A jó-rossz dolgokat a Kotorban meg úgy mérik, hogy fenygetsz-fölöslegesen ölsz-durván szólsz-sértegetsz-stb sötét oldal pontot kapsz, máskülönben világosat (persze nem minden párbeszéd után). Pl az elsőben egyszer megfenyegettem egy nőt a Taris bolygón, hogy mondja el, ki akarja megöletni. Csupa jószándék vezérelt, meg is mentettem az életét, de ezért a fenyegetésért Sötét Oldal pontot kaptam. Máskor szépen, a meggyőző erőmre gyúrtam rá és akkor már fenyegetés nélkül is hajlandó volt vallani.

A droid T3-M4, szerepelt az első részben is. Gondolom úgy voltak vele, hogy aki játszott az első résszel, az már biztos becsukott szemmel elvezetgeti T3-at az Ebon Hawk tetején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.