Ugrás a kommentre

Felfedezték a Tatooine-t!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az alábbi Origo cikkben arról írnak, hogy egy újabb exobolygót (naprendszeren kívüli bolygó) fedeztek fel. Ebben az az érdekes, hogy két napja van, és ezért a Tatooin nevet adták neki a csillagászok! Aki jártas ebben a témában az tudja, hogy ez hatalmas megtiszteltetés.

 

Szóval gyerekek már csak egy űrhajó kellene, és akkár ki is ruccanhatnánk a tatooinra. :)

 

20050713tatooineb2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én veszek rajta egy kis telket ha majd lehet... :D Kinek kell már a Hold... :D

 

Az első telepesek között leszel, és felveszed az Owen Lars nevet. :) Aztán párologtató farmot építesz, és egyszer csak megjelenik majd nálad egy csuklyás fazon, egy csecsemővel. Ja, és csajt is vigyél, még jól jöhet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első telepesek között leszel, és felveszed az Owen Lars nevet. :) Aztán párologtató farmot építesz, és egyszer csak megjelenik majd nálad egy csuklyás fazon, egy csecsemővel. Ja, és csajt is vigyél, még jól jöhet.  :D

 

Hát igen egy csaj jól fog ott jönni az biztos... :shock: (Vagy kettő)

És ha véletlenül droidot akarnának nekem eladni akkor elküldeném őket a francba. Esély se legyen rá hogy véletlenül fehérbe öltözött katonák kopogtassanak és számon kérjenek rajtam egy-pár dolgot...Pl: két droidot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy Coruscant messzevan a Tatoointól... :26:

 

Elméletileg a galaxis központi területén van, szal felfedezni nem lenne egyszerű. Egyébként pedig a parsec egy létező csillagászati távolságegység. 1 parsec = 3,26 fényév :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.hu és az index három napról ír és szerintük nem nevzték el Tatooinenak 8) Most akkor kinek van igaza 8)

 

Egyébként pedig a parsec egy létező csillagászati távolságegység. 1 parsec = 3,26 fényév :26:

A valóságban nem létező galaktikus koordinátáknál meg egy egység egyenlő 15 parsecel, vagyis kb 49 fényévvel :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.hu és az index három napról ír és szerintük nem nevzték el Tatooinenak  8) Most akkor kinek van igaza  :D

 

Itt az eredeti cikk, amelyben tényleg nincs szó tatooinról.... Akkor valószínűleg csak a cikk író asszociált egyik kedvenc bolygónkra. 8)

 

A valóságban nem létező galaktikus koordinátáknál meg egy egység egyenlő 15 parsecel, vagyis kb 49 fényévvel  :26:

 

Huhhh ez nekem új. :D Kiloparsecről és megaparszekről tudok, de amit Te említesz az nem tiszta. :) Miről is van szó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.hu és az index három napról ír és szerintük nem nevzték el Tatooinenak  :) Most akkor kinek van igaza  :D

 

Itt az eredeti cikk, amelyben tényleg nincs szó tatooinról.... Akkor valószínűleg csak a cikk író asszociált egyik kedvenc bolygónkra. 8)

"Az új planétát a Csillagok háborújában szereplő ikercsillag bolygója nyomán Tatooine-nak nevezték el."

Az origos emberke nagyon szabadjára engedte a fantáziáját :x

A bolygó neve HD 188753 Ab, nem pedig Tatooine. 8)

 

EDIT: Pár napja láttam a hazugsággyáros című filmet (Hayden a főszereplő ). Nagyon jól bemutatja a film, hogy mit összehazudnak a médiában. Mindenkinek ajánlom. :wink:

 

A valóságban nem létező galaktikus koordinátáknál meg egy egység egyenlő 15 parsecel, vagyis kb 49 fényévvel  :26:

 

Huhhh ez nekem új. :? Kiloparsecről és megaparszekről tudok, de amit Te említesz az nem tiszta. :D Miről is van szó?

Ezt használja a navigációs kompjuter az EU-ban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 évvel később...
  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.