Ugrás a kommentre

3x17 - Ghosts of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én sem hinném, hogy agyilag zokni lennék egy TCW epizódhoz. Ugye nem baj, ha nem vagyok odáig egy trilógiáért, ami szerintem nem illik bele az egész SW univerzumába? ;)

 

Érzékeltem az üzenetét a témának, azt, amit a készítők át akartak ezzel adni, de egyáltalán nem tetszett az, ahogy ezt csinálták. Szerintem itt le is zárhatjuk, hogy kinek miért nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom az érveidet Ody, és nem venném zokon, ha reagálnál az általam leírt elméletre is.

Előre is köszi!

Csoli bátyó, reagálni fogok! Már csak azért is mert jókat írtál. :) Én egy kicsit spirituálisabb megközelítést alkalmaztam, a fentebb leírt oknál fogva is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak félig alvó állapotban, felirat nélkül láttam a trilógia záró darabját, de amit olvasgatok itt, illetve az előző 2 rész topicjába teljesen LOST.HU fórumos érzésem támadt... teorizálgatások, különböző értelmezések (ami tök jó persze, ez abszolút nem baj) csak úgy éreztem, hogy a végkifejlet, a LOST-hoz hasonlóan meg fogja osztani az embereket.... és lám... ez be is jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli bátyó, reagálni fogok! Már csak azért is mert jókat írtál. :) Én egy kicsit spirituálisabb megközelítést alkalmaztam, a fentebb leírt oknál fogva is. :)

 

Jól van, megvárom! ;)

De még valamit találtam a ma reggeli újranézéskor ami tovább erősítette az elméletemet.

Ez már tényleg Eredet szerű, de akkor vízió a vizióban?

A Fiú jővőbemutatásáról van szó.

Az Apa törölte Anakinból.

Ha az egész vizió/álom, akkor a

törlése is az,

és ilyesformán nem törlődhet végleg és így akkor az eseményekkel együtt Anakin erre is emlékezne.

Ezt csak egy "hús vér" nagyhatalmú ember tüntethette el örökre Anakinból.

másképp szólva:

Ha Mortisra és az eseményekre mindhárman emlékeznek is, Anakin önmagának nem végezhetett ilyen szintű memóriatörlést.

 

Mortis egy rendkívül misztikus helyre sikeredett, mindjárt eldurran a csöpp agyam! Kíváncsi vagyok mi jön le ebből a célközönségnek (a 6-8 éves fiúcskáknak ugye) -röhej hogy ezt kimondta valaki.

Ez mocskosul az ízig vérig rajongóknak szól ennyi utalással és mélységgel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, megvárom! ;)

De még valamit találtam a ma reggeli újranézéskor ami tovább erősítette az elméletemet.

Ez már tényleg Eredet szerű, de akkor vízió a vizióban?

A Fiú jővőbemutatásáról van szó.

Az Apa törölte Anakinból.

Ha az egész vizió/álom, akkor a

törlése is az,

és ilyesformán nem törlődhet végleg és így akkor az eseményekkel együtt Anakin erre is emlékezne.

Ezt csak egy "hús vér" nagyhatalmú ember tüntethette el örökre Anakinból.

másképp szólva:

Ha Mortisra és az eseményekre mindhárman emlékeznek is, Anakin önmagának nem végezhetett ilyen szintű memóriatörlést.

 

Mortis egy rendkívül misztikus helyre sikeredett, mindjárt eldurran a csöpp agyam! Kíváncsi vagyok mi jön le ebből a célközönségnek (a 6-8 éves fiúcskáknak ugye) -röhej hogy ezt kimondta valaki.

Ez mocskosul az ízig vérig rajongóknak szól ennyi utalással és mélységgel.

Egyetértek. :) Majd kiakadsz ha elolvasod a litániámat. :D

 

Riddick! Majd írd le Te is a véleményed. :) A LOST -os hasonlat tényleg jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy a Ghosts Of Mortis a trilógia leggyengébb darabja volt, de ennek ellenére méltó lezárása ennek a történetszálnak, főleg a legvége az, ami miatt így érzem.

 

Már a legelején vicces volt Ahsoka a Hondo Ohnakára emlékeztető szemüvegében. :) Jópofa volt az a kompakt sikló is, amivel Anakin elrepesztett. Tetszett, hogy így ki kellett csomagolni. :)

 

A Leány egy nagyon szép kriptában lett eltemetve, az a hely, ahol van, meglehetősen kísérteties. Gondolom erre is akart utalni a cím, hogy majd több szellem is megjelenik majd a Mortison, de ehelyett csak Qui-Gon Jinn jelent meg, és nála sem tudhatjuk biztosan, hogy valójában ő volt-e.

 

Aztán, amikor Anakin találkozott az Atyával, akkor... Nos, ez egy zseniális húzás volt a készítőktől, hogy a trilógia előző két részében elérték azt, hogy már egyik karakterben sem bízzunk meg, mert akármelyik lehet a Fiú megtestesülése. Ebben a jelenetben például Anakin is lehetett volna az, erősen valószínű, hogy Qui-Gon Jinn is ő volt, de akkor kaptam igazán frászt, amikor Obi-Wan felébresztette Ahsokát. Lélegzetvisszafojtva néztem, hogy vajon milyen mérget ad neki abban a pohárban, de ezúttal tényleg Obi-Wan volt az. :)

 

A Sötét Oldal kútja elképesztően durván nézett ki. Szó szerint maga volt a Pokol. Ne értsetek félre, nem vagyok vallásos, de a Star Warsban is van Pokol az EU szerint. :D De nem teljesen ugyanabban a formában, mint ahogy a mi világunkban. Már az Overlords idején éreztem, hogy rengeteget fejlődött a számítógépes technika, és ebben a történetszálban nagyon sokat adtak a látványra, de ezek a láva effektek... Teljesen ugyanolyan szintűek, mint amilyen az EPIII.-ban volt Mustafar. A Children Of The Force féle Mustafar elképesztően gagyin fest emellett.

 

Na, és most jött az a jelenetsor, ami számomra nem jött be annyira, pedig a rész fénypontjának szánták. A Fiú természetesen hátulról közelítette meg Anakint, szokásához híven. Ez az egész jövőbe látás dolog... Számomra nem ütött túl nagyot, sőt, kicsit erőltetett húzásnak éreztem, hogy a készítők gondoltak egyet, hogy mutatnak valami nagyot és merészet, amit gyakorlatilag az EPIII.-ból emeltek át, és akkor az hű de jó lesz nekünk, még Vader maszkját is felhasználták a végére. Ráadásul úgy, hogy az egész jelenetsort értelmetlenné teszik azzal, hogy az Atya még az epizód keretein belül kitörli az emlékeit. Magamat is meglep az, ahogy reagáltam a jelenetre, egy magamfajta rajongónak az ilyet nyálcsorgatva kellene végignéznie. De annyira nem éreztem eredetinek ezt az ötletet. Ezt már a klasszikus Clone Wars-ban is elsütötték egyszer, és az nem is volt ennyire egyértelmű, sokkal szimbolikusabb és elgondolkodtatóbb volt, mint ez.

 

Anakin pedig ismét megmutatta, hogy milyen könnyedén manipulálható. Csak meg kell mutatni neki, hogy milyen szörnyűség fog történni a jövőben, és akkor már a szolgánkká is tehetjük őt. Viszont a mostani sötét énje nem volt olyan agresszív és dühös, mint az EPIII.-ban, sokkal inkább bűnbánó volt azokért a tetteiért, amiket még meg sem tett, szomorú is volt, valamilyen szinten. Egy pillanatra már azt hittem, hogy megint lesz egy Anakin Vs. Obi-Wan párbaj odalent, de szerencsére ezt a húzást nem sütötték el. Elképesztően király volt az a jelenet, ahogy Obi-Wan megpróbál kimászni a kútból.

 

A Fiú is megmutatta a Leány sírjánál, hogy ő sem 100%-ig gonosz, mint ahogy azt korábban hittük. Viszont kicsit értelmetlenné váltak a dolgok így a végére. A Fiú konkrétan meg akarta ölni az Atyát az Altar Of Mortisban. De miért, ha most meg nem akarta? Akkor még nem volt tisztában azzal, hogy ha az Atya meghal, akkor az ő hatalma is odavész? Anakin aztán hátba szúrta őt. Ez egyáltalán nem a Világos Oldal módszere, sőt... Hányszor láthattuk már a sorozat folyamán, ahogy a gonoszok sorra hátba szúrják egymást?

 

És ezután következett az a jelenetsor, amit imádtam, az Atya halála kellően szomorúra sikeredett a zenei aláfestéssel, és azzal, ahogy eltűnik. Csak nem értem, hogy miért egyedül ő tűnt el. Aztán minden lebegő dolog a Mortison lezuhant, mintha mindennek vége lett volna az utolsó Erő-hordozó halálával.

 

És persze úgy ért véget a dolog, ahogy már előre sejtettem. Rengeteg mindenre nem kaptunk magyarázatot, de nem is kell. Ez a fajta misztikus, fantasy vonal, ahogy a LOST esetében is, megköveteli azt, hogy még a történet vége után is rengeteget beszéljünk majd róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No,most néztem meg feliratosan.Jó rész volt,jó rész volt,sőt szerintem ez a trilógia mindenkiből kihozta az úgy mond "állatot".Lehet,hogy írtátok már,csak én nem figyeltem oda,de akkor most A Fiú azért ment el A Leányhoz,mert megakarta ölni Az Atyát,és ezért vitte el azt a kardot?Biztos vagyok benne,hogy ezt A Fiú egész végig így tervezte,na jó nem a VÉGig :D Nem telt úgy el idő ebben a trilógiában,hogy én ne tátott szájjal néztem volna végig.Hát bevallom őszintén,ez tényleg így volt :D Ilyen piszok jó trilógiát,mondjon bárki bármit :D Az eleje ilyen nemistudomhogypontosanmitörtént érzés; a közepén már az emberben annyi minden feldolgozódik,hogy nemérdeklimitörténtcsakjöjjönaremekbefejezés; na és a végén, hátegykicsitnemilyenreszámtottam,de azért nagy siker :D Ez örökre megmarad bennem :D Így kell ezt csinálni :) Gratulálok :clap: Jöhet a következőőőőőőőőőőőőőőőőőőő :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fiú konkrétan meg akarta ölni az Atyát az Altar Of Mortisban. De miért, ha most meg nem akarta? Akkor még nem volt tisztában azzal, hogy ha az Atya meghal, akkor az ő hatalma is odavész?
Gondolom ez úgy lett volna, hogy az Atyát megöli, akkor még ott van a Leány, akivel úgymond egyensúlyban tud lenni, meg tudják tartani egymás erejét. Viszont, hogy a Leány meghaét, nagyobb erőre kapott a Sötét oldal, de az alapját maga az Atya adja. Így hogy már ő is meghalt, így se alapja nincs az erejének, se ellensúlya, így összeroppant a Fiú ereje a nagy súlytól. Tehát minimum 2 Erőlénynek kell élnie, hogy a bolygó megmaradjon.

 

Anakin aztán hátba szúrta őt. Ez egyáltalán nem a Világos Oldal módszere, sőt... Hányszor láthattuk már a sorozat folyamán, ahogy a gonoszok sorra hátba szúrják egymást?
Anakin a második évadban Satine hajóján is hátbaszúrta az árulót, tehát tőle se idegen ez a módszer.

 

Aztán minden lebegő dolog a Mortison lezuhant, mintha mindennek vége lett volna az utolsó Erő-hordozó halálával.
Szerintem nem az utolsó Erő-hordozó halála, hanem maga az Atya halála okozta a pusztulást, hisz ő a legöregebb, és van egy olyan érzésem, hogy ő is hozta létre a bolygón ezt a környezetet és az ő energiáján át tudott fennmaradni is. Így a halálával a környezet energia-forrása megszűnt.

 

A végét pedig úgy tartom, hogy idő és térugrás volt, tehát ez megtörtént velük. Hogy miért? Mikor Luke (és Yoda) vizionált a barlangos jelenetnél, akkor is rendes időben volt az. Padmé halálát is normál időben látta Anakin. Így azt, hogy Rex ugyanúgy szólt hozzájuk, mint az első részben, csak erre enged következtetni engem.

 

Kíváncsian várom Ody, hogy mit írsz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is Pildi teóriája a szimpatikus, miszerint ez az egész egy látomásszerű dolog volt, amit a rész vége is alátámaszt. Bár az is igaz, hogy többféleképpen is lehet értelmezni a lezáró képsorokat. Az ok pedig, hogy kitartok a látomás mellett, hogy mindig Anakinra fókuszált a kamera a fehér fény után, tehát az ő sorsának, életútjának szimbolikus megjelenését láthattuk. Szerintem az ébredés után Obiéknak fogalmuk sincs mit történt, ők biztos nem élték át Anakin "álmát". Az egy jó kérdés, hogy ki hívta oda őket, és miért, de a célja egyértelmű volt: Anakint rádöbbenteni, hogy Ő a kiválasztott, és higgyen ebben a képességében. Egyben figyelmeztetés is, hogy a sötét oldala óriási veszélyeket rejt magában. Valószínűleg ehhez kellett ez az egész színház. Továbbra sem zárnám ki a Whillek –et az eseményekből, talán egyszer megtudjuk ezt is. De nézzük konkrétan.

 

Mint ahogy fentebb írtam, Anakin életútját hivatott prezentálni ez a metafora. Ennek szellemében úgy tekintek a három hatalmasságra, mint Anakin összetevőire. A lány a jó oldala, az Atya a bölcs és megfontolt Anakin, aki kordában tudja tartani mind a két énjét, míg a Fiú a sötét oldalát testesíti meg. Apropó Fiú. A sárkányos megjelenése nagyon jól rezonál a regényben emlegetett megközelítéssel, ami nem lehet véletlen.

Az epizód elején az Atya beszél a halott lányához: „Bocsáss meg, Leányom. Vén bolond vagyok, aki azt hitte, irányíthatja a jövőt. Most, hogy elmentél... Mindennek vége.” Ezt akár Anakin is mondhatná Padmé halála után önmaga elpusztult jó oldalának. Azt hitte irányíthatja a dolgokat, de tévedett, és ennek ára a sötét oldalra való eltévelyedése lett.

Anakin és Qui-gon beszélgetése pedig egyenesen zseniális!

 

- Elhiszed, hogy te vagy a Kiválasztott?

- Honnét tudhatnám?

- Elmondhatom neked, amit én hiszek. Úgy hiszem, te vagy az, aki egyensúlyt hoz az Erőbe,

és szembe kell majd nézned a démonaiddal, hogy megmenthesd az univerzumot.

-És mi van ezzel a sötét teremtménnyel? Elmenjek, vagy itt maradjak, hogy megöljem?

- Egyiket se tedd. Láss mélyebbre. Akkor találhatsz más megoldást.

 

A már emlegetett Kiválasztottság kérdése. Míg az első részben Anakin mítosznak nevezte ezt a dolgot, itt már kétségek között őrlődik. Ám de a legjobb a sötét teremtmény emlegetése, ami szerintem nem más, mint a saját sötét oldala, és nem tudja, mi tévő legyen ezzel kapcsolatban. És azért az is érdekes, hogy van jó megoldás akkor is, ha megmarad ezen oldala, hisz tudjuk, sötétség nélkül nincs fény.

 

-Innen nem messze van egy hely, amit átjár az Erő sötét oldala. Oda kell menned.

- És pusztítsam el a Fiút?

- Emlékezz, mit tanultál Anakin. Bízz a megérzéseidben.

 

Ez egy az egyben utalás Yoda beszélgetésére Luke-al, akit a sötét oldal által uralt barlangba küldd be Yoda, hogy szembenézzen a saját démonával. Magyarázatként akkor is csak annyi hangzik el, hogy az lesz ott, amit magával visz. Itt pont ezt látjuk. Anakin alászáll abba a pokolba, amely majd a végzete lesz, és ahol a saját sötét oldalával kell szembenéznie, azzal mivé is fog válni. Itt nagyon érdekes volt látni, miként is reagál ezekre a dolgokra, szinte összeomlik! Viszont ennek ellenére a sötét útra lép, hogy megakadályozzon valami borzalmasat. Padmé esetében is így tett, így ez a cselekedete pontosan erre rímel. Obi-Wan itt pont azt a szerepet tölti be, amit majd a valóságban is be fog, Anakin után megy, hogy segítsen neki. Kettejük beszélgetése oltári, főleg, hogy Anakin már most árulóknak nevezi őket, tehát ezek szerint egy olyan jövőképet látunk, ami nem a valóságot, hanem az álmodó, azaz Anakin szájíze szerinti eseményeket mutatja. Számomra ez is azt támasztja alá, hogy ez az egész csak Anakin fejében zajlik. Aztán ott van a Fiú csábítása, ami dettó ugyanaz, mint Vaderé. Csatlakozz mellém, elpusztítjuk az Uralkodót és békét hozunk a galaxisba. Szinte ugyanezeket a szavakat mondja majd Padménak is, később pedig Luke –nak.

Anakin „átállása” után egyértelműek a dolgok, az egész egy hatalmas szimbolikus utalás.

A sötét oldala mellett, még a bölcs és jó Anakin is meg van benne, pont ahogy Padmé mondja majd a Polis Massán.

 

”Atyámnak még mindig hatalma van e birodalom felett”

 

Másik szép jelenet, amikor a Fiú a halott Leányhoz siet, hiszen őt szerette igazán. Talán mondanom se kell, ez mire rímel. Aztán ott a torony és a küzdőtér, ahol az Atya önfeláldozása véget vet a Fia életének is. A torony jelképezheti a ROTJ –ban látható sith tornyot, ahol Anakin feláldozza magát, így a sötét énje is elpusztul, így nyerve megváltást. Nem mellékesen olyan a halott Fiú hátulról, mintha Vader feküdne ott maszk nélkül.

 

Az öreg utolsó szavai megválaszolják mindazt, amiről ez az egész szól. Anakin a Kiválasztott, és bebizonyította, hogy egyensúlyban tudja tartani magában az Erő mindkét oldalát. Ám vigyáznia kell, hogy az érzései el ne hatalmasodjanak felette. Persze el lehetett volna mondani ezt egy sör mellett is, de akkor nem ilyen hatásos. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ok pedig, hogy kitartok a látomás mellett, hogy mindig Anakinra fókuszált a kamera a fehér fény után, tehát az ő sorsának, életútjának szimbolikus megjelenését láthattuk. Szerintem az ébredés után Obiéknak fogalmuk sincs mit történt, ők biztos nem élték át Anakin "álmát".

Szerintem pont hogy ők is átélték, különben miért mutatták volna az Obi Wannak megjelenő Qui-Gont és az Ahsokának megjelenő idősebb Ahsokát az első részben? Rájuk ugyanúgy hatással volt a "látomás"(bár szerintem nem az vol). Még össze is néznek a rész végén, mielőtt Anakin mondja, Rexnek, hogy úgyse hinné el amit mondana. Úgyhogy én biztos vagyok benne, hogy Obiék ugyanúgy átélték dolgokat, mint Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont hogy ők is átélték, különben miért mutatták volna az Obi Wannak megjelenő Qui-Gont és az Ahsokának megjelenő idősebb Ahsokát az első részben? Rájuk ugyanúgy hatással volt a "látomás"(bár szerintem nem az vol). Még össze is néznek a rész végén, mielőtt Anakin mondja, Rexnek, hogy úgyse hinné el amit mondana. Úgyhogy én biztos vagyok benne, hogy Obiék ugyanúgy átélték dolgokat, mint Anakin.

Lehetséges, hogy így történt. :) Jó lenne választ kapni ezekre később. Remélem előkerül még a téma, ha máskor nem, hát a sorozat vége felé. Elég ha utalás szinten is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt a legjobb rész a trilógiában, sőt az egész sorozatban.

Az elsőtől az utolsó percig nagyon élveztem. Természetesen a rész csúcspontja Anakin látomása a jövőről. Fantasztikus volt, bár én még belepakoltam volna 1-2 jelenetet a klasszikus trilógiából.

Elég jól nézett ki a gonosz Anakin arca, ahhoz hasonlított a Kotor videójátékokban a szereplő átáll a sötét oldalra.

A végén így is úgy is memóriatörlést kapott volna az egész.

A végén elég jól megoldották az Apa és a Fiú halálát.

Az egész Mortis egy hatalmas Dagoba volt.

A tökéletes trilógia zárása. 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam Donáthoz csatlakozok. A trilógia zárásával kivártam mi lesz belőle. De föleg az utobbi két részt rendkivül gyengének találtam gyakorlatilag minden szempontból. Nagyon szerettek volna a készitők okosat mondani és nagyot alkotni, ezt látom, de nálam ez nagyon nem jött össze. Jöhet a következő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nagyon tetszik a részletes értékelésed. :) Alapjaiban én is így gondolom, bár volt az epizódban egy-két dolog, amit kevésbé direkten bemutatva még sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni a történet lezárásából. Végül is mindenki tudja, aki TCW-t néz, hogy mi lesz Anakin sorsa (aki meg még koránál fogva nem, az meg úgysem érti), a jövőt ilyen egyértelmű képekkel nem kellett volna bemutatni sem neki, sem nekünk.

 

Végül is én nagyjából ezt a lezárást vártam, de még nem tudom eldönteni, hogy pontosan mi is történt itt valójában: vízió volt vagy álom, netán a valóság - bizonyos szemszögből nézve. ;) Egyelőre egyértelműen egyik sem, talán ha magyar felirattal is megnézem, tisztul majd a kép. Akkor fogok kicsit bővebben is írni.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nagyon szép összefüggéseket, párhuzamokat találtál.

A kedvencem a Vader maszk nélkül / Fiú. Ez tényleg ütős, kíváncsi vagyok szándékos-e?

Szerintem a Fiú-kivetülés-Qui-gon szavai nem a Yoda-Luke párpeszédre emlékeztetnek,

hanem a fogatverseny előtti intelmekre Anakinnak Qui-gon-tól. Bátorkodtam is átírni a "bízz a megérzésedben" szöveget - Lok amúgy zseniális feliratát-

az ep I. szinkron szerinti "Halgass az ösztöneidre" tanácsra.

 

Amúgy nem győztél meg, -bár kétségkívül jó gondolatok- de sajnos nem veszi be a gyomrom a sok Anakin nélküli jelenetet az ő vizójában.

Álomban és vízióban az álmodó/vizionáló mindig jelen van legalább szemlélő szinten, és itt nem ez volt.

Én jobban érzem magam, ha arra gondolok, hogy igazi kalandokat láttunk kedvenceinkkel.

Nem akarnám tovább ismételni korábbi érveimet,(megtalálhatja mindenki lejjebb) szerintem a két értelmezés megfér egymás mellett,

döntse el a hangulatunk.

 

Jó volt ez a történetszál, nagyon jó!

Csak így tovább és minél kevesebb Jar-Jart és szenátust kívánok mindannyiunknak!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nagyon szép összefüggéseket, párhuzamokat találtál.

A kedvencem a Vader maszk nélkül / Fiú. Ez tényleg ütős, kíváncsi vagyok szándékos-e?

Szerintem a Fiú-kivetülés-Qui-gon szavai nem a Yoda-Luke párpeszédre emlékeztetnek,

hanem a fogatverseny előtti intelmekre Anakinnak Qui-gon-tól. Bátorkodtam is átírni a "bízz a megérzésedben" szöveget - Lok amúgy zseniális feliratát-

az ep I. szinkron szerinti "Halgass az ösztöneidre" tanácsra.

 

Amúgy nem győztél meg, -bár kétségkívül jó gondolatok- de sajnos nem veszi be a gyomrom a sok Anakin nélküli jelenetet az ő vizójában.

Álomban és vízióban az álmodó/vizionáló mindig jelen van legalább szemlélő szinten, és itt nem ez volt.

Én jobban érzem magam, ha arra gondolok, hogy igazi kalandokat láttunk kedvenceinkkel.

Nem akarnám tovább ismételni korábbi érveimet,(megtalálhatja mindenki lejjebb) szerintem a két értelmezés megfér egymás mellett,

döntse el a hangulatunk.

 

Jó volt ez a történetszál, nagyon jó!

Csak így tovább és minél kevesebb Jar-Jart és szenátust kívánok mindannyiunknak!

Köszi. :) Ez benne a szép, hogy nem csak egyféleképpen lehet nézni. Értem miért gondolod úgy a dolgokat ahogy, de az én verziómat is rengeteg minden támasztja alá. :) A későbbi részekben reméljük utalnak még a szereplők ezekre az eseményekre, remélem akkor tisztulni fog a kép. Kíváncsi lennék Yoda mit szólna ha Anakin elmesélné neki ezt a sztorit. :)

 

Egyébként amit alább írtál a memória törléssel kapcsolatban, az az egyik olyan pont, ahol a "megtörtént" érvet lehet alkalmazni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nagyon tetszik a részletes értékelésed. :) Alapjaiban én is így gondolom, bár volt az epizódban egy-két dolog, amit kevésbé direkten bemutatva még sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni a történet lezárásából. Végül is mindenki tudja, aki TCW-t néz, hogy mi lesz Anakin sorsa (aki meg még koránál fogva nem, az meg úgysem érti), a jövőt ilyen egyértelmű képekkel nem kellett volna bemutatni sem neki, sem nekünk.

 

Végül is én nagyjából ezt a lezárást vártam, de még nem tudom eldönteni, hogy pontosan mi is történt itt valójában: vízió volt vagy álom, netán a valóság - bizonyos szemszögből nézve. ;) Egyelőre egyértelműen egyik sem, talán ha magyar felirattal is megnézem, tisztul majd a kép. Akkor fogok kicsit bővebben is írni.

Köszi Ildi neked is, várom a részleteket. :) Szívem szerint újra értékelném az első két részt ilyen metaforikus szemszögből. :) Asszem csinálok is egy ilyen listát. :)

 

 

Én a valóságot kizárom mivel a végén a hajó kifogástalan állapotban van

Na erre pl. nem is gondoltam! Rex -ék is gyorsan odakerültek, pedig állítólag ugyanazon a koordinátákon voltak eddig is, még sem látták egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na erre pl. nem is gondoltam! Rex -ék is gyorsan odakerültek, pedig állítólag ugyanazon a koordinátákon voltak eddig is, még sem látták egymást.

 

Rex mondja Anakinnak, hogy "Egy pillanatra eltűnt a radarjainkról."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont már a bevezetésben is turpisságok vannak. :)

 

Tényleg, ha eltűntek, akkor valahol voltak.

Nem csak egy igézet szállt rájuk.

Számomra ez is bizonyíték.

Obi is azt mondja, hogy az Erő akaratából vannak itt Ahsokával és ezért joga van közbe avatkozni.

Meg hát a jövőbelátás..Ha Anakin énjei lennének a család, még beleférne, de hogy magában így felidézze Sidious-t meg a részleteket, ehhez Ő kevés.

Ide egy nagyobb Erő-beli hatalom kellett. (a Fiú, mint autonom szemilyiség)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, ha eltűntek, akkor valahol voltak.

Nem csak egy igézet szállt rájuk.

Számomra ez is bizonyíték.

Obi is azt mondja, hogy az Erő akaratából vannak itt Ahsokával és ezért joga van közbe avatkozni.

Meg hát a jövőbelátás..Ha Anakin énjei lennének a család, még beleférne, de hogy magában így felidézze Sidious-t meg a részleteket, ehhez Ő kevés.

Ide egy nagyobb Erő-beli hatalom kellett. (a Fiú, mint autonom szemilyiség)

Lehetséges, de akkor is csak Anakin személyiségének kivetüléseiként tudom értelmezni ezeket a lényeket. Ok, tegyük fel, hogy ott voltak a Mortison, de akkor a bolygó egy Dagobah barlang szerű hely, ahol átélték a történteket, ugyanúgy mint Luke, de az nem a valóság hanem csak káprázat. Anakin jövőjének megjelenése pedig csak nekünk nézőknek szólt, mert szerintem Alderaan felrobbantását biztos nem láthatta előre. Ő csak azt érzékelhette, hogy milyen rossz dolgokat fog tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Egyébként az elemzésed nagyon tetszett, mégha a rész nem is jött be. Érdekes, hogy szerinted a többiek nem emlékeznek semmire, pedig a végén Ankain és Obi-wan összenéztek, mintha azt sugallták volna ezzel, hogy mindketten átélték a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy az egész trilógia úgy kezdődött, hogy berepültek egy fekete tükröződött piramis szerűbe - amire én először azt hittem, hogy a Csillagkohó a KOTORból, de ez mellékes - és előtte asszem Rex értetlenkedik. Egészen pontosan azt nem érti, hogy hogy lehetnek mind Anakinék mind pedig ők ugyanazon a koordinátán, ha nem látják egymást.

 

Mindenesetre, ha Obi-wan emlékezne az szerintem nagyon nagy gáz lenne, mert valahogy élét vesztené az Anakin féle EpIII-as pálfordulás. Ugyanazok a sárga szemek, ugyanaz az eltévelyedés, stb. Obi-wan számára talán nem is lenne annyira hihetetlen az EpIII-ban, hogy Anakin az Uralkodó mellé állt, és Sith lett. Szóval pont emiatt én nem hinném, hogy Anakinen kívül emlékezne bárki is a történtekre, és így lehetne egy látomás, amit az a tükröződött piramis cucc kreált. Más kérdés, hogy a rész végi "összekacsintás" nem erre utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Egyébként az elemzésed nagyon tetszett, mégha a rész nem is jött be. Érdekes, hogy szerinted a többiek nem emlékeznek semmire, pedig a végén Ankain és Obi-wan összenéztek, mintha azt sugallták volna ezzel, hogy mindketten átélték a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy az egész trilógia úgy kezdődött, hogy berepültek egy fekete tükröződött piramis szerűbe - amire én először azt hittem, hogy a Csillagkohó a KOTORból, de ez mellékes - és előtte asszem Rex értetlenkedik. Egészen pontosan azt nem érti, hogy hogy lehetnek mind Anakinék mind pedig ők ugyanazon a koordinátán, ha nem látják egymást.

 

Mindenesetre, ha Obi-wan emlékezne az szerintem nagyon nagy gáz lenne, mert valahogy élét vesztené az Anakin féle EpIII-as pálfordulás. Ugyanazok a sárga szemek, ugyanaz az eltévelyedés, stb. Obi-wan számára talán nem is lenne annyira hihetetlen az EpIII-ban, hogy Anakin az Uralkodó mellé állt, és Sith lett. Szóval pont emiatt én nem hinném, hogy Anakinen kívül emlékezne bárki is a történtekre, és így lehetne egy látomás, amit az a tükröződött piramis cucc kreált. Más kérdés, hogy a rész végi "összekacsintás" nem erre utal.

Köszi Donát. :) Egy álomban vagy vízióban bármi lehet, a szereplőket is Te alkotod meg. Itt bár valóban volt összenézés a végén, de azt inkább az értetlenség számlájára írom, hogy akkor most mi is volt? Ezt végérvényesen pár szóval lehetne eldönteni, amit vagy Ahsoka vagy Obi-Wan mondd az eseményekről. Amíg ez nem történik meg, én mindenképp úgy gondolom, hogy ezt csak Anakin élte át.

 

Rex értetlenkedése ott sántít, hogy miként tűnhettek el egy pillanatra, ha ott sem voltak? :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre, ha Obi-wan emlékezne az szerintem nagyon nagy gáz lenne, mert valahogy élét vesztené az Anakin féle EpIII-as pálfordulás. Ugyanazok a sárga szemek, ugyanaz az eltévelyedés, stb.

 

Ahsoka-nak is "megbocsátották", mikor a Fiú hatására elhatalmasodott rajta a sötét oldal.

És azért most nem az történt, hogy Anakin felesküdött a Sith-ek útjára.

Meg a szeme sem volt ugyanolyan. Olyan Fiú által fertőzött Ahsokásnak mondanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.