Ugrás a kommentre

3x17 - Ghosts of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha ez így is van, hogy kicsit megrendült a testvére halála miatt, és nem akarta megölni az apját, akkor alapban miért ment el a pengéért? Mert szüksége akkor nem volt rá. És alapban azért hozták be a képbe a tőrt, hogy azzal lehet a fiút megölni. Szóval nem akarta használni, de elvitte, hogy ha más nem is, azzal meg tudják ölni. Bár mint kiderült a fénykard is elég halálos volt rá. :D Tehát az hogy az írók tudják miért hozták be, egy h-lység, mert szimplán értelmetlen.

Aki birtokolja a pengét, az irányítja a Fiút. A Fiú pedig nem akarta, hogy bárki is irányítsa, ezért vette magához a tőrt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nos, a magyar változat ma a cn-en nagyon sokat akadozott. :cry:

 

Kíváncsi leszek a letölthető változatra.

 

És a jövőbelátásban Obi-wan mondata az angolban: "You were the chosen one!"

szinkronban: "A testvérem voltál Anakin!"

 

Mivel szó szerint ez is elhangzik az ep. 3-ban így nem kimondottan fájó pont, de érdekes, hogy ezt találták jobbnak a szinkronosok.

Mert valószínűsítem, hogy ez nem félrefordítás, azért... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A három Mortis rész magyar verzióit egyszerre értékelem. (Múlt héten elfelejtettem, hogy van TCW, ilyen se volt azelőtt, legalábbis a 3. évadnál) Szerintem az Atya, a Fiú és a Szentlélek, akarom mondani (írni) a Leány magyar hangjával sem volt gond, sőt elég jók voltak. Reméltem, hogy nem rontják el ezt a három hangot, ez szerencsére nem történt meg. Sajnálatos viszont, hogy Qui-Gon és Shmi hangjánál nem a filmes hangokat kérték fel. Pedig meg lehetett volna csinálni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a jövőbelátásban Obi-wan mondata az angolban: "You were the chosen one!"

szinkronban: "A testvérem voltál Anakin!"

Őő, ezúttal nem ők hibáztak, hanem te emlékszel rosszul. Azt mondja, hogy you were my brother Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megnéztem a letölthetőt is.

A hanghibák természetesen benne vannak. :(

 

De, hogy valami pozitívat is írjak: a 16:9-es képnek köszönhetően először láttam, hogy Anakin pengéje érte az Atyát is.

Nekem ez eddig nem volt egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem épp magyarul ezt a részt, mert az élő adásról sajnos lemaradtam. Eleinte az Overlordsban leszóltam az Atya szinkronhangját, de rájöttem, hogy ez nem a színész hibája volt, hanem túlzásba vitték a torzítást, és ez nem tesz jót Tahi Tóth László hangjának. Ahogy az előző részben, és most is, kicsit visszavettek a torzításból, és most egyszerűen élvezet hallgatni, nagyon jó munkát végzett a színész, még ha kicsit más is, mint az eredeti, remekül adja elő a karaktert. A Fiú hangjával továbbra is az a legnagyobb baj, hogy Sam Witwert nem lehet utánozni, de legalább illik a karakteréhez. Anger Zsolt és Moser Károly pedig remekül visszaidézték az EPIII.-as szövegeket. Jó lett, na, örülök. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Régen volt már ez a rész, csak felmerült bennem, hogy milyen csavar lenne, ha kiderülne, hogy Talzin volt az "anya", aki valahogy meg tudott lépni erről a bolygóról. Ezzel jól összeköthetnének több nagyobb történeti szálat és meg is magyarázná az Éjnővérek erejét is a mérleg serpenyőjében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már régen láttam ezt az epizódot, a wookieepedia böngészése közben felmerült bennem, hogy mi van, ha Qui-Gon nem is a Fiú volt? Úgy értem, ha ez a hely olyan volt, ahol az Erő "manifesztálódott," megeshet, hogy itt Qui-Gon is képes volt megjelenni, ráadásul olyan előtt, aki nem tanulta még meg a képességet (bár Luke miatt tudjuk, hogy ez nem feltétlen szükséges).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 7 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Iszonyúan nehéz értékelni ezt a trilógiát. Továbbra is tartom magam a korábbi teóriához, hogy Anakint a Fiú, Obi-want az Atya míg Padmét a Leány jelképezi a történetben. Qui-Gonn nem látomás volt, hanem az Erő csomópontban meg tudott jelenni szellemalakban is.

 

A hármas szerintem az Erő volt, úgy mint a Dagobah-n a barlang. Yoda azt mondja Luke-nak, hogy az lesz a barlangban, amit magával visz. A barlangot átjárja az Erő sötét oldala. Mortist az Erő mindkét oldala átjárja, ezért lehet csomópont. Azt tudjuk, hogy ha egy helyet átjár az Erő, akkor mindaz, ami az oda belépőben belül dúl, kivetül, és alakot ölt (Luke vs. Vader a barlangban). Mivel a három belépő közül Anakin volt a legerősebb, őt járja át legjobban az Erő, ezért az ő lelkének a kivetülését láthattuk a helyen. Maga a Mortis szerintem valamilyen speciális módon létezik, de a probléma, amit láttunk, Anakin lelkében dúl valójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteget írtunk erről anno és az a helyzet még mindig, hogy bármelyikben lehet igazság. Azóta se kerültünk közelebb a megfejtéshez.

 

 

Annyi utalás volt erre a szálra amennyit Yoda tett rá a hatodik évadban. ez tehát beszéd téma volt a Jedik között. Kár, hogy erről nem kaptunk több infót. :(

 

 

A sorozattal kapcsolatban ezt tartom a legmisztikusabb és legérdekesebb szálnak. Tele van jelképpel és utalásokkal, egyszerűen zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.