Ugrás a kommentre

3x17 - Ghosts of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És erről a részről nem beszéltek Filoniék. Még ha nem is árulják el nekünk a konkrét megoldást - amit ők persze tudnak, hogy szakadna rájuk az ég -, de szerintem annyi mindent tudtak volna mesélni róla. Meh... Egyszer találkozom Filonival, elrabolom és csak akkor engedem el, ha mindent elmesél erről a sztoriszálról. :D

Mondjuk a Yoda-szálat elnézve, szerintem a legtöbb Jedi pont, hogy nem foglalkozott ezzel, inkább kerestek rá valami racionálisabb magyarázatot.

Szerintem ők már annyira elvesztették a spirituális kapcsolatot az Erővel, hogy nem tudnak és/vagy akarnak ilyenekkel foglalkozni. Talán, ha nem dúlna háború, foglalkoznának vele, de nekem úgy tűnik, ez idő tájt inkább már a szőnyeg alá seprik az ilyesmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Januárban kezdtem még a nagy TCW újranézést a 7. évad előtt. Most került sorra a Mortis trilógia és még mindig nagyon tetszik a hangulata ezeknek az epizódoknak. Az a jelenet, amikor ebben a részben a Fiú megmutatja Anakinnak a jövőjét még mindig libabőrös. Ja és Sam Witwer is ennél a történetszálnál kölcsönözte először a hangját egy TCW szereplőnek, úgyhogy nagyon sok pozitívuma van, ami miatt kifejezetten jó volt újranézni ezeket a részeket. Azok után, hogy a Rebelsben is visszatért valamilyen szinten a Mortis örülnék neki, ha lennének még esetleg terveik ezzel a szállal, mert a negatívumok közé azt sorolnám, hogy azért még mindig homályban vagyunk sok mindennel kapcsolatban és nagy potenciál lenne ebben a szálban, úgy hogy az új érában elkezdték egyre jobban bevezetni a köztudatba a Jedi vs Sith szembenálláson túli erőérzékeny frakciókat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 hours ago, Wilde said:

még mindig homályban vagyunk sok mindennel kapcsolatban

Például, hogy az Atya miért könyörgött még az utolsó pillanatban is a Fiúnak, hogy ne menjen. Elvégre akkor már felborult az Egyenesúly tehát így is úgy is meg kellett volna halniu nem? Esetleg ha mégis úgy dönt, hogy marad akkor az Atya nem lett volna öngyilkos?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Avner írta:

Például, hogy az Atya miért könyörgött még az utolsó pillanatban is a Fiúnak, hogy ne menjen. Elvégre akkor már felborult az Egyenesúly tehát így is úgy is meg kellett volna halniu nem? Esetleg ha mégis úgy dönt, hogy marad akkor az Atya nem lett volna öngyilkos?

 

Az egyensúlyt csak úgy tudták visszaállítani a Mortison, ha mindannyian meghaltak ez igaz, de szerintem ott azt akarta megakadályozni, hogy a Fiú kijutva a Mortisról az egész galaxist alávesse a saját akaratának. Az jó kérdés, hogyha maradt volna akkor miként cselekszik, de szerintem az öngyilkosság és az egész terv a Fiú megállítására, tehát a megölése Anakin által... elkerülhetetlen volt. Mondták is korábban, hogy ez benne van a természetében, ő mondhatni direkt ilyen, szóval neki mindenképpen el kellett mennie a bolygóról, az nem volt opció, hogy megbánja a bűneit és mégis ott marad.

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Filoni elmondta, hogy ők tudják miről van szó de nem mondják el. :D

Azt egyébként ki tudom nézni Filoniékból, hogy ők ezt rendesen kitalálták és ha lett volna idejük rá későbbi évadokban, akkor el is mesélik, de így önmagában sok minden a levegőben lóg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
  • 3 évvel később...
1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem úgy a legpontosabb, hogy már korábban is beszélhetett volna vele, csak akkor még test nélkül. Ahogy Yodával is beszélt. Elvégre az ep3 idején Qui-Gon még nem tudott manifesztálódni, de Yoda megtanította Obi-Wannak, hogyan kommunikáljon vele, szóval már akkor elkezdhettek volna trécselni. Viszont ez nem jött össze tíz éven át Kenobi miatt. Bár persze ez nem zárja ki azt, hogy Qui-Gon már korábban is képes lett volna manifesztálódni akár Kenobi előtt is. Lehet Yodának már több ízben is megjelent a Dagobah-n, csak Obi-Wan előtt volt egy évtizeden át ez a halhatatlan hallhatatlan és láthatatlan.

Szóval azt pontosan nem tudjuk, mikortól kezdve volt képes Qui-Gon megjelenni. Ami biztos, hogy 13 évvel a halála után még nem, sőt ekkor még a kommunikációban is voltak nehézségek. 23 évvel a halála után meg már egyértelműen képes akárhol megjelenni. Az e két végpont között lévő 10 évben bármikor átléphetett azon a tudásbéli küszöbön, ami lehetővé tette a manifesztálódást. Ez lehet az a pillanat, amikor megjelent Ben előtt a Tatooine-on, de lehet sokkal korábbi is.

Sőt igazából az eddigiekből arra is lehet következtetni, hogy Dagobah-n talán előbb sikerült megjelennie, mint bárhol máshol, hiszen tiszta helyként ott a kommunikáció is könnyebb volt, így logikus, hogy a megjelenés is könnyebb lehetett. Ha ehhez hozzávesszük még azt, hogy a Mortison simán manifesztálódott, az még inkább erősíti ezt a tézist. 

Biztos, hogy Qui-Gon megjelenése a valódi Qui-Gon volt? Obi-Wannak is az elsőben és Anakinnak is a 2.-ban? Mert Shmi a fiú volt. De Ahsoka idősebb énje is trükknek tűnt. Olvasgathatnék vissza, de tudom, hogy Te kész lexikon vagy. Köszi 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Biztos, hogy Qui-Gon megjelenése a valódi Qui-Gon volt? Obi-Wannak is az elsőben és Anakinnak is a 2.-ban?

Igen, biztos, több kánon forrás is tisztázta ezt már. Akkor persze Obi-Wan és Anakin nem tudta, hogy vele találkoztak, hiszen nem tudták, hogy Qui-Gon mit sajátított el, de az bizony ő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Igen, biztos, több kánon forrás is tisztázta ezt már. Akkor persze Obi-Wan és Anakin nem tudta, hogy vele találkoztak, hiszen nem tudták, hogy Qui-Gon mit sajátított el, de az bizony ő volt.

És akkor ott maga a hely, ez az időn és téren túli világ tette lehetővé, hogy manifesztálódjon, és tudjanak kommunikálni, gondolom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.