Ugrás a kommentre

Wullf Yularen


Darth_Phobos

Ajánlott hozzászólás

Akkor beszéljünk. Először is starwars.com-ot sosem olvasok ,mert nincs kedvem fordítgatni. Persze ez az én gondom. Ezen kívül honnan és mikortól lehetett azt tudni hogy Yularen azon tisztek között van a Halálcsillagon akik körülülték AZt az asztalt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javasolni akartam a Star Wars Saga karakteres topicot, de ez még jobb megoldás. :) Vajon mikor látjuk legközelebb, miután a Resolution oda lett? :(

Azért gondoltam ide, mert a legtöbbet ebben az érában szerepel. Itt ismerjük meg igazán.

 

Sajnálom szegényt a hajó elvesztése miatt, és én is kíváncsi vagyok mikor fog feltűnni legközelebb. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy ebben az évadban már nem látjuk. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen kívül honnan és mikortól lehetett azt tudni hogy Yularen azon tisztek között van a Halálcsillagon akik körülülték AZt az asztalt?

1995-ben kapta meg az a fehérruhás úriember a Wullf Yularen nevet és az ezredes rangot. A Star Wars Customizable nevá kártyajáték '95-ben kiadott Premiere Limited kollekció lapján szerepelt. Aztán a TCW készítésének kezdetén valaki úgy döntött, hogy őt használják fel.

 

Sajnálom szegényt a hajó elvesztése miatt, és én is kíváncsi vagyok mikor fog feltűnni legközelebb. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy ebben az évadban már nem látjuk. :(

Kár lenne, mert eleve nem is szerepelt sokat :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1995-ben kapta meg az a fehérruhás úriember a Wullf Yularen nevet és az ezredes rangot. A Star Wars Customizable nevá kártyajáték '95-ben kiadott Premiere Limited kollekció lapján szerepelt. Aztán a TCW készítésének kezdetén valaki úgy döntött, hogy őt használják fel. Szóval nem a TCW-ben dőlt el, hogy az a fickó Yularen.

 

 

De akkor ezek szerint az EP 4 forgatása idején még szó sem volt arról, hogy ezt a csávót Yularennek hívják. Van esetleg egy akkori névsor, hogy kik ülnek az asztalnál? Megmondom öszintén sosem érdekelt kik ülnek az asztalnál nevenincs tisztekre gondoltam akiknek nincs súlya. Csak Tarkin meg Vader nevét ismertem a jelenetben.

De így hogy Yularen ott van ez többletet jelent. Belegondoltam hogy én vagyok Vader és ott ül elöttem egykori beosztottam a hajón akivel jóban voltam. Hát csak odamennék hogy te én vagyok Anakin és elmesélném hogyan lettem ilyen gépféle, és megkérdezném mi van veled haver. A döbbenet az hogy Vader úgy viselkedett ott mint egy idegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor ezek szerint az EP 4 forgatása idején még szó sem volt arról, hogy ezt a csávót Yularennek hívják. Van esetleg egy akkori névsor, hogy kik ülnek az asztalnál? Megmondom öszintén sosem érdekelt kik ülnek az asztalnál nevenincs tisztekre gondoltam akiknek nincs súlya. Csak Tarkin meg Vader nevét ismertem a jelenetben.

Régen egyáltalán nem volt neve. Annyira jelentéktelen volt, hogy máig nem tudni azt sem, ki játszotta. Viszont azóta már kialakult egy részletesebb (bár még mindig foghíjas) névsor: Balról jobbra haladva:

1. Wilhuff Tarkin Nagymoff

2. Darth Vader (főparancsnok)

3. Cassio Tagge dandártábornok

4. Conan Antonio Motti admirális

5. Moradmin Bast tábornok

6. Wullf Yularen ezredes

7. Cass tisztes

8. Ismeretlen

9. Szintén ismeretlen, de valószínű, hogy Romodi szenátor.

10. Tajis Durmin

11. Nova Stihl

Death_Star_Table.jpg

Ezek közül az ep4 készítésekor csak Tagge-nek és Mottinak volt még neve Tarkinon és Vaderen kívül (szóval, csak azok lettek nevesítve, akik beszélnek).

Mellesleg érdemes megemlíteni, hogy van még egy jelenet, amiben szerepel. Mikor Hanék kísérik Chewie-t a lifthez, elsétál ő is egy tiszt mellett:

Isbelevator.jpg

 

De így hogy Yularen ott van ez többletet jelent. Belegondoltam hogy én vagyok Vader és ott ül elöttem egykori beosztottam a hajón akivel jóban voltam. Hát csak odamennék hogy te én vagyok Anakin és elmesélném hogyan lettem ilyen gépféle, és megkérdezném mi van veled haver. A döbbenet az hogy Vader úgy viselkedett ott mint egy idegen.

Ne feledd, majdnem 20 év van a TCW és az ep4 között. Ez alatt rengeteget beszélhettek.

Meg azért egy tisztikari gyűlésen - ami ráadásul akkor már javában tartott is - nem szokás csak úgy odamenni valakihez bratyizni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg húsz év alatt ha akart, akkor Vader új "haverokra" is szert tehetett volna, főleg a Devastator kapitánya. :) De ő már nem Anakin aki bratyizik, hanem neki a tisztek egyfajta...khm...áldozatok a személyes érdekei érdekében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg húsz év alatt ha akart, akkor Vader új "haverokra" is szert tehetett volna, főleg a Devastator kapitánya. :) De ő már nem Anakin aki bratyizik, hanem neki a tisztek egyfajta...khm...áldozatok a személyes érdekei érdekében. :D

 

Ez is igaz, de én mindig úgy gondoltam hogy Vader páncéljában azért ott lapul az "igazi" Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy pl. egy Yularen-nel mi a helyzet. A TCW-ben egy kifejezetten tisztességes és szimpatikus ember volt. Elvileg aztán "magával rántotta" a Birodalom és ott töltött be komoly szerepet. Az Ep.4-ben a Halálcsillagon lelte halálát. Róla nehezen tudnám elképzelni, hogy egy ilyen számító, arrogáns, másokon átgázoló, népirtó gazember legyen.

Hát igen, de ahogy említetted is, Yularen ott ült annál az asztalnál a legnagyobb fejesek között. Szóval szerintem eléggé kitartónak és számítónak kellett lennie, hogy idáig jusson, nem is beszélve arról, hogy nyilván nem emelte fel a szavát a különböző jogtiprások, népirtások, tisztogatások (biztos nem csak a lasatok jártak így...) ellen, hiszen akkor már rég parkolópályára küldték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, de ahogy említetted is, Yularen ott ült annál az asztalnál a legnagyobb fejesek között. Szóval szerintem eléggé kitartónak és számítónak kellett lennie, hogy idáig jusson, nem is beszélve arról, hogy nyilván nem emelte fel a szavát a különböző jogtiprások, népirtások, tisztogatások (biztos nem csak a lasatok jártak így...) ellen, hiszen akkor már rég parkolópályára küldték volna.

Pontosan. Ezért is lenne nagyon érdekes a helyzete. Valahogy pont olyannak képzelem el, akit Pildi is felvázolt. Más ismerős nem jut eszembe, aki pályázhatna erre, max. bizonyos klónok. Persze ettől még az ismeretlenségből is előléphetne egy ilyen, bár nem hiszem.

 

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy nem emelte fel a szavát bizonyos dolgok ellen. Nyilván nem háborodott fel a Birodalom minden galád tettén, hiszen akkor hamar kivágták volna egy légzsilipen, de nem feltétlen kellett neki mindenre hevesen bólogatnia. Sőt, néha még ellenkezhetett is, vagy vitázhatott kicsit. Én őt úgy tudom elképzelni, hogy a saját egzisztenciájának, posztjának és életének féltése miatt általában csendben elvolt a háttérben. Néhány különösen kirívó esetben meg felcsattant, de rövid távon kigolyózták, leültették.

Azért láttuk a filmekben, hogy nem minden fejes értett egyet mindenben, voltak civakodások. Sokan voltak annál az asztalnál, tuti voltak kényes kérdések és heves viták. Pláne, hogy nem ismerjük a konkrét szerepüket. Esélyes, hogy az igazán jelentős dolgokat és kegyetlenkedéseket tőlük függetlenül is véghezvitte Sidious (és Vader), nem kellett nekik ott annyira kényszeresen tisztogatni. Azt is el tudom képzelni, hogy nem is tudtak mindenről, legalábbis időben. Pl. az Alderaan felrobbantása is elég spontán ötletnek tűnt, aligha csaptak nagy tanácskozást előtte.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólásokat átmozgattam ide.

 

Persze, ez igaz, de szerintem a felsőbb körökben csak az nem vett tudomást a Birodalom valódi természetéről, aki nem is akart. :) Két évtized alatt az ember nagyon sokat változik, még ha ezt sokan tagadják. Yularen is szépen-lassan valószínűleg végül akklimatizálta magát az új viszonyokhoz. A Birodalom kikiáltását katonaként szinte biztos, hogy támogatta, és nyilván a különböző propaganda hatására nem esett nehezére a háború utáni maradék "szeparatista gócpontokat" felszámolni. Az pedig, hogy ki számít szakadárnak, és ki nem, mi a jogos válaszcsapás és mi nem...rendkívül nehéz eldönteni. :)

 

Yularen karrierjét nagyjából úgy képzelem, mint az 1945 utáni kisgazda képviselőét, aki kezdetben a háború utáni optimista, demokratikus hangulatot átélve a régi rend lebontása érdekében együttműködött a kommunistákkal, majd egyre szűkült a mozgástere, belefáradt a gyanúsítgatásokba, lehallgatásokba, sorra vitték el párttársait, végül beintegrálódva az MDP-be "megelégedett" egy szimbolikus képviselőséggel és egy kiutalt szolgálati lakással.

 

Én sem hiszem, hogy Yularen alapvetően rossz ember lett volna, hiszen láthattuk klón háborús tevékenységét, de az évek alatt megcsömörlött és végül a rendszer kiszolgálójává vált. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezekben maximálisan egyetértek. Ezért is látnám szívesen a Rebels-ben, ez egy érdekes sors és életút. Elvégre annak is megvan a maga tragikuma, hogy a Birodalom hogyan gyűr maga alá és fertőz meg az ideológiájával amúgy normális és alapvetően nem rossz embereket. Akiknek a saját felelősségük a dologban persze semmiképp sem elhanyagolható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Birodalmi Hadvezetés sem állhatott csupa arrogáns, idióta seggfejből, hiszen akkor a birodalmi hadigépezet tíz percig nem marad fenn, nemhogy húsz évig. Ne feledjük, még az ep4-ben is nagy valószínűséggel olyan vezetők ültek, akik a Köztártsasági Nagy Hadseregben is vezető szerepet töltöttek be, az meg hülyén festene, ha a köztársaságban még mindenki normális volt, mert az a Köztársaság volt, aztán hirtelen mindenki meggárgyult, mert már Birodalom lett. Yularen és Tarkin mindenképpen ilyen tisztek, de koruk alapján ez elmondható lehet Ozzelről, Mottiról, Tagge-ről, de valószínűleg még Needáról és Piettről is. És ezek többnyire katonák. A katonák pedig nem vitáznak, hanem parancsot adnak és teljesítenek. Vitázni a politikusok szoktak. Itt kicsit összemosódik a dolog, mert Tarkin például a Peremvidék kormányzójaként politikus is volt, nagy moffként pedig főtiszti rangban lévő katona. De a többiek az asztalnál katonák voltak, akik végrehajtják a Palpatine-tól vagy Tarkintól kapott parancsot, és annak alapján adják ki az alárendelteknek a parancsot. Yularen sohasem mutatta annak jelét, hogy több lenne egy katonánál. A TCW-ben sohasem tiltakozott a parancsok ellen, sohasem mutatta ki ideológiai nézeteit (ellenben például Tarkinnal), sohasem tett vagy mondott semmi olyat, ami azt mutatná, hogy több egy rendes katonánál, aki nem azt nézi, hogy kit szolgál, hanem azt, hogy jól szolgálja azt a valakit vagy valamit. És mint ilyen, nekik aztán hót nyolc, hogy a Köztársasági Szenátus kancellárja, vagy a Birodalmi Szenátus császár - aki mellesleg ugyanaz az ember - ad parancsot.

Yularen nyilván elfogadta a Birodalmat, mint új kormányt, és maximálisan kiállt mellette, sőt. Mivel a Birodalmi Biztonsági Hivatal egyenruháját hordja, ezredesi rangban, azt hiszem, igencsak jó katona lehetett. Aki pattog, azt ugyanis nem fogják előléptetni, nem fogják áthelyezni egy másik fegyvernembe és adnak neki ott vezető pozíciót. Mivel az ep4-ben ott ül a helyi vezérkar (ami NEM a birodalmi fővezérkar) asztalánál, még abban is biztosak lehetünk, hogy Yularen Kallus főnöke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezekben maximálisan egyetértek. Ezért is látnám szívesen a Rebels-ben, ez egy érdekes sors és életút. Elvégre annak is megvan a maga tragikuma, hogy a Birodalom hogyan gyűr maga alá és fertőz meg az ideológiájával amúgy normális és alapvetően nem rossz embereket. Akiknek a saját felelősségük a dologban persze semmiképp sem elhanyagolható.

Pontosan erre gondoltam én is. Hogy ne csak feketén-fehéren gonosz és jó karaktereket lássunk, hanem egy ilyen Yularen fajtát is.

 

 

Mivel az ep4-ben ott ül a helyi vezérkar (ami NEM a birodalmi fővezérkar) asztalánál, még abban is biztosak lehetünk, hogy Yularen Kallus főnöke.

Talán viszont ebbéli minőségében Yularen lehetőséget kaphat, hogy árnyaltabb karakterré váljon (korrekt múlt, kevésbé korrekt jelen, amit a Halálcsillag jelenet mellett Kallus maga is bizonyít). Nekem nagyon tetszene, ha láthatnánk, mivé vált Yularen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam, hogy Yularen filmes karakter is ez most nagyon meglepett :o Ennyi év után is képes újat mutatni nekem a Star Wars, pedig azt hittem már nincs mit tanulnom(Yoda is ezt hitte :D ) Valóban jó lenne őt látni a Rebelsben, érdekes lenne az ő története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.