Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Persze, hogy tetszett, mivel nem volt más :P Viccet félretéve, ha szinkron, akkor nálam még mindig ez verzió a favorit. Azt sajnálom, hogy az epVI-hoz anno nem csináltak rendes szinkront, hogy legalább valamennyire egységes legyen nosztalgiázás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez a favorit. De más meg pl. a Birodalom Visszavág szinkronjára esküszik, mert anno azt látta kiskorában. Én csak idősebben találkoztam vele de szerintem annyira röhejes, hogy az valami vicc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Érdekes volt újranézni. Annak idején 1998-ban ez volt az első Star Wars film, amit láttam. Már két éve is az újranézésnél azt tapasztaltam, hogy nem volt olyan jó újra nézni. A későbbi Star Wars filmek többsége jobban tetszik. De azért még viszonylag jó szinten van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

(Gondolom, most senkit nem érdekel a nagy Solo-lázban a véleményem erről a részről, de azért leírom, hátha betéved ide valaki. :D)

 

Elérkeztem a 4. részhez s egyben az eredeti trilógiához a Star Wars-maratonomban. 
Az OT-ből mindig is az epVI volt a kedvencem, utána következett az epIV.
A prequel trilogy megnézése után itt már érezhető a változás minden téren. Kezdve a látvánnyal és a képi világgal. Igencsak látszott - a PT tükrében -, hogy a film nem mostanában készült, de ezt nem szemrehányásként írom, mivel nagyon kedvelem a régi vágású sci-fiket. Csupán egy észrevétel, megjegyzés volt. A másik változás alatt a hangulatot értem: az előzménytrilógia zárásaként szolgáló A sith-ek bosszúja elég sötét, komor és drasztikus volt, ez a rész elég nagy váltásnak bizonyul utána - ez már kevésbé sötét, sokkal pozitívabb kisugárzású, nem mellesleg nagyszerű indítása a trilógiának.
Gyanítom, hogy a felújított változatot néztem meg, mert jó pár lényen látszott, hogy CGI-jal lett megalkotva. És akkor itt megjegyezném, hogy volt egy érdekes jelenet: mikor Han Jabbával tárgyal a kocsmai jelenet után, Han átsétál Jabba farkán/hátán. Végig Hant figyeltem, és húztam a számat, mert nem kicsit volt furán megoldva ez a jelenet.
Illetve az nem tetszett még, hogy a kezdőjelenet után egy ideig csak Luke-kal foglalkozik a film, vagy 20-30 percig. Közben mutathatták volna Leia jeleneteit is párhuzamosan. De ennyit a negatívumokról.
Amikor megpillantottam Alec Guinnesst, elismerően bólintottam, hiszen rájöttem, hogy Ewan McGregor személyében mennyire jó fickót találtak Kenobi fiatalkori énjének a szerepére. Ewannek totál olyan a külseje meg minden gesztusa, mint Alecé.
A zárás tökéletes, a díjkiosztó mindig is az egyik kedvenc jeleneteim közé tartozott az OT-ből. Jó látni, hogy mindenki mosolyog és boldogan érez, s egy pozitív jövőképet vetít elő ez a jelenet. A végén levő űrcsata is marha jó volt egyébként, meg a bolygók is nagyon tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Tegnap este megsasoltam ismét ezt a remek filmet. Nem egyedül voltam, hanem több ezer emberrel, a Pap László arénában a Star Wars A New Hope In Concert keretén belül. A Prágai Filharmónikusok szolgáltatták a zenei betéteket - zseniálisan. Nagyon jól húzták a vonókat, fűrészelték a hegedűket, fújták a flótákat. :D

 

Nagyon régen láttam már ezt a filmet és mind a mai napig zseniálisnak tartom. Meg tartom azt a véleményem, hogy nagyon kellettek a folytatásai - mind a nyolc rész. Talán, ha sikerül a IX. epizóddal méltóképpen lezárni, talán akkor elmondhatom, hogy többé-kevésbé kerek az egész. 

Visszatérve a IV-re. Egy-két helyen már látszik rajta az idő vasfoga és örülök annak, hogy Lucas folyton csiszolt a látványon. Ennek ellenére egy időtálló darab, ahogy a többi is. Igazi, űrwestern, könnyed stílusban, amit a Solo (szerintem) nagyon ügyesen és élvezetesen idézett meg. Itt még a jók valóban jók, a gonoszok meg tényleg azok. Az űrhajói, csatái, Halálcsillag, a különböző lényei, a mitológiája nem véletlenül növelte ilyen hatalmasra ezt a francise-t. 

Az előadás alatt számomra két csúcspont volt a filmben. Az első, amikor Kenobi visszaemlékszik a régi Köztársaságra, Anakinra, Jedi rendre. A másik pedig díjátadó. Olyan jól sikerült az aláfestő zene, hogy a prágai zenekar ráadásként ezt a művet ismételte meg, off screen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a mai napig ez a kedvenc részem. A hangulat és a nosztalgia mindig magával ragad. Bárhol, bármikor, bárkivel, bármennyiszer meg tudom nézni, viszont személy szerint én jobban preferálom az eredeti verziót. Az akkori trükköknek megvan a maga bája :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Tegnap este megsasoltam ismét ezt a remek filmet. Nem egyedül voltam, hanem több ezer emberrel, a Pap László arénában a Star Wars A New Hope In Concert keretén belül. A Prágai Filharmónikusok szolgáltatták a zenei betéteket - zseniálisan. Nagyon jól húzták a vonókat, fűrészelték a hegedűket, fújták a flótákat. :D

Akkor voltunk ott páran :) Én érdekes módon nem éreztem rajta az idő vasfogát. Talán a tempóján érezni, de ennyire jól 20-30 éve nem szórakoztam az ep.4-en. Többször átvillant a fejemen, hogy egyrészt ez valami szenzációs, másrészt te atyaég mekkorát szólhatott ez '77-ben. Azért is óriási élmény volt, mert most láttam először igazi nagyvásznon. 2007-ben ugyan Londonban megnéztük egy szabadtéri moziban de ott repülők mentek a fejünk felett, nem volt jó a hangositás és egyszer teljesen random mód elment a kép meg a hang. Szóval nekem ez volt az első igazi nagy ep.4 mozi. 

Igazából részben pont az tetszett nagyon benne amitől egészen más mint az összes többi rész: hogy rengeteg időt pepecsel a felvezetéssel. Különösen Luke farmeréletével. Az a folyamat, ahogy Obi behúzza Luke-ot a nagy kalandba talán a legjobb az egészben különösen az ep.8 tükrében, ami meg kell mondjam eszement sokat hozzátesz az élményhez. Tudva hogy ez a nagy hőskaland nem valami tipikus megdicsőülésbe hanem egy tragikus -de mégis hősies- halálba fog vezetni és tudva hogy micsoda árat fog fizetni Luke azért amiért elindul a hősök útján.... hátborzongató. 

Egyébként jóformán teltház volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is voltam tegnap, fantasztikus élmény volt, és ezt az epizódot tartottam eddig is a franchise legjobb darabjának, most elvakultság nélkül tudom mondani, hogy nem csak filmtörténi szempontból marad örökké egy megkerülhetetlen alkotás, de egy tökéletes film is. A kettős naplementénél nem volt olyan porcikám, ami nem bizsergett volt, pedig hányszor láttam már... :)

A Solo BD megjelenése előtt néztem meg az ep1-2-3-at és a Rogue One-t, és ez az 5 film rengeteg új dimenziót adott hozzá, azonban úgy gondolom, hogy első alkalommal mégis ezzel kell kezdeni a Saga felfedezését, mert semmihez sem fogható élményt nyújt, még 41 év után is. Azonban utána szigorúan csak kronológiailag szabad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek élmény volt a tegnapi koncert mozinézéssel egybekötve :) Én sem láttam nagy vásznon az ep4-et korábban. Jöhetne ugyanebben a formában a többi epizód is. Ami számomra hiányzik ebből az epizódból, az időnként a dinamika a jelenetekből, de ezt sem érzem egetverő problémának. Nekem ez ep4 vége mindig nagy kedvenc volt azzal az elképesztő zenével a bevonulás alatt. Már csak ezért megérte :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki véleményével egyetértek, aki ezt a filmet méltatja. :D Igaz, lassú kicsit néhol, de nálam szerelem volt első látásra, és az ilyen dolgokat az ember sosem feledi. :) Mindig is kitüntetett szerepe lesz az SW filmek között, amolyan különdíjas nálam. :)

Sajnos a koncertre nem tudtam elmenni, de örülök, hogy ilyen jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem megvan a magyarázat. Tegnap volt az EP4 a Viasat 3-on. A végére kapcsoltam oda és a stáblista végén az 1997-es dátum volt. Szerintem azt a változatot adta le a tv. Utána egyből az EP5 kezdődött és a nyitószöveg full magyar volt kommentár nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.