Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ez a realista megközelítés, mint fogalom az SW-ben, tetszik nagyon. :) Igaz, ezt még így én sem fogalmaztam meg magamnak, viszont arra világosan emlékszem, mi tetszett meg benne első látásra, és utána minden egyes alkalommal, megunhatatlanul, és ami úgymond valami hasonló dolog: kezdődik a film egy űrben játszódó konfliktussal, fegyverropogással, meneküléssel, vagyis igazi filmes akcióval, aztán hirtelen váltással jön a Tatuin, Luke sívár és unalmas, hiábavalónak tűnő élete, az ottani mindennapok, és ugyan biztos vagy benne, hogy ő lesz a hős, aki megmenti a hercegnőt, de mégis annyira elképzelhetetlennek tűnik (pont annyira, mint magának Luke-nak), hogy hogyan kerülhet egyáltalán ehhez helyzetbe. Annyira nagy a kontraszt a két világ között, hogy már önmagában ez nagyon izgalmas. Én is elnézem a részleteket boldogan minden alkalommal és mégsem érzem unalmasnak. Ezzel válik átélhetővé Luke helyzete, az elvágyódása és az egész reménytelensége.

És hát mindehhez az Erő téma a zenében... csodálatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap én is megnéztem. Fantasztikus, egyszerűen annyira magával ragadott, mint amikor először láttam. Zseniális az is, hogy az új részek mennyire kitágítják a filmet. Például amikor Luke nézi az ikernaplementét, nekem végig az járt az eszembe, hogy anno Anakin és Padmé is itt búcsúztak el. Zseniális az is, hogy Ewan és Alec hanghordozása mennyire hasonló, a két brit színész eszeveszetten jól köti össze a karakter korai éveit a későbbivel. Ez ugye a szinkron egy nagy vesztesége, hiszen ezt nem lehet megoldani. Az is remek, hogy értelmet nyernek Obi-wan Vaderhez intézett szavai, és szinte azt mondhatni, hogy örül, hogy Vader lesújt rá.

 

Az utolsó 20-25 perc pedig.... az világklasszis kategória. Nem csoda, hogy megkapta anno a legjobb vágás díját. Amikor Han megérkezik, az annyira lélekemelő pillanat... Zseniális, na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont tegnap néztem meg ezt a részt. :D Sokadjára is ugyanolyan jó, mint amikor először láttam. Amikor a csillagromboló beéri a Tantive IV-et és az a baljós hang, amint a két hajó összekapcsolódik... :) Még mindig libabőrős leszek tőle. Nálam talán ez a legjobb film a 6 közül, bár sorrendet nehéz állítani továbbra is. És nem is akarok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most az baj, hogy én, vagy Bomarr, mint a film és a filmkészítés rajongói a vágást is méltatjuk? Szerinted így mi már kevésbé élvezzük a filmet? :roll:

 

 

Ezt most vettem észre. :D De most már nem válaszolok rá mert idejét múlt. Én teljesen máshogy nézem a filmeket mint te meg Bomarr. Legyen elég ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 4 hónappal később...

Az EU szerint igen, de szerintem ez egyelőre nem kánon. Mondjuk pont az Umbara-szál nézése közben merült fel bennem, hogy érdekes lenne egy Rebels rész, amiben benne van az 501-es, és látnánk, mivé lett ez a csapat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este néztem meg már vagy 5 év óta először ezt a nagyszerű filmet. Még mindig egy egész jó kis űrkalandfilm. :) A felújított változatot néztem, eredeti hanggal, feliratozva, mert a magyar szinkront nem szeretem, főleg Luke-ot, Stohllal. A beúszó csillagromboló, Ben Kenobi történetei, menekülés a Halálcsillagról, majd a nagy csata a végén, hát kéremszépen, ez mindent visz. Meg is kapta az 5-ös osztályzatot. :) Ennek a filmnek nincs gyenge pontja, látványos, izgalmas, tele rejtélyekkel. A legnagyobb rejtélyt viszont ez jelentette: Episode IV. Ez annyira piszkálta a fantáziám, hogy anno még egy levelet is írtam a Galaktikába, ahol Kucka Péter válaszolt a levelezési rovatban. A szövege valami milyesmi volt: "Kedves ....! Felhívjuk a figyelmét, hogy a Csillagok Háborúja egy trilógia, ez a körülmény biztos elkerülte a figyelmét." Mondanom sem kell, hogy nem voltam elégedett a válaszával és kicsit kellemetlenül is éreztem magam, mert olyan volt, mint hülyének nézett volna. :D

Végül is, azt lehet tudni, hogy Lucas papa miért IV. Epizód-ot írt? Eleve 6 részesnek szánta a sorozatot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, azt lehet tudni, hogy Lucas papa miért IV. Epizód-ot írt? Eleve 6 részesnek szánta a sorozatot?

 

Egy interjúban Leonard Maltinnal azt nyilatkozza, hogy mikor megírta a szkriptet az túl nagy volt 1 filmnek így 3 részbe szedte majd az első részből kezdett filmet csinálni és majd ha egyszer lesz lehetősége megcsinálja az előzményeket, hogy honnan jött Darth Vader, hogyan került hatalomra az Uralkodó stb-stb.

 

http://www.youtube.com/watch?v=eMoCP4jZLxk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, azt lehet tudni, hogy Lucas papa miért IV. Epizód-ot írt? Eleve 6 részesnek szánta a sorozatot?

Az Episode IV - A New Hope felirat először 1981 Aprilis 10-én került a filmre, amikor újra moziba küldték.

Ami Lucas papát illeti eléggé ingadozóan nyilatkozott a tervezett epizódok számáról: volt 9, 12, de olyat is nyilatkozott már, hogy soha sem akart 6 résznél többet. Nála ezeket a nyilatkozatokat helyén kell kezelni, mivel vérbeli üzletember az öreg, és mindig azt mondta, ami az adott szituációban üzletileg a legjobb válasz volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég mókás dolog lehet Lucas gondolatait kifürkészni! :D

Azért valami koncepció csak létezett a fejében, legalább 1981-ben, amikor felkerült az a kis szösszenet a film elejére.

Gondolom, milyen homlokráncolásokat okozhatott ez az usában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Erre sokféle magyarázat született már, szerintem a valóságban az volt, hogy Mayhew túl magas és Carrie nem tudta volna a nyakába akasztani azt a medált. Képzeljük el ahogy Csubi meghajlik 90 fokban. :D Vicces lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozhattak volna a hercegnőnek egy sámlit. :D Vagy a lázadók tényleg piszok rasszistákok, vukinak nem jár kitüntetés. :D Egy feltűzős plecsnit azért beledöfhetett volna valahova két szőrcsomó közé. :D

A) Lehet, hogy csak a hajók kapitányainak jár elismerés, Chewi viszont csak másodpilóta volt.

B) Az összes létező költségvetést felemésztette az X-szárnyúk és Y-szárnyúk beszerzése és a lázadók etetése, így már csak 2 medálra volt pénz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Nos már itt tartok. Màr csak két rész, (havonta egy) és jön a 7!

Amúgy megint élmény volt, rég làttam már.

Néhàny képsor nem a legszebb BD-n, (szemcsés) de többnyire jó.

R2 elé nem kellett volna szikla, a falcon kardgyakorlatai nagyon kérik a felújítàst. Nem értem, hogy ez még ebben a 3. körben sem került sorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok voltak asszem az első fénykard effektek amiket megcsináltak. Ezáltal filmtörténelmi mérföldkő, ezért nem cserélik le. Egyébként Adywan lecserélte, esetleg próbáld be azt a verziót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok voltak asszem az első fénykard effektek amiket megcsináltak. Ezáltal filmtörténelmi mérföldkő, ezért nem cserélik le. Egyébként Adywan lecserélte, esetleg próbáld be azt a verziót.

Erre nem is gondoltam. Persze, nyilván nem kronológiában forgattak.

De, hogy Lucasnak valami "szent" ? -ez új! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Han megjelenése Luke és Vader játszmájában semmit nem számít. Annak a szerencsétlennek volt csak gáz, aki amúgy nem zavart semmi vizet az egész csata alatt.

 

Talán ezzel annyiban vitatkoznék, hogy Han beavatkozása gyakorlatilag eltüntette Luke mögül az üldözőket ami azért nagyban segítette a pontos célzást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a TIE-ok addig sem zavarták. Ő az Erőt használta, ami ugye eléggé biztossá tette, hogy célba fog találni, akármilyen helyzetben van, Vader konstans mellé lőtt, és másodpercekkel az apja elröppenése után már indultak is a topredók - vagyis Vadernek nem sok esélye maradt egy újabb lövésre az elhibázott második sorozat után. Han inkább abban segített, hogy a Sith Nagyúr túlélje a Halálcsillag pusztulását. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kilőtte volna Luke -ot, harmadszorra már nem hibázza el ebben biztos vagyok. A feszültség is erre volt felépítve. Más esetben Han belépőjének akkor nem lett volna semmi értelme. Ráadásul később emlegetik is ezt, mint életmentést. A jegesmedve után 2-0 volt Han javára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kilőtte volna Luke -ot, harmadszorra már nem hibázza el ebben biztos vagyok. A feszültség is erre volt felépítve. Más esetben Han belépőjének akkor nem lett volna semmi értelme. Ráadásul később emlegetik is ezt, mint életmentést. A jegesmedve után 2-0 volt Han javára.

Abszolút egyetértek. Vader kilőtte volna Luke-ot, aki nem is biztos, hogy célba talál, ha nincs Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kilőtte volna Luke -ot, harmadszorra már nem hibázza el ebben biztos vagyok. A feszültség is erre volt felépítve. Más esetben Han belépőjének akkor nem lett volna semmi értelme. Ráadásul később emlegetik is ezt, mint életmentést. A jegesmedve után 2-0 volt Han javára.

Dehogy nem, hiszen Han számára ez az egyik legnagyobb karakterfejlődési lépés volt. Plusz, nyilván nem elemezték ki képkockáról képkockára a helyzetet, már csak azért sem, mert ők nem azt látták, amit mi. Szóval az ő szemszögükből érthető, hogy életmentésnek tűnt. És talán az is, ha csak nem az Erő tett arról, hogy Vader sohase találja el Luke-ot.

De szerintem Vadernek már esélye sem lett volna újra célozni és még halálos lövést is leadni a második elhibázott sorozat után. Egyszerűen túl kevés rá az idő, pláne úgy, hogy Luke kezét ugyanúgy az Erő vezeti. És az Erőnek határozottan Luke életben tartása volt a célja - Ben sem véletlen pont ezekben a kritikus pillanatokban szólt közbe. :)

Esetleg Vadernek lett volna esélye azután, hogy Luke kirepült a szurdokból. A Halálcsillagot ugyan nem menthette volna meg, de üldözőbe vehette volna a Vörös 5-öst, és ha csak Wedge és az Y-szárnyú nem lép közbe, kilőhette volna. Ilyen szempontból megmentette Han Luke-ot, viszont ez már nem tartozik hozzá ahhoz a folyamathoz, amin a másik topicban beszélgetünk.

 

Abszolút egyetértek. Vader kilőtte volna Luke-ot, aki nem is biztos, hogy célba talál, ha nincs Han.

Már miért ne talált volna célba? Az Erő hirtelen hasznavehetetlen mágikus képességgé vált volna, vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke hátulról teljesen kiszolgáltatott volt Vader hajójának. Vagy talán arra célzol, hogy az Erő megvédte Luke -ot? Ez nekem kicsit erős lenne. Luke próbál kitérni Vader elől az Erő és az ügyessége segítségével, de akkor csak arra koncentrál és nem a lövésre. A kettő együtt szerintem nem menne.

 

Egyébként érdekes megfigyelni, hogy néha úgy lőnek a TIE -ok abban a csatornában, hogy nem közvetlen a célpontot találják el, hanem mellé lőnek és a lézer fokozatosan kúszik rá a célpontra. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az az X-szárnyú annyira nem védtelen, hiszen van pajzsa és páncélja. ;) Persze átlőhető, de sokkal többet kibír, mint egy TIE.

Másrészt, az Erő ott van mindenütt, és nem mellesleg, Vader is azt használva repül és lövöldözik. Szóval nem kell az Erőnek mást tennie, mint rosszul vezetnie Vader kezét. Nagy játékos ez a mindenható energiamező. Néha elvakít egyeseket, máskor segít túlélni mindenki számára halálos sérüléseket, megint máskor simán adhat rossz tippet. :)

Luke meg jól láthatóan manőverezik még abban a vékony vájatban is. Ide-oda libben a gépe, ez főleg akkor figyelhető meg tökéletesen, amikor Vader szemszögéből látjuk. Azért a célzás nem azt jelenti, hogy akkor nyílegyenesen kell repülnöd, pláne nem, ha egy mindent irányító misztikus energiamező is segít. Az én elképzelésemben, amikor Luke ugyanolyan tökéletes, lelőhetetlen pilótává vált, mint az apja vagy mint bármilyen Jedi. Az Erő egyszerre segítette abban, hogy ne legyen tiszta célpont és célba is találjon. Miért ne mehetne a kettő együtt? A Jedik ennél már bonyolultabb dolgokat is véghez vittek. Például egyszerre képesek több irányból érkező lézernyalábokat a fénykardjukkal visszapasszolni a feladónak. Ez ahhoz képest smafu.

 

A lézerek tényleg furcsán viselkednek ebben az epizódban. Amikor R2-t kilövi Vader, egyértelműen az X-szárnyú alá lő, aztán mégis a tetején lévő droidot találta el. Ha pedig felfelé indultak meg a sugarak, hogyan kerülték el a gép törzsét? Amúgy szerintem ezzel azt akarták mutatni, hogy a TIE lövés közben ráfordul az ellenséges gépre (bár akkor minek használ célzószámítógépet?), csak a kor technikai lehetőségei ennek némileg gátat szabtak, és ilyen furcsa lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.