Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Az a zene hivatalosan is Erő téma.

79-ben már láthattam volna moziban a filmet, de egy 1 éves gyereknek még a látvány sem lett volna olyan érdekes. Arra viszont a mai napig nem tudok rájönni, hogy 97-ben miért nem láttam moziban az SE változatot ????????? Miközben az öcsém meg igen !!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csatlakoznék... óriási rajongó voltam, ott adták az SE-ket a közelünkben lévő mozikban és mégse láttam. Sok logika nincs benne, de igazán bemutathatnák már újra az SW-ket a mozikban :)

 

Én az akkor még működő Olimpia moziban láttam, de jó is volt. Kéthetente megvolt a program.

Akkor még írták a moziműsorban, hogy 10 hete prolongálva...

Sokáig vitték az SW filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mai értéken számolnák a film bevételeit, messze felülmúlná a prequeleket. És ennek az azóta erősen megváltozott filmnézési szokások az oka. Akkor nem csak többen, de valószínűleg többször is megnézték a filmet, mint amit ma bármely filmért megtesznek az emberek.

Egy újságban láttam egy listát, amiben az Államokban bemutatott filmek bevételeit átszámolták mai értékre, és félelmetes eredmény jött ki. Első az Elfújta a szél jóval több mint 1 milliárdos bevétellel csak az Államokban, a második pedig A new hope. Messze elkörözve a Titanicot is. Ha jól emlékszem a cikkre.

A mozi, mint szórakozás a születése óta veszít a népszerűségéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül arról van szó, hogy a mozi veszit a népszerüségéből, hanem arról, hogy ma már sokkal több nagy-volumenű film van, igy az emberek nem tartanak ki hosszú ideig egyetlen film mellett.

 

Igaz, az is benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok.Bocsánat.

 

Soha ne kérj elnézést, mert nincs miért. :oops: Ezek nem rendre utasítások, csak javaslatok...

 

Rendben.Bár engem nem zavar az sem ha vétek a szabályok ellen és letolnak.Elvégre tényleg nem arról szól a topic mint amit írkáltunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szombaton megnéztem ennek a filmnek is a dvd verzióját.Tudom lassú csávó vagyok, már január óta megvan de csak most néztem meg először.Sőt az EP 3 után is ez volt az első EP4 nézésem.Sőt ez volt az első angol nyelvű is.Eddig csak szinkronnal láttam.

Mondanom sem kell, hogy letaglózott.Mintha egy másik filmet néznék.A kunyhóban a jelenet nagyon ütött.De számomra a fénypont, amikor Obi-Wan odaadja Anakin kardját Luke-nak.Ha az ember eszébe jut honnan szedte fel azt a kardot, és milyen körülmények között, beleborsódzik a háta.Obi-Wan-on látni, hogy ezt a pillanatot várta.Alig várja, hogy Anakin fiának meséljen a Jedikről, az Erőről.Ezt várta 19 éve.Hogy az Erő elhozza hozzá Luke-ot.Érzelmileg engem teljesen kikészített ez a jelenet.

A másik ilyen nagy jelenet amikor Obi-Wan meglátja a menekűlő Luke-ot.Maga elé tartja a kardját és kajánul rámosolyog Vaderre.Ebben a mosolyban minden benne van.Hiába öli meg Vader, Obi-Wan tud egy olyan titkot amit Vader nem."Akkor is kitanítom a fiút".Sőt szerintem még az is benne van a mosolyban hogy" Ha tudnád, hogy a fiad menekül éppen".

Nagyon jóóóóóóóóó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megnéztem ennek a filmnek is a dvd verzióját.Tudom lassú csávó vagyok, már január óta megvan de csak most néztem meg először.Sőt az EP 3 után is ez volt az első EP4 nézésem.Sőt ez volt az első angol nyelvű is.

 

Hát ez nem semmi. :o Én amikor megkaptam a filmeket, azonnal tettem be a lejátszóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megnéztem ennek a filmnek is a dvd verzióját.Tudom lassú csávó vagyok, már január óta megvan de csak most néztem meg először.Sőt az EP 3 után is ez volt az első EP4 nézésem.Sőt ez volt az első angol nyelvű is.

 

Hát ez nem semmi. :o Én amikor megkaptam a filmeket, azonnal tettem be a lejátszóba.

 

Akkoriban szinte semmi időm nem volt semmire.Munka, iskola, hétvégenként meg tanulás a vizsgákra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megnéztem ennek a filmnek is a dvd verzióját.Tudom lassú csávó vagyok, már január óta megvan de csak most néztem meg először.

 

Nekem hetekbe telt, mire először megnéztem dvd-n. Egyben szerettem volna látni a trilógiát, és a szabiig kellett várnom, mire ennyi időm lett egyben. De akkor aztán :o Ez most augusztusban volt :o

 

az Erő elhozza hozzá Luke-ot

 

És kik lesznek az Erő eszközei? Leia, Artu, de majdnem kihagytam a jawákat. Ha nagyon kukacoskodni akarok, akkor tulajdonképpen Bail Organa, aki ugye mindent tud és itt elindít. És ez a szép az egészben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem semmi. :o Én amikor megkaptam a filmeket, azonnal tettem be a  lejátszóba.

 

Énis....tettem volna...Mert a trilogia DVDvel együtt vettem meg az asztali DVD lejátszómat, és nem adtak hozzá Scart kábelt..Pedig még a Media Markt-ban azt mondták hogy benne van...Másnap korán reggel nyitáskor már az üzlet elött álltam :o

De tök jó volt, mert a DVDt a születésnapomra kaptam, nov4.én, és nov5.én van a szülinapom.Szóval pont a szülinapomon tudtam megnézni, sőt pont nov5.én jött ki a teaser trailer.Dupla élvezet... :o

 

Én az extra lemezzel kezdtem, azon belülis a birth of lightsaberrel.Végignéztem az egész extralemezt.Utána jött a TESB, utána a ROTJ, utána a ANH, utána megint a ROTJ, utána megint a TESB, utána megint az extra lemez :P

Egész nap reggeltől estig ment az SW :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lógtam a suliból, hogy kora reggel mehessek a postára (egy nappal előbb jött meg, mint vártam, s inkább a postán hagytam, mert azt a napot teljesen a Star Warsra terveztem - család eltávolítva, hideg élelem bekészítve, stb.) Aztán átvette, bontás közben feláldoztam az ujjam egy darabkáját, de összevérezve mindent - kivéve a díszdobozt és a tokokat - beraktam a gépbe... ami naná hogy akkor kezdett vacakolni, hogy ne nézhessem tv-n. Kénytelen voltam a gépen végignézni (akkor még nem volt meg a házimozi, csak gépen volt DVD lejátszó). Egy nap alatt voltaképpen kiveséztem az ep4-től az extralemezig :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megnéztem ennek a filmnek is a dvd verzióját.Tudom lassú csávó vagyok, már január óta megvan de csak most néztem meg először.

 

Nekem hetekbe telt, mire először megnéztem dvd-n. Egyben szerettem volna látni a trilógiát, és a szabiig kellett várnom, mire ennyi időm lett egyben. De akkor aztán :o Ez most augusztusban volt :o

 

az Erő elhozza hozzá Luke-ot

 

És kik lesznek az Erő eszközei? Leia, Artu, de majdnem kihagytam a jawákat. Ha nagyon kukacoskodni akarok, akkor tulajdonképpen Bail Organa, aki ugye mindent tud és itt elindít. És ez a szép az egészben.

 

A prequel után úgy gondolom az Erő vezette el Luke-ot, Obi-Wan-hoz.Yoda mondta az EP 3 végén, hogy addig várnak míg el nem jön az ő idejük.Akkor jött el.Szerintem Palpi akkor kezdett gyengülni.

Persze 15 éve még én is úgy voltam vele, hogy véletlenek összjátéka folytán lett Luke-ból Jedi.Ha a homokkúszó nem áll meg a Lars farmon, akkor nincs SW.De az Erő máshogy döntött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, ha a droidok máshova kerülnek, Artu biztos megszökött volna valahogy, vagy nem is kerülnek a jawákhoz, megtalálta volna Obit, aki abban a helyzetben szándékosan felvette volna a kapcsolatot Luke-kal. Ez egy olyan alternatív verzió, amit el tudok képzelni. De hát nem így történt, és jobb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az Erő vezette el Luke-ot, Obi-Wan-hoz.

 

Szerintem nem. Obi-Wan ott élt a fiú mellet a Tatooin-on, és mindig figyelemmel kísérte. A találkozásuk csak idő kérdése volt.

 

Igen, de Obi-Wan meddig várt volna?Az idők végezetéig?Nem hiszem.Végülis ha az Erőt nem vesszük figyelembe, akkor tök véletlenül találkoztak.Ha esz szál hiányzik akkor nincs találka.Pl Vader csillagrombolója más bolygónál éri utól a Tantive IV-et.Érted.Túl sok a véletlen, hogy véletlen legyen.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen Obi-Wan felkereste voln Luke-ot, lehet, hogy éppen ebbéli reményében indult el otthonról, és megérezte Luke szorult helyzetét, majd a segítségére sietett. A többi már SW történelem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Anyu ma azzal ébresztett, hogy unokaöcsém megnézte a 4. részt. Eddig nem érdekelte (5 éves), de most valamiért nagyon rákattant Darth Vaderre. Anyu úgy döntött a 4. résztől kezdi el mutatni neki, szerinte nézze úgy ahogy mi...bár én nem tudom hogy ami miatt érdemes így nézni azt egyáltalán felfogja-e? A húgom barátja is nézte, ő még nem látta egyiket sem. A sógorom aki csak az előzményeket látta, abszulút answbéta, megkérdezte mikor készült, s mikor megtudta leesett az álla,, hogy akkor ilyen filmet tudtak csinálni, na persze a felújított változat volt, mondanom sem kell, hogy ezt nem mondták neki. Nem voltam ott, különben jól felhomályosítom, hogy is volt ez.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.