Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem Vader ekkor már erősebb volt mint Obi.Nem tudta volna legyőzni.Persze azzal egyetértek én is ,hogy nem is akarta.Ez tisztán látszik a párbajból.Az is felmerült bennem, hogy "boldogan" hal meg.Tudta, hogy Luke-ot elíndította a jedivé válás útján, tudta, hogy Yoda tovább fogja tanítani a fiút, akit szerintem egy fő okból tanítanak.Azért, hogy majd ha felkészült megölje Vadert és az Uralkodót.Emiatt Ben gondolhatta azt, hogy fontosabb ha Luke elmenekűl mintha még órákig küzdenek Vaderrel akit - még egyszer hangsúlyoznám - nem tudott volna legyőzni.

Boldogan halt meg, illetve inkább boldogan adta át magát az örök életnek. Én is happy lennék, azt hiszem :D

Szerintem viszont nem azért adta át magát az örökkévalóságnak, mert máskülönben órákig eltáncolnak ott. Ha ő maga van egyedül, akkor bevállalhatta volna azokat az extra órákat. De mivel ott volt Luke is, aki nélküle egy lépést sem mozdult volna, így el kellett magát távolítani a képletből, hogy az "Új remény" hajlandó legyen nélküle távozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nekem van egyfajta sanda gyanúm, hogy Obi-wan látta előre a sorsát, attól kezdve, hogy a Halálcsillagra léptek. Erre utal a beszólása is Han felé (Ki a bolondabb...?) és az elbúcsúzása Luke-tól. Talán Obi-wan nagyon is tudta, hogy nem győzhet Vader ellen, ezért nem is nagyon erőlködött (bár lehet, ha erőlködik se tudta volna már legyűrni). Éppen ezért frenetikus ez a párbaj, hiszen a tökéletes ellentetje az EpIII-s harcnak.

 

A harmadik részben az Anakin vs. Obi-wan párbaj szenvedélyes, pörgős, halálos volt, míg a negyedik részben hideg, lassú, és az előzmények ismeretében elveszti a jelentőségét is (Obi-wanról sejthetjük, hogy elsajátította az örök életet - vagy mi - Vadert meg nem pusztíthatják el, mert a prófécia nem erről szól. Más kérdés, hogy vajon azok, akik sorban nézik a részeket, bíznak-e ekkor tájt a próféciában, de ez tényleg más lapra tartozik...). Szóval ez a párbaj is sokat nőtt a szemembe a harmadik rész után, és ezért is vagyok az ellen, hogy felpörgessék, vagy bármi módon hozzányúljanak ( a zöld villanásokat mondjuk eltüntethetnék...)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nekem van egyfajta sanda gyanúm, hogy Obi-wan látta előre a sorsát, attól kezdve, hogy a Halálcsillagra léptek. Erre utal a beszólása is Han felé (Ki a bolondabb...?) és az elbúcsúzása Luke-tól. Talán Obi-wan nagyon is tudta, hogy nem győzhet Vader ellen, ezért nem is nagyon erőlködött (bár lehet, ha erőlködik se tudta volna már legyűrni). Éppen ezért frenetikus ez a párbaj, hiszen a tökéletes ellentetje az EpIII-s harcnak.

Igen, igen... én is ezt érzem. Mintha onnantól, hogy Obi-Wan meglátja a hold méretü űrállomást és megérzi Vadert már tudná, hogy itt fog meghalni. A Luke-tól való búcsúzásban (föleg abban az utolsó 'May the Force be with you'-ban) én is nagyon ott érzem a végleges búcsút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3-ban Obi1 csak azért tudott győzni, mert Anakin heveskedett, elvakította a sötét oldal, de nyilván Anakin sokkal erősebb volt már akkor is. Az ep4-ben már mestere a sötét oldalnak, és még annyi esélye sem volt Obi1-nak mint 20 évvel azelőtt. Ez az amit érezhetett a párbaj során ő is és Vader is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem így van. Sokan hajlamosak Obit lebecsülni, győzelmeit a véletlennek betudni. Az egyik legnagyobb Jedi volt, ezt a történetben betöltött szerepe is mutatja. Vader hatalmasabb volt nála, ez tény, mint ahogy az is, hogy ez inkább a kiválasztott sorsához köthető nagyság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nyilván Anakin sokkal erősebb volt már akkor is

Az EP3-ban amikor a kezük az erőlökés előtt egymásra szegeződik Obi nagyon erőlködős hangot ad ki míg Ani egyet sem.

Ez mindig elgondolkoztat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőben erősebb volt, harcban is, de nem ezek teszik az embert (és más fajokat) igazán naggyá és erőssé. Luke egy kis körömpiszok Vaderhez és az Uralkodóhoz képest mind az Erőben, mind harci technikákban. Mégis legyőzte mindkettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke egy kis körömpiszok Vaderhez és az Uralkodóhoz képest mind az Erőben, mind harci technikákban. Mégis legyőzte mindkettőt.

Ez az.

Neki akkor szerintem csak a kétségbeesés adta az erőt mert féltette a hugit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem így van. Sokan hajlamosak Obit lebecsülni, győzelmeit a véletlennek betudni. Az egyik legnagyobb Jedi volt, ezt a történetben betöltött szerepe is mutatja. Vader hatalmasabb volt nála, ez tény, mint ahogy az is, hogy ez inkább a kiválasztott sorsához köthető nagyság.

Nem, Obi1-t nem becsülön le, sőt, nagy kedvencem (mennyit érveltem mellette régebben! :D). És ez többek között azért is van, mert megtanulta és elfogadta a helyét a galaxisban. És ezért képes volt olyan kijelentéseket tenni tanítványának, hogy: olyan nagy jedivé váltál, amilyen én soha nem lehetek. És ezt nem csak látja Obi1, hanem érzi is.

Luke helyzete azért kicsit összetettebb. Megmentette az apját, de az Uralkodót közvetlenül nem biztos hogy le tudta volna győzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Érdekes dolog van leírva a film elején olvasható bevezetőben. "Dúl a polgárháború..." Tehát már kitört a háború, pedig Palpatine az EPIII-ban a Jedik létéhez kötötte ezt az eseményt. Érdekes, hogy már nem volt Jedi - legalábbis aktív Jedi - a galaxisban, ennek ellenére mégis kialakult a szervezett ellenállás. Ráadásul sikeres támadást is végrehajtottak. Palpi ezt jól benézte. :clap2: Luke szerepe persze ezután rakódik rá a sztorira, és nyilván nélküle nincs győzelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedik nem voltak, de ott volt Bail Organa és Mon Mothma, akik kezdettől fogva építgették szépen lassan az uralkodó orra előtt a lázadás kezdetét. Nem is értem, ezt hogy nem vette észre pont ő, a nagy politikai machinátor, aki mellesleg úgy értett az emberekhez (legalábbis ez derült ki róla a történet elején)?

Biztos a túlzott magabiztosság tette, a veszte is az lett: azt hitte, Vader már mindörökre az övé, még a fia sem jelent neki semmit. Hát végre egy jó nagyot tévedett :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szavaztam az Ep4-ről, és ennek is 5-öt adtam :clap: Tudom, kicsit kopottas már a többi részhez képest, meg nem is olyan akciódús, főleg az eleje, meg minden felújítás ellenére elég bénák a kantinban kocsmázó lények - de nekem évekig ez volt A CSILLAGOK HÁBORÚJA, egy olyan moziélmény, ami minden addigit felülmúlt, és engem évekig a hatása alatt tartott.

Emlékszem, milyen csoda volt ez a film sokadszorra is a moziban az első perctől az utolsóig, hazafelé dúdolgatva próbáltam felidézni a zenéjét, ekkor határoztam el, hogy én bizony megtanulok angolul (mert akkor még csak feliratosan ment). És nem is álmodtam róla, hogy egyszer majd annyiszor nézhetem meg, vagy hallgathatom meg azt a fantasztikus zenéjét, ahányszor csak akarom (még videózás sem volt...)

A végén a tróntermi jelenetnél a mai nap is elfog az az eufórikus érzés, amit az egész díszlet, a jelenet cselekménye és hozzá az a dicsőséges zene sugall: a Jó legyőzte a Gonoszt - de nagyszerű! :D

 

Van egy albumom, amibe akkor kezdtem el gyűjtögetni a trafikos képeket, amelyekről Barta Zoli is értekezett már a starwarsklub.hu-n, gyakorlatilag minden zsebpénzem erre ment, és aztán folytattam a Birodalom visszavág képeivel is -ez az album ma is megvan, elég megviselt szegény már a sok hurcolászástól (egy ideig mindenhova magammal vittem), és egy gyerek keze munkájának színvonalán áll - de olyan jó ma is néha átlapozni, mert valami visszajön általa a gyerekkoromból.

 

Érdekes, hogy bár talán ezt láttam a legtöbbet a hat rész közül, ennél emlékszem a legkevésbé a részletekre, mert soha nem is azokra figyeltem, csak ragadott magával az egész feeling.

Ma már az újakat jobban szeretem, de ez a rész emiatt mindig a szívem csücske marad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedik nem voltak, de ott volt Bail Organa és Mon Mothma, akik kezdettől fogva építgették szépen lassan az uralkodó orra előtt a lázadás kezdetét.

Pont ezt akartam írni én is :clap: Egyébként meg nem csak Jedikből áll a galaxis, vannak jószándékú és jót akaró egyéb emberek, lények, akikben nincs ott az Erő, de attól még tudnak tenni a jóért és békéért :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezt akartam írni én is :clap: Egyébként meg nem csak Jedikből áll a galaxis, vannak jószándékú és jót akaró egyéb emberek, lények, akikben nincs ott az Erő, de attól még tudnak tenni a jóért és békéért :D

Én csak Palpi szavaira utaltam. :D Nem számolt a 'jót akaró lényekkel'. :D Szerintem az neki nem tétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy már nem volt Jedi - legalábbis aktív Jedi - a galaxisban, ennek ellenére mégis kialakult a szervezett ellenállás.

Én meg inkább erre reagáltam, csak nem ezt ídéztem sajna. Ebben semmi érdekes nincs, mivel nem csak Jedik vannak, stb..... hanem természetes :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki persze elbizakodottá vált :clap:

Ő azt hitte, csak a Jedik jelentenek fenyegetést a rendszerére. Tévedett. :D Vagy azt gondolta, hogy ezzel a lázadó bagázzsal simán elbánik, nem jelenthetnek gondot. Nyilvánvalóan igaza is lett volna, ha jött volna Luke a képbe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb korban, helyen és időben volt szerencsém hozzá.

Érdekes, én is pont ezt érzem :lol:

 

Az első TV-adásról nekem is van emlékem: az egész családomnak teljes csendben kellett végigülnie a filmet, mert én a szalagos magnónk kézi mikrofonját a TV hangkibocsátó részéhez tartva felvettem az egész film hanganyagát, hogy aztán rongyosra hallgassam a szalagot később. És milyen jó volt, hogy akkor még nem voltak közben reklámok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én is pont ezt érzem  :lol:

 

Az első TV-adásról nekem is van emlékem: az egész családomnak teljes csendben kellett végigülnie a filmet, mert én a szalagos magnónk kézi mikrofonját a TV hangkibocsátó részéhez tartva felvettem az egész film hanganyagát, hogy aztán rongyosra hallgassam a szalagot később. És milyen jó volt, hogy akkor még nem voltak közben reklámok!

Tudjátok miért adták le a tv-ben?Egy csomó gyerek küldött levelet a tv-nek, köztük az osztálytársam(aki örült Csillagok Háborúja rajongó volt akárcsak én) húga is.Azt hiszem a film elött fel is olvasták a levelet.

Én is ezt láttam előszőr valamikor '81-ben.Sajnos pontosan nem emlékszem.Arra igen, hogy két részre volt vágva és feliratos volt mert az első szinkron a tv-s volt.Meg arra is emlékszem, hogyha ezt a filmet bármely pesti mozi adta korán kellett menni mert nem kaptál jegyet rá, annyian álltak sorba.De persze akkor sem film volt, hanem legenda.A többi filmet hozzá sem lehetett hasonlítani.Anyám mindig kérdezte ha pénzt kértem mozira, hogy a Csillagok háborújára mész ugye?Hihetetlen jó kor volt akkor és nagyon szerencsésnek tartom magam ,hogy a legendás korban is rajongó voltam ,és akkor láttam az eP 4-et mikor ugyanolyan őrület volt, sőt tán nagyobb is mint manapság.

 

Amikorra eljött a tv-adás akkor már láttam vagy 20-szor, abban az évben vettünk színes tv-t és pár osztálytársam nálunk volt.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ma kibuggyant a könnyem annál a résznél, amikor Luke meglátja a csontvázakat... :clap: Egyébként tök jó látni, hogy mennyire naív és éretlen Luke. A krimóba pl. az a kis senki bűnöző is ellöki, vagy négy méterre, fél kézzel. :) Innen jut el Luke, az Uralkodó tróntermébe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg az a legnagyszerűbb ebben a filmben (most már az EPIII-at is figyelembe véve), hogy a nagy galaktikus kavarás után lemegyünk a kis emberek szintjére. Yoda és Palpi a galaktikus szenátusban harcol, mely eldönti mi lesz a sorsa a galaxisnak.....míg az EPIV elején az a legnagyobb gond, hogy Luke nem mehet el Toshiba a konverterekért. :clap: Ebbe az egyszerűségbe csúsznak be utalások a régmúltról, és az előzmények miatt is ezek remek hangulatot teremtenek filmnézés közben. Régebben ilyet nem éreztem, mert nem tudtam mihez kötni ezeket az utalgatásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.