Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Amúgy tényleg az a legnagyszerűbb ebben a filmben (most már az EPIII-at is figyelembe véve), hogy a nagy galaktikus kavarás után lemegyünk a kis emberek szintjére. Yoda és Palpi a galaktikus szenátusban harcol, mely eldönti mi lesz a sorsa a galaxisnak.....míg az EPIV elején az a legnagyobb gond, hogy Luke nem mehet el Toshiba a konverterekért. :lol: Ebbe az egyszerűségbe csúsznak be utalások a régmúltról, és az előzmények miatt is ezek remek hangulatot teremtenek filmnézés közben. Régebben ilyet nem éreztem, mert nem tudtam mihez kötni ezeket az utalgatásokat.

A kis emberek és a kis droidok szintjére :) , mert a film végül is úgy indul, hogy keveredik ki a bajból két teljesen jelentéktelennek látszó droid és landol egy teljesen jelentéktelennek látszó bolygón, ahol elkeverednek egy szintén teljesen jelentéktelennek tűnő farmercsaládhoz. És persze ma már tudjuk, hogy ebből az előbbi három megállapításból egyik sem igaz (és nem csak azért, mert R2-nál vannak a tervek) :D

 

Egyébként nekem is pontosan ez adja az Ep4 báját még a régi élmények mellett :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Mégis olyan rossz belegondolni, hogy egy ilyen derék ember, mint Yularen így végezze. A Halálcsillag fedélzetén tartózkodott, amikor Luke felrobbantotta. Ebből is látszik, hogy azzal, hogy a lázadók felrobbantották valójában szörnyű dolgokat műveltek. Elvégre többmillióan tartózkodtak a fedélzeten...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont kitudja hány millióan haltak meg az Alderaanon, sőt hány milliárdan haltak volna még meg, ha nem robbantják fel.

Igen, erre én is gondoltam... Az Alderaanon Bail Organa halt meg. Ő is egy derék ember volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, hogy azzal, hogy a lázadók felrobbantották valójában szörnyű dolgokat műveltek. Elvégre többmillióan tartózkodtak a fedélzeten...

 

Ilyesmiről van szó a Shop-stop 1-ben is, csak ott a 2. Halálcsillaggal kapcsolatban. Hogy ott azlrt voltak építők, vállalkozók akik lehet, hogy nem szimpatizáltak a Biroldalommal, de ezt a megrendelést kapták, hogy építsék meg. És végül a lázadók miatt ők is felrobbantak. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis olyan rossz belegondolni, hogy egy ilyen derék ember, mint Yularen így végezze. A Halálcsillag fedélzetén tartózkodott, amikor Luke felrobbantotta. Ebből is látszik, hogy azzal, hogy a lázadók felrobbantották valójában szörnyű dolgokat műveltek. Elvégre többmillióan tartózkodtak a fedélzeten...

Katona volt, megesik, hogy a katona elesik a harctéren. Ez igaz mindenkire a Halálcsillag fedélzetén. Yularen viszont marha derék lehetett, ha hagyott szó nélkül felrobbantani egy civil, védtelen bolygót. Szóval, az a derék ember valójában ugyanolyan háborús bűnös volt, mint Tarkin.

 

Ilyesmiről van szó a Shop-stop 1-ben is, csak ott a 2. Halálcsillaggal kapcsolatban. Hogy ott azlrt voltak építők, vállalkozók akik lehet, hogy nem szimpatizáltak a Biroldalommal, de ezt a megrendelést kapták, hogy építsék meg. És végül a lázadók miatt ők is felrobbantak. :angry:

De azért azt se felejtsd el, milyen konklúzióra jutottak a végén :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem hinném, hogy lett volna beleszólása. Tarkin egyes egyedül döntött.

Szerintem se volt beleszólása. Palpatine és Darth Vader után gyakorlatilag Tarkin a legmagasabb rangú személy a Birodalomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis olyan rossz belegondolni, hogy egy ilyen derék ember, mint Yularen így végezze. A Halálcsillag fedélzetén tartózkodott, amikor Luke felrobbantotta. Ebből is látszik, hogy azzal, hogy a lázadók felrobbantották valójában szörnyű dolgokat műveltek. Elvégre többmillióan tartózkodtak a fedélzeten...

Ezek a piszok Lázadók igazán küzdhettek volna szebb módon: például küldhettek volna egy szép levelet a halálcsillag összes főmukijának cimezve, hogy ne terrorizálják a galaxist. De lehetőleg szép piha-puha papirra irva nehogy szegény Birodalmi elit rózsaszin lelke megsérüljön. Aztán ha nem müködik a dolog, akkor érdemes feladni az egész Lázadást.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a piszok Lázadók igazán küzdhettek volna szebb módon: például küldhettek volna egy szép levelet a halálcsillag összes főmukijának cimezve, hogy ne terrorizálják a galaxist. De lehetőleg szép piha-puha papirra irva nehogy szegény Birodalmi elit rózsaszin lelke megsérüljön. Aztán ha nem müködik a dolog, akkor érdemes feladni az egész Lázadást.....

Ezt jól megmondtad Bomarr! :angry::D:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz :angry: de akkor is meghaltak szegények a tudatlanságuk miatt.

Sokan meghaltak, de mint mondta a kőműves: "Az a bádogos, aki meghalt a Halálcsillagnál, megérdemelte." :D

 

Dzséjt: Nem hinném, hogy lett volna beleszólása. Tarkin egyes egyedül döntött.

Én sem hiszem, de mint magas rangú katonai tiszt, szóvá tehette volna aggájait. Ha már ott volt az állomáson, nyilván volt is valamennyi hatalma, és nem csak azért ült ott, mert máshol nem volt hely. Plusz, ha annyira derék, mit csinált még mindig a Birodalom oldalán? Tök jó lázadó parancsnok lehetett volna :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tarkin a robbantásról ott helyben, maga döntött. Talán abban egyetértettek, hogy megfenyegetik vele Leiát, de hogy felrobbantják, arról biztos nem volt szó. Legalábbis nálam ez így jött le.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, ha annyira derék, mit csinált még mindig a Birodalom oldalán? Tök jó lázadó parancsnok lehetett volna :angry:

Egész egyszerű... Ugyanazért, amiért Pellaeon kapitány, és Ozzel admirális ugyanúgy a Birodalomnál maradt. Mert mindannyian hűségesek voltak a trónhoz, függetlenül attól, hogy ki ül rajta. Ráadásul ami az Alderaan elpusztítását illeti szerintem Yularen admirális azért nem lépett közbe, mert nem tudott róla, ha esetleg mégis, Tarkin nagy ívben lesz*rta volna a fejét.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a piszok Lázadók igazán küzdhettek volna szebb módon: például küldhettek volna egy szép levelet a halálcsillag összes főmukijának cimezve, hogy ne terrorizálják a galaxist. De lehetőleg szép piha-puha papirra irva nehogy szegény Birodalmi elit rózsaszin lelke megsérüljön. Aztán ha nem müködik a dolog, akkor érdemes feladni az egész Lázadást.....

Ezen nagyon jót nevettem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Vajon ki adta ki a parancsot az Alderaan felrobbantására? Tarkin saját szakálla alatt nem dönthetett ilyen súlyos ügyben.

 

Hát pedig ő volt.Persze lehet ,hogy elötte egyeztetett Palpatine-nal.Vader biztos nem, rajta látszik, hogy meglepődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ki adta ki a parancsot az Alderaan felrobbantására? Tarkin saját szakálla alatt nem dönthetett ilyen súlyos ügyben.

Lehet, hogy Palpatine szemében már régóta szálka volt az Alderaan az Organák miatt is. Meg a szabadelvű alderaani polgárok miatt is. Lehet, hogy adott egy listát Tarkinnak az ilyen bolygókról és meghagyta neki, hogy szabadon tesztelheti rajtuk a Halálcsillagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader biztos nem, rajta látszik, hogy meglepődik.

Miből látszik? A meglepett fintorból az arcán, vagy mert meglepetésében nem kapta el Leia-t és az nekiesett Tarkinnak? :) Miből gondolod hogy Vader meglepődött? Szerintem ő is nagyon jól tudta, hogy az a bolygó fel fog robbanni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy hülyeség, de ezt a meglepődést én is érzékelem, bár nyilván nem Vader arckifejezéséből. :P Valahogy az a halvány mozdulat, amit ekkor tesz, ezt sugallja. Vagy nem is tudom, miért. :D Persze sokkal valószínűbb, hogy nem volt meglepődve. :rock: Ha nem is tudta előre, nyilván benne volt a pakliban, hogy valahol ki fogják próbálni, és akkor miért ne lehetne épp az Alderaan?

 

Egyébként én el tudom képzelni, hogy Tarkinnak szabad keze volt, hol és mikor próbálja ki a Halálcsillagot. Végül is nem mindegy volt ez már Palpatine-nak? Már a Szenátust is feloszlatta... Maximum annyi lehetett az instrukciója, hogy a problémásabb világok közül válasszon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy hülyeség, de ezt a meglepődést én is érzékelem, bár nyilván nem Vader arckifejezéséből. :rock: Valahogy az a halvány mozdulat, amit ekkor tesz, ezt sugallja.

Ez azért érdekes, mert mikor olvastam frenkie felvetését, direkt megnéztem a jelenetet, hátha egy mozdulatból gondolt erre, hiszen Vader egyetlen érzelmek kifejezésére használható eszköze a testbeszéde. De azokban a másodpercekben, amikor Tarkin kiadja a tűzparancsot, meg sem rezzen. Egyáltalán nem, szobor mereven áll, míg Leia-t el nem kell kapnia. Még csak Tarkin felé sem fordítja a fejét, végig előre néz. Márpedig, amikor Tarkin előadta, hogy: "Talán van egy hatásosabb módszer, hogy meggyőzzük a hercegnőt." Vader itt tesz egy ténylegesen meglepetésről árulkodó mozdulatot: hirtelen Tarkin felé kapja a fejét. És még meg is kérdezi: "És pedig mi?" De a kérdéses jelenetben alig mozdul, a tűzparancs kiadásakor meg a szobrok példát vehetnének róla.

 

Biztos tudta Vader, hogy hova mennek hisz az űrállomás már jóval korábban kiléphetett a hiperűrből.

Nem beszélve arról, hogy jelen van, mikor Tarkin kiadja az útirányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig, amikor Tarkin előadta, hogy: "Talán van egy hatásosabb módszer, hogy meggyőzzük a hercegnőt." Vader itt tesz egy ténylegesen meglepetésről árulkodó mozdulatot: hirtelen Tarkin felé kapja a fejét. És még meg is kérdezi: "És pedig mi?"

Látod, lehet, hogy ez rémlett, mert őszintén bevallom, nem néztem meg a jelenetet, hanem csak rémlett valami ilyesmi. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig, amikor Tarkin előadta, hogy: "Talán van egy hatásosabb módszer, hogy meggyőzzük a hercegnőt." Vader itt tesz egy ténylegesen meglepetésről árulkodó mozdulatot: hirtelen Tarkin felé kapja a fejét. És még meg is kérdezi: "És pedig mi?"

A legfontosabb részt kihagytad. Amikor Tarkin említi az Alderaant. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én el tudom képzelni, hogy Tarkinnak szabad keze volt, hol és mikor próbálja ki a Halálcsillagot. Végül is nem mindegy volt ez már Palpatine-nak?

Annyira azért nem. :rock: Gondolom a Coruscant és a Korriban tiltólistán volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira azért nem. :) Gondolom a Coruscant és a Korriban tiltólistán volt. :P

Na igen, szerintem az egyik ok, hogy Vader is ott volt a Halálcsillagon éppen az volt, hogy valaki kordába tartsa Tarkint (Tarkin meg Vaderre vigyázott, bár ha Anakin bepöccen, vajmi keveset ért volna).

De amúgy, Sidious vajon belegondolt, milyen veszélyes lehet a Halálcsillag rá nézve is? Elvégre már csak a Sith hagyományok miatt is veszélyt jelentett rá az, hogy a tanítványa egy olyan fegyvert "irányított", amivel bolygóstul eltörölhette volna. Illetve, a hataloméhes birodalmi tisztekre is veszélyes lehet ilyen fegyvert rábízni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, szerintem az egyik ok, hogy Vader is ott volt a Halálcsillagon éppen az volt, hogy valaki kordába tartsa Tarkint (Tarkin meg Vaderre vigyázott, bár ha Anakin bepöccen, vajmi keveset ért volna).

De amúgy, Sidious vajon belegondolt, milyen veszélyes lehet a Halálcsillag rá nézve is? Elvégre már csak a Sith hagyományok miatt is veszélyt jelentett rá az, hogy a tanítványa egy olyan fegyvert "irányított", amivel bolygóstul eltörölhette volna. Illetve, a hataloméhes birodalmi tisztekre is veszélyes lehet ilyen fegyvert rábízni.

Azt nem hiszem, hogy Palpatine Tarkinnal akarta volna Vadert kordában tartani, mert az elég reménytelen dolog lett volna. Inkább mentálisan uralkodott rajta, ahhoz meg nem kellett mindig maga mellett tartania. Az Ep4 idején még teljes mértékben megbízott benne, a hűségében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.