Ugrás a kommentre

Űrcsaták


Dzséjt

Melyik a kedvenc űrcsatád?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc űrcsatád?

    • Naboo-i csata
      0
    • Coruscanti csata
      1
    • Yavini csata
      4
    • Endori csata
      2
    • Scarifi csata
      14
    • D'qari csata
      0


Ajánlott hozzászólás

Vagy legalábbis nagyon magasan játszódik egy kb. egyperces jelenet. Mivel a nap eltűnt, lehetetlen megállapítani, hogy elhagyták-e a légkört, ráadásul a bolygó apró mérete miatt már pár ezer méteren is úgy tűnhet, hogy a világűrben vannak, miközben legfeljebb a magas légkört súrolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a yavini csatára szavaztam. Hiába grandiózusabb és látványosabb a scarifi és coruscanti, annak hangulatát, feszességét és személyes drámákkal teletűzdelt jellegét egyiknek sem sikerült visszaadnia számomra. 

 

Ha sorrendet kellene állítanom

1. yavini

2. scarifi

3. coruscanti

4. endori

5. naboo-i

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Halálcsillaghoz: nyilván itt inkább a kor technikája játszik közre, ha Lucas a 2000-es, vagy csak a '90-es években csinálja meg az ep4-et, sokkal több TIE röpködött volna.

Egyértelmű, én azt hittem in-universe van szó a dologról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyértelmű, én azt hittem in-universe van szó a dologról.

Dettó.

 

Dzséjt: Persze, hogy úgy állítod össze a szubjektív listád, ahogy szeretnéd. Ismersz, ebbe aligha fogok beleszólni. :) Viszont a topik szavazásba én speciel simán belevenném az általam említetteket. Én akár át is nevezném Légköri/Űrcsatának amivel szembe mehetne egy topik a felszíni csatáknak. A csata feelingje, a szereplők húzásai, a járművek viselkedése sokszor még a taktika is sokkal másabb egy felszíni ütközetben, mint egy légköri/űrcsatában, miközben az űrcsaták és légköri csaták között kis túlzással inkább csak a háttér a különbség. Számomra ezek ezért tartoznak egybe. A Takonada csata jogos, a Geonosis ütközet nálam azonban egyértelműen felszíni csata (a LAAT/I leginkább csapatszállító a felszínre, nem?) míg a Scarifi ütközet nagyobb részben légi, bár bevetik a speckó lépegetőket is, ez igaz. Nem éles a határ, ezt elismerem, de szerintem jobban érdemes szétszedni a felszíni vs. levegőbeli (+űr :P) harcokat, mint magát az űrcsatát külön kezelni a sima légköri ütközetektől. Szerintem.

 

De már így is túl sokat írtam erről. :) Hajrá Yavin!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyértelmű, én azt hittem in-universe van szó a dologról.

Szerintem van különbség aközött amikor az in-universe magyarázatok fényt vetnek a történet belső logikájára meg amikor egy technológiai korlátot akarnak kimagyarázni. Például hogy utóbbiaknál általában kilóg a lóláb, pont ahogy a kevés Tie-t magyarázó elméleteknél. Nyilván azt is meglehetne magyarázni hogy az ep.6-ban Jabba palotájában miért olyan merev sok lénynek az arca. De úgyis tudjuk hogy a használt gumimaszkok miatt. Ezért picit fölösleges is lenne túl nagy elméleteket kanyaritani mögé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem van különbség aközött amikor az in-universe magyarázatok fényt vetnek a történet belső logikájára meg amikor egy technológiai korlátot akarnak kimagyarázni. Például hogy utóbbiaknál általában kilóg a lóláb, pont ahogy a kevés Tie-t magyarázó elméleteknél. Nyilván azt is meglehetne magyarázni hogy az ep.6-ban Jabba palotájában miért olyan merev sok lénynek az arca. De úgyis tudjuk hogy a használt gumimaszkok miatt. Ezért picit fölösleges is lenne túl nagy elméleteket kanyaritani mögé. 

Szerintem megéri erőlködni, nem fölösleges. Ha nem tudunk hihető in-universe magyarázatot, akkor a technológiai korlát elvesz a jelenet értékéből. Ha viszont tudunk, onnantól kezdve nem vesz el semmit. Mindez a gyakorlatban: abban hinni, hogy Tarkin pökhendi volt, és úgy vélte, hogy az X-szárnyúak úgy sem okozhatnak kárt, illetve a tornyok majd leszedik őket / elkapják őket a Yavin hold felrobbantása után, számomra sokkal jobb érzés, mintha azt gondolom a jelenet alatt, hogy csak azért van ennyi TIE fighter, mert nem volt többre pénz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi űrcsata és mi nem kérdéskörhöz csak annyit tennék hozzá, hogy érdemes lehet elég szűkre venni ezeket a kategóriákat, leginkább két okból.

Az egyik az, hogy a SW univerzuma nagyon gazdag, ha csak a filmes alkotásokat tekintjük is, immáron van 8 film, két animációs sorozat és ezek csak masszívan gyarapodni fognak. Ha túl laza a besorolás, akkor egy-egy kalapba már áttekinthetetlenül sok elem fog kerülni, amik közül lehetetlen választani, szavazást kiírni belőlük vagy érdemben diskurálni róluk.

A másik pedig az, hogy első blikkre persze kézenfekvőnek tűnik egybevenni dolgokat, nagyvonalakban összetartozhatnak, de később úgyis részletesebb elemzés alá vetjük mindegyiket. Ilyen esetben pedig, pláne ha összehasonlításról van szó, nagyon nehéz és kényelmetlen lesz összemérni pl. egy Ep.2-es Jango-Obi kergetőzést a scarifi csatával. Tipikusan az alma és körte esete, mindkettő gyümölcs és még hasonlóak is, de akkor sem érdemes őket összehasonlítani.

Szóval valahol úgyis meg kell húzni a határt, akkor inkább legyenek szigorúbbak az osztályozások.

 

Az pedig szerintem is fontos, hogy milyen in-universe magyarázatokat tudunk adni bizonyos jelenségekre. A Halálcsillag esetében nekem ül a tarkinos megoldás. A jól megszokott birodalmi fellengzősség és beképzeltség, ami Tarkin jellemével és Halálcsillaggal kapcsolatos megnyilatkozásaival is tökéletes összhangban van.

Szerintem benne volt az is, hogy hadd nézzék csak végig (vagy legalábbis éljék át) az űrben harcoló lázadó pilóták, hogy megsemmisül a bázisuk, a bajtársaik és porrá pusztul az egész Yavin4. Másrészt pedig az is szempont lehetett, hogy a Halálcsillag egymagában bánjon el a teljes lázadó offenzívával. Az állomás erejének demonstrálásához tartozott volna ez is. Sokkal stílszerűbb, ha csak a saját ágyúival lövik szét a vadászokat is, még akkor is, ha bizonyos tekintetben a TIE-ok is a HCs-hoz tartoznak, de azért az mégse ugyanolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint magyarázat végülis oké, de nekem van vele pár bajom. Egyrészt Tarkin elvileg egy kifejezetten jó stratéga. Ráadásul már párszor a tyúkszemére léptek a lázadók. Csak egy szavába kerülne és meghalnának a szeretett Halálcsillagát lövöldöző lázadók. De oké tegyük fel, hogy most éppen nagyon elbizakodott és minden idegszálával a Yavin IV felrobbantásán van rajta, de olyannyira hogy kifejezetten megakadályozza a Tie-k felszállását. Nem igazán érzem in-characternek de tegyük fel. Nem is ez a fő problémám. Hanem:

Ezután Vader szembemegy a paranccsal és kiadja a Tie-knek hogy márpedig igenis szálljanak fel és lőjék ki az X-wingeket. Namost: láttjuk amikor Vadernek leadják a jelentést a lázadokról és szó se esik Tarkin parancsáról. Itt sajnos bukik az egész. "Get the crews to their fighters" - mondja Vader. És a tiszt ezt rögtön tudomásul veszi. De mondjuk ahogy Vader elsétál közben valaki jelzi neki off-screen hogy ja egyébként ezt az egészet Tarkin megtiltotta - valahol ezen a ponton kezdem érezni hogy ez az egész magyarázat nem túl elegáns, nem tudom más is érzi-e ezt esetleg- de oké erre Vader csak azért is felküld pár Tie-t. Namost ő maga ugye először fel se száll csak azután hogy kiderül hogy cudarul áll a helyzet. Miért hitte hogy az a maroknyi Tie győzedelmeskedni fog? A Rebelsben láttuk, hogy a Tie-k csak nagy számban érnek valamit a lázadók ellen, pár Tie semmit nem ér. Ha valaki ezt Vader tudhatná. De ő felküld alig pár Tie-t. Oké tegyük fel, hogy képtelen ennél többet felküldeni, mert Tarkin parancsát nem tudja teljesen megszegni. Viszont akkor rögtön neki kéne bevetnie magát a harcba. Annak hogy kivár akkor nem sok értelme van. Szó mi szó: nem érzem olyan zökkenőmentesnek mint mondjuk a scarifi ütközetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 16. - 15:46, Donát írta:

a LAAT/I leginkább csapatszállító a felszínre, nem?

A LAAT/i elsősorban egy többfunkciós, bármilyen környezetben bevethető támadó jármű (gunship, légi járművek esetén általában csatarepülőnek szokták fordítani). A csapatszállítás csak az egyik funkciója, de fő feladatkörébe tartozik a gyalogsági légi támogatás és a bombázás is, közegtől függetlenül. Ezért tud az űrben is röpködni, hogy alkalomadtán űrállomásokra juttassa el a csapatokat, vagy éppen űrállomások, aszteroidák felszínén támogassák azokat. Ezért is űrhajók azok is. Csillagközi utazásra alkalmatlanok, de bolygóközi utazásra teljesen alkalmasak.

 

Szerintem azért érdemes különbséget tenni felszíni-, légi- és űrcsata között, mert a tendencia alapján egyre több lesz a légi csata. A felszíni csatát nem kell ragozni, az azért egyértelműen elkülönül a többitől. Lucas viszont koherensen kerülte a légi csatákat, ugyanakkor az őt követő alkotók már egyértelműen nem ezen az úton járnak. Te is írtad, a Takodana egyértelműen légi csata van (pedig a felszínen is lövöldöznek, hiszen a rohamosztagosok harcban vannak a kastély lakóival). Az RO-ba már kitaláltak egy olyan TIE-t, ami kifejezetten légi csatára termett.

A Star Wars Battlefrontban is szándékosan van elkülönítve a két közeg. És ahogy elnéztem, az ep8-ban már elkezdik azt is kihasználni, hogy az űrben meg lehet csinálni vadabb kunsztokat is. És legutóbb már a Rebelsben is láttunk olyat, amit egy légicsatában a géped kettészakadása és lezuhanása mellett csinálhatnál csak meg. :) Plusz a bennem lapuló katonarajongó nem is tud légicsatákra űrcsataként tekinteni. Nálam ez abszurd. És ott van még az is, amit közben pb írt. :D

 

Yavin IV: én mindig úgy magyaráztam magamban, hogy a vadászok azért, hogy elvonják a figyelmet a szellőzőt támadó Y-szárnyúakról, alaposan szétszéledtek a Halálcsillag felszíne mentén, ezért látunk csak egy-két snitt erejéig nagyobb csapatban mozgó gépet. Ugye minél több pontot támadják az állomást, annál több adatot kell elemezni. Nem is véletlen, hogy a kis tiszt már csak a csata vége felé tudta jelenteni, hogy mi lehet a valódi cél és az tényleg veszélyes lehet.

Ezt még tetézhette az is, hogy amikor a TIE-ok beszálltak a bunyóba, a Lázadók még inkább szétrepültek, hiszen ha egy ellenség az ember hátsójában van, nincs sok oka nem messzire iszkolni. A dolgot amúgy azért alátámasztja néhány dolog.

Amikor Luke-ra rárepülnek, többen is jelzik, hogy sehol sem látják a Vörös 5-öst. Valószínűleg eltávolodott a kötelékétől. Wedge-nek időbe telik odaérnie. Biggs sehol sincs, Luke sem látja. És a film végén Wedge és az az Y-szárnyú is előkerült valahonnan. Főleg az Y-szárnyú az érdekes, hiszen bombázóként neki részt kellett volna vennie az árokbeli futamban. Valahová az elkóborolt. Plusz nem láttuk azt sem, hogy mind a harminc lázadó gépet levadásszák.

Szóval nekem az belefér in-universe magyarázatnak, hogy a Lázadók kisebb kötelékekbe rendeződve szétszóródtak a Halálcsillag felszíne mentén, hogy lekössék a Birodalom figyelmét, és ne jöjjenek rá túl korán, mi a valódi célpontjuk. Az a TIE falka, amit láttunk, arra a kötelékre vetette rá magát, amiben Luke is volt. Más TIE egységek a Halálcsillag más pontján harcoltak a Szövetség kötelékeivel. Amúgy a kötelékre osztást láthatjuk is a scarifi csatában, például az Y-szárnyúak két ötfős kötelékbe rendeződve támadják a pajzskaput, az X-szárnyúak pedig négyfős kötelékekben repülnek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Mint magyarázat végülis oké, de nekem van vele pár bajom. Egyrészt Tarkin elvileg egy kifejezetten jó stratéga. Ráadásul már párszor a tyúkszemére léptek a lázadók. Csak egy szavába kerülne és meghalnának a szeretett Halálcsillagát lövöldöző lázadók. De oké tegyük fel, hogy most éppen nagyon elbizakodott és minden idegszálával a Yavin IV felrobbantásán van rajta, de olyannyira hogy kifejezetten megakadályozza a Tie-k felszállását. Nem igazán érzem in-characternek de tegyük fel. Nem is ez a fő problémám. Hanem:

Ezután Vader szembemegy a paranccsal és kiadja a Tie-knek hogy márpedig igenis szálljanak fel és lőjék ki az X-wingeket. Namost: láttjuk amikor Vadernek leadják a jelentést a lázadokról és szó se esik Tarkin parancsáról. Itt sajnos bukik az egész. "Get the crews to their fighters" - mondja Vader. És a tiszt ezt rögtön tudomásul veszi. De mondjuk ahogy Vader elsétál közben valaki jelzi neki off-screen hogy ja egyébként ezt az egészet Tarkin megtiltotta - valahol ezen a ponton kezdem érezni hogy ez az egész magyarázat nem túl elegáns, nem tudom más is érzi-e ezt esetleg- de oké erre Vader csak azért is felküld pár Tie-t. Namost ő maga ugye először fel se száll csak azután hogy kiderül hogy cudarul áll a helyzet. Miért hitte hogy az a maroknyi Tie győzedelmeskedni fog? A Rebelsben láttuk, hogy a Tie-k csak nagy számban érnek valamit a lázadók ellen, pár Tie semmit nem ér. Ha valaki ezt Vader tudhatná. De ő felküld alig pár Tie-t. Oké tegyük fel, hogy képtelen ennél többet felküldeni, mert Tarkin parancsát nem tudja teljesen megszegni. Viszont akkor rögtön neki kéne bevetnie magát a harcba. Annak hogy kivár akkor nem sok értelme van. Szó mi szó: nem érzem olyan zökkenőmentesnek mint mondjuk a scarifi ütközetet.

De ez abból indul ki, hogy Tarkin kifejezetten megtiltotta a Tie-ok felszállását. Ezt én is erősnek érzem. Viszont ha ő egyszerűen csak nem rendelte ki őket (semmi tiltás), mert a Lázadók bolygójára koncentrált ÉS nem vette komolyan az X szárnyú fenyegetést, akkor máris a helyére kerül a dolog. Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy nem véletlenül van benne az a jelenet a filmben, ahol ugye az elemző tisztet Tarkin elhajtja, ami nagyjából jól jelzi, hogy miért nem küld ki vadászokat: úgy véli, hogy a) nem jelentenek fenyegetést b) a HCS nem teljesen védtelen velük szemben sem, hiszen az ágyúkkal azért le lehet őket szedni előbb-utóbb. Én nem érzem ezt out-of-characternek, mert akkor azt is ooc-nek kellene minősítenem, ahogyan az elemző tisztre reagál. Ha bajod van a kevés Tie-jal, ott nem kondul meg egy vészharang benned, hogy "hohó, Tarkin nagy stratéga, miért nem jár ennek jobban utána? Oké, hogy nem akarja elhagyni a HCS-t, de nem is érdekli, hogy mit találtak az emberei?!"

 

Plusz még amit Dzséjt ír. :D 

 

Dzséjt: Oké, elfogadom, hogy miért kezelitek őket külön. Ezzel együtt én szívesebben venném, ha a filmben látott komolyabb légicsaták is itt lennének (Takonada, Starkiller), de ha nem, hát nem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem van különbség aközött amikor az in-universe magyarázatok fényt vetnek a történet belső logikájára meg amikor egy technológiai korlátot akarnak kimagyarázni. Például hogy utóbbiaknál általában kilóg a lóláb, pont ahogy a kevés Tie-t magyarázó elméleteknél. Nyilván azt is meglehetne magyarázni hogy az ep.6-ban Jabba palotájában miért olyan merev sok lénynek az arca. De úgyis tudjuk hogy a használt gumimaszkok miatt. Ezért picit fölösleges is lenne túl nagy elméleteket kanyaritani mögé. 

Persze, hogy van különbség, de attól még meg kell magyarázni in-universe is, mert ha in-universe beszélsz a csatáról azzal nem jöhetsz, hogy Tarkin nem küldött ki több vadászt, mert Lucas nem tudta megvalósítani.

 

53 perccel korábban, Bomarr írta:

 Nem is ez a fő problémám. Hanem:

Ezután Vader szembemegy a paranccsal és kiadja a Tie-knek hogy márpedig igenis szálljanak fel és lőjék ki az X-wingeket. Namost: láttjuk amikor Vadernek leadják a jelentést a lázadokról és szó se esik Tarkin parancsáról. Itt sajnos bukik az egész. "Get the crews to their fighters" - mondja Vader. És a tiszt ezt rögtön tudomásul veszi. De mondjuk ahogy Vader elsétál közben valaki jelzi neki off-screen hogy ja egyébként ezt az egészet Tarkin megtiltotta - valahol ezen a ponton kezdem érezni hogy ez az egész magyarázat nem túl elegáns, nem tudom más is érzi-e ezt esetleg- de oké erre Vader csak azért is felküld pár Tie-t.

Vader szerintem mindenki felett áll a parancsnoki láncban, más részt a tiszt helyében el kezdtél volna neki akadékoskodni? Valószínűleg az utolsó húzása lett volna. 

Válasz

Namost ő maga ugye először fel se száll csak azután hogy kiderül hogy cudarul áll a helyzet. Miért hitte hogy az a maroknyi Tie győzedelmeskedni fog? 

Szerintem, úgy volt vele, hogy felmegy az a pár gép, ha leszedik a vadászokat jó, ha nem (ahogy lett is) Ő még mindig ott van aki akár egyedül is leszedi az összeset, legalább egy kicsit "megmozgatja magát.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mint magyarázat végülis oké, de nekem van vele pár bajom. Egyrészt Tarkin elvileg egy kifejezetten jó stratéga. Ráadásul már párszor a tyúkszemére léptek a lázadók. Csak egy szavába kerülne és meghalnának a szeretett Halálcsillagát lövöldöző lázadók. De oké tegyük fel, hogy most éppen nagyon elbizakodott és minden idegszálával a Yavin IV felrobbantásán van rajta, de olyannyira hogy kifejezetten megakadályozza a Tie-k felszállását. Nem igazán érzem in-characternek de tegyük fel. Nem is ez a fő problémám. Hanem:

Ezután Vader szembemegy a paranccsal és kiadja a Tie-knek hogy márpedig igenis szálljanak fel és lőjék ki az X-wingeket. Namost: láttjuk amikor Vadernek leadják a jelentést a lázadokról és szó se esik Tarkin parancsáról. Itt sajnos bukik az egész. "Get the crews to their fighters" - mondja Vader. És a tiszt ezt rögtön tudomásul veszi. De mondjuk ahogy Vader elsétál közben valaki jelzi neki off-screen hogy ja egyébként ezt az egészet Tarkin megtiltotta - valahol ezen a ponton kezdem érezni hogy ez az egész magyarázat nem túl elegáns, nem tudom más is érzi-e ezt esetleg- de oké erre Vader csak azért is felküld pár Tie-t. Namost ő maga ugye először fel se száll csak azután hogy kiderül hogy cudarul áll a helyzet. Miért hitte hogy az a maroknyi Tie győzedelmeskedni fog? A Rebelsben láttuk, hogy a Tie-k csak nagy számban érnek valamit a lázadók ellen, pár Tie semmit nem ér. Ha valaki ezt Vader tudhatná. De ő felküld alig pár Tie-t. Oké tegyük fel, hogy képtelen ennél többet felküldeni, mert Tarkin parancsát nem tudja teljesen megszegni. Viszont akkor rögtön neki kéne bevetnie magát a harcba. Annak hogy kivár akkor nem sok értelme van. Szó mi szó: nem érzem olyan zökkenőmentesnek mint mondjuk a scarifi ütközetet.

Ez mind szép és jó de ki mondta, hogy Tarkin parancsba adta, hogy nem szállhatnak fel a TIE-ok? Ez nettó hülyeség lenne. Szerintem az lehetett amit Donát is írt. Egyszerűen nem érdekelte az a csata. Ott állt a kivetítő előtt és várta a nagy leszámolást. Semmi de semmi más nem érdekelte akkor. Egyébként joggal vethetnénk fel, hogy miért csak ő van ott? ;) Jedhánál egy halom Birodalmi lebzselt a lövéskor. Az pedig csak egy sima teszt volt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ime, erről volt szó tegnap:

21 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ezt egy csatákkal foglalkozó enciklopédiában azzal magyarázzák, hogy Tarkin annyira hitt a Halálcsillagban, hogy külön megtiltotta a vadászok kiküldését (mellesleg ezért sem kísérte egyetlen csillagromboló sem az állomást). Azt a századot, amit végül látunk a filmben Vader saját szakállára küldi ki.

Ugye ez magyarázná meg, hogy miért van olyan kevés Tie kint. Az hogy Tarkin nem foglalkozik az egésszel az semmit nem magyaráz meg. A Tie-k támadtak csak azok alapján amit láttunk kevesen. Pedig Vader szavai alapján parancsba lett adva hogy a pilóták kezdjék meg a támadást. Valamiért mégis rém kevesen mentek ki. 

 

Dzséjt magyarázata szerintem jobb. Vagyis hogy igenis sok Tie van kint csak nem láttjuk őket. Csak kár, hogy maga a csata-jelenet ettől még mindig hiányérzetetet kelt bennem. Mert akkor ezek szerint a kamerákon kivül zajlik valami egészen epikus összecsapás, csak mi lemaradunk a jó részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez az enciklopédia kánon? Mert ez b*romság. Miért adott volna ki ilyet parancsba Tarkin? Vader meg parancsszegő lett? :D Szerintem a lényeget éppen láttuk a csatából: a vájatban folyó támadást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bomarr írta:

Ime, erről volt szó tegnap:

Ugye ez magyarázná meg, hogy miért van olyan kevés Tie kint. Az hogy Tarkin nem foglalkozik az egésszel az semmit nem magyaráz meg. A Tie-k támadtak csak azok alapján amit láttunk kevesen. Pedig Vader szavai alapján parancsba lett adva hogy a pilóták kezdjék meg a támadást. Valamiért mégis rém kevesen mentek ki. 

 

Dzséjt magyarázata szerintem jobb. Vagyis hogy igenis sok Tie van kint csak nem láttjuk őket. Csak kár, hogy maga a csata-jelenet ettől még mindig hiányérzetetet kelt bennem. Mert akkor ezek szerint a kamerákon kivül zajlik valami egészen epikus összecsapás, csak mi lemaradunk a jó részéről.

Most megnéztem újra: a lázadók 30 hajót indítanak útnak (8 Y Wing, 22 X Wing) ebből Red 10, Red 7, Red 3, Red 6, Red 9, Red 2, Red 11, Red 5 jelentkezik be, illetve még 3 Y wing sorsát követjük figyelemmel a támadás során. A háttérben persze lehetnek még egyéb pilóták is, ezt nem tudom. Ez összesen a teljes csapat mintegy harmada, a többiek valószínűleg máshol támadtak.

 

Amúgy az nem lehet, hogy mivel Tarkin nem rendelte ki általánosságban a Tie fightereket, ezért Vader csak a saját vadászosztagát küldte ki? Aztán később ő is kiment még két pilótával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként joggal vethetnénk fel, hogy miért csak ő van ott? ;) Jedhánál egy halom Birodalmi lebzselt a lövéskor. Az pedig csak egy sima teszt volt. 

Mert a Jedánál egy közel húszéves projekt ért révbe és nyilván sokan voltak erre kíváncsiak a Halálcsillagon is. Krennic még meg is jegyzi, hogy remélte, hogy az Uralkodó és Vader is ott lesznek. Mondhatjuk úgyis, hogy az volt a Halálcsillag avatóünnepe.

A Yavin IV meg szám szerint már a negyedik lövés lett volna, ráadásul megint csak egy hold. Már egy bolygó szétlövésén is túl voltak, minek kellett volna még egy tömeg oda? Ráadásul azért annyira nincs egyedül, hiszen láthatjuk a csata során Tarkin körül sündörögni Mottit (ő egyszer a háttérben látható), Moradmin Bastot (ő megy jelenteni, hogy valami itt nem kerek) és Hurst Romodit (ő meg ott áll, amikor kiadja Tarkin a tűzparancsot).

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vader meg parancsszegő lett? :D

Vader a birodalmi parancsnoki láncon kívül áll, egyetlen ember parancsával kell csak foglalkoznia: az Uralkodóéval. Viszont az ő parancsát a Birodalom bármelyik katonája zokszó nélkül köteles végrehajtani.

 

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Mert akkor ezek szerint a kamerákon kivül zajlik valami egészen epikus összecsapás, csak mi lemaradunk a jó részéről.

Hát ez sajnos már csak így van, a hoth-i csata már eljutott erre a szintre, és bár a Battlefront 2-vel még nem játszottam, a trailer alapján az endoir csata is kibővült pöppet a holdon abban a játékban (ezt te már nyilván meg tudod erősíteni vagy cáfolni). Szóval ezután nem csoda, ha a Yavin IV-nek is csak azt a szegmensét láttuk, amiben Luke részt vett. És mivel nem láttuk mind a 30 lázadó vadászgép sorsát, nyilvánvaló, hogy 18 vadászgép nem a szemünk láttára pusztult el, hanem valahol máshol csatáztak, a kamerák látószögén kívül és vesztették életüket a derék pilóták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Én nem érzem ezt out-of-characternek, mert akkor azt is ooc-nek kellene minősítenem, ahogyan az elemző tisztre reagál. Ha bajod van a kevés Tie-jal, ott nem kondul meg egy vészharang benned, hogy "hohó, Tarkin nagy stratéga, miért nem jár ennek jobban utána? Oké, hogy nem akarja elhagyni a HCS-t, de nem is érdekli, hogy mit találtak az emberei?!"

Bomarr?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha bajod van a kevés Tie-jal, ott nem kondul meg egy vészharang benned, hogy "hohó, Tarkin nagy stratéga, miért nem jár ennek jobban utána? Oké, hogy nem akarja elhagyni a HCS-t, de nem is érdekli, hogy mit találtak az emberei?!"

Ez eddig nem volt gáz. A RO  után már talán kicsit elgondolkodtató, hisz már tudják, hogy az Agy aki megalkotta a Halálcsillagot, áruló volt és a lázadásnak dolgozott. A RO fényében minimum fel kellett volna kapnia a fejét az elemző tiszt figyelmeztetésére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ez még mindig belefér nálam a Birodalmi arroganciába. Egyszerűen nem hitte Tarkin, hogy lehet szabotázs. Ő maga lövette szét azt a Scarifi bázist, amin valószínűleg Galen feljegyzései és levelezése folytán rájöhettek volna az igazságra. De akkor csak az érdekelte, hogy ne lehessen felhasználni az ott tárolt adatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit hozzátennék, hogy az eredeti szövegben "Tarkin refused to launch TIE fighters in it's defence". A megtiltotta nem a legjobb fordítás, hanem inkább arról lehet szó, hogy amikor rákérdeztek, hogy kiküldjék-e a TIE-okat, akkor azt mondta, hogy nem.

 

Amúgy az infó a Star Wars: On the Front Lines külön csatákkal foglalkozó enciklopédiából van, ami most nyáron jelent meg, szóval egyértelműen kánon. (Nyilván nem idéznék olyan forrásból, ami már nem kánon... duh)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha feltételezzük, hogy Tarkint értesítették a scarifi csata menetéről, miközben ő oda tartott, akkor azért is vélekedhet alábecsülően holmi vadászok és bombázók kis bandájáról, mert ugyanezek a gépek a lázadó flotta cirkálóival együtt is jó ideig tököltek a pajzskapu kiiktatásával, és csak Raddus ötletességének köszönhető, hogy elértek valamit vele. Ezután egy Halálcsillaggal a talpam alatt én se aggódnék egy ilyen támadás miatt. Csak ott az a bökkenő, hogy ugyan miért indítanának egy ilyen támadást, ha nem lenne jó okuk, avagy egy tervük, ami beválhat, nevezetesen a kivezetőnyílás. Tarkin észrevehette volna, hogy nem ésszerű egy ilyen látszólag öngyilkos támadás, csak hát még épphogy elkezdte megízlelni azt a hatalmat és magabiztosságot, amit egy ilyen állomás teljes uralma adhat. Emellé jön az is, hogy épp csak egy-két napja tüntette el szó szerint az egyetlen embert, aki útját állta volna a Halálcsillag korlátlan birtoklásában. Egyszerűen még túl friss volt az élmény neki, hogy bármi miatt aggódjon, ami persze színházi módon a vesztét okozta. :D

 

Egyébként meg, imádom a prequeleket és a RO-t is, de valahogy muszáj volt az endori űrcsatára szavaznom. Az egyik legjobb gyerekkori filmélményem. Ám ettől még ugyanúgy szeretem a többit is. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 16. - 20:08, Ody Mandrell írta:

Viszont ez még mindig belefér nálam a Birodalmi arroganciába. Egyszerűen nem hitte Tarkin, hogy lehet szabotázs.

Ebben lehet valami. Még Tagge, aki talán egyedül vette igazán komolyan a fenyegetést, is azt mondja a tanácskozáson, hogy valószínűtlen, hogy a Szövetség talál gyenge pontot. Motti meg egyenesen kijelenti, hogy a Lázadók bármilyen a Halálcsillag elleni támadása haszontalan, nem számít, milyen technikai adatokat szereztek meg. Ha ott a tanácskozáson a scarifi események tudatában, nyugodt körülmények között ilyen magabiztosak, a Yavinnál a győzelem kapujában a felfokozott érzelmekkel lehet ez átbillent a teljes legyőzhetetlenség érzetébe. Olyannyira, hogy Tarkin már a saját tisztje szavát sem hallotta meg igazán. Csak annyit, hogy felajánlják neki a távozást. Mintha Bast mondanivalójának többi részét meg sem hallotta volna.

2017. 11. 16. - 19:42, Dzséjt írta:

Szóval ezután nem csoda, ha a Yavin IV-nek is csak azt a szegmensét láttuk, amiben Luke részt vett.

Sőt már biztos: a Zöld osztag 10 X-szárnyúját nem is látjuk, pedig ők is ott vannak, akárcsak Scarifnál. A felállás:

Vörös osztag: 12 X-szárnyú

Zöld osztag: 10 X-szárnyú

Arany osztag: 8 Y-szárnyú

 

Amúgy a Rogue One óta végre tudjuk a Vörösök teljes névsorát. Érdekességképpen a harcoló (és sokszor meg is haló) pilóták névsora a csatákból.

 

Vörös osztag:

Vörös Vezér: Garven Dreis (Scarif; Yavin KIA), Wedge Antilles (Endor)

Vörös 2: Wedge Antilles (Yavin)

Vörös 3: Biggs Darklighter (Yavin KIA), Sila Kott (Endor KIA)

Vörös 4: John D. Branon (Yavin KIA)

Vörös 5: Pedrin Gaul (Scarif KIA), Luke Skywalker (Yavin), Grizz Frix (Endor KIA) -> Fix A-szárnyút vezet, nő, ennek ellenére férfi hangja van :) 

Vörös 6: Jek Tono Porkins (Scarif, Yavin KIA)

Vörös 7: Harb Binli (Scarif, Yavin KIA), Elyhek Rue (Yavin után)

Vörös 8: Zal Dinnes (Scarif, Yavin KIA)

Vörös 9: Nozzo Naytaan (Scarif, Yavin KIA)

Vörös 10: Theron Nett (Yavin KIA)

Vörös 11:  Ralo Surrel (Yavin KIA)

Vörös 12: Puck Naeco (Yavin KIA)

 

Arany osztag:

Arany Vezér: Jon "Dutch" Vander (Archeon Nebula, Scarif, Yavin KIA), Lando Calrissian (Endor)

Arany 2: Ezra Bridger (Archeon Nebula),  Dex Tiree (Yavin KIA)

Arany 3: Tyson (Archeon Nebula KIA), Evaan Verlaine (Scarif, Yavin) -> Verlaine az egy szem Y-szárnyú pilóta, aki túlélte a yavini csatát, amúgy Leia egyik legjobb barátnője

Arany 4: ???

Arany 5:  Davish "Pops" Krail (Yavin KIA)

Arany 6: ???

Arany 7: Gazdo Woolcob (Scarif, Yavin KIA)

Arany 8: Datchi Creel (Scarif) - feltehetően Yavinnál is ott volt és meghalt, de ez még nincs megerősítve

Arany 9: Wona Goban (Scarif), Nora Wexley (Endor) -> Nora vezeti azt az Y-szárnyút, ami berepült a Halálcsillag II-be, plusz az Ellenállásban harcoló Temmin "Snap" Wexley anyja

 

Zöld osztag:

Zöld vezér: Arvel Crynyd (Endor KIA), L'ulo L'ampa (Endor után) -> Arvel Crynyd vágódik bele az Executorba

Zöld 2: Torge Gommer (Scarif), L'ulo L'ampa (Endor)

Zöld 3: Riss Clyos (Scarif)

Zöld 4: Attico Wred (Scarif), Shara Bey (Endor) -> Bey Poe Dameron anyja

Zölt 5: ???

Zöld 6: Chaff Korus (Scarif), Kokely (Endor KIA)

Zöld 7: Namen Takamen (Scarif)

Zöld 8: ???

Zöld 9: ???

Zöld 10: Broan Danurs

Zöld 11: ???

Zöld 12: Wion Dillems

 

Kék osztag:

Kék Vezér: Antoc Merrick tábornok (Scarif KIA)

Kék 2: Torius Chord (Scarif)

Kék 3: Jaldine Gerams (Scarif)

Kék 4: Barion Raner (Scarif)

Kék 5: Farns Monsbee (Scarif), Ten Numb (Endor)

Kék 6: Vangos Grek (Scarif KIA) - ő kenődik szét a pajzson

Kék 7: Robich Duggsin (Scarif)

Kék 8: Heff Tobber (Scarif)

Kék 9: Calum Gram (Scarif)

Kék 10: ???

Kék 11: Laren Joma és Taslet Colb (Scarif KIA) -> Ők vezették a lezuhanó U-szárnyút

Kék 12: Paril Ritta (Scarif)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.