Ugrás a kommentre

3x18 - The Citadel


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Biztos nem droidok ellen használja, azok annyira jelentéktelenek. Komolyabb ellenfelek esetében már nyilván kettős fénykarddal reagál. :)

Jelentéktelenek, kis számban, de nagy számban 200 Jedi is kevés volt ellenük ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelentéktelenek, kis számban, de nagy számban 200 Jedi is kevés volt ellenük ;)

Nagy számban igen, de itt most nem erről van szó. :)

 

Az EPIII -as Coruscanti csata felvezetése csak nekem tűnt fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Echo és Fives hogy került Rex csapatába? Nem Colt parancsnok egységébe tartoztak? Egyébként tök jó látni mi lett belőlük. Egy ilyen top küldetésre már őket viszik. :) Bár csak Hevy is itt lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint különleges alakulat, szerintem bárhol, bármikor bevethetőek. Különben sem hiszem, hogy ezt nevezhetjük Rex csapatának, mikor ott van a sokkal magasabb rangú és beosztású Cody.

De láthatóan a páncélzatuk festése eltér a Cody csapatába tartozóéktól. Vagy ez nem számít?

 

 

Most nézem újra az epizódot és Anakin ezt mondja a fellegvárról:"Olyan Jediknek készült, akik letértek a helyes útról."

Ezt, hogy érti ?

Én is éppen ezt akartam kérdezni. :) A Jedik bezárták saját társaikat ilyen börtönökbe? Nehéz elképzelni. Bár Dookut ha elfogják, biztos ilyen helyre viszik. :D

 

Nekem is nagyon tetszett, bővebbet később.

Várjuk. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Echo és Fives hogy került Rex csapatába? Nem Colt parancsnok egységébe tartoztak? Egyébként tök jó látni mi lett belőlük. Egy ilyen top küldetésre már őket viszik. :) Bár csak Hevy is itt lenne...

 

Én annyira emlékszem, hogy a Rookies záróképsoraiban Rex azt mondja nekik;

"Rádöbbentettek ma valamire: pontosan ilyen emberekre van szükségem az 501-esben."

Hogy most pontosan ki alá tartoznak, azt nem tudnám megmondani.

De tényleg lehet, hogy ennek a tagjai olyan talonban lévő bevethető ügyeletes légiósok.

Akinek kell pár ilyen csávó, kér párat egy-egy küldetéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láthatóan a páncélzatuk festése eltér a Cody csapatába tartozóéktól. Vagy ez nem számít?

Szerintem a kommandósoknak(ARC) nincs állandó légiójuk. Gondolom, vagy Rex vagy Cody hívta őket hogy támogassák az akciót.

És szerintem nem is Codynak felelnek mivel ott van még 2 magasabb rangú jedi tábornok is.

 

Én speciel annak örültem volna legjobban ha nem is mentek volna jedik hanem csak egy klón kommandó(mondjuk a Delta squad) vagy egy ARC (Fordóék vagy Echo és Fives osztaga)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt ez, tele nagyszerű apróságokkal, köztük kifejezetten a széntömbbe fagyasztással (ahogy mozgatták őket fel a rámpán, aztán meg le és ahogy felállították, remek volt) és az élvezetes párbeszédekkel. :) A végén nekem is hiányzott valami lezárás-féle, de ennyi az összes kritikám. Majd folytatják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen extrém dolgok az EU-ba még beleférnek. :D

Egyébként ez a tevékenység elég nehéz lehet. Két duplaélű egyszerre. :D

Csak hogy tudd, hogy ilyen is van. :)

 

darthsimi.jpg

 

Én azt várom, hogy a TCW-ben mikor bukkan fel az első fényostor.

Elképzelhető, hogy majd egyszer felbukkan, mert szerintem nem rossz ötlet, és biztosan tetszene a készítőknek is. :)

 

Most nézem újra az epizódot és Anakin ezt mondja a fellegvárról:"Olyan Jediknek készült, akik letértek a helyes útról."

Ezt, hogy érti ?

Hát, nyilván nem egy olyan személy volt a Jedi Rend történelme során, akik alkalmatlanok voltak a béke őrzésének feladatára. Nem lehet minden Jedi tökéletes, még akkor sem, ha már gyerekkora óta erre a nehéz életre nevelik őket. Biztosan voltak, akik a könnyebb utat választották, esetleg átálltak az Erő sötét oldalára. És az ilyeneket nem lehet egy átlagos börtönben fogva tartani, pillanatok alatt megszöknének onnan. Mondjuk ennek ellent mond az, hogy Hondo Ohnaka és társai milyen könnyedén fogva tartották Dooku-t, Anakint és Obi-Want.

 

Szerintem is nagyszerű rész volt a The Citadel. Igazuk volt a készítőknek, és meglepően a klasszikus trilógiára emlékeztető hangulata volt, amiért tényleg hatalmas köszönet jár nekik.

 

Egyetlen problémám volt csak vele, de erről egyáltalán nem az epizód tehet, sokkal inkább én. Én annak idején megvettem a Shipyards Of Doom című The Clone Wars-os képregényt, hiszen magyarul is megjelent. Igazán elkápráztatott a története, remekül visszaadta a sorozat hangulatát, bár a rajzolása sajnos igen gyér volt, de a remek történet miatt el lehetett nézni neki. Nem véletlenül volt ennyire szórakoztató, hiszen átemelték azt az ötletet, ami a Destroy Malevolence-be végül nem került bele, tehát ez a "karbon fagyasztással kijátsszuk a szeparatista életjel detektorokat" csel. Akkoriban még a fene sem tudta, hogy végül mégiscsak felhasználják majd. Sajnos ezzel a Shipyards Of Doom egy az egyben át lett húzva. Főleg azzal a két mondattal, hogy...

 

- Nem voltam még szénbe fagyasztva, tábornok.

- Nekünk is ez az első alkalom.

 

Lehetne még variálni ezzel, hogy a Shipyards Of Doom akkor a The Citadel után játszódik, de... Így már eléggé sántítana a dolog. Egyrészt azért, mert ebben a képregényben még a régi karaktermodell alapján rajzolták meg a figurákat, és épp ez a történet lényege, hogy nem sokkal a The Clone Wars mozifilm után játszódik, ezért is érthető, hogy Anakin miért félti ennyire Ahsokát, hiszen majdnem ott hagyta a fogát, amikor a három MagnaGuard ellen vívott a sivatagban. Kár érte, bár Leland Chee biztos kitalál majd valami okosat. Mindenesetre örülök, hogy végül képernyőre vitték ezt a történetet, méghozzá rendkívül zseniális formában. (Sokkal jobb, mint a képregény, teszem hozzá, de tudjátok jól, hogy nekem mennyire szívügyem az EU sorsa.)

 

És az epizódról még alig írtam valamit, te jó ég... Ez nagyon hosszú lesz. Remélem lesz türelmetek végig olvasni. :) Tényleg nem akarom ilyen sokáig rabolni az időtöket, de nagyon sok gondolat fogalmazódott meg bennem a The Citadel kapcsán. :)

 

Az eligazításról kicsit hiányoltam Yodát és Mace Windu-t, akik az ilyen hadműveleti megbeszéléseknél rendszeresen jelen vannak, ellenben most sokkal nagyobb szerep jutott Plo Koonnak. Fogadni mernék, hogy ezt is Dave Filoninak köszönhetjük, hiszen ő köztudottan oda van Plo Koonért. Már az elején nagyon felcsigázott ennek a börtönnek a gondolata, ahonnan még soha senki sem szökött meg korábban. Mindig is szerettem volna egy ilyen történetet látni a Star Warsban, ahol egy börtönből szöktetés áll a középpontban. Annak idején én is megpróbálkoztam egy ilyen jellegű történet megírásával, de végül sosem készült el. Talán ezért is élveztem ennyire ezt az epizódot. :) Bár egyáltalán nem arról szólt, amit én kitaláltam, de a kettő hangulata kísértetiesen ugyanaz, és ezért nagy hála a készítőknek. :)

 

Ennyi veszedelmes kaland után, amennyit Anakin és Ahsoka megéltek együtt, kicsit indokolatlannak találom, hogy Anakin ilyen mértékben félti Ahsokát. Ez a küldetés sem tűnik sokkal veszélyesebbnek az eddigieknél.

 

Az R2-D2 számára programozott kis rohamdroid szakaszon nagyon jókat nevettem. :) Bár R2 ugyanúgy közlekedett, mint korábban bármikor, mégis lehetett érezni, hogy most mennyire nagyra van magával, hogy saját rohamdroidok szolgálják őt. :D C-3PO azért figyelmeztette őt arra, nehogy a processzorába szálljon a dicsőség. :lol: Érdekes volt, hogy Anakin mennyire ellenszenves volt a rohamdroidok iránt, még akkor is, amikor azokat már régen újraprogramozták. Talán eszébe jutott, hogy mire használták őket azelőtt.

 

Jó volt újra látni Echo-t és Fives-t. A Clone Cadets és az ARC Troopers óta különösen megkedveltem őket. Bár most nem kaptak olyan jelentős szerepet, mint a többiek. Bár az azért már durva, hogy nekik sokkal királyabb páncélzatuk van a feletteseiknél. :)

 

Az Ahsoka és a Plo Koon közötti párbeszéd lényegét nem igazán értettem. Teljesen feleslegesnek éreztem. De legalább láthattunk ismét egy életképet a kettejük közötti kapcsolatról, hogy Ahsoka mindig bizalommal fordul Plo mester felé, aki ugyebár annak idején a Jedi Templomba vitte őt.

 

Fives beszólása, hogy nem akarja falidíszként végezni, az epizód egyik legnagyobb, és egyben igen megmosolyogtató pillanata. Remek kikacsintás a nézők felé, nekem egyből eszembe juttatta Han Solo sorsát a Jedi Visszatérben. Megint csak a klasszikus trilógia hangulatát idézte az, hogy egy ugnaught kezelte a szén fagyasztót. (A Wookieepedia szerint a neve Erk Zallis.)

 

Érdekes volt az a hajó is, amit használtak, lényegében egy Sheathipede-osztály űrsikló volt, csak valamiért kétszer olyan hosszú. Már a beszállásnál lehetett tudni, hogy Ahsoka valójában elbújt a fedélzeten. Még ha előzőleg nem is olvastam volna el a Shipyards Of Doomot, erre akkor is számítottam volna.

 

Lola Sayu egy szemkápráztató világ volt. Mintha egybegyúrták volna a Iego-t, a Mustafart és a Peragust. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt a félig szétrobbant bolygó ötletét a KorOR II.-ből nyúlták le, de örülök, hogy megtették.

 

K2-B4 már a második taktikai droid a sorozatban, akinek egy nő adja a hangját, esetünkben Ashley Eckstein. De ahogy a Nightsistersben, úgy itt sem jöttem volna rá magamtól, ha nem olvasom el az episode guide-ot, hogy ez egy torzított női hang.

 

Osi Sobeck karaktere szerintem zseniálisra sikeredett. Nagyon-nagyon tetszett, különösen az, hogy végre az EU-ban már egy korábban felbukkant faj, a phindian képviselője lett. Nagyszerű látni, amikor a készítők ilyen módon merítenek az EU-ból.

 

Ellátmány és mirelit étel. :D Kegyetlen poén. :lol: Egyébként azt hittem, hogy itt is elsütik majd azt a poént, hogy az életjel detektor talál majd egy rágcsálót a hajó fedélzetén, akárcsak az általam sokat említett képregényben, de végül nem került bele. Külön izgalmat adhatott a nézőknek az, hogy már előre sejtették velünk, ahogy Ahsoka valóban ott van a többiekkel a hajó fedélzetén, és nem tudhattuk, hogy őt is befagyasztották-e, vagy csak simán elbújt a fedélzeten.

 

A két rohamdroid negatív hozzáállása szintén felidézett bennem egy klasszikus jelenetet, amikor Han Solo kételkedik az akció sikerében az Endor felett.

 

A Fellegvár elképesztően jól nézett ki, a környéket pásztázó reflektoraival együtt. Echo és Fives életében ez egy különleges párhuzam, hiszen még klón kadétokként szintén egy fellegvár elleni gyakorlaton kellett részt venniük, nem is egyszer. Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen érzést válthat ki bennük.

 

Kegyetlen jó volt, ahogy Anakin először köszönt Ahsokának, és csak utána esett le neki, hogy "hééé, ő meg mégis mi a francot keres itt?" :D Obi-Wantól szintén poénos volt az, hogy a hibernációs betegség keltette hallucinációnak tartotta eleinte Ahsokát. :lol:

 

Az egyik leghangulatosabb jelenetek egyike, amikor a kis csapat még távolról kémleli a Fellegvárat. Engem is ez foglakoztatott akkor a leginkább, hogy na vajon hogyan fognak bejutni? Azok az elektroaknák is nagyon tetszettek, látszik, hogy a Fellegvár vezetősége mindenre gondolt az esetleges bejutási kísérleteket illetően.

 

Végre eljutott a számítógépes technika arra a szintre, hogy láthatjuk, ahogy hőseink haja lobog a szélben. :) Anakinnak és Ahsokának nem ez az első esete, hogy egy hatalmas falat kell megmászniuk. Van már benne gyakorlatuk a Teth és a Geonosis után.

 

A börtön biztonsági berendezései egyértelműen a Halálcsillagot idézték, akárcsak a Fellegvár folyosói.

 

Even Piell, hát ő aztán kellemes színfoltja volt az epizódnak. Obi-Wan tényleg úgy emelte le őt, mint egy apró gyermeket. Kicsit megmosolyogtató szituáció volt. Nekem annyira nem áll rá a fülem az ilyesmikre, szóval nem tudom megállapítani, hogy valóban orosz akcentusa van-e, de tény, hogy a szinkronhangja kísértetiesen hasonlít Faragó András hangjára. Ha a magyar verzióban nem ő szinkronizálja, akkor tényleg nagyon nagyot fogok csalódni bennük. :)

 

Annak ellenére, hogy végig tudtam, hogy Tarkin szerepet fog kapni ebben az epizódban, mégsem esett le, hogy az a bizonyos kapitány ő az. Ahhoz képest, hogy az EPIII.-ban már milyen vén kinézete van, itt meglepően fiatalos volt. Írtátok lentebb, hogy remekül leutánozták Peter Cushing beszédstílusát. Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nem igen néztem még meg az EPIV.-et eredeti nyelven.

 

Osi Sobeck elit kommandós droidjai meglepően akrobatikusak voltak. A mágneses csapda rendkívül ötletes volt, külön piros pont a készítőknek azért, hogy gondoltak Anakin műkezére. Azt viszont nem értettem, hogy akkor a klónok páncélját miért nem vonzotta fel a plafonra az az izé. És tényleg a klasszikus Clone Wars jelenetére emlékeztetett, amikor Anakin a fénykardjáért nyúlt.

 

Amikor meghalt az a Longshot nevű klón, egy pillanatra úgy értettem, hogy Hotshot, ami nem kicsit meglepett volna.

 

A The Citadel az első olyan epizód a sorozat történelme folyamán, amely nem alkot kerek egészet, és nem zár le egy történetet. Ez igazán újdonságnak hatott, de így még izgatottabban várom majd a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép hosszú lett KisKósa, és abszolút nem unaémas. :)

 

Ennyi veszedelmes kaland után, amennyit Anakin és Ahsoka megéltek együtt, kicsit indokolatlannak találom, hogy Anakin ilyen mértékben félti Ahsokát. Ez a küldetés sem tűnik sokkal veszélyesebbnek az eddigieknél.

Szerintem nem számít mennyi veszélyes kalandon mentek keresztül ők ketten, Anakin mindig is félteni fogja Ahsokát. Ez pedig az egyik gyengeségének a jele.

 

Az Ahsoka és a Plo Koon közötti párbeszéd lényegét nem igazán értettem. Teljesen feleslegesnek éreztem. De legalább láthattunk ismét egy életképet a kettejük közötti kapcsolatról, hogy Ahsoka mindig bizalommal fordul Plo mester felé, aki ugyebár annak idején a Jedi Templomba vitte őt.

Szerintem Plo segített Ahsokának feljutni a hajóra. Ráadásul ez a beszélgetés a felvezetése is volt annak, hogy Ahsoka mire készül. :D

 

A mágneses csapda rendkívül ötletes volt, külön piros pont a készítőknek azért, hogy gondoltak Anakin műkezére. Azt viszont nem értettem, hogy akkor a klónok páncélját miért nem vonzotta fel a plafonra az az izé.

Szerintem a klónoknak speciális páncéljuk van. Nem hinném, hogy fém. Azt elég nehéz és kényelmetlen lenne viselni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a klónoknak speciális páncéljuk van. Nem hinném, hogy fém. Azt elég nehéz és kényelmetlen lenne viselni.

 

Páncéljukról ezt találtam:

 

"With some design assistance from Jango Fett, the basic armor design became composed of twenty form-fitting plates of lightweight plastoid-alloy composite, sealed to a black bodysuit and weighed just under forty kilograms. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondjátok, az 501 -es légió tagjai. Ez kiment a fejemből, pedig már a Rookies után azok lettek. :pfff: Remélem nagyobb babérokra is tőrnek később. :)

Na de aztán átkerültek az ARC osztagba, amik már speciális alakulat, így nem tartoznak egyik légióba sem. Az ő festésük nem számít (alapvetően szerintem egyiknél sem számít, hiszen Cody és Rex csapatában is vannak szép számmal sima fehér páncélos klónok). Elég csak megnézni a többi ismert ARC-t: Coltnak vörös páncélja volt, mégsem hiszem, hogy a coruscanti légió tagja lenne. Aztán, a Clone Cadets-ban is volt már egy kék páncélos ARC, az sem az 501-esek tagja, és volt sárga páncélos is abban a részben, aki kétlem, hogy a 212-esek alá tartozna (ha így lenne, akkor most őket látnánk ebben a részben). Ráadásul, Rex még mindig csak egy százados, egy szakaszparancsnok, nem több, fele akkora hatalma sincs, mint Cody-nak. Szóval valószínűleg Cody kérte őket, és mivel már több küldetésen is voltak együtt, logikus, hogy ezt a két ARC-t kéri.

 

Sőt, ha megtartották a készítők a színezési jelzéseket, akkor a színek az ARC-nél a rangokat jelölik:

- zöld az őrmester

- kék a hadnagy

- vörös a százados

- sárga a parancsnok

Mondjuk kétlem, hogy megtartották, mivel a Clone Cadets és az ARC Troppers alapján Colt parancsnok volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kétlem, hogy megtartották, mivel a Clone Cadets és az ARC Troppers alapján Colt parancsnok volt.

És ekkor megint előkerülhetne az a téma, ami a Landing At Point Rain idején, hogy melyik a rang, és az aktuális beosztás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Páncéljukról ezt találtam:

 

"With some design assistance from Jango Fett, the basic armor design became composed of twenty form-fitting plates of lightweight plastoid-alloy composite, sealed to a black bodysuit and weighed just under forty kilograms. "

Szóval plastoid-alloy kompozit. Most már mindent tudok. :lol:

 

Ráadásul, Rex még mindig csak egy százados, egy szakaszparancsnok, nem több, fele akkora hatalma sincs, mint Cody-nak. Szóval valószínűleg Cody kérte őket, és mivel már több küldetésen is voltak együtt, logikus, hogy ezt a két ARC-t kéri.

Valóban. Szerintem a Rishi holdon történt akció óta jóban lehetnek ők négyen. A színek alapján akkor Echo és Fives hadnagyok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fergeteges resz volt.

Kifejezetten tetszett mikor a szel fujta Obivan hajat.Vegre ilyen aprosagokat is megcsinalnak.Amit en meg eszrevettem az amikor a taktikai droid vizsgalja az eletjeleket akkor a droid melkasan visszaverodik a minitoron a betuk. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ekkor megint előkerülhetne az a téma, ami a Landing At Point Rain idején, hogy melyik a rang, és az aktuális beosztás. :)

Pedig nem bonyolult. Pl.: Rex századosi rangban az 501-es légió Torrent századának parancsnoka. Cody pedig marsall parancsnoki rangban a 212-es Támadó Zászlóalj rangidős parancsnoka és az Égi Hadtest vezetője (az Égi Hadtest a 212-esek alá tartozik).

 

Valóban. Szerintem a Rishi holdon történt akció óta jóban lehetnek ők négyen. A színek alapján akkor Echo és Fives hadnagyok.

Meg utána még a kaminoi csatában is szerezhettek pár jó pontot, mikor együtt harcoltak. Szóval minden adott, hogy ha speciális alakulatból kell embert választani, akkor Echot és Fives-t válassza Cody vagy Rex.

A hadnagyi rang szerintem teljesen jó is lenne nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ezt a részt és nem kellett csalódnom. Sima akció-orientált rész, nem túlságosan mély. :(

Jó volt látni Tarkint meg Piellt is. Elég morbid volt az, hogy a droid ki akarta szedni az épp szemét :lol:

 

Az érdekelt engem is, hogy miért volt ez a Jedik bukkotjainak a börtöne. Remélem az epguide-ból kiderül, szóval hajrá Dzséjt, várom írásodat :D

Az is elég ötletes volt, hogy lefagyasszák magukat, ezzel is utalva az Ep5-ben tapasztaltakban.

 

Az előző 6 rész után erős visszaesés nálam, de gondoltam, hogy lassan eljön ez az idő, hisz a háborúról szól én meg nem szeretem annyira a klónos-akciós történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjatok mi lenne abszolut kiraly ha mikor menekulnek a jedik es a katonak akkor elernenek a bolygo vegehez,es ott lenneznenek es latnak a felrobbant reszet a bolygonak.(ez egy szep elem lenne de tudom hogy ez nem teszik ugy se be) :(

Ez tényleg nagyon jó lenne. Rengeteg potenciál rejlik ebbe na szálban, több mint gondolnánk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy kiváló részt láthattunk, ami telitalálat volt az ízlésemnek, minden téren és az évad egyik újabb élenjárójává lépett elő a listámon.

Úgy hiányzott már egy ilyen jellegű epizód, mint egy falat kenyér, a számos politikai csatározás, a misztikusabb jellegű fantasyk és az elgondolkodtató, mélyebb mondanivalóval rendelkező részek után. Azokkal sincs bajom (sőt!), de én TCW terén abszolút mindenevő vagyok, így üdítően hat a változatosság, amire szükség van, hogy színes és érdekfeszítő maradjon a sorozat.

Egy pörgős, akciódús, könnyed, számos utalással átszőtt részre sikerült a The Citadel, ráadásul felvonultat régi ismerősöket, új karaktereket, fajokat és bolygókat, amik az alaptörténet ellenére még színesebbé teszik a sztorit. Ha belegondolunk, azért az alapsztori nem túlságosan egyedi (betörés, egy fogoly megszöktetése, menekülés), hiszen láthattunk már ilyet a 2x09-ben (Grievous Intrigue), vagy az 1x07-ben (Duel of Droids), de még a Prison Break c. sorozat alapsztorija is egy az egyben ugyanez. A börtönről, ahonnan még soha senki nem szökött meg, egyből beugrott a Fox River és a Sona, majd az erre elhangzott válasz kapcsán Scofield mondata. De ha már a filmes utalásoknál tartunk, ilyen volt még a Fellegvárban használt elektro-fal, ami kísértetiesen hasonló a Resident Evil filmekben látott lézer csapdához. És persze itt vannak a Halálcsillagot felidéző folyosók, berendezések, riasztók, Tarkin karaktere, a szénfagyasztás ötlete és társaik. Mellesleg nem kizárt, hogy a Halálcsillag berendezéseit, folyosóit, a Fellegvárról mintázták. Az biztos, hogy Luke-ék ilyen biztonsági rendszeren nem jutottak volna át egykönnyen a Halálcsillagon. :cool:

Érdekes, hogy a Jedi Templomban is van szénfagyasztó berendezés, ezúttal igencsak kapóra jött. Ahogy már korábban írtam, nem érzem bakinak a fagyasztást az Ep5-re nézve, mivel ott Lando azzal érvel, hogy azt a szerkezetet csak szénfagyasztásra használták, egy ember meghalhat benne. Vader pedig nem akart kockáztatni, annak ellenére, hogy korábban (ahogy a részből is kiderül) előszeretettel használták ezeket a berendezéseket élőlények hibernálására is.

Even Piell karaktere jó lett, leginkább az orgánumát találták el, de pozitívum, hogy egy újabb filmekben háttérbe szorult Jedit hoztak be a sorozatba és ismertettek meg velünk kicsit jobban. Jó ötlet lett a Nexus Út is, hiszen így nem válik "tét nélkülivé" Piellék szöktetése.

Echo és Fives szerepeltetése is remek lett, még ha nem is kaptak túlzottan jelentős szerepet, cameonak mindenképp elmentek. Rex és Cody után lassan a "legismertebb" klónokká válnak, ami pedig szintén jó pont, hogy kadétkoruk óta figyelemmel követhetjük a pályafutásukat. Remélem a későbbiek folyamán még kapnak komolyabb szerepet.

Az epizód csakugyan üde színfoltja Plo Koon volt, aki az egyik kedvenc Jedi-mesterem. Hatalmas, ahogy a puszta megjelenésével és beszédével nyugalmat sugároz. Jó hogy ismét utaltak a közte és Ahsoka között lévő különleges kötelékre. Szimpatikus volt, ahogy Anakin féltette a padawanját, ez szerintem egyértelmű utalás arra, hogy a Mortis után járunk, hiszen korábban is magával vitte már számos veszélyes küldetésre a lányt. Így legalább van egyfajta utóhatása a Mortison történteknek, mivel Anakin nem akarja, hogy Ahsoka újra meghaljon.

Threepio és Artu felbukkanásának is örültem, viszonylag rég csipkelődtek már egymással. Egyébként az átprogramozott droid ötlete remek volt, még akkor is, ha már láthattunk ilyet.

Osi Sobeck tipikus szakadár vezetőre sikerült, különösebben nem fogott meg a viselkedése. Főleg ott ráztam a fejem, amikor úgy akart példát statuálni a droidoknak, hogy lelőtt egy másikat. A bökkenő csak az, hogy a droidok nem éreznek, de ezt már korábban kiveséztem. El lehet siklani felette, mert a B1-esek is elég gyávák droid létükre, de itt ugye nem róluk van szó.

Lola Sayu fantasztikus, abszolút egyedi helyszínre sikerült, főleg a színvilága és az igencsak egyedi formája fogott meg. Egy félig darabokban lévő bolygó már eleve elég bizarr látványt nyújt, amit tovább fokozott a körülötte keringő sok kis aszteroida, amik által tényleg lehengerlő képi világ alakult ki. :clap: A felszínen sem volt ez másképp, köszönhetően a szépen összerakott látványelemek sokaságának. Még a szokottnál is jobban kitettek magukért a készítők, ebből is látszik, mennyire fejlődik az animáció.

Tarkin első találkozása Anakinnal és Obi-Wannal kellően jóra sikerült, szépen felvezették Tarkin karakterét, aki bár még köztársasági, egyáltalán nem rokonszenves ember.

A vége kissé (nagyon) lezáratlan maradt, de ez az átka a 22 perces műsoridőnek. Ennek ellenére, még így is kihozták a részből a maximumot és mivel - nyilván - a következő ennek az epizódnak a folytatása lesz, nem sok vizet zavar ez a lezáratlanság. Várom a márciust, kíváncsi vagyok, mit hoznak össze. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége kissé (nagyon) lezáratlan maradt, de ez az átka a 22 perces műsoridőnek. Ennek ellenére, még így is kihozták a részből a maximumot és mivel - nyilván - a következő ennek az epizódnak a folytatása lesz, nem sok vizet zavar ez a lezáratlanság. Várom a márciust, kíváncsi vagyok, mit hoznak össze. :peace:

Szerintem azért jó az ilyen vég, mert egyből lehet folytatni majd a sztorit, nem mennek el értékes percek a történt újbóli felmelegítésére. Minél több ilyen kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért jó az ilyen vég, mert egyből lehet folytatni majd a sztorit, nem mennek el értékes percek a történt újbóli felmelegítésére. Minél több ilyen kellene.

Csak lehet hogy nem egy 2 hetes szünet előtt kéne így lezárni

Jah és Sky: nem valószínűbb az hogy ezt mintázták a Halálcsillagról és nem fordítva? ;)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak lehet hogy nem egy 2 hetes szünet előtt kéne így lezárni

Jah és Sky: nem valószínűbb az hogyezt mintázták a Halálcsillagról és nem fordítva

Mit számít a két hetes szünet? :) Ha esetleg elfelejtenéd az alapszitut, a narrátor el fogja mondani. Viszont utána egyből belecsapnak a lecsóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit számít a két hetes szünet? :) Ha esetleg elfelejtenéd az alapszitut, a narrátor el fogja mondani. Viszont utána egyből belecsapnak a lecsóba.

Meg abban a két hétben elég sok lehetőség lesz újranézni ezt az epizódot. :)

Nekem csak azért nem tetszik ez a befejezés, mert így önállóan nem áll meg a rész, nincs rendesen vége. Mondjuk nem egy nagy tragédia, azt azért hozzáteszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.