Ugrás a kommentre

3x21 - Padawan Lost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Örülök, hogy visszatértél KisKósa. :D Új kedvenc született? :D Nagy irtást várok az utolsó részben. :cool:

Különösen a szívem csücske az évad vége, hiszen említettem már, hogy voltak ambícióim, hogy a Star Wars témában alkossak, és abban szerepelt volna börtönből szökés, lezuhanás egy dzsungel bolygóra, és azon a túlélés. :) És a főszereplőm múltjának is fontos darabja lett volna egy trandoshan űrkalóz támadás, akik elől a vukiknál talált menedéket, és nőtt fel. :) És örülök neki, hogy azokat, amiket megálmodtam, még ha nem is ugyanolyan formában, de a hangulatát amit elképzeltem teljes mértékben visszaadják ezek a részek. Még úgy is, ha az előző trilógiát kicsit untam amiatt, hogy a sztori felét sajnos ismertem már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különösen a szívem csücske az évad vége, hiszen említettem már, hogy voltak ambícióim, hogy a Star Wars témában alkossak, és abban szerepelt volna börtönből szökés, lezuhanás egy dzsungel bolygóra, és azon a túlélés. :) És a főszereplőm múltjának is fontos darabja lett volna egy trandoshan űrkalóz támadás, akik elől a vukiknál talált menedéket, és nőtt fel. :) És örülök neki, hogy azokat, amiket megálmodtam, még ha nem is ugyanolyan formában, de a hangulatát amit elképzeltem teljes mértékben visszaadják ezek a részek. Még úgy is, ha az előző trilógiát kicsit untam amiatt, hogy a sztori felét sajnos ismertem már. :)

Akkor most már ok a helyzet. :)

 

Egyébként Ahsoka megérzi a trandoshant, amikor mennek az erőd ellen. Ez csak most tűnt fel. :) Később talán ezért sem foglalkozik az érzéssel, mert hisz csak egy állat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plo Koon mozdulata:

Egy nagyon hirtelen előresuhanás közben egy oldal irányú erős vágás.

Nos ez nekem külön hatalmas piros pont, mert ez ugyanis a Playstation-ös 1999-es Jedi Power Battles-ből Plo Koon jobbra-hárömszög-hárömszög combo-ja! :lol:

Bár ott sárga kardja van az öregnek, de imádjuk azóta is!

Hogy én azt a játékot hogy imádtam! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézve a részt, sajnos a készítők nem lépték meg azt amire e rész előtt számítottam.

Mégpedig, hogy az egyik elrabolt padawan átálljon gyűlöletből a Sötét Oldalra.

Pedig nagyon jó lett volna, azt bemutatni, hogy Ahsoka hogyan, mi módon viszonyulna hozzá, hogy tudná elfogadni azt, hogy egy eltévelyedett társával küzd a túlélésért.

 

A kiscsaj halála furcsa volt, ez már valóban nem gyerekek számára való. Éppen ezért állok értetlenül a fent említett dologgal kapcsolatban.

Valamint ha harc van a bolygón, nehogymár ne tűnjön fel egy trandoshani hajó, hogy szökik a bolygóról. Nem volt légi/űrbeli támogatása a Köztársaságnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen jó hangulatú rész volt ez, látványos helyszíneken, Ahsoka-val a központban, akit most sem kell félteni. :) Remek Jedi lesz/lenne belőle, akinek óriási szíve van, mindig segít, és elég hite, ereje és lelkesedése ahhoz, hogy másokba is reményt öntsön ott, ahol már minden remény elvesztett. Én simán elhiszem, hogy az ő hatására voltak képesek az elveszett ifjak újra a szabaduláson gondolkozni. Abszolút példaképként állhatott előttük, aki az ösztönös vezető biztonságával cselekszik, és ezt érezték rajta. Nagyon tetszik Ody azon gondolata, hogy akár ez is lehetne Ahsoka Jedi-próbája, de kor szerint szerintem még fiatal hozzá.

 

S miközben Anakin aggódik érte, félti, Ahsoka nem fél, és nem adja fel, pontosan úgy cselekszik, ahogy egy Jedinek kell: segít magán és másokon, de nem hagyja, hogy a gyűlölet irányítsa bármelyikük tetteit. Nagyon aranyos, amikor azt mondja, hogy a mestere sose bocsátaná meg, ha ilyen helyzetben elrejtőzne, és nem tenne semmit. :)

 

Ugyan kívülről nézve talán túlzónak tűnik mestere aggódása, főleg, mert mi látjuk, hogy mi történt a lánnyal, de Anakin helyében én is aggódnék, hiszen az, hogy csak úgy hirtelen nyom nélkül eltűnik valaki, aki ráadásul nem egy elveszett lélek úgy általában, elég aggasztó lehet. Én ezt jelen esetben kevésbé érzem Anakin túlzott kötődésének, mint az eddigi hasonló esetekben, szerintem itt indokolt, annyira nem lehet tudni, mi történt vele. Lehet, hogy hasonló helyzetben más mester is izgulna a padawanjáért. Itt Plo Koon az, akinek kevésbé érthető a hidegvére számomra.

 

 

És ha jól értem, volt arról szó, hogy Csubi is várható? Na az jó lesz. :)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzőekhez hasonlóan, ez is egy jó kis rész volt, nekem bejött. Volt itt minden, amit egy ilyen jellegű sztori megkövetel: dráma, barátság, bátorság, kitartás, bizalom és persze a látványról sem lehet elfelejtkezni. Ráadásul újabb bolygóval bővült a TCW és ezzel együtt a SW tárháza, jobban megismerhettünk egy filmekben már felbukkant fajt és kaptunk néhány új karaktert is.

A Predatoros utalás nem tűnt fel, mivel nem láttam a filmet, de egyébként sem szokott zavarni egy másik film alapsztorijának használatba vétele (a 2. évadban nem 1 ilyen rész volt - ott se zavart, sőt...), hiszen minden sztorit valamilyen szinten egy másik ihlet.

Egyébként a Supernatural c. sorozatban is volt egy kísértetiesen hasonló jellegű epizód, bár ezt biztos jóval kevesebben ismeritek és szerintem Filoniék sem innen szedték a Jedi-vadászat alapszituját. :D

Ennyire kegyetlen, könyörtelen és vérszomjas faj talán nincs is több a Galaxisban, mint a trandoshiak. Nem életben maradás vagy önvédelem gyanánt gyilkolnak, hanem pusztán a kedvtelés, élvezet vezérli őket. Valószínűleg sosem fogom megérteni, hogy mi a szórakozás abban, ha kiszolgáltatott, ártatlan élőlényeket halomra lőnek. Érdekes egy faj ez a thrandoshai, bár szerintem ez a vadászat dolog valamennyire a génjeikben van. Nem lehet véletlen, hogy az egyetlen ismertebb, mozifilmben is látott képviselőjük fejvadász volt.

Arra kíváncsi vagyok, hogy a Felucia vajon mitől olyan értékes a Köztársaság és a CIS számára egyaránt. Gondolom a készletek feltöltése lehet az egyik fő ok, esetleg a nyersanyagok beszerzése, de az így is érdekes, hogy ha ennyire kell a Köztársaságnak a bolygó, miért van az Ep3-ban még mindig szakadár kézen.

Azon sem akadtam fenn, hogy Ahsoka "nem érezte meg a trandoshiak jelenlétét". Egyrészt, megérezte, csak "közönséges" állatnak tulajdonította a rezgéseket, másrészt, egy ilyen élettől buzgó helyen, mint a Felucia, az a csoda, ha valamikor nem lehet érezni élőlény jelenlétét. Tehát én is azt tartom, hogy nem sokat tehetett az elfogásáról.

Ebben a részben ismét komolyabban érezni lehetett azt, hogy mennyit fejlődött az egész karakter a mozifilm óta. Egyes jellemvonások, mint az elszántság, a vakmerőség és a bizonyítani akarás megmaradtak, ugyanakkor láthatóan érettebben viselkedik, sokkal előbb gondolkodik, minthogy a kardjáért nyúl és a kritikus szitukban is higgadt tud maradni. Az ifjoncokkal ellentétben azt is jól látta, hogy a folytonos menekülés és bujdosás nem vezet eredményre, legfeljebb csak elodázza az elkerülhetetlent. Azt is nagyon jó volt látni, hogy Ahsoka lebeszélte Kalifát (érdekes név :D ) arról, hogy haragjában megölje a trandoshait. Bár én mondtam magamba, hogy "Nyírd ki! Nyírd ki!", mert azon túl, hogy megérdemelte volna, nem riaszthatta volna a haverjait. Persze érthető, hogy ez nem a Jedik útja.

A Citadel Rescue óta Ahsokára eléggé rájár a rúd. Ott Piell mester halt meg a karjai közt, itt Kalifa. Ott Sobecket ölte meg, itt az egyik trandoshait. Háború ide vagy oda, szerintem ő még nincs azon a szinten, hogy olyan egyszerűen túltegye magát egy gyilkosságon. Persze az evidens, hogy a trandoshai abszolút megérdemelte. Az apja szépen ki is kelt magából. A vérvörös színben úszó tróntermük - vagy minek nevezzem - szépen tükrözte a vadállat jellemüket, amit jól kiegészített a trófeák tömkelege: vuki, ithorian, gungan, gran, wampa, rancor és egyéb prémek. Rideg látványt nyújtottak.

A rész elején látható rövid kis ütközet hangulatos volt, megint kaptunk egy kis "klónháború"-feelinget. Plo szereplése egyáltalán nem untat, részemről elnézném akár minden részben is. :cool: Egyébként nem mondott le Ahsoka kereséséről, csak belátta, hogy sokat már nem tehetnek. A CIS-nél lévő kémeik és egyéb hírszerzőik már keresik. Rex-ék amennyire tudták, átfésülték Feluciát. Anakin az érzékei segítségével talán arról is meggyőződött, hogy már nincs a bolygón. Így valóban nem volt sok értelmük maradni, de ezt Anakin is belátta. Mellesleg őt is abszolút jellemzi ez a hozzáállás. Retteg a szerettei elvesztésétől, azt hiszem ezt nem is kell ecsetelnem. Így ő valóban nem képes tisztán, szubjektíven gondolkodni, ahogy azt Plo is mondta. Hasonló volt a helyzet a második Geonosisi csatánál. Luminara kész volt elengedi Barrisst, míg Anakin nem tudott belenyugodni Ahsoka esetleges halálába. Ezt az aggódást gondolom további szintre emelte a Mortison történt/átélt események sora.

Felucia ezúttal is szemet gyönyörködtető látvány volt, főleg éjszaka tetszett a világító növényekkel. A Wassakh-ot is szépen összehozták, igazi útvesztő dzsungel-bolygó, ahol már akkor sem lehet túl nehéz eltévedni, ha nem üldöznek.

Összességében tetszett a rész, kíváncsian várom az utolsót. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a Supernatural c. sorozatban is volt egy kísértetiesen hasonló jellegű epizód, bár ezt biztos jóval kevesebben ismeritek és szerintem Filoniék sem innen szedték a Jedi-vadászat alapszituját. :D

Ez bennem is felmerült, de elég sok ilyen történet van már. Tök jó, hogy más is észre vette rajtam kívül :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyörgöm, miért kell mindent lespoilerezni? Az embernek attól is elmegy a kedve, hogy véleményt mondjon, mikor elolvassa a hozzászólásokat, és megint sikerül egy olyan infót kicsepegtetni, amit csak akkor szerettem volna megtudni, amikor bekövetkezik. Nem igaz, hogy NEM LEHET ODAFIGYELNI!!

 

 

Chewie

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire kegyetlen, könyörtelen és vérszomjas faj talán nincs is több a Galaxisban, mint a trandoshiak. Nem életben maradás vagy önvédelem gyanánt gyilkolnak, hanem pusztán a kedvtelés, élvezet vezérli őket. Valószínűleg sosem fogom megérteni, hogy mi a szórakozás abban, ha kiszolgáltatott, ártatlan élőlényeket halomra lőnek. Érdekes egy faj ez a thrandoshai, bár szerintem ez a vadászat dolog valamennyire a génjeikben van. Nem lehet véletlen, hogy az egyetlen ismertebb, mozifilmben is látott képviselőjük fejvadász volt.

Érdekes belegondolni, hogy a trandoshaiak hogyan jutottak el a fejlettség ezen szintjére. Hiszen egy olyan faj, egy olyan nép, amely ilyen mértékben agresszív és vérszomjas, azok még azelőtt halomra gyilkolnák egymást és kipusztulnának, mielőtt megélnék, hogy kifejlesszék az energiafegyvereiket... Habár, ha jól tudom, az ő népük előszeretettel használ hagyományos, golyókkal működő fegyvereket, nyilván azért, mert élvezik a kicsorduló vér látványát.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen jó hangulatú rész volt ez, látványos helyszíneken, Ahsoka-val a központban, akit most sem kell félteni. :) Remek Jedi lesz/lenne belőle, akinek óriási szíve van, mindig segít, és elég hite, ereje és lelkesedése ahhoz, hogy másokba is reményt öntsön ott, ahol már minden remény elvesztett. Én simán elhiszem, hogy az ő hatására voltak képesek az elveszett ifjak újra a szabaduláson gondolkozni. Abszolút példaképként állhatott előttük, aki az ösztönös vezető biztonságával cselekszik, és ezt érezték rajta. Nagyon tetszik Ody azon gondolata, hogy akár ez is lehetne Ahsoka Jedi-próbája, de kor szerint szerintem még fiatal hozzá.

Jó látni, hogy Anakin mennyi jó dolgot is átadott Ahsokának, aki kamatoztatja is ezt. Sőt, még célozgat is mesterére. Emlékszem mennyifre egysíkú karakter volt még a TCW mozifilmben. Már elmondhatjuk, hogy a sorozat egyik legkomplexebb karakterévé nőtte ki magát. Ahogy leállítja Kalifát az nagyon nagy jelenet! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamint ha harc van a bolygón, nehogymár ne tűnjön fel egy trandoshani hajó, hogy szökik a bolygóról. Nem volt légi/űrbeli támogatása a Köztársaságnak?

Lehet, hogy a bolygó túloldalán szöktek el. Az űrcsata közben biztos nem figyeltek erre.

 

Arra kíváncsi vagyok, hogy a Felucia vajon mitől olyan értékes a Köztársaság és a CIS számára egyaránt. Gondolom a készletek feltöltése lehet az egyik fő ok, esetleg a nyersanyagok beszerzése, de az így is érdekes, hogy ha ennyire kell a Köztársaságnak a bolygó, miért van az Ep3-ban még mindig szakadár kézen.

A bevezetőben mondják, hogy forgalmas hipertér folyosók találkozásánál található a bolygó. Ez lehet az oka, hogy mind a két fél birtokolni akarja. Ebből már adódik is a válasz a másik kérdésre, hogy miért harcolnak még mindig érte az EPIII -ban? Hát épp azért amit említettem... A vereséget szenvedő fél sose adja fel, hanem ellentámadásba lendül.

 

amit jól kiegészített a trófeák tömkelege: vuki, ithorian, gungan, gran, wampa, rancor és egyéb prémek. Rideg látványt nyújtottak.

Még Gundark fej is volt ott. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyörgöm, miért kell mindent lespoilerezni? Az embernek attól is elmegy a kedve, hogy véleményt mondjon, mikor elolvassa a hozzászólásokat, és megint sikerül egy olyan infót kicsepegtetni, amit csak akkor szerettem volna megtudni, amikor bekövetkezik. Nem igaz, hogy NEM LEHET ODAFIGYELNI!!

 

 

Chewie

 

Jogos, bár Pildi biztos nem rosszindulatból írta le a nevet. A következő évadtól szigorúan be fogjuk tartani azt ami a szabályzatban le van írva, azaz még spoiler gomb mögé se lehet majd írni infókat a következő részekről. Erre ott az általános topik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á! Az elég kockázatos, ha nem figyelik a bolygó másik oldalát. :(

Csatáztak éppen, szerintem nem tudnak közben minden kis zörrenésre odafigyelni. azért gondolom ezt, mert blokád nem volt, tehát simán átsurranhattak. Egyébként pedig kinézem a Trandosanokból, hogy minden hájjal megkent űrhajósok, akiknek a kisujjukban van minden kis trükk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem igazán tetszett ez a rész. Hogy milyen problémáim vannak vele? Nos, nagy részüket Llew már leírta, nem ismételném meg őket. Az egyik dolog, amit viszont kiemelnék, az a szöveg: az író(k) nem volt(ak) a csúcson, amikor a forgatókönyv készült. Sokszor eléggé paneles (közhelyesnek nem nevezném, de eredetinek vagy emlékezetesnek sem), a legutolsó jelenetben pedig erőltetetten rejtélyeskedő. A Trandoshanok beszéde pedig kifejezetten mesterkélt.

Úgy érzem, ez a rész eléggé kilóg ebból az évadból. Akárcsak a Citadel-triólógia, ez az epizód is mintha az első évadból származna, az akkori TCW-re voltak jellemzők az ilyen történetek. Akkoriban ez egy nagyon jó kis történet lett volna, azonban az eltelt két év jócskán megemelte az elvárásokat--és ennek a résznek nem sikerült teljesítenie őket.4.5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a legutolsó jelenetben pedig erőltetetten rejtélyeskedő.

Ízlések és pofonok. :) A fenti mondatrészletet pedig nem sikerült értelmeznem. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a guberáló, aki az első évadban kiszolgáltatta R2-t Grievousnak, az is Trandosh volt?

Mondjuk megértem, hogy ő inkább nem vadászott. Szegénynek egy külön pod kellett volna, és az is valami teheremelő :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes belegondolni, hogy a trandoshaiak hogyan jutottak el a fejlettség ezen szintjére. Hiszen egy olyan faj, egy olyan nép, amely ilyen mértékben agresszív és vérszomjas, azok még azelőtt halomra gyilkolnák egymást és kipusztulnának, mielőtt megélnék, hogy kifejlesszék az energiafegyvereiket... Habár, ha jól tudom, az ő népük előszeretettel szeret használni hagyományos, golyókkal működő fegyvereket, nyilván azért, mert élvezik a kicsorduló vér látványát.

A trandoshiak számomra is sokkal inkább állatokra/barbár lényekre hajaznak, mint értelmes, gondolkodó életformákra. Nem hiszem, hogy önerejükből képesek lettek volna megalkotni mindazt a technikát, ami körülveszi őket (hajók, siklók, lőfegyverek, stb). Gondolom az ő bolygójukra is jártak átutazók, akikre lecsaptak, aztán megtanulták használni az eszközeiket (nem tudom, az EU-ban van-e valami háttéradalék erről).

 

Igen, az volt.Úgy látszik vannak békésebb fajtársaik is.

Az ebben a részben látott fajtársaihoz képest tényleg békés volt Gha Nachkt, de azért őt sem kell félteni. Az orgyilkos droidokat szépen ráengedte Ahsokára és Anakinra, feltehetően nem a legbékésebb szándékkal. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyörgöm, miért kell mindent lespoilerezni? Az embernek attól is elmegy a kedve, hogy véleményt mondjon, mikor elolvassa a hozzászólásokat, és megint sikerül egy olyan infót kicsepegtetni, amit csak akkor szerettem volna megtudni, amikor bekövetkezik. Nem igaz, hogy NEM LEHET ODAFIGYELNI!!

 

 

Chewie

 

De, oda lehet figyelni. Viszont ezt a nevet nem én írtam le ebben a topikban először, és nem is másodszor, így azt gondoltam, ebben semmi spoiler nincs. Mellesleg, én is háboroghattam volna ezen, hiszen nekem is új infó volt teljesen.

 

Jogos, bár Pildi biztos nem rosszindulatból írta le a nevet.

Még szép, hogy nem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.